Jump to content

SGK YURT DISI SERViSi BAKIN NE YAPTI

Recommended Posts

Iste böyleee,

Yurt disindaki saglik anlasmasini izmir SGK yurtdisi servisiyle anlasarak Türkiyeye aldirdim.Ilk yil ne Almanya nede Izmmir bu konuda aks i birsey söylemediler.Ikinci yil Almanya  AOK saglik sigortasi su gacirdi.Beni ve hanimimi 6 ayligina sigortadan cikardi.Ancak 6 ay Almanyada kalirsakk tekrar sigortayya alacak bizi.

Sosyal sigortalar izmir-Yurt dissi servisinin telefonlarina birttüürlü ulasamadim.Internetlerde böyle bir Telefon numarasi yok.Aradim izmir sgk Telefon numaralarini aynan eskisi gibi yarim Saat boyunca bekleyin sizi santarala baglayacagiz deyip müzik calmaya devvam etti.Yarim sat sonrada Telefon kapandi.

Arkadaslar,bu  bir saglik kurumu?

Türkiyeeyi ne hala getirdiler.

Reisicumhur 3 üncü sarayin temelllerini kazdiriyor.

Almanyada bize kazik atmaya basladi.

6 ay Yurt disina cikmadan Almanyada kalirsak.Saglik sigortasi tekrar calismaya basayacakmis.bu 6 ay icinde hastalanirsak bakmayacakmis.Türkiyedende emeklisin onlar baksinlar sana diyürler.Bu nedenle aradim solyal güvenlik kurumu Yurt disi servisini ama maalesefbaglanti kuramadim.

Izmirli arkadaslar yardimci olursalar,memnun olurum.

Maalesef Türkiye bataga Dogru ilerliyor.

Hosca kalin 

Dedeniz

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar, Gss prim   borcu  hukuken haciz borcu degildir.gss emeklilik sisteminin parçasıdır.haciz olmaz gss bağkur ve ssk prim borcu dur.haciz yerine bu prim ödenmezse emekli olamazsınız.  eğer emekli olma şansınız!  yoksa Ödemenizi tavsiye etmem.

gss prim borçları ödenmiyor,çünkü haksız ve hukuksuz bir yasadır,gss 2019 yılında tamamen çökmüş durumda,her an erken  seçimden sonra (erken seçim 2019-2020)eski sisteme geri dönmek zorunda kalınıcak,bu borcu ödeyen çok az kısımda parasını geri alamıyacak,2020  yılı gss nin iptal yılıdır,gss bu ülkenin dnasına terstir,dünyanın her ülkesinde saglık ücretsizdir,çünkü saglık demokrasilerde devletin zorunlu hizmetidir, tekrar ediyorum,her an kalkabilir,aklı dengesi yerinde olan bir birey asla bu borcu ödemez.saygılar sevgiler .

malesef akli dengesi yerinde olmuyan akkyunlar var, onlar gss ödüyor, üzülmeyim sayıları çok az. % 3 civarında.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

arkadaşlar, Gss prim   borcu  hukuken haciz borcu degildir.gss emeklilik sisteminin parçasıdır.haciz olmaz gss bağkur ve ssk prim borcu dur.haciz yerine bu prim ödenmezse emekli olamazsınız.  eğer emekli olma şansınız!  yoksa Ödemenizi tavsiye etmem.

gss prim borçları ödenmiyor,çünkü haksız ve hukuksuz bir yasadır,gss 2019 yılında tamamen çökmüş durumda,her an erken  seçimden sonra (erken seçim 2019-2020)eski sisteme geri dönmek zorunda kalınıcak,bu borcu ödeyen çok az kısımda parasını geri alamıyacak,2020  yılı gss nin iptal yılıdır,gss bu ülkenin dnasına terstir,dünyanın her ülkesinde saglık ücretsizdir,çünkü saglık demokrasilerde devletin zorunlu hizmetidir, tekrar ediyorum,her an kalkabilir,aklı dengesi yerinde olan bir birey asla bu borcu ödemez.saygılar sevgiler .

malesef akli dengesi yerinde olmuyan akkyunlar var, onlar gss ödüyor, üzülmeyim sayıları çok az. % 3 civarında.

Sağlık sistemi bir çok ülkede masraflı.Sağlık sisteminden faydalanmak istiyorsan ödersin,ben ödüyorum.

Sorun zorunlu olması insanların tercihine bırakılmalı.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, adalet123 yazdı:

Sağlık sistemi bir çok ülkede masraflı.Sağlık sisteminden faydalanmak istiyorsan ödersin,ben ödüyorum.

Sorun zorunlu olması insanların tercihine bırakılmalı.

türkiyede işler farklı yürüyor,her ay düzenli olarak borcunu ödesen bile, muayene ücreti, ve ilaç parası ödüyorsun, burası

türkiye farklı galaksi...

dünyanın hiç bir ülkesinde yasalar, hukuken, sağlık hizmeti için ücret talep etmez, sağlık bireyser haktır,(demokrasi ile yönetilen ülkelerde)

sağlığın ücreti olmaz, sadece aylık ödenen ücret değil, aynı zamanda, her türlü saglık hizmetini devlet

karşılamak zorundadır.

ama türkiyede gss borcu dersek hata etmiş oluruz, gss haraci dersek daha mantıklı olur. 

bu gss nin zorunlu olması, bir kere hukuken ve insan hakları bakımından, anayasa hükümlerine aykırıdır.

sağlıklı bir insan her ay para vermek zorunda kalıyor, halbuki istege baglı olması hukuken olması gereken haktır.

bireyler hasta olunca zaten paran varsa, muayene olabiliyor ve ilaç alabiliyorsun,

ama gss borcu olanların % 92.1 işşizlerden oluşuyor, böyle devlet olurmu?

işşizler nasıl bu haracı öder? akıl alır gibi değil, madem illakı alıcaksın bu haracı o zaman git zengınlerden çatır çatır al gücün yetiyorsa tabi..

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, karamsarhuman yazdı:

türkiyede işler farklı yürüyor,her ay düzenli olarak borcunu ödesen bile, muayene ücreti, ve ilaç parası ödüyorsun, burası

türkiye farklı galaksi...

dünyanın hiç bir ülkesinde yasalar, hukuken, sağlık hizmeti için ücret talep etmez, sağlık bireyser haktır,(demokrasi ile yönetilen ülkelerde)

sağlığın ücreti olmaz, sadece aylık ödenen ücret değil, aynı zamanda, her türlü saglık hizmetini devlet

karşılamak zorundadır.

ama türkiyede gss borcu dersek hata etmiş oluruz, gss haraci dersek daha mantıklı olur. 

bu gss nin zorunlu olması, bir kere hukuken ve insan hakları bakımından, anayasa hükümlerine aykırıdır.

sağlıklı bir insan her ay para vermek zorunda kalıyor, halbuki istege baglı olması hukuken olması gereken haktır.

bireyler hasta olunca zaten paran varsa, muayene olabiliyor ve ilaç alabiliyorsun,

ama gss borcu olanların % 92.1 işşizlerden oluşuyor, böyle devlet olurmu?

işşizler nasıl bu haracı öder? akıl alır gibi değil, madem illakı alıcaksın bu haracı o zaman git zengınlerden çatır çatır al gücün yetiyorsa tabi..

Sen nerde yaşıyorsun kardeşim?

Ameliyat olacaksan her ülkede parayla.İlaç hangi ülkede bedava?

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, adalet123 yazdı:

Sen nerde yaşıyorsun kardeşim?

Ameliyat olacaksan her ülkede parayla.İlaç hangi ülkede bedava?

siz farklı birşeyden bahsediyorsunuz,gss nin tam olarak ne olduğunu biliyormusunuz? 

ben saglık hizmetinin her ülkede  isteğe bağlı olduğunu anlatmaya çalıştım.

ama türkiyede zorunlu gss adı altında, aylık herkesten 76. t.l. para kesiliyor. bu para ödenmez ise,

76 tl.nin içine günlük faiz uygulanıyor.

bildiğin haraç.

tabiki ameliyat ve ilaç bedava olucak değilya? ama zorunlu saglı ksigortası hangi ülkede uygulanıyor? türkiye dışında

koskoca dünyada yalnızca türkiyede uygulanıyor,

buda akpnin kazıklarından biri yalnızca.

siz işin ciddiyetini anlmadınız.

gss borcu olanların % 92. si işşiz lerden oluşuyor bunun asıl sebebi ise,

sistemin yalnızca işşizler için zorunlu olmasından kaynaklanıyor. eeee haliyle böyle oluncada  ödenemiyor.(ödeyen kerizdir)

felsefesi ile gss çökmüş durumda şu an.

şu gss nin kurandan bir farkı yok,  sistemwtik temel alt yapı bozuk, işşiz adam nasıl ödüyecekki? bu borcu, bir geliri yok, avrupada ise tam tersi, işşizlere maaş baglanırken bu ülkede ise işşiz olmak suç.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, karamsarhuman yazdı:

siz farklı birşeyden bahsediyorsunuz,gss nin tam olarak ne olduğunu biliyormusunuz? 

ben saglık hizmetinin her ülkede  isteğe bağlı olduğunu anlatmaya çalıştım.

ama türkiyede zorunlu gss adı altında, aylık herkesten 76. t.l. para kesiliyor. bu para ödenmez ise,

76 tl.nin içine günlük faiz uygulanıyor.

bildiğin haraç.

tabiki ameliyat ve ilaç bedava olucak değilya? ama zorunlu saglı ksigortası hangi ülkede uygulanıyor? türkiye dışında

koskoca dünyada yalnızca türkiyede uygulanıyor,

buda akpnin kazıklarından biri yalnızca.

siz işin ciddiyetini anlmadınız.

gss borcu olanların % 92. si işşiz lerden oluşuyor bunun asıl sebebi ise,

sistemin yalnızca işşizler için zorunlu olmasından kaynaklanıyor. eeee haliyle böyle oluncada  ödenemiyor.(ödeyen kerizdir)

felsefesi ile gss çökmüş durumda şu an.

şu gss nin kurandan bir farkı yok,  sistemwtik temel alt yapı bozuk, işşiz adam nasıl ödüyecekki? bu borcu, bir geliri yok, avrupada ise tam tersi, işşizlere maaş baglanırken bu ülkede ise işşiz olmak suç.

Anlıyorum seni.Zorunlu olmaması lazım fakat ülkede kasa boş olduğu için böyle haraçlar alıyorlar.

Bu ülkede,seven s*kilir,s*ken sevilir.

Sitelerde Paylaş

Iste böyleee,

Almanyada ilaclara 5ile 10 oyro arasinda para aliyorlar ama ameliyatlarda para aldiklarini hic duymadim.Alsalar bile20-30 Eyroyu gecmez.Türkiyede millet cöplerden yiyecek ararken bastakiler binlerce hisim ve akrabalarini isyerine ugramadan otomatlardan maaslarini cekiyorlar.Arap dini tarafindan AFYONLANAN vatandaslarimizda bu duruma ses cikarmiyorlar.Belediyelerin gecmis ödemelerini mahkemelere hukümet kilitlendiriyorki yenii baskanlar tarafindan sahtakarliklari görünüpde halkin oyunu kaybetmesinler.Islam Islam öncesi putperestlerin dininin aynisidit.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Hecerul esvet tasi hindulardan gecmisttir araplara.Otas kadinin cinsel organinin aynidir.Hindularda kadiinin seyi kutsaldir.Erkegininkide kutsalldir.Ama Muhammet bunu bildiginden bu tas gökten inmistir YALANINI kivirmaktadir.Bu tas hindu tapinaklarinda nere konuyorsa kabedede ordadir.Hacilar siraya girip hem bu tasi oksuyor hemide öpüyürler.Birinin hastaligi öbürüne gecmek icin bulunmaz birsey.PPolis biraksa o kadin organiini yalayarak beyazlatacaklar.Bu müslümanlara insan demek bile hatadir.----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Erzurumlu Ibrahim Hakki hocaya sormuslar Islamin en büyük düsmani kim,DEMiSKi  MÜSLÜMANLAR.

Sitelerde Paylaş

Ben odemiyorum , çünkü hem pirim ödeyip hem de her boka ayrı para veremem. Ameliyat olacaksam da kenara koyduğum yatırımların var. Onları harcarim.

Bakıyoruz bu ülkeye işportacı okumuş yetişmiş ve vergisini ödeyen insanlardan daha varlıklı. Niye devlet onlara zorunlu vergi getirmiyir?  Adam vergi odemiyor, kira yok, elektrik yok, su yok , aidat yok, muhasebe defter parası yok, elde kalan mal riski yok... Aylık bazda bakarsan en küçük esnafa göre 3000 TL masraftan kurtuluyorlar.

Bu ülkede gündelikçi kadınlar bir günde 200 TL dogrultuyirlar. Bir kuruş vergi yok. Bakıyorsun ki okumuş , kültürlü insanlardan daha az ver ödedikleri halde daha fazla mal varlıkları bulunuyor.

Özbekler var  , sigortasız çalışıyorlar. Burada biriktirip Özbekistan da rahat yaşıyorlar. İşsizliği artırıyorlar.

Suriyeliler var 3 yerden yardım alıp her şey beleş yaşıyorlar..

Avrupalı emekli oluyor 1000 euro maaşını Türkiye'de kiraladığı otel odasında çatır çatır yiyor. 6 aylık kirasını peşin odeyince otelciler yerli turistten daha ucuza veriyorlar odaları.

Bizde amina koyayım vur abaliya... Çalış Mehmet , ver Mehmet , öl Mehmet...

Ölünce ağıt yakıyorlar çok şükür...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...