Jump to content

Kılıçdaroğlu şehit cenazesinde darp edildi

Recommended Posts

30 minutes ago, Visitor said:

Deme ya?

Baykal'ın kaseti patlayıp istifa ettiği zaman yapılan kurultayın delegelerini de mi K. K. seçmiş peki?

O delegelri seçen, gılıjdar değil elbette. Baykal'ın kendisi bizzat. Belki arada bir kaç torpil sokuşturuyordur gılıjdar.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 41
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 minutes ago, Visitor said:

İyi kıvırdın :)

Yani demek ki olay delege dizaynı değil.

Gerçekte olay o değil. K. K. sizin sandığınız gibi kötü niyetli, hain vs değil. Esasında kritik bazı noktalarda doğru hamleler yapabilecek kadar da akıllı biri. Çok doğru hamleler yaptı, bunu biliyoruz.

Fakat en büyük handikabı tip. Tipten kaybediyor adam. Ezik görünümlü, kalıpsız. İçindeki elbiseyi bile dolduramıyor ki koltuğu nasıl doldursun. İşte bizim millet en başta tipe bakar. Bakşına duruşuna raconuna bakar. Cahil halk her zaman başında güçlü bir lider ister. Lider tipinin zerresi yok adamda. İkincisi de hitabetinin zayıflığı. Çarpıcı vurucu cümleler kuramaması. Akıcı konuşamaması. Üstüne üstlük bir de Tunceli şivesi var ki bizim millet için çok itici bir durum. İşte bunların hepsini toplayınca karşımıza "altını tutamayan" bir başkan çıkıyor. 

Evet K. K. altını tutamıyor. Ve haliyle de sıçıyor. Fakat bu, ona muhalif olanların ondan çok çok üstün ya da farklı olduğu ya da olacağı anlamına gelmiyor. Ve işin garip yanı K. K.'nın muhaliflerinin de özünde K.K. ile aynı politikaları benimsiyor ve uyguluyor oluşu. K. K. laiklik karşıtı eski meclis başkanını hastanede ziyarete gittiğinde millet ona demediğini bırakmadı. Ama Muharrem İnce CB adayı olduğunun ertesi günü Aksaraya gidip Tayiple el sıkıştığında carlayan fazla ses çıkmadı??? Yanlış mı?

Ya peki bu İmamoğluna ne demeli? Herkes birden bire CHP'nin başına bu adam geçmeli diye heyecanlandı ama daha bu heyacanın ateşi sönmeden adam "ben CB ile de iyi anlaşırım" dedi. Ardından Binali Yıldırım'ı kucaklamak isteyişinden söz etti. Nasıl midesi kaldıracaksa artık... Sonda Özal'ın cenazesinde yanına yanaşıp nasılsınız demesi ve Binalinin iyiyim canım sen nasılsın" diyerek karizmasını çizivermesi....Ne bunlar şimdi? Sizin aradığınız liderler bunlar mı? 

Peki ama bu neden böyle? İşte onu da belki sonra anlatırım.

Yahu, anlaşamadığın adamla, nasıl çalışacak, nasıl yönetecek, nasıl iş yapacaksın?

Bu memleketin başına geçmeye niyetli herkesin bunu yapması elzem. Yoksa, en güçlü grubun başına geçenin de akıbeti malum olur ki, işte Tayyibi izliyoruz. 

Ha, derdin memleketi soymak, küpünü doldurmak falansa, o başka.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Visitor said:

Zamanında ben de K. K.nın kendisini seçecek adamları partiye dizayn ettiğine ihtimal veriyordum. Ama konuyu kapsamlı araştırınca ortada somut bir kayırmacılık olmadığını gördüm.

K.K. aslında tam bir demokrat gibi davranıp partiyi her görüşe olabildiğince açıyor ve farklı görüştekileri bile sırasıyla etkin konumlarda görevlendiriyor. 

K.K. dürüst ve namuslu bir adam. Ama hepsi bu kadar. Gerçek bu.

Olabilir, ama biz SSK'ya genel müdür aramıyoruz. Bize, herkese, siyasetçi ve politikacı olduğu kadar, lider olabilen bir adam lazım. 

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Visitor yazdı:

Zamanında ben de K. K.nın kendisini seçecek adamları partiye dizayn ettiğine ihtimal veriyordum. Ama konuyu kapsamlı araştırınca ortada somut bir kayırmacılık olmadığını gördüm.

K.K. aslında tam bir demokrat gibi davranıp partiyi her görüşe olabildiğince açıyor ve farklı görüştekileri bile sırasıyla etkin konumlarda görevlendiriyor. 

K.K. dürüst ve namuslu bir adam. Ama hepsi bu kadar. Gerçek bu.

Aklın sıra bizi mi kekliyorsun.Kılıçdaroğlu yavsağin tekidir.Her daim Erdoğan ı kritik zamanlarda kurtarmıştır.

Sitelerde Paylaş
Just now, Visitor said:

O ayrı mesele. Siyaset elbette özünde bir uzlaşmadır.

Ama o bağlamda öyle konuşması tümüyle onun kişiliğiyle ilgili bir şey. İmamoğlu fazlasıyla idareci biri. bu açık.

O zaman soru şudur. Hukukun amına koymuş, anayasayı piç etmiş bir sahtekarlar nasıl anlaşacaksın?

Arkasından dolaşacaksın. Yolları var, belli, biliniyor. İlk kural mesela, ezik olmayacaksın, iki lafı biraraya getirmekten aciz olmayacaksın. 

Sitelerde Paylaş
Just now, Visitor said:

Hee işim gücüm yok senin gibi akıl fukaralarını kekliyorum.

Yavşak da senin babandır! 

Ağzını topla yavşak oğlu yavşağa bak.

Boş boş birbirinizi yemenin anlamı yok.

Diyelim gılıjdar en bir uber süper adam. Hiç farketmez, artık yüzü eskidi, oralarda durması ziyandan başka bir şey değil uzun zamandır. 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, Visitor said:

K. K. aslında koltuğu Muharrem'e bırakacaktı. Bunu samimi olarak düşünüyordu. Ama M. İnce'nin sert çıkışlarından korktu.

Ü;lkenin iç savaşa sürüklenmesinden ve akabinde yaşanacak olanlardan çekindi. 

Esasen pek haksız da sayılmaz. Şu durumda Gandi'nin yolu tek yoldur. 

Acı gerçek budur.

İç savaş falan çıkmaz bugün itibarıyla bu ülkede. En azından sol cenahtan doğru. Yahu adamın suratına patlattılar yumruğu, kimse de gık yok, ne iç savaşı?

Ama, yakında, MHP ile AKP birbirine feci girebilir, girecek, giriyor gibi görünüyor. Tayyip "amanda türkiye ittifakı" geveliyor, bahçeli "bak biz 18.81'iz, sen 34 ancak ediyorsun, çekeriz pimini" diye aba altından sopa gösteriyor falan.

Buralarda geçen yazdım, bulursanız okursunuz, mama bitti, MHP ve AKP yiyicilik üzerine kurulu partiler, birbirlerine girmeleri, hatta öyle ki, MHP içi ve özellikle de AKP içi grupların daha çok birbirine girip, hep birlikte topluca da girişmeleri çok uzakta değil. 

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, inanır yazdı:

Çağrılmadan cenaze sahibinden onay almadan   şehit cenazesine gitmemeliydi.

Bende olsam Hdp ile seçimlerde  işbirliği yapan teroristlerin cenazelerine katılan bir partiyi kabul etmezdim.

Hadi len oradan!

Sorun AKP nin büyükşehirlerin en ranta açık olanları kaybetmesi, bunu hazmedemiyorlar. Cahil, cühela, yamyamları kışkırtıp güya intikam alıyorlar.

HDP filan hikaye, geç.

Sorun HDP olsaydı, AKP yıllarca, değil HDP bizzat PKK ile ittifak yapmazdı!

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, Kuranınizinde said:

Bir iç savaş Erdoğanın işine yarar. Erdoğan iç savaş çıkarmak istiyor olabilir mi?

Elbette, elinden gelse şu dakika çıkarır zaten. 

Fakat, doğru düzgün tahlil ederseniz, iç savaştan erdoğan yenik çıkar. Elbette hesabı öyle değil, köpekçiler, ışidçiler falan malum elinin altında. Ama Suriye'de de öyleydi, sonuç ne oldu?

Öyle bir şeyden Tayyip en zararlı çıkan olur. Fakat ülke de tarumar olur, çok şey değişir, başta harita.

PEki ne? Şu anda gidişat berbat. Dolar bugün gene rekor kırdı, merkez bankasında dövi bitti falan. Bu, mama bitti demek. Etrafındakileri bu şekilde elde tutabilmesi mümkün değil. nihat genç bile gemiyi terketmiş mesela. Bu gidişin sonu, tayyip için kabus ve onu şimdiden her gece görüyor. 

İddialara göre, "Türkiye İttifakı" kuracakmış tayyip. Gene iddialara göre, CHP'ye "Ekonomi sizden sorulsun" diyerek ekonomi bakanlığı verilecekmiş. Yani, kafasından geçen, CHP'nin kucağına IMF'i bırakmak, gene faturayı sola kesmek. CHP'nin buna düşmeyecek kadar akıllı olmasını bekliyorum ama, belli de olmaz. Bu gidişat IMF ile bile düzelmez, zor artık o iş. BU nedenle, iç savaş son bir ya herru, ya merru dalışı olarak gözlerine makul görünüyor. Köpekçiler, yani malum MHP ve tayfasının bu çıkışları falan da bu yüzden. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, inanır said:

Çağrılmadan cenaze sahibinden onay almadan   şehit cenazesine gitmemeliydi.

Bende olsam Hdp ile seçimlerde  işbirliği yapan teroristlerin cenazelerine katılan bir partiyi kabul etmezdim.

Peki, o zaman neden AKP'liler utanmadan arlanmadan gittiler cenazeye, bu milletin başına HDP'yi saranlar onlar değil miydi? HDP meclise girmeli, etmeli diye methiye düzen malum soysuz kimdi?

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Bunun için kaşiyor toplumu zaten. Ama hazirana kadar başaramazsa koltuğu fena sallanır

Kaşiyorlar.. sizce bu olay tesadüf yada sapik işi olabilir mi? Bir sapik tecavüz ettiği kız çocuğunu ölmek üzere olduğu halde ailesinin kapisinin önüne bırakır mı?

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/istanbulda-igrenc-olay-5-yasindaki-cocuga-tecavuz-4536783/

Sitelerde Paylaş
25 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Kaşiyorlar.. sizce bu olay tesadüf yada sapik işi olabilir mi? Bir sapik tecavüz ettiği kız çocuğunu ölmek üzere olduğu halde ailesinin kapisinin önüne bırakır mı?

https://www.sozcu.com.tr/2019/gundem/istanbulda-igrenc-olay-5-yasindaki-cocuga-tecavuz-4536783/

Evet, kaşıyorlar falan, ama isyan etmesini bekledikleri kişiler, tuzu kuru olanlar bir şekilde. 

Bıçak gırtlağa dayanmadan, evlat açım diye ağlamadan kimse isyan etmez. Hele hele, gılıjdar gibi biri dayak yedi diye hiç kimse zaten etmez.

Salak bunlar. Kum kamyonu ile tankları durdurduğunu iddia edip sayıklayana hadi hiç tank görmemiş derim de, egzosuna tişört tıkayıp tankı durdurdum diyen yalanlara kendi bile kananlar olan bir salak sürüsü. 

Sitelerde Paylaş
41 dakika önce, anibal yazdı:

Evet, kaşıyorlar falan, ama isyan etmesini bekledikleri kişiler, tuzu kuru olanlar bir şekilde. 

Bıçak gırtlağa dayanmadan, evlat açım diye ağlamadan kimse isyan etmez. Hele hele, gılıjdar gibi biri dayak yedi diye hiç kimse zaten etmez.

Salak bunlar. Kum kamyonu ile tankları durdurduğunu iddia edip sayıklayana hadi hiç tank görmemiş derim de, egzosuna tişört tıkayıp tankı durdurdum diyen yalanlara kendi bile kananlar olan bir salak sürüsü. 

Zaten isyan etmemeliler şu sıralar kimse sokak eylemleri yapmamalı aksi halde akp nin kriz öncesi aradığı fırsatı vermiş olurlar.

Evlat açız sözünü bastırmak için her yolu denemeye çalışacaklar. Sonra da " bak işte bu ceehaapeee liler yüzünden aç kalıyorsunuz" dedirtmek istiyorlar. Amaçları bir taşla iki kuş vurmak.

Bu yüzden doların 9 TL olduğunu görene kadar kimsenin gaza gelmemesi en iyi yöntem. Bazen sessiz kalmak en iyisi olabilir.

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Zaten isyan etmemeliler şu sıralar kimse sokak eylemleri yapmamalı aksi halde akp nin kriz öncesi aradığı fırsatı vermiş olurlar.

Evlat açız sözünü bastırmak için her yolu denemeye çalışacaklar. Sonra da " bak işte bu ceehaapeee liler yüzünden aç kalıyorsunuz" dedirtmek istiyorlar. Amaçları bir taşla iki kuş vurmak.

Bu yüzden doların 9 TL olduğunu görene kadar kimsenin gaza gelmemesi en iyi yöntem. Bazen sessiz kalmak en iyisi olabilir.

Zaten öyle diyorlar, o cephe öyle zaten:

Bu lavuklar için mi isyan edecen sen yada ben. Görsünler ne halleri varsa. Tek cümle: svihs 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...