Jump to content

Hak Helal Etmek mi Hak Yedirmemek mi

Recommended Posts

Hak helal etmek mi hak yedirmemek mi

İslam’da ki binlerce saçmalıktan birisi de hak helal etmek ve ettirmektir. Bir kişinin istemeden hakkını yemek zaten mümkün değil. Hak yemek isteyerek yapılan bir iştir. Dikkat ederseniz islamhurafesinde hakkınızı savunun yada hakkınizi yedirmeyin diye bir yaptırım yok.  

Birileri sizi üttükten sonra helallik isterse aman ha mutlaka helal edin diye baskı var.  

İşte komedi bu...

Sonra Müslümanlar niye böyle adam olmuyorlar diye yakinip duruyorlar.  

İyilik yap denize at diyorlar, bir elin verdiğini diğeri görmesin diyorlar...  

Sonrada hakkını helal et diyorlar. Sistem tamamen bilinçaltı olarak sömürüye müsait bir zemin oluşturuyor.  

Bir kere şu kavram zaten tamamen hak yemenin daniskasidir. Nedir o kavram?  

Siz bu dünyada bize verin Allah da size cenneti verecek...  Vermezsen de cehenneme atacak.? Yani resmen mafya ve tehdit usulü bir yağmacılık yok mu?

Yahu var mı böyle bir dava?

Siz olsanız hak helal etmek mi yoksa hak yedirmemeyi mi tercih edersiniz?

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Hak helal etmek mi hak yedirmemek mi

İslam’da ki binlerce saçmalıktan birisi de hak helal etmek ve ettirmektir. Bir kişinin istemeden hakkını yemek zaten mümkün değil. Hak yemek isteyerek yapılan bir iştir. Dikkat ederseniz islamhurafesinde hakkınızı savunun yada hakkında bizi yedirmeyin diye bir yaptırım yok.  

Birileri sizi üttükten sonra helallik isterse aman ha mutlaka helal edin diye baskı var.  

İşte komedi bu...

Sonra Müslümanlar niye böyle adam olmuyorlar diye yakinip duruyorlar.  

İyilik yap denize at diyorlar, bir elin verdiğini diğeri görmesin diyorlar...  

Sonrada hakkını helal et diyorlar. Sistem tamamen bilinçaltı olarak sömürüye müsait bir zemin oluşturuyor.  

Bir kere şu kavram zaten tamamen hak yemenin daniskasidir. Nedir o kavram?  

Siz bu dünyada bize verin Allah da size cenneti verecek...  Vermezsen de cehenneme atacak.? Yani resmen mafya ve tehdit usulü bir yağmacılık yok mu?

Yahu var mı böyle bir dava?

Siz olsanız hak helal etmek mi yoksa hak yedirmemeyi mi tercih edersiniz?

2. seçenek bana göre doğru seçenektir,diyelimki ben hırsızlık yaptım, birinin malını gasp ettim, sonrada adamdam helallik istedim.

o zaman haram helal oldu bana, bu mantıklı değil, 

ben zaten haram işledim, kasten ve bilerek hırsızlık yaptım, burda asıl sorulması gereken soru şu olmalıydı..

madem islama göre herşeyin cezasını allah vericek, hakım allahtır.  o zaman bir birini öldürdüğünde,,

neden ceza verirler? mahkemeler kurulur yargı süreci başlar, gerçek islamda yanlış aslında kadılar vicdanen

suçluyu belirliyordu, ama kuran diyorki ben allahın cezayı ancak ben veririm, tek yetkili benim.

cennet ve cehennemi bu yüzden yarattım. yahuu cenneti ve cehennemi bu yüzden yarattıysan o zaman neden insanların

adaletine ve merhametine güveniyorsun?

bana  birini affetme yetkisi vermiyorsun ama, vicdan veriyorsun, ne alaka ne maydanoz?

burda yetkili kim? ben ona bakarım.. tanrımı? insanmi? islam işte say say bitmiyor mantık dışılık.

eğer bana affetme yetkisi veriyorsan, benden  başka birinin cennete ve ya cehenneme gitme yetkisinide vermiş oluyorsun doğal olarak.. o zaman tanrı ne işe yararki? 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Gene neler sayıklıyorsunuz ki?

İslam'da helalleşme denen kavram yok, bu bir bidat. Sahihlerde bile geçmeyen bir takım uydurma hadislere dayanır bu konu. 

Allah caiz ve helal kılmıştır, müslümanda gider, afiyetle yer, budur islamın kafası. Ha, kadınsa düzer, adamsa keser falan. İslam hak hukuk falan gözetmek diye bir şey bilmez, allahın emri vardır o kadar. 

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, anibal yazdı:

Gene neler sayıklıyorsunuz ki?

İslam'da helalleşme denen kavram yok, bu bir bidat. Sahihlerde bile geçmeyen bir takım uydurma hadislere dayanır bu konu. 

Allah caiz ve helal kılmıştır, müslümanda gider, afiyetle yer, budur islamın kafası. Ha, kadınsa düzer, adamsa keser falan. İslam hak hukuk falan gözetmek diye bir şey bilmez, allahın emri vardır o kadar. 

Zaten İslamin kendisi  hurafedir. Bidat ne ya? ?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...