Jump to content

allahın herşeye gücü yetiyorsa,kendini öldürmeyede gücü yetmek zorunda.

Recommended Posts

herşeye gücü yeten allah,aynı anda 2 özelliğe sahip olmalıdır, eğer kendini öldürmeyi başarabilirse, herşeye gücü yettiğini ispatlamış olur,

ama bu seferde, ölmüş olucağından farklı bir paradax soru ortaya çıkar, o zaman herşeye gücü yeten allah ölümsüz ve herşeye kadir ve hakim

değildir,her 2 özellik aynı anda olammıyıcağına göre, bu tarif allahın herşeye gücü yetmediğini, en güçlü ve en mantıklı ispatlıyor.

metafizik ve hiçlik ne derseniz deyin,sonuç bağlamında, % 100 ispattır.

29683139_1950292845285366_3528020570878248740_n.jpg

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah kibirli ve egolu olduğundan kendini öldürmeye cesaret edemez. Kendinden başka Tanrı olmadığını bildiği halde bile kibir ve kıskaçlık krizine giren obsesif birisinden bahsediyoruz.

Şaka şaka.

Allah diye bişi yok.

tarihinde Abdülmalik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tanrı insan olabilirmi? herşey olabiliyorsa insanda olabilir, fakat insan olunca bir daha tanrı olamaz.(çünkü insan tanrı değildir,).sizce ölümlü bir tanrı tanrı olabilirmi?(herşeye gücü yetmediğini farklı bir formatla ispatladım)

sorular şunlar;

1: tanrı varsa, varlığının anlamı nedir?

2: tanrı yoksa, yokluğunun anlamı nedir?

3: tanrı herşey olamıyorsa, tanrı olmanın anlamı nedir?()tanrı canlı varlık olamaz, daha önce ispatladım?

Sitelerde Paylaş

verdiğim örnekleme insancıl değildir, burda yalnızca tanrıyı baz aldım, herşeye gücü yeten tanrı,kendini yok edebilirmi?

çünkü yok oluş eylemi bir kendi gücünü sınaması olucaktır, zaman makinası paradoxu ise,

insancıl bir eylemdir,

başka etkili bir örnekleme ile devam edelim.

1: tanrı kendi kendini sınayabilirmi?

2: tanrı neden varolduğunu anlıyabilirmi?

3: tanrı yaratmak dışında, bir işe yarıyabilirmi?

gördüğünüz gibi beylerrr, tanrı kızabilirmi? aşık olabilirmi? intikam alabilirmi? yerine, tanrı kendini öldürebilirmi?

gibi eylemler, yalnızca tanrı için geçerlidir, diğer eylemler sıfat olarak! tanrı ile bağdaşmaz.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

1: tanrı kendi kendini sınayabilirmi?

Sınayamaz, bunu değerlendirecek objektif bir kurul yok. Varsa da Tanrı’nın mantıksızlığı dolayısıyla doğru karar veremez.

4 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

2: tan neden varolduğunu anlıyabilirmi?

Anlayamaz, Tanrı kendini yaratan Süper-Tanrı’nın var olup olmadığını kesinlikle bilemez. Bu yüzden varlığının nedenini hep sorgulasa bile bir cevap bulamayacağı kesindir.

9 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

3: tanrı yaratmak dışında, bir işe yarıyabilirmi?

Yaramaz, kendi kendine tanrılık olmaz. Yarattığı varlık olmadan kime, neyi ispatlayacak?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, karamsarhuman yazdı:

herşeye gücü yeten allah,aynı anda 2 özelliğe sahip olmalıdır, eğer kendini öldürmeyi başarabilirse, herşeye gücü yettiğini ispatlamış olur,

ama bu seferde, ölmüş olucağından farklı bir paradax soru ortaya çıkar, o zaman herşeye gücü yeten allah ölümsüz ve herşeye kadir ve hakim

değildir,her 2 özellik aynı anda olammıyıcağına göre, bu tarif allahın herşeye gücü yetmediğini, en güçlü ve en mantıklı ispatlıyor.

metafizik ve hiçlik ne derseniz deyin,sonuç bağlamında, % 100 ispattır.

29683139_1950292845285366_3528020570878248740_n.jpg

Kendisi dışında herşeye gücü yeten dersen paradokstan kurtulmuş olursun.

Eski dini kitapalrda bu şart konulurdu.

Yeni yazılan dini kitaplarda bu şart  konulmadan yazılıyor.

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, priest of nature yazdı:

Kendisi dışında her şeye gücü yeten ne demek? Böyle bir tanım duymadım.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, priest of nature yazdı:

Ben duydum.

Allah'ın sıfatları isimleri yazılırken şartları   yazılırdı.Şimdi dikkat eden yok.:)

Kendine gücü yetmiyorsa bu robot gibi programlanmış bir şey mi oluyor? yazılımında yok mu yani?

Bu nasıl Tanrı lan?

Sitelerde Paylaş

Allah kötülük yapabilir mi?

Yapabilir,ama yapmaz.

Neden?

Çünkü Allah yapısı gereği iyidir.

Eeee devamını getir.

Allah kötülük yapamaz.

İşte bunu dediğin an Allah'ı sınırlamış ve şunu demiş oluyorsun.Allah kötülük yapamaz,yapısı onu sınırlandırır.O nedenle yapabilir,ama yapmaz diye bir durum söz konusu da olamaz.Yani işin özü Allah'ın her şeye gücü yeter,her şeyi yapabilir gibi söylemler büyük bir palavradır.

Tabi bu yaşam döngüsünü yaratan,şuna neden olduğu söylenen bir tanrı profilinin de mutlak iyi,sonsuz merhamet ve şefkat sahibi olabilmesi de mümkün değildir.Şunu yaratan bir tanrı bunu yaratarak merhametsizlik,şefkatsizlik ve kötülük yapmıştır.Ama yaşam yanlıları,yaşamın varlığını kutsayanlar,şöyle derler.Yaşam döngüsünün sürmesi için bu gereklidir.İyi de yaşam döngüsünün sürmesi için bu gerekli diyerek,bunun merhametsizlik,şefkatsizlik,acımasızlık,kötülük olduğu durumunu ortadan kaldıramazsın.Üstelik neden böyle bir düzen var olsun.Böyle bir düzen var olmasın da,sürmesin de.Ayrıca bu canlıların birbirini yediği acımasız düzen hangi amaca hizmet ediyor?Tabi amaç ne olursa olsun,amaç bunun kötülük olduğu gerçeğini ortadan kaldırmaz.Tanrı şunu göstermek istemiş,bunu anlatmak istiyor,bize yaratma sanatını göstermek istemiş gibi söylemlerle bunun kötülük,merhametsizlik olduğu gerçeğini değiştiremezsin.

Ama hiçbir müslüman,buna neden olan bir tanrı varsa o bunu yaratarak kötülük,acımasızlık yapmıştır diyemez.Müslümanların Allahı yaşamdır.Yaşamı yarattığı için övgü ve şükür bekleyen Allah yaşamın varlığını yücelten,doğumu kutsayan bir anlayış tarafından oluşturulduğu için,yaşama karşı çıkmak islamdan çıkmak anlamına gelir.O yüzden hiçbir müslüman,annesine ve babasına beni neden var ettiniz diyip,eleştiremez,doğuma karşı çıkamaz.Çünkü bunu yaptığı an,Allah'ı eleştirmiştir olur ve islamdan çıkar.Anne baba Allahtır,Allah yaşamdır.

Tabi bu Allah gök üzerinize düşmesin diye tutuyorum,ben çok merhametliyim ve şefkatliyim de der.Peki gök üzerimize çökerse ne olur?Ölürüz.Gök üzere düşmüyor da,ölen yok,acı çeken yok çok şükür.Aşağıda,canlılarının birbirini yediği bir düzende,hastalık dolu bir düzende,doğum yoluyla acı,ızdırap,kederin çoğaltıldığı düzende,bu düzen sürdüğü için daha fazla ölüm yaşanırken,allah göğün üste çökmemesini bir merhamet ve şefkat olarak sunar.Halbuki tam tersidir.Göğün üste çökmemesi,bu düzenin sürekliliğinin sağlanması bu düzenin yaratılmasıyla başlayan merhametsizliğe ve şefkatsizliğe devam etmektir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Bu nasıl Tanrı lan?

Muhterem

Dünyanın dört bir yanındaki tüm dindarlara tanrının nasıl bir şey olduğunu sorsanız, muhtemelen sorduğunuz kişilerin sayısı kadar tanrı tasavvurunu işiteceksiniz.

İşte tanrı böyle bir şey; herkes kafasına göre bir tanrıyı biçimlendiriyor.

Bu arada şu sözde tanrıya fikrini hiç soran yok, iyi mi ?! :D

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, priest of nature yazdı:

anlıyamadım, kendisi dışında herşeye gücü yetmek tabiri, nasıl oluyor? biraz açarmısınız? kendisi dışında dersek, paradoxtan kurtulmak, mantıklı gelmedi bana, 

bunun kitaplarla bagı yoktur, sonuçta onunda varolduğu bir yer olmak zorunda, kendisi dışında herşeye gücü yetse bile, kendisi

kendi gücüne denk olduğu için, bana göre tanrının en büyük rakibi kendisi değilmidir?

ben sana bir örnek verim

tanrı kendi gücünü aşamadığı sürece, örneğin bir insan kendi gücünü nasıl aşar?

kaldıramadıgı taşı, 1 milyon yıl sonra vinç icat ederek aklıyla aşar, şimdi sana soruyorum, tanrı aklıyla kendı gücünü aşabilirmi?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, priest of nature yazdı:

Ben duydum.

Allah'ın sıfatları isimleri yazılırken şartları   yazılırdı.Şimdi dikkat eden yok.:)

allahın sıfatlarında böyle bir tanım görmedim,onun herşeye gücü yeter benım gördüğüm bu ayet,  sen bu ayeti farklı yorumluyorsun,

kendisi dışında herşeye gücü yeter, böyle bir tanımlama bende ilk defa duyuyorum..:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini iyilik ve kötülük yaparak kullanabilir.(fiziksel varoluş kusurları)

allahın herşeye gücü yetiyorsa, bu güçlerini göreceli olarakta yapabilir, ama neden göreceli olarak yapmıyor? al bir paradox soru daha.

allahın herşeye gücü yetttiğini kim ispatlıyabilir? ( tabıkı yine allah ispatlıyabilir)

allahın herşeye gücü yetttiğini nasıl ispatlar? ( tabiki, hiçliktede ispatlamak zorunda kalır. teistler herşey kavramını yaratılış olarak herşey kabul etmişler, bu hiçte mantıklı değil. asıl mantıklı olansa,herşeyin gerçek anlamını bulmaktır. nedir o? herşeyin içinde 

tanrıda var, anladınızmı? tanrıda vardır. tanrıyı ayırırsak , bu herşey olmaz , biz tanrı değiliz konu başlıgını bu yüzden açtım. 

burda tanrının güçlerini sorguluyoruz.. insanların değil. tanrının gücü sadece yaratmayamı yarar? şimdi anladınız değilmi? 

nerden nereye bağladım? 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, karamsarhuman yazdı:

verdiğim örnekleme insancıl değildir, burda yalnızca tanrıyı baz aldım, herşeye gücü yeten tanrı,kendini yok edebilirmi?

çünkü yok oluş eylemi bir kendi gücünü sınaması olucaktır, zaman makinası paradoxu ise,

insancıl bir eylemdir,

Herseye gücü yeten bir tanridan bahsediyorsun, buna dikkat.

Ondan kendini yok etmesini istersin yapar ama tekrar ortaya cikmamak, kendini yeniden var etmemek sartiyla bunu istemelisin.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, deadanddark yazdı:

Herseye gücü yeten bir tanridan bahsediyorsun, buna dikkat.

Ondan kendini yok etmesini istersin yapar ama tekrar ortaya cikmamak, kendini yeniden var etmemek sartiyla bunu istemelisin.

peki diyelimki kendisini yok etti, bunu başardı, sonra ne olur? evren dağılırmı? yokmu olur? yoksa kaosmu başlar? veya duragan halemi  gelir? 

bence tanrı yok olursa, evren yok olmaz, bana göre evren bir sistemdir, sonsuza dek varolabilicek biçimde oluşmuştur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...