Jump to content

İnkar etmede canımın istediğini yaparımın cazibliği ve dinlerin haram kısıtlamasının etkisi nedir?

Recommended Posts

inkarda  sanki inat vardır

sanki iradenin özgürlüğün sonsuz olmasını istemenin tesiri vardır

sanki dinler deki haram günah ceza nın engelleyici mahiyeti ile bu canımın istediğini yapma çatışıyor

o yüzden inkar ilmi akli olmadan çok refleksidir protesttir

adeta ergenlik çağında hormonların baskısı ile bir nevi geçici buhrandır

zira o çağlarda insan bendini çiğnemiş yıkmış sel gibidir

bir engel bir set istemiyor

sonsuz hür ve serbest olmak istiyor

acaba sonsuz özgürlük her istediğini yapmak huzur ve mutluluğu temin eder mi?

hiç sanmıyorum

bu gün batı da adeta sınırsız özgürlük demokrasi var

her şeye izin var

ancak pek huzur yok

uyuşturucu hırsızlık fuhuş alkolizm öldürmeler başını almış gidiyor

islam aklı gideren uyuşturan her şeyi yasaklar

alkol de doğal olarak haramdır

islam alkol alma dediğinde gerici olur

modern batı araç sürerken sarhoş olanı tutuklar ehliyetini alır

demek ki kökten çözüm esastır

hiç bir ceza alkolü bıraktırmaz

ancak islamda alkol haramdır emri geldiğinde içmeye alışmış o araplar tüm içkileri döktüler derler ki

caddeler yollar günlerce şarablar içkiler aktı

sarhoş sadece kendine zarar vermez masumların hayatlarınıda söndürür

islam kökten çözer

Sitelerde Paylaş

İslam'ın haram kısıtlaması sadece köleler için yani sizin içindir. Bunun dışındakilere herşey serbesttir.

Peki neden kölelere kısıtlama var? Asıl bunu sormak lazım.

Allah'ın ete süre paraya ihtiyacı yok ama Allah adına yönetenlerin baya ihtiyacı var. Sen yeme , çalış kazan ver..

İslam'ın  tipik yaşam uygulaması budur.

İçkinin de yine köleler için yasak edilmesinin sebebi ise rahata alışıp savaştan kaçmamaları içindir.

Bunun dışında efendi müslümanlara herşey serbesttir.. onlar için mantık şu para var huzur var..

Bu yüzden de köleler gisganmasin , uyanmasinlar diye  içinde karı kız oğlan ve şaraptan başka birşey tasvir edilmeyen hayali bir cenneti dayatmislar. Bu da ölünce vaat edildiği için onların efendileri için ölmeleri istenmiş.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

antony flew genç iken ateşli bir ateistti

hormonlar oturunca yaşlanıp ölüme yaklaşında aklı  başına geldi

yasakların hükmü kalmadı

hemen :yanılmışım meğer tanrı varmış diye kitap yazdı

adeta günah çıkardı

zira yaşlılık bir nevi dünyanın caziblerinden mecburi bir el etek çekme bir emekli olma durumudur

artık hiç bir maddi dünyevi şey size zevte vermez tatminde etmez huzur da vermez

hz mevlana der ki: gencin aynada göremediğini yaşlı tecrübeli kişi tuğlada görür.

ergenlik hormonlarının tesirinde olmak bir nevi sarhoşluktur

ben kati eminim ki burda mutlak inkarcı yoktur mevsimsel modacı inanmayan vardır

biraz yaş alınca fikir babaları gibi gerçeği görürler

inanmayanlar buna dürüstçe cevap yazarlarsa sevinirim

Sitelerde Paylaş

Şuraya gelecekseniz de bari yaratıcı, tanrı, var eden'le falan gelin. Ne biliyim her şey kendi kedine oluşamaz bir x olmalı falan deyin. Allah nedir ya. Önceki konunda da soruldu; Sırf inanmıyor diye çok iyi bir insan da olsa SONSUZA DEK yakan bir tanrıya nasıl inanabiliyorsunuz? Çok basit bir soru.. Sizin dilinizde melek gibi birini sırf inanmıyor diye sonsuza kadar nasıl yakabilir. Bilimsel açıklamalar yapmamıza bile gerek yok. Sadece bu soruyu cevaplayın mantık çerçevesinde. İnsan, bu tanrınıza gerçekten var olsa bile( :0_80cbc_37a71a73_L:) resti çeker be.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

yasakların hükmü kalmadı

adeta günah çıkardı

zira yaşlılık bir nevi dünyanın caziblerinden mecburi bir el etek çekme bir emekli olma durumudur

artık hiç bir maddi dünyevi şey size zevte vermez tatminde etmez huzur da vermez

hz mevlana der ki: gencin aynada göremediğini yaşlı tecrübeli kişi tuğlada görür.

ergenlik hormonlarının tesirinde olmak bir nevi sarhoşluktur

ben kati eminim ki burda mutlak inkarcı yoktur mevsimsel modacı inanmayan vardır

biraz yaş alınca fikir babaları gibi gerçeği görürler

inanmayanlar buna dürüstçe cevap yazarlarsa sevinirim

Adam ihtiyarlayinca hormonlar değişiyor da istekler değişmiyor. O yaştan sonra tekrar kari kız oğlan vaad eden ne varsa yapisaktir.

Tabiki flew adlı kişi tanrı vardır dediyse hadi kafa keselim cariye toplayalim, haraç alalım, inanmayani yakalık dememiş ...

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, nogodbutAllah yazdı:

yasakların hükmü kalmadı

adeta günah çıkardı

Aria Giovanni altmis yașina girip tövbe eder ve müslüman olursa cennete gider mi?

Andrei Chikatillo son nefesinden önce kelimei sahadeti mirildansaydi cennete sonsuz ikamet adayi olur muydu.

Sitelerde Paylaş

Herife bak, bir arap bedesinin kıçından uydurduğu zırvalar sanki gerçekmiş gibi bir de neden inkar ediyorsunuz diye sormuyor mu? Sen bir arap bedevisine tapınıp hayatını o cahil, yağmacı arap bedevisinin isteklerine göre düzenliyorsun diye başkaları da mı aynı ahmaklığı yapsın?

Ayrıca bir erkek için İslam dini bulunmaz bir nimet, 4 kadın, istediğin kadar cariye alabiliyorsun üstelik yaş sınırı da yok, çocuk, genç, yaşlı fark etmiyor, sıkıldığında da boşa gitsin. Ayrıca yasak dediğin şeylerin de kolayı var, tevbe edersin olur biter. Nasıl olsa put her şeyi bağışlıyor, yeter ki ona iman et. 

Sitelerde Paylaş

Muhammed denilen sapık arap denilen kişiye inanmadığımız için allah bizi cehennemde yakacakmış.Şahsen sapık,pedofilli,ganimetçi,kadın düşkünü Muhammed'e inanmaktansa,cehennemde yanmayı yeğlerim.Gerçi cehennem cennet diye bir şey de yok,allah da yok.Bunların hepsi arapların uydurmasıdır.

tarihinde Tengrizm18 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

@nogodbutAllah

Neyin inkarıymış ve inadıymış bu ?

Yahu ortada kanıtlanmış somut bir şey mi vardı da, inkar kelimesini kullanma cüretinde bulunuyorsunuz?

Alooo size söylüyorum, yine kaytarmaya kalkmayın.

Hadi açıklayın bana, inkar kelimesi ne zaman kullanılır ?

Eğer yine kaytaracak olursanız, size bu forumu zindan ederim, bilmiş ol.

Bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2019 at 18:35, nogodbutAllah said:

sanki dinler deki haram günah ceza nın engelleyici mahiyeti ile bu canımın istediğini yapma çatışıyor

hiç sanmıyorum

her şeye izin var

ancak pek huzur yok

ancak islamda alkol haramdır emri geldiğinde içmeye alışmış o araplar tüm içkileri döktüler derler ki

islam kökten çözer

Niye böyle götünüzden uydurmayı pek seviyorsunuz?

Neymiş, batıda huzur yokmuşta, hırsızlık, alkolizm, fuhuş falan almış başını gidiyormuşta..

Hangi lavuk bunları sana söyledi ki, keklemiş seni, kandırmış. 

Azıcık aklınız fikriniz olsun, böyle ucuz laflara falan kanacak kadar salak olmayın. Çok şey mi istiyorum?

İslam alkol alma dediğinde elbette gerici olur. Hatta rezil, pespaye, şerefsiz, kepaze olur. Ona mı kalmış alkol alıp almayacağı? İlla gidip islamın istediği gibi, vahşi, amsatan, rezil, ilkel şerefsiz biri mi olsun yani?

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2019 at 18:35, nogodbutAllah said:

hiç sanmıyorum

her şeye izin var

ancak pek huzur yok

islam kökten çözer

İşte huzursuz batı, bak hırsızlık, ahlaksızlık diz boyuna çıkmış, ne rezalet, ne kepazelik:

Sitelerde Paylaş
On 20.04.2019 at 19:36, ellectra yazdı:

Şuraya gelecekseniz de bari yaratıcı, tanrı, var eden'le falan gelin. Ne biliyim her şey kendi kedine oluşamaz bir x olmalı falan deyin. Allah nedir ya. Önceki konunda da soruldu; Sırf inanmıyor diye çok iyi bir insan da olsa SONSUZA DEK yakan bir tanrıya nasıl inanabiliyorsunuz? Çok basit bir soru.. Sizin dilinizde melek gibi birini sırf inanmıyor diye sonsuza kadar nasıl yakabilir. Bilimsel açıklamalar yapmamıza bile gerek yok. Sadece bu soruyu cevaplayın mantık çerçevesinde. İnsan, bu tanrınıza gerçekten var olsa bile( :0_80cbc_37a71a73_L:) resti çeker be.

Melek gibi biri fakat Sırf inanmıyor ha,, Çok iyi bir insân fakat sırf inanmıyor. :0_80cbc_37a71a73_L:
Melek İnanır, çok iyi bir insân da inanır. Melek ve iyibir insân kötülük yapamaz ki...
Kötüler, inanmazlar. İsteseler de inanamazlar.

Meselâ Hak yiyenlere iyi diyemeyiz.
Yaratıcıyı inkâr etmekte olanlar, Yaratıcının hakkını yemekte olanlar da iyi olamazlar, zâlimdirler.
Yaratıcı bir Tanrı yok, Yaratıcının hakkını yemiyorum iddiasındaysan ve kötü birisi olmadığını düşünüyorsan,
Kendi kendini nasıl yarattığını anlat da dinleyelim.
Yaratıcı Tanrı değil de sensen, kendi kendini sürekli de yaratabilmen hiç ölmemen lâzım. 
Buyur, Kötü olmadığını isbât et.

İsbât edemezsin, Çünkü Allah var. Ve O'nun üzerimizde Hakları vâr ve siz o haklardan en basitini bile yerine getirmiyorsunuz.
Haksızlık yapıyorsunuz, zâlimsiniz ve kötü mahlûklarsınız.

Şu ânda siz rahâtsınız, dilediğiniz gibi gerçekleri inkâr ediyorsunuz. Öldüğünüz zamân zulmünüz biter ve zulme uğrayan lâhî vahdâniyet mertebesi sizden kurtulur rahatlar.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 20.04.2019 at 18:35, nogodbutAllah yazdı:

İslam içkiyi yasaklar ama uyuşturucu kullanımı serbesttir, misal yemen gibi ülkelerde müslümler ortalama günde 5 saat gat çiğner

Yemen otunun (gat) cok tuketimi bagimlilik ve psikoza neden olur ayrıca surekli cignemek ağızda ülsere neden olabilir.

İslam uyuşturucuyu yasaklasa bu bitki islam ülkelerinde rahatça ve yaygın şekilde kullanılamazdı, demem o ki sizin iddialarınızın hepsi dayanaksız, gerçekten kopuk ve ağızdan ağıza aktarılan safsatalardan ibaret.

İslamda ahlak şahsına münhasır dır. Modern ahlak anlayışıyla alakası falan yoktur.

İslam sana tecavüzü, zorbalığı, haraç kesmeyi, hırsızlığı, canavarca adam öldürmeyi, köleciliği vs. mübah kılar.

Darül harb, yeryüzünde bozgunculuk, islamı yaymak, vs. gerekçelerle bunları yapmana müsaade eder.

Bir müslümün yapamayacağı şerefsizlik, haysiyetsizlik, pislik yoktur, yeter ki bahane olarak kullanılabilecek koşullar oluşsun.

Müslümler ahlak konusunda batı ülkelerinin tırnağı bile olamazlar, ahlak denince tek anladıkları bir kadın ve bir erkeğin kendi rızalarıyla

Olsa dahi bir arada olmaması gerektiğidir.

Batı ülkelerinde kadın özgürdür, kendi rızasıyla bir erkekle beraber olabilir ve bu kişinin kendi tercihidir.

Birtakım sakallı, sarıklı ilkel yaratıklardan icazet alma ihtiyacı duymazlar.

Uluslar arası ticaret yapanlar iyi bilir, bir arap ve misal bir Alman arasında kıyaslanamayacak şekilde güven ve itibar farkı vardır.

Bilindiği üzere sefil müslümlerin en büyük hayalleri bir gün avrupa veya gelişmiş batı ülkelerinden birisine kapağı atmak giriş seviyesinde bile olsa bir iş sahibi olmaktır.

Yani siz kendi kendinizi övüp forumlarda zihinsel mastürbasyon yaparken 80+ iq sahibi bir insan için her şey gayet açık ve net durumda.

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, HATEM yazdı:

Yaratıcı bir Tanrı yok, Yaratıcının hakkını yemiyorum iddiasındaysan ve kötü birisi olmadığını düşünüyorsan,
Kendi kendini nasıl yarattığını anlat da dinleyelim.

Kendi kendini yaratmayı düşünmekle ki böyle bir düşünce kimde vardır bilmiyorum kötü olmanın ne alakası var ?

Hangi uyuşturucu bunları sana söyletiyor?

Ateist olup kötü olmanın denklemini kurabilirmisin? Kur bakalım.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, HATEM said:

Melek İnanır, çok iyi bir insân da inanır.

İyilik kavramını çok yanlış anlamışsın sen. Önce bu kavramı tam anlamıyla öğren sonra gel tartışalım. Çok iyi bir insan inanır diye bir şey yok. Çoğu inanırdan iyi olduğuma bahse girebilirim. Siz müslümanların ve sizin gibi diğer teistlerin çoğu ödül için iyilik yapar. Şu fukaraya yardım edeyim de sevap point kazanayım da cennetten güzel bir arsa alayım falan. Oysa ateistler birinin yüzünü gülümsetince kendi yüzü  de güleceği için  iyilik yapar yapacaksa. İyilik konusunun da ateizmle bir alakası olmak zorunda değil zaten. Ateist sadece inanmayan demek. Fakat mantıken bir ateist neden iyilik yapar dendiğinde cevabı budur. 

Bir tane de yaşadığım olayı anlatayım.

Müslüman arkadaşımla çarşıda bir dilenci çocuk gördük. Arkadaş gitti para verdi. Ben de dedim ki neden para veriyosun ki o çocuğa? yaptığı iş doğru mu? destekliyor musun? Belki babasına içki parası götürüyor. Belki başka kötü bir şey için dilendiriliyor. Kimse bunlara para vermese bunlar da dilenmek zorunda kalmaz dedim.

Aldığım cevap ise şu:

"Ben iyiliğimi yapayım da gerisini bilemem" Allah benim niyetimi biliyor.

Hepiniz bu zihniyettesiniz. Amacınız sevap point kasmak. Üzüldüğüm nokta ise öldükten sonra ne oldu lan cennete girmek için kastığınız sevap pointler? ahaha diyemeyecek oluşum.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, Phocas yazdı:

Kendi kendini yaratmayı düşünmekle ki böyle bir düşünce kimde vardır bilmiyorum kötü olmanın ne alakası var ?

Hangi uyuşturucu bunları sana söyletiyor?

Ateist olup kötü olmanın denklemini kurabilirmisin? Kur bakalım.

Ateistlerin evrim düşüncesi, Çevre koşullarının etkisiyle canlıların kendi kendilerini, iç dinamikleriyle yaratması anlamına gelir.
Ateistlerin yabancı olduğu bir şeyden bahsetmiyorum. Canlılarda iç dinamikler olmasa sizin görüşünüze göre Evrim nasıl olacak? 
Yaratılış inancının aksine Bütün canlıların kendi kendine oluştuğunu kabûl ediyorsunuz ya...
Tamam burda elbette iki saç ayağı var. Birisi çevre diğeri de bireyin kendisi.
Çevrenin yaratılışa etkisini boşver, kendi yaratılışında kendine düşen payı anlat.
Kişi, Kendi kendini bu evrim mantığında nasıl yarattığını bilmiyorsa, nasıl yarattığını bilmeyi bırak, Kendi varlığı hakkında bile milyarda bir bilgiye sâhip değilse
Meselâ bedeninde kaç hücre var bunu bile saymaktan âcizse demek ki o insân Kendisinden daha üstün bir yaratıcı tarafından yaratılmıştır.
Evrim yoluyla uzun süreçteki yaratılış yine Allah'ın bir yaratış usûlüdür. Evrim, Allah'ın yokluğuna bir delîl  olmaz.

Sonuç i'tibâriyle benim argümânım ayna gibi ve kapı gibi yukarda duruyor.
Tekrâr edeyim; Evrende İyi bir varlık olduğunu iddiâ ediyorsan, önce, seni yaratan Tanrının Hakkını ödemelisin.
Tanrı yok, Ben evrime inanıyorum, ben kendi bilgimle ve emeğimle, çevrenin de yardımıyla kendi iç dinamiklerimle kendimi yarattım diyorsan
ve bunu isbatlarsan, Tanrıya borcun olmuyor, Tanrıya haksızlık yapmamış oluyorsun ve iddiâ ettiğin gibi iyi bir insân olabilirsin.
Kendini Nasıl yarattın? Buyur isbatla...
Demişim.
İşte, Ateistlerin kötü olduğunun denklemini kurdum.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...