Jump to content

hodri meydan diyorum

Recommended Posts

10 minutes ago, Abdülmalik said:

Muhammed’in Tanrı’yla görüştüğünün kanıtı ne? Nası ikna oldun.

Muhammed 1400 sene önce değil de şu an ki bilgi ve kültür ortamında peygamberliğini açıklasa yine inanırmıydın?

Al sordum, cevapla bakiim

soruda çelişki var

sen yaratıcı var ama peygamberimizi göndermedi mi diyorsun

yoksa yaratıcı da peygamberde yok mu diyorsun

ikisi farklı şeyler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 dakika önce, muslumangenc yazdı:

soruda çelişki var

ikisi farklı şeyler

Ne çelişkisi var len?

Dümbük.

Sen cevap vermiycen anlaşıldı.

Sana soru moru yok.

Hadi yallah

Sitelerde Paylaş
23 minutes ago, muslumangenc said:

telaşlanma

benden duymasalar başkasından duyacaklar

fikirlerden gerçeklerden neden bukadar korkuyorsun

Gerçeklerden korkan kim, sorduğumuz suale cevap veremeyip boyuna kıvrımaya çalışan sen değil misin?

Evet, allah zeusa götünü kayganlaştırıcı ile mi siktiriyor, buyur bir cevap ver o zaman, hadi

Sitelerde Paylaş
12 minutes ago, muslumangenc said:

ayrıca hodri meydana yüreğin yetiyorsa yöneticilere mesaj at o bölümde teke tek konuşalım

Sen şurada mıymıy edip arap götü halinde kıvırmaya başladın, bir de adamlara iş mi çıkaracan?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, muslumangenc yazdı:

soruda çelişki var

ikisi farklı şeyler

kaideler istisnayı bozmaz

her iki kaidede, aynı yoola çıkar,

yaratıcı var peygamber yok demek, aynı zamanda istisnaik kaide demektir.

elimizdeki ispatlara bakalım.

1. muhammed. 

2: kitap.

3: 2 iki kanıt dışında birde ksıır döngü var.

bu kısır döngüleri gerçekten anlıyabilirsen,

deist olursun.

iyı şanslar.

1: muhammede peygamber oldugunu kim söyledi? allah söyledi..peki alalh kim? 

,evreni yaratan. peki evreni kim yarattı? allah yarattı. 

ispatı nedir? hiçlik boyutu. yanı ispatı yok bir hiç var.. çaktınmı köfteyi.

evet islam var gerçekten var, ama insan icadı olanın ispatı var ama allahın yok. 

iyice derinlere inmeye çalış, derinnnn bir nefes alll... ben iannçlı biriyim. ama müslüman değilim.

allahın ispatı varmı? bunu ispatla kuran peygamber hiç önemli değil önce allahın ispatı nedir? ben 

ona bakarım, evreni kim yarattı?kim yarattıysa ben ona iannırım. bu şeytan bile olabilr. eğer

şeytan yaratıysa ben şeytana inanırım hakkını yemeyelim güzel yaratmış ama asla tapmam, çünkü tapınma 

insan aklının zayıflıgıdır. inançsa  mantıktır.. ben mantıga taparım . mantıkgın anlamıda realitedir. ben aslında

gerçeğe taparım...

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, muslumangenc said:

telaşlanma

benden duymasalar başkasından duyacaklar

fikirlerden gerçeklerden neden bukadar korkuyorsun

Gerçeklerden korkan sensin, Zeusun götten siktiği allaha taptığın gerçeğini bir tür kabullenemiyorsun işte, amsatanın evladı. 

Evet, anan kendini mehir denen parayla satmak zorunda olan bir amsatan müslüman değil miydi?

Bakalım bu hakikati nasıl inkar edeceksin, bekliyoruz, gene "ahada senin anan da" diye o amcık ağzını açacaksın, bilmiyoruz sanki.. Peşin diyeyim, bana söyleyeceğin hiç bir şey, senin zeusun siktiği allaha tapan bir amsatan evladı olduğun gerçeğini değiştirmeyecek.

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, karamsarhuman said:

kendi iletine yorum yapmakta neyin nesi?  yahu  kendi iletine yorum yapınca dahamı havalı oluyor? kafayımı yediniz?:89::352nmsp:

Sülalecek yarağı yemişler, arap yarrağını, onun vıyırtısı bunlar...

Sitelerde Paylaş

Arada bir piyasaya çıkıp forumunu ayaklandırmanız ne güzel. 

Nereden çıkıyorsunuz bilmiyorum ama ?

Neyse, o değilde senin bu kırılgan hevesin sorulan soruları cevaplayabilecek sabra sahip mi emin değilim.

Daha kavak ın sorduğu 1 cümlelik sorulara yanıt verememişsin. 

Sitelerde Paylaş
Alıntı
G%C3%9CRE%C5%9E-681x409.jpg

Kanuni devrinde Avrupa’dan İstanbul’a yaman bir güreşçi gelmiş. dünyaya hükmeden bir padişahın şehrinde herkese meydan okuyor.
-Hodri meydan, çekiyormuş.

Bunu duyan Kanuni, Çırağan’a dergaha gitmiş. Selam kelâm ve hoş beş faslından sonra Yahya Efendi’ye:

– Ağabey, demiş, Avrupa keferesinden bir pehlivan gelmiş, bizimkilere meydanı dar edermiş. Merak ettim gidip seyredeceğim, uygunsa sizde de gelin.

Yahya Efendi.

-Hay hay, neden olmasın. Kul Allah’ın, kudret Allah’ın. Gidelim seyredelim, demiş.

Güreş Yeniköy’deymiş. Avrupadan gelen pehlivan önüne geleni deviriyor, devirdikçe de pdişaha ve seyircilere bakarak böbürleniyormuş. Bir iki üç demekle bitmemiş, gelenin sırtı yeri öpmüş.Yahya Efendi sonunda dayanamayarak Kanuni’ye:

-Gayretim kabardı kardeşim. bir de ben güreş tutacağım bununla, diyerek ayağa kalkınca,

Kanuni:

-Ağabey, ne yapıyorsun? Adam insan değil sanki dev… diyene kadar, Yahya Efendi, sarığını cübbesini sıyırarak:

-Meydan Hüdanın, diyerek mindere yürrümüş ve önüne geleni deviren Avrupalı Pehlivana:

– Evlat, dinine imanına bir güreş tutalım seninle var mısın?

Avrupalı Pehlivan, tuhaf bir şaşkınlık içinde:

– Bre baba, etme. Elimi boşlukta savurtma benim. Senin nerenle güreş tutacağım ben? Var git yerinde otur sen.

Yahya Efendi:

-Evlat, havanı boş yere harcama, hamleni yap sen. Seninle güreş tutmadan şurdan şuracığa gitmem ben. Yalnız şartımı söyledim. dinine imanına bir güreş tutacağız seninle. Yenilirsen, sen benim dinime geleceksin, yenersen, ben senin dinine varacağım. Var mısın?

O güne kadar sırtı yere gelmeyen Avrupalı Pehlivan:

-Varım, demesiyle birlikte kepçeleme bir dalış yapmış.

Niyeti, kendisine meydan okuyan bu tatlı yaşlıyı tek eliyle havada gezdirip tozdurduktan sonra sırt üstü mindere uzatıvermemiş ama, Yahya Efendi’yi yerinden oynatamamış. Bir, beş, on hamle, fakat faydası olmamış. Avrupalı Pehlivan köpürdükçe köpürerek:

-Baba, pes doğrusu pes. Senin paçandan tutmaya bile mecalim kalmadı, hamle senin, diye teslim olunca, Yahya Efendi:

-Ya Hayyyyy! diyerek öyle bir dalış yapmışki, daha evel hiç kimsenin deviremediği pehlivanın sırtı anında yeri bulmuş.

Yahya Efendi, sağ elin yenik pehlivanın kalbinin üstüne koyarak:

-Sözünü yerine getirecekmisin evlat? diye sormuş. Kan ter içinde kalan, ne olduğunu anlamayan Avrupalı Pehlivan:

– Ya ya , ya hay! demiş vee Müslüman olmuş.

Yenilirsen ateist olacak mısın?

@muslumangenc

Sitelerde Paylaş
Alıntı
G%C3%9CRE%C5%9E-681x409.jpg

Kanuni devrinde Avrupa’dan İstanbul’a yaman bir güreşçi gelmiş. dünyaya hükmeden bir padişahın şehrinde herkese meydan okuyor.
-Hodri meydan, çekiyormuş.

Bunu duyan Kanuni, Çırağan’a dergaha gitmiş. Selam kelâm ve hoş beş faslından sonra Yahya Efendi’ye:

– Ağabey, demiş, Avrupa keferesinden bir pehlivan gelmiş, bizimkilere meydanı dar edermiş. Merak ettim gidip seyredeceğim, uygunsa sizde de gelin.

Yahya Efendi.

-Hay hay, neden olmasın. Kul Allah’ın, kudret Allah’ın. Gidelim seyredelim, demiş.

Güreş Yeniköy’deymiş. Avrupadan gelen pehlivan önüne geleni deviriyor, devirdikçe de pdişaha ve seyircilere bakarak böbürleniyormuş. Bir iki üç demekle bitmemiş, gelenin sırtı yeri öpmüş.Yahya Efendi sonunda dayanamayarak Kanuni’ye:

-Gayretim kabardı kardeşim. bir de ben güreş tutacağım bununla, diyerek ayağa kalkınca,

Kanuni:

-Ağabey, ne yapıyorsun? Adam insan değil sanki dev… diyene kadar, Yahya Efendi, sarığını cübbesini sıyırarak:

-Meydan Hüdanın, diyerek mindere yürrümüş ve önüne geleni deviren Avrupalı Pehlivana:

– Evlat, dinine imanına bir güreş tutalım seninle var mısın?

Avrupalı Pehlivan, tuhaf bir şaşkınlık içinde:

– Bre baba, etme. Elimi boşlukta savurtma benim. Senin nerenle güreş tutacağım ben? Var git yerinde otur sen.

Yahya Efendi:

-Evlat, havanı boş yere harcama, hamleni yap sen. Seninle güreş tutmadan şurdan şuracığa gitmem ben. Yalnız şartımı söyledim. dinine imanına bir güreş tutacağız seninle. Yenilirsen, sen benim dinime geleceksin, yenersen, ben senin dinine varacağım. Var mısın?

O güne kadar sırtı yere gelmeyen Avrupalı Pehlivan:

-Varım, demesiyle birlikte kepçeleme bir dalış yapmış.

Niyeti, kendisine meydan okuyan bu tatlı yaşlıyı tek eliyle havada gezdirip tozdurduktan sonra sırt üstü mindere uzatıvermemiş ama, Yahya Efendi’yi yerinden oynatamamış. Bir, beş, on hamle, fakat faydası olmamış. Avrupalı Pehlivan köpürdükçe köpürerek:

-Baba, pes doğrusu pes. Senin paçandan tutmaya bile mecalim kalmadı, hamle senin, diye teslim olunca, Yahya Efendi:

-Ya Hayyyyy! diyerek öyle bir dalış yapmışki, daha evel hiç kimsenin deviremediği pehlivanın sırtı anında yeri bulmuş.

Yahya Efendi, sağ elin yenik pehlivanın kalbinin üstüne koyarak:

-Sözünü yerine getirecekmisin evlat? diye sormuş. Kan ter içinde kalan, ne olduğunu anlamayan Avrupalı Pehlivan:

– Ya ya , ya hay! demiş vee Müslüman olmuş.

https://namazduaa.com/dinine-imanina-gures/

Yenilirsen ateist olacak mısın?

@muslumangenc

Sitelerde Paylaş
21 minutes ago, Sütlü Kase said:

Arada bir piyasaya çıkıp forumunu ayaklandırmanız ne güzel. 

Nereden çıkıyorsunuz bilmiyorum ama ?

Neyse, o değilde senin bu kırılgan hevesin sorulan soruları cevaplayabilecek sabra sahip mi emin değilim.

Daha kavak ın sorduğu 1 cümlelik sorulara yanıt verememişsin. 

Kavakın sorusu soru değil yargı içeriyor ve çelişkiliydi

bu nedenle verdiğim cevabı sen de beğenmedin herhalde

Sitelerde Paylaş

Erkeklerde neden meme var? ucu delik meme başı? Kuranda falan belirtilmiş bir faydası hikmeti var mı?

* Daha estetik gösteriyor erkeği demeyin. Zira o göz alışkanlığındandır ve meme başının deliğini gerektirmez.

* Cinsel haz veriyor demeyin. Zira haz vermesi için meme formunda olmasına gerek yok. Deliğine hiç gerek yok.

* Herkes kız olarak başlayıp sonradan cinsiyet belirleniyor hiç demeyin. Zira bunu demek evrimi kabul etmek, evrimi kabul etmek dini reddetmektir.

Neden sıçan, işeyen, sümküren iğrenç canlılar olarak yarattı bizi? O kadar kudretli temiz biri neden böyle bir şeyi tercih etti? Ondan korkup altımıza sıçabilmemiz için mi?

Oysa o kadar kudretli ki bizi sıçırtmadan da yaratabilirdi biliyorsun sen de. Bu detaya hiç mi hiç gerek yoktu bence.

Ha böyle sıçmık bir puta tapmakta özgürsün tabi. Ona bir şey diyemem.

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, muslumangenc yazdı:

Kavakın sorusu soru değil yargı içeriyor ve çelişkiliydi

bu nedenle verdiğim cevabı sen de beğenmedin herhalde

Atma Recep...

Buradakilerini de kendiniz gibi zannediyorsunuz herhalde, ki orada bir değil dört tane soru cevabını bekliyordu, hepsini teget geçtiniz.

Ancak bu mevzu görüldüğü üzere zaman aşımına uğradığı için, bu saaten sonra ağzınızdan kuş tutsanız dahi, bize sökmez.

Sıkıldım sizden...

Atalarımız ne güzel demiş: "Büyük sıç ama büyük konuşma!"

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...