Jump to content

5 yaşındaki kız çoçuğuuna tecavüz eden,suriyeli sınır dışı edildi.

Recommended Posts

8 hours ago, deadanddark said:

Avrupadaki ülkelerde olụș sebebi nedir. Cok daha fazlasi avrupada șimdi. Hemen yanimda onlar icin kalacak yer bile yapti calistigim sirket.

Suriyede sadece şeriatçı, ihvancı yok ki.

Aklı başında olanlar, elinden ayağından iş gelenler falan Avrupa'ya geçti haliyle. 

Bildiğimiz kadarıyla Avrupa'da onlar çok fazla değil. Orada yüzbinler varken, Türkiye'de milyonlar var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sorularım resmen teget geçilmiş...

21 saat önce, kavak yazdı:

Nerede bu haberin kaynağı ?

Kimlerin yaptığı somut bir şekilde ispatlanmış mı ?

Hiç unutulmaması gereken bir nokta var: Adalet bir gün herkese lazım olabilir.

Avrupa´da suça bulaşan yabancılar olsun veya mülteciler olsun, farketmez,  evvela cezasını çeker sonra sınırdışı da edilebilir. Cezasını mutlaka çeker ve sonra sınırdışı edilmesi ise o ülkenin tasarrufundadır. Sorumu yineliyorum: Bu fiilin faillerinin kim oldukları somut bir şekilde saptanmış mı ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
15 saat önce, karamsarhuman yazdı:

hiç birşey olmaz burası türkiye,sama naltı edilir, basın yayın e nfazla 2 gün sonrası unutulur gider..... her zmaan oldugu gibi... farklı bir galasi burası, sende iyi analiz ediyorsun senide takip ediyorum, başarılı buluyorum

çalışmalarını akpnın suriyelileri korudugu gerçegini unutmuyalım.. oy için tc vatandaşı yapılanlar şimdi ,

evleri yerleri arabaları var.. senden benden  zenginler  kim takar? 5 yaşındakı kzın bozulduguna..

güzel ülke ne hale geldi?  her yer araplarla doldu, her yer arap dükkanların arap ça tabelaları ile doldu. yetmedi.

arap sevdalısı olanları yüzünden , süreklı akp kazandı bu ülkede sonunda ne oldu? sonunda ya iç savaş yada 

darbeye dogru adım gidiliyor.. millet uyuyor ama biz uyumuyoruz.öyle değilmi? tolon bey .

doguda şehitler verilirken, batıda suriyeliler plajda dans ediyor. yetmıyor,  aylık maaş alıyor oda yetmiyor.

suç işlediklerınde e n fazla 72 saat göetımde tutularak sınr dışı ediliyor . ben sadece 1 örnek verdım

sanada garip gelmiyormu? suriyelier suç işlediklerınde neden yargılanmıyor? yargılansalar

cezaevlerınde olurlar.. cezaevınde bir tane suriyeli  yok.. gerçekten  yok ..

hakimi savcısı bile diyorki bunları biz yargılıyamayız. kendi ülkesi yargılar. ama kendi ülkeri 

onları zaten istiyor tayoda vermiyor.. düşün neden vermiyor? çünkü  suriyeliler gelecekte iiç savaş için en kritik

silahta ondan..

16 saat önce, tolonbey yazdı:

Iste böyleee,

Gecdogan ne demisti,ben Suriyelileri TÜRKLERDEN cok seviyorum.

Nedeniyse karisi arap soyluya.

Aslinda araplarla Isreilliler HISIMDIR AMCA  cocuklaridirlar.

.

Gelelim 5 yasindaki yavruya TECAVUZ  eden suriyeliye ne yapmamiz gerektigine.

Yavru kiza yaptiginin ? katini ona yaptirmamiz gerekirdi.Ama sultani evliya imparattor her yetkiye sahap oldugundan irkdasini saliverdi sanirim.Aslinda o FELLAHI esseye sik…………….ten sonra asmak gerekirdi.

Ama suclu milletimizdir.

Her sikim hiyar deyene TUZU aliip kosarsak olacagi budur.

Yahudu milli kiyafetini büy+ük istahla giyeene RAM olmak bu olaylari Kabul etmek sayilir.

Islami bir teskilatta 45 genc erkek cocuga hocalari tarafindan TECAVÜZDE ne yaptik,hicbirsey.Üstelikte ayle bakani bir defayla birsey olmaz demisti.Halbuki en azindan cocuklara yapilani yapanlara……………………………mak… GEREKiRDi.

Türk milletini arap afyonu afyonlayip bitirmistir.

DOSTUNU  DÜSMAN,DÜSMANINI  DOST  OLARAK  görüyür.

Su an Almanyadayim, Burda bir suriyeli öyle birsey yapsa almanlar onu yatirip si...………..r,kaldirip dikerdik dediler alman arkadaslarim .Dindar AKP hükümeti mükafat sayilan serbees birakip Suriyeye gitmesine izin verildi.Sanirim para bile vermislerdirler.

Ahhhhhhhhhhh  osmanli ah ah ah.Bütün bu ,REZiLLiKLERi ,AHLAKSIZLARI  BASIMIZA  SEN  Sardin.

Amerikali  papazi CASUS  deye uzun Zaman hapiste tuttun,bunu kimse elimizden alamaz dedin ama 5 yasindaki kizi becerip kanlar icinde birakani SERBEST biraktin………………………………?………………………………?……………………………?……………………………………………………………………………………………………….?Sizinde cekecekleriniz pek uzak degil sanirim.EDEN  BULUR ,iNLEYEN  ÖLÜR.

tarihinde tolonbey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, anibal yazdı:

Bu olayların ardında, küresel ısınma yatar. Ama bu ısınma, bölgedeki bazı mihraklara fırsat verir. Bunların başını da, ihvan, yani müslüman kardeşler çeker. 

Suriye ile bizim bu kadar kucak kucağa oluşumuz, Suriye'de yapılmaya çalışılan ihvan darbesinin bir uzantısı olmamızdır. Bugün, ülkemizi kıskaca alan şeyde, aynı ihvandır. 

İhvan ne midir? Katar emperyalizmi diyelim kabaca. 

Suriyelilerin Türkiye'de oluş sebebi, Türkiye'deki ihvanı desteklemek, Suriye'deki ihvanın malum kıyımdan kurtulmasını sağlayıp, kollamak. 

Tabi bu mevzu beceriksiz AKP'nin einde iyice batağa girmiş halde, ne Türkiye'de işe yarıyor, ne Suriye'de. Her türlü herkes için bela oldu bunlar, hepsi bu.

ne küresel ısınması?  yahu küresel ısınmayla iç savaşın ne alakası var? kafayımı yedin sen, 2011 de iç savaş olmasaydı şu an  ne akp ? nede? başka bir iktidar 

mülteci belasını bu ülkeye alamıyacaktı, mülteci haklarını raporunu anlıyarak oku,

orda bir madde var, diyorki, savaştan kaçanlar her ülkeye sıgınmak hakkına sahiptir.

bu birazda sanssızlık türkiye cografı konum olarak suriyenın komşusu oldugu için ,

bu ülkeye sıgındılar, ama akp nın işine geldi bu denklem, çünkü bu sayede

oy aldı, birde arap sevdalısı akkoyunlar oluncada akp 18 yıldır hala iktidardan düşmesi

,elimde olsa 10 milyon suriyelileride beraber tüm arap sevdalısı tüm türkleri sınır dışı ederdim.

yoksa bu işin sonu kötüye gidiyor. iç savaş tehdidi ve darbeye dogru..her ana herşey olabilr. bir gece uyandıgımızda

tayonun idamını izliyor olabiliriz..

ekonomi kriz iyice derinleşti, dalır oldu 6 tl... esnaf işçi herkes perişan

bu şartlarda bile hala suriyeliler ülkesine gönderilmiyor, tayo iyice batmasın bekliyor ülkenin,,battıgında belkide uçagına binip kaçıcak..

iç savaş biteli  2 yıl oldu esad 10 milyon suriyeliyi istiyor tayoda vermiyor.

10 milyon suriyeli gelsin yerleşsin barış içnde yaşıyalım diyen esadı dinlemiyor. tayo çünkü işine gelmiyor.

eee şu an iç savaş yok neden hala 10 milyon suriyeli var bu ülkede, demekki akp yüzünde var. 

chp olsaydı 2 yıl önce gönderilmişti.. bu pislikler .

artık bunları gitmez arkadaş.. karınlarını doyuran bir akp oldugu sürece .. asla gitmezler ,gitmezler 

ama başımıza büyük dert olucaklar...2023 yılında anlarsınız..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
50 dakika önce, kavak yazdı:

Kim diyor, mahpushanelerde hiç Suriyeli yok diye ?!

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/cezaevinde-de-ilk-sirada-suriyeliler-var-2747990/

sayın kavak, bir kaynak gösteriyorsanız o kaynagı anlıyarak gösteriniz, lütfen, iyi bak bakalım, orda ne yazıyor?

yabancı uyruklu, vatandaşlar diyor, ben mütecilerden bahsediyorum, sığınmacılardan,

benim kadar zeki değilsin boşuna kendini yorma.

1 tane mülteci bile cezaevinde değildir.. ve sizdede anlama sorunu var sanırım.

sanada aynı tavsiyeyi vericem, sende 114 maddelik mülteci raporunu oku, sonra yorumunu paylaş.

mülteci ile yabancı uyruklu vatandaşları ayırınız lütfen iyi  günler dilerim..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, kavak yazdı:

Kim diyor, mahpushanelerde hiç Suriyeli yok diye ?!

https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/cezaevinde-de-ilk-sirada-suriyeliler-var-2747990/

cezaevlerindekı suriyelerin afganlıların ve afrikalıların tamamı , türk vatandaşıdır.... mülteci değil

mülteciyi neyle yargılıyacaksınki? yargılama hakkın bile yok..keşke olsa..

Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

benim kadar zeki değilsin boşuna kendini yorma.

Bunu al münasip bir yerine sok.

Benimle konuşacaksan, adam gibi konuş.

7 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

1 tane mülteci bile cezaevinde değildir..

Nasıl yani, oradaki 3000´in üzerindeki Suriyeli´nin hiç birisi mi mülteci değil ?

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

cezaevlerindekı suriyelerin afganlıların ve afrikalıların tamamı , türk vatandaşıdır.... mülteci değil

Bu bilgilerin kaynağını gösterin bir zahmet.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, anibal yazdı:

Suriyede sadece şeriatçı, ihvancı yok ki.

Aklı başında olanlar, elinden ayağından iş gelenler falan Avrupa'ya geçti haliyle. 

Bildiğimiz kadarıyla Avrupa'da onlar çok fazla değil. Orada yüzbinler varken, Türkiye'de milyonlar var.

Yaklasik 800.000 suriyeli, belkide 1 milyon civari burada. Ispanya desen asil onlarin basi daha cok dertte. Sadece suriyeli degil afrikali göcmen yagiyor.

1 milyonu lübnan'da. yüzölcümü olarak cok daha kücük ve bu yüzden sorun orada daha büyük.

Almanya da ev bulamiyorsun. Sanki dünyanin koruyucu melegi. Bulgaristanin nufusunu yari yariya azaltti. Ispanya ya geri mi dönsem, bilemiyorum.

Alisik degilim, etrafimda aksiran tiksiran, bögüren, oraya buraya torba torba cöpünü atan insanlara.

Türkiye cok sever arap kardeslerini diye biliyorum. Alip alip bagirlarina bassinlar iste. Misafir perver olan onlar. Yoksa degil mi. Daha kendi icinde yasayan azinliklara gercek kardeslik yapamazken cok daha ötede yasayanlar icin agliyorlar.

Bazi seyleri duymuyor degilim. Alip köle niyetine kullaniyorlarmis bunlari. Vergisiz, kacak ve saatlerce calistiriliyorlarmis Vatan millet sakaryaci türk isverenler . Yeri gelince vatansever yeri gelince vatansikerci oluyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sorun suriyeliler degil. sorun türkiyelilerin kendileri. Agresif insanlar, saldirganlar. Söyledikleri hersey koca bir yalan.

Birbirini icten ice kemiren, sömüren insanlar. Nerdeyse tamami politikaci. Hepsi politika experti. 

En cok konustuklari sey bu.

Kendisine ben türküm diyeni severler, ben türk degil lazim derse köpek gibi davranirlar. Kendi icindeki sorunlari cözememis, kendisiyle barisik, anlayisli sakin bir millet olamamis. Komsusuna tahammülü olmayan insanlardan kurulu bir ülke. Kendine ben kürdüm, ben rumum diyemeyenlerin ülkesi. Türkiyeliyim demenin yeterli gelmedigi bir ülke.

Uzaktaysan seni sever, icine girersen siker bir ülke.

Sitelerde Paylaş
10 hours ago, karamsarhuman said:

ne küresel ısınması?  yahu küresel ısınmayla iç savaşın ne alakası var? kafayımı yedin sen, 2011 de iç savaş olmasaydı şu an  ne akp ? nede? başka bir iktidar 

mülteci belasını bu ülkeye alamıyacaktı, mülteci haklarını raporunu anlıyarak oku,

orda bir madde var, diyorki, savaştan kaçanlar her ülkeye sıgınmak hakkına sahiptir.

bu birazda sanssızlık türkiye cografı konum olarak suriyenın komşusu oldugu için ,

bu ülkeye sıgındılar, ama akp nın işine geldi bu denklem, çünkü bu sayede

oy aldı, birde arap sevdalısı akkoyunlar oluncada akp 18 yıldır hala iktidardan düşmesi

,elimde olsa 10 milyon suriyelileride beraber tüm arap sevdalısı tüm türkleri sınır dışı ederdim.

yoksa bu işin sonu kötüye gidiyor. iç savaş tehdidi ve darbeye dogru..her ana herşey olabilr. bir gece uyandıgımızda

tayonun idamını izliyor olabiliriz..

ekonomi kriz iyice derinleşti, dalır oldu 6 tl... esnaf işçi herkes perişan

bu şartlarda bile hala suriyeliler ülkesine gönderilmiyor, tayo iyice batmasın bekliyor ülkenin,,battıgında belkide uçagına binip kaçıcak..

iç savaş biteli  2 yıl oldu esad 10 milyon suriyeliyi istiyor tayoda vermiyor.

10 milyon suriyeli gelsin yerleşsin barış içnde yaşıyalım diyen esadı dinlemiyor. tayo çünkü işine gelmiyor.

eee şu an iç savaş yok neden hala 10 milyon suriyeli var bu ülkede, demekki akp yüzünde var. 

chp olsaydı 2 yıl önce gönderilmişti.. bu pislikler .

artık bunları gitmez arkadaş.. karınlarını doyuran bir akp oldugu sürece .. asla gitmezler ,gitmezler 

ama başımıza büyük dert olucaklar...2023 yılında anlarsınız..

Bak, öyle durun hadi bir iç savaş çıkaralım diye iç savaş falan çıkmaz. Arap baharı denen mevzunun asıl sebebi, küresel ısınmanın getirdiği açlık/fakirliktir. O 2011 vakası da dahil.

O iç şavaşı azdıranlar da AKP ve şurekası, diğer ihvancılar zaten, şu Mısır'dakiler falan falan.

Savaş sığınmacısı teknik olarak mülteci değildir, daha doğrusu daha farklı şekilde bakılır. Normal mülteci, öncelikle sığınacağı ülkeden sığınma hakkı talep eder, der ki, efenim benim ülkemde beni haksız yere öldürecek, hapsedecek, işkence edecek bana devlet, ben buraya sığınmak istiyorum. Bu durumda, o mülteci, sığınma ile birlikte bir nevi oturma hakkı falanda sahibi olur, ülkesine göre. Bir çeşit göçmen statüsünde olur. Fakat savaştan kaçanlara  bu yapılmaz, yapılması gerekmez. Olması gereken, BM mevzuatına uygun şekilde, kamplar falan yapılır, bunlar oralarda tutulur. 

Diğer yandan, suriyeden gelenlerin çoğu, aslolarak savaştan kaçmış falan değil. Tayyibin bir ayak oyunu, IŞİD'çilerin Türkiye'de örgütlenebilmesini, tedavisini falan sağlamak için kurduğu bir dümenin elinde patlaması. 

Elbette, artık iç savaş falan yok. Ne işleri var burada, siktir edersin gider. ama olay o mu? Bugün, bir sürü afgan, pakistanlı, çeçen ışıdçi falanda dolduruldu ülkeye. 

Ülke batık zaten, kaç defa yazdım şuraya, tayyibin bir dahaki seçim gibi bir kaygısı yok. O seçimin sabahında büyük ihtimalle tayyibi göremeyeceğiz ülkede. Suriyelileri ülkede tutma kaygısı da anlaşılmıyor. Tamamen duygusal bunun sebebi. La bu adamlar, ki 10 milyon değil, hadi etsin 5 milyon kişi. 40 Milyar doları ömürleri boyu yese bitiremez, hatta torunlarına bile yeter. Mevzu, "Ahanda bakın bunları besliyoz" diyerek, parayı cukkalamak, ayakkabı kutularına doldurmak. AB salak değil, niye 3 milyar veririz diyor, zira adam hesap ediyor, tutuyor, lan yeseler yeseler milyar tutar diyor ki, doğru. Geri kalanı, cukka, ayakkabı kutusuna. Katar oradan IŞİD'i falan besleyelim diye para veriyor, o da cukka aynen.

Bu iktidarın, bugün, emin olun memleketi yemek, yiyip bitirmek dışında hiç bir derdi yok. Bunu bir görün. Bunların ihvan rüyası yalan oldu, kaldılar ortada, katar falan artık mamayı kesti. Hatta, hacze çoktan başladı. Telekomu alan adam, nasıl oldu da, ödemeden, hatta telekomun bir şeyleri de yanında götürebildi o kadar kolayca? Tank fabrikası mevzusu, neden katara verildi? Şu an oturduğum binada BMC'nin iki kat yeri var, görüyoruz adamları, bunlar mı tank yapacak? Tank işinin AR-GE'sini yapanlar bile bunlar değil. Mevzu ne, la tanka benzeyen bir şey yapın, bizde X milyar doları milletin vergisinden verelim, yarısı masraf falan, öbür yarısını da katarlı alsın gitsin. Evet, BMC'nin yarısı katarın, hiç mi uyanmyorsunuz? 

Sitelerde Paylaş
9 hours ago, deadanddark said:

Yaklasik 800.000 suriyeli, belkide 1 milyon civari burada. Ispanya desen asil onlarin basi daha cok dertte. Sadece suriyeli degil afrikali göcmen yagiyor.

1 milyonu lübnan'da. yüzölcümü olarak cok daha kücük ve bu yüzden sorun orada daha büyük.

Almanya da ev bulamiyorsun. Sanki dünyanin koruyucu melegi. Bulgaristanin nufusunu yari yariya azaltti. Ispanya ya geri mi dönsem, bilemiyorum.

Alisik degilim, etrafimda aksiran tiksiran, bögüren, oraya buraya torba torba cöpünü atan insanlara.

Türkiye cok sever arap kardeslerini diye biliyorum. Alip alip bagirlarina bassinlar iste. Misafir perver olan onlar. Yoksa degil mi. Daha kendi icinde yasayan azinliklara gercek kardeslik yapamazken cok daha ötede yasayanlar icin agliyorlar.

Bazi seyleri duymuyor degilim. Alip köle niyetine kullaniyorlarmis bunlari. Vergisiz, kacak ve saatlerce calistiriliyorlarmis Vatan millet sakaryaci türk isverenler . Yeri gelince vatansever yeri gelince vatansikerci oluyorlar.

15 yaşındaki kızlar, 40 bin TL'ye satılıyor, şu anki tarife bu. Antep, Maraş gibi şehirlerdeki zengin AKP'severlerin hepsini üçer dörder karısı oldu şu sıra.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Visitor yazdı:

Kürtler rahatça ben kürdüm demiştir bu ülkede. Hatta açılım süreci adı verilen ne olduğu belirsiz uygulamalar sonucu doğuda mahkeme bile kurmuş, kimlik kontrolü yapmış, çapulcu seyit rızanın heykelini bile dikmiştir Tunceliye. Senin söz ettiğin etnik ayrımcılık yapan kesim bu memlekette her zaman bir azınlık olmuştur. Sen ayrımcılık görmek istiyorsan kürtlerin çoğunluk olduğu illere git önce. 

Onlar ben kürdüm dedikce birileride suratini eksitmistir.

Sevmediginiz, arkasindan atip tuttugunuz ingilizin dilini ögrettiniz ama kürtceyi bir türlü benimsemediniz.

Komsu ülke yanindaki ülkenin kurulus yildönümü hatirina sinirindaki dagi hediye etti. Siz kardesimiz dediginiz insanlara kuru bir laf olan kardesiz demekten öteye gecemediniz.

Kardes iseniz kardesliginizi göstereceksiniz.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, deadanddark said:

Onlar ben kürdüm dedikce birileride suratini eksitmistir.

Sevmediginiz, arkasindan atip tuttugunuz ingilizin dilini ögrettiniz ama kürtceyi bir türlü benimsemediniz.

Komsu ülke yanindaki ülkenin kurulus yildönümü hatirina sinirindaki dagi hediye etti. Siz kardesimiz dediginiz insanlara kuru bir laf olan kardesiz demekten öteye gecemediniz.

Kardes iseniz kardesliginizi göstereceksiniz.

Bu ülkede kimseye kardeşlikten başak bir şey yapılmadı ki?

Evet, Türkiye'de kürtler, kardeş olarak görüldü, bu da hep böyle oldu. En azından az bir zaman evveline kadar.

Yani, kimse kürt şu olamaz, buraya yerleşemez, oy veremez, edemez falan demedi ki.

Ama, bu ülkede, kardeşini sömürmeyi, köle etmeyi, hakkını yemeyi bir hak olarak gören bir kitle vardı, hala da var. Bu kitle, kendini milliyetçi olarak tanıtan bir güruh ile, kendini siyasal islamcı olarak tanıtan iki güruhun birleşiminden oluşur. Kesişim kümeleri, mesela BBP'dir. 

İşte o kitle, kimseyi kardeşi olarak falan görmez, ne kürt, ne solcu, ne liberal falan onların kardeşi olamaz. Hatta, mesela bir ülkücünün aklındaki şey, öbür ülkücünün kızkardeşini sikmekten başka şey olmaz. Bir dincinin aklındaki şey, kendisine de biraz ganimet düşer belkiden başka şey olmaz. 

Devlette genelde, uzun yıllar bunların elind eoldu. Onlar da ülkeyi yediler bitirdiler, ama az, ama çok şekilde. 

Bunun dışında, kürtlere özel bir muamele falan olmadı. Hepimiz eşittik, ama o malum tipler her zaman daha eşit oldu.

Bir kürde haksızlık, şu bu yapılmış mıdır? Kesinlikle. Ama aynısı veya çok zaman daha fazlası, bir sürü türkede yapılmıştır bu ülkede.

Hani diyon ya, kardeşim dediğiniz insanlara kuru bir laf... Evet, aynen, ama o kuru laf kürde de, türke de, başkasına da aynı kuru laf oldu hep. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Visitor yazdı:

İşte sana diyoruz, o suratını ekşetenler toplumun genelini temsil etmez diyoruz ama anlatamıyoruz.

Sen bazı kafatasçıların yaptıklarından ülkedeki bütün Türkleri sorumlu tutamazsın. Haa bu ırkçı faşist kanat yeterince ceza almamıştır, ayrımcılığa bir ölçüde göz yumulmuştur dersen bundan kısmen haklısın. Ama neyimiz düzgün ki? Hukuk işlemiyor ülkede...

Bu arada ingilizlerin dilini onları çok sevdiğimiz için öğrendiğimizi sanıyor olmalısın.  

Hangi dünyada yaşıyorsun arkadaşım? İşiniz gücünüz yok boş boş konuşuyorsunuz. Kardeş kardeşi tanımaz bu dünyada. Sen git bakalım başka bir ülkeye, ben bedava elektrik yakacağım, benim elektriğimi saf vatandaşın cebinden ödeyeceksiniz diye jandarmayı polisi taşla. Bak bakalım ne hale koyuyorlar seni. 

Sen ülkenin bir tarafina yüklenir diger tarafini tanriya emanet edersen olacagi bu.

O elektrigi gerekirse bedava vereceksin.

Eger daha fazla göc istemiyorsan, o narin kicinin koltugunda sessizce kalmasini istiyorsan.

Bugün almanya hollandanin bütün otoyollarini aydinlatiyor, üstelik bedeva.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Visitor yazdı:

Bedava ver yoksa narin kıçına göz dikeriz diyorsun.

bu tehdit dilini bir yana bırakıp adam gibi gerçekleri görmek lazım.

Bu arada benim kıçım narin falan da değil. Kıçım da kollarım da her çalışan insanınki gibi sert ve kaslıdır. Ellerim de nasırlıdır. Tokatı yumruğu oturttum mu ses getirir.

Ne yaparsın bize kimse bedava ekmek vermiyor. Çalışıp didinip kendimiz kazanıyoruz.

Benim kimsenin kicinda gözüm yok.

Yasadiginiz ülkeyle de hic isim olmaz. Sizin tokatinizi yumrugunuzu daha eliniz havaya kalkmadan kitleriz.

anlatmak istedigimi anlamiyorsun. T

disaridan bakinca türkiye sadece istanbulmus gibi görünüyor.

Söylemek istedigim cok sey var ama gerek duymuyorum.

Cok ince ayrintilar var. Bir kac tanesini acmadan yazayim.

Ülkenin temeli cürük. Ismi yanlis, bayragi yanlis, herseyiyle yanlislarla dolu. Biraz sert oldu sanirim.

Kürt degilim, daha öncede belirttim tekrar edeyim. Azerbaican/Armenian/Türk/Portekiz karisimiyim. cok karisik biriyim.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, karamsarhuman yazdı:

10 yaşındaki çocuğu da işlediği suçtan yargılayamazsın ama ebeveyni faturasını öder.

Bu bap da hukuk da boşluk var gibi görünür, ama kazın ayağı öyle basit değildir. Yani bu suçun bedelini içişleri silsile yetkilisi kim ise, göç-mülteci idaresi sorumlusu kimse öder. Tabi burası gerçekten bir hukuk devleti ise.. Öyle olmadığını alenen görmemize rağmen. Gene de eğer ki sizin anlattığınız gibi mültecilerin dünyada suç işleyip yargısı ancak ülkesinde gerçekleşebiliyorsa.. Mülteciden sorumlu kurum çalışanları ve astları yargıya hesap vermelidir. Burası dingonun ağırı değildir. İnsanlar bu fakir haliyle bu devlete verginin vergisini ödüyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...