Jump to content

5 yaşındaki kız çoçuğuuna tecavüz eden,suriyeli sınır dışı edildi.

Recommended Posts

• İleti 71
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 saat önce, anibal yazdı:

15 yaşındaki kızlar, 40 bin TL'ye satılıyor, şu anki tarife bu. Antep, Maraş gibi şehirlerdeki zengin AKP'severlerin hepsini üçer dörder karısı oldu şu sıra.

Desene tam arap-dubai şeyhi olmuşlar.

dubai de de 100 dalırlık fahişeye 2000 dalır ödüyorlar.

ısıd in 50 dolara sattığı esir ganimet köle kadınları demek uyanık güneydoğu halkı % 10000 karla satıyor. Yuhhh ki ne yuhh.

Tabi olaya kadın(satılan metanın) açısından bakmadın.. Düşünün koyun-kuzu-dana almışlar 10 liraya tanesini satıyorlar kuzuyu 800-1000 TL ye tanesini, Büyük başıda da 10 bin veya yukarısına misali...

Ticarette o kadar ahlaksızız ki, 1 liralık soğanın millete 10 liraya satımına göz yumuyorlar..

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 hours ago, sahin3 said:

Desene tam arap-dubai şeyhi olmuşlar.

dubai de de 100 dalırlık fahişeye 2000 dalır ödüyorlar.

ısıd in 50 dolara sattığı esir ganimet köle kadınları demek uyanık güneydoğu halkı % 10000 karla satıyor. Yuhhh ki ne yuhh.

Tabi olaya kadın(satılan metanın) açısından bakmadın.. Düşünün koyun-kuzu-dana almışlar 10 liraya tanesini satıyorlar kuzuyu 800-1000 TL ye tanesini, Büyük başıda da 10 bin veya yukarısına misali...

Ticarette o kadar ahlaksızız ki, 1 liralık soğanın millete 10 liraya satımına göz yumuyorlar..

Eh, adamlar niye islam islam diye yırtınıyor?

Kaç defa söyleyeceğim, din, en başta islam, rezillik, kepazelik ve şerefsizliği aklayıp mübarek kılan bir amsatanlıktan ibarettir.

Bu arada ak-itlerin teranelerine de kanmayın. Nerdeymiş soğan 1 TL'ye? Efenim sebzeyi tarladan 1 TL'ye alıp 10 TL'ye satılyorlar lafı, laftan ibaret. goygoyun daniskası. Öyle ise, gitsin bulsun,  1 TL'den getirip satalım 5 TL'ye, parası, kamyonu falan benden, hadi görelim. Soğan bugün, 7 TL altına zarar yazar, bundan ekmek yiyeceğim diyen, 8-9 TL'den aşşağı satamaz, o da ancak ekmeği kurtarır, yanına katık alamazsın. 

Ve müjedsini de vereyim. Ahanda stokçular falan derken, soğan yok artık. Evet, şu an yenecek soğan bulunmuyor ülkede. 

Sitelerde Paylaş
On 28.04.2019 at 21:52, anibal yazdı:

Nerdeymiş soğan 1 TL'ye? Efenim sebzeyi tarladan 1 TL'ye alıp 10 TL'ye satılyorlar lafı, laftan ibaret. goygoyun daniskası. Öyle ise, gitsin bulsun,  1 TL'den getirip satalım 5 TL'ye, parası, kamyonu falan benden, hadi görelim. Soğan bugün, 7 TL altına zarar yazar, bundan ekmek yiyeceğim diyen, 8-9 TL'den aşşağı satamaz, o da ancak ekmeği kurtarır, yanına katık alamazsın. 

Ve müjedsini de vereyim. Ahanda stokçular falan derken, soğan yok artık. Evet, şu an yenecek soğan bulunmuyor ülkede. 

Geçen tarlada 1,5 lira diye İHA haberi vardı;https://www.ntv.com.tr/ekonomi/sogan-tarlada-1-5-pazarda-8-lira,IIar4EdZB0mKQKKV8lG9zg O bile bana pahalı gelmişti.. 7 liraya 9 liraya 20 liraya soğan mı olur.

Trilyoner olsam gene 10 lira verip almam- yemem. 

Bu mesele soğan meselesi değil. Bütün ticaretlerde artık aracılık türettiler. 1,5 liraya tırın varsa git al diyeceğim. Ama bu işin mafyası türemiştir. Malı gidip almayı başarsan sattırmazlar sana iki buçuk liraya.. Mesele bundan ibarettir. Bütün bu kaosun sorumlusu bürokrasi  -devlet ve beraber iş tutulan sivil mafyalarıdır.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, sahin3 said:

Geçen tarlada 1,5 lira diye İHA haberi vardı;https://www.ntv.com.tr/ekonomi/sogan-tarlada-1-5-pazarda-8-lira,IIar4EdZB0mKQKKV8lG9zg O bile bana pahalı gelmişti.. 7 liraya 9 liraya 20 liraya soğan mı olur.

Bu mesele soğan meselesi değil. Bütün ticaretlerde artık aracılık türettiler. 1,5 liraya tırın varsa git al diyeceğim. Ama bu işin mafyası türemiştir. Malı gidip almayı başarsan sattırmazlar sana iki buçuk liraya.. Mesele bundan ibarettir. Bütün bu kaosun sorumlusu bürokrasi  -devlet ve beraber iş tutulan sivil mafyalarıdır.

Bunların goygoyunu hala anlamadınız ki?

Yok, yoook... Yeterince açık mı, tarlada 1 TL'den, 1.5 TL'den soğanı bırak, ortada soğan yok. Ve zaten tarlada 1.5 TL falan olmadı hiç soğan. 

Bu dümbükler, çiftçilik denen müesseseyi sikip attıkları gerçeğini söylemek yerine, "ahanda fırsatçılar da..." diyerek bir günah keçisi yaratıp çıktılar. 

Haldeki toptancı, mal alırken gider makbuzu keser. Verdiği paranın da %20'si stopaj vergisi düşer. Yani, 5 TL'ye pazarlık ettiyse, 4 TL verip çiftçiye, 1 TL'de devlete onun adına vergisini öder. Tabi çiftçi onu bunu bilmez, cebine girecek paraya bakar. Bu yüzden de, vergi kaçırmak için, 1 TL'den kestirir o makbuzu. Sizde sanırsınız böyle oluyor, tarlada soğan 1 TL imiş falan. 

Martaval bunlar. 1 TL'ye o soğanın suyunu, gübresini bile alamazsın. Dert ne: Aman AKP pek iyide, fırsatçılar böyle yapıyor, soğanı pahalandırıyor goygoyu. Sizde yiyorsunuz işte.

Peki bu sadece AKP'yi aklama mı? Elbette değil, soğan ithal ederek keseyi dolduracak olanlar, doldurdu bile tahminen şu ara.

Sitelerde Paylaş

Ben sizi anladım. Tarımı bitirdiler, orada mutabık zaten herkez.. Herşeyimiz ithal, size anlatmak isteğim o değil. İthal veya yerli tarladan çıkışı 1 liraya soğan vardır. Bir ülkede üretim veya ithal fiyatı 5 liraya soğan olursa Asgari ücretin 10 bin TL olması gerekir misal.. Yoksa zaten insanlar açlıktan ölür.. Yani yanılıyorsunuz.. Aracının aracısı- komisyoncu- mafya -devlet faktörü var, aşırısı türedi diyorum. Eskiden beter halde şuan..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sahin3 yazdı:

bu forumda bu kadar zeki birini görmekten memnunum,bravo bravo ve tekrar bravo olayı tamamen çözmüşsünüz, 

bu dedikleriniz, teori değil gerçeklerdir..  

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

tarlada soğan ekicek adam, maliyeti 5 tl olursa kim alirki? o soğanlarıüreticinin eli mahkum 1 tlden fazla satamaz, 

hele hele bu işin mafyalıgını üstlenmiş, halciler varken hadiinemi senin? halcinin üreticiden aldığı 1 tlden fazla fiatla 

tüketice satmak adamı oyarlar üstüneden bade koyarlar, burası farklı bir galaksi burası türkiye madein turkey 

ürünü soğanın gerçek maliyeti 1 tl iken 5 tl olması ise tamamen devletin sorumlulu altındadır.

20 yıldır soganı 50 kuruştan alırken ne olduda? 5 tl oldu % 1000 zamlandı,, düşünün.

20 yıldır bimden alışveriş yapan gariban vatandaş ürünleri yılda % 5 zamla alırken ne olduda? 1 yılda % 1000 zamlandı .diuye düşünmek gerekir,, ne olduda 20 yıldır tükettiğimiz sogana 20 yılda sadece  75 kuruş zam gelirken ne olduda? 1 yılda % 1000 zamlandı sorgulamak gerekır. 

son 1 yıldamı? üretim durdu hayır, aslında üretim her zaman vardı, sadece azaldı, ama bu % 1000 zam olarak 

yansımamalıdır. işin içinde farklı şeyler var örnegın benzin zammı, üretim kadar önemlidir. bugun benzinın

geliş fiatı 2 tl iken satış 7! tl olursa bunu % 79 u vergi demektir. dünyanı hangi ülkesinde benzin bu kadar pahalı? sorgulamak gerekmezmi?

bu ülkede tarım ne kadar biterse bitsin, dışardan getirilen sogan patatesın kilosu 50 kuruştur. toptan alımlarda

ise benzin+ halcilik dışında bir masrafı yoktur... 

sen bir seferde 10 ton alırsın senın gibi 1000 kamyon gider 10 ton alır.  olur sana 10.000 ton yine 

5 tl olmaz bu işiin içinde tek suçlu 18 yıldır ülkeyi yöneten akpdir.. devlet denetleme kurumu iflas etmiştir. tüm mesle bu..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
10 saat önce, Visitor yazdı:

Sen buz gibi de bir kürtsün ve buz gibi de PKKli bir picsin!

Yok portekizmişp ermeniymiş bilmem neymiş bu hikayeleri bırakacaksın.

Bugüne kadar bu forumun kurucularından biri olan eskinin hızlı solcularından Oğuz gibi meczupların kayırmasıyla bugünlere geldiniz ve hala da bu gibi pisliklerin himayesinde sosyal medyada at koşturuyorsunuz. Ama bütün bunlar deftere yazılıyor. 

Kürdün götüne girmiş oğuz gibi solcu müsveddeleri tıpkı senin gibi vatan hainleriyle aynı kaderi paylaşacaktır.

Biz daha ölmedik!

Bu ülkede hala Atatürk çocukları yaşıyor! 

Ne kürt, ne türk ne de arap ve ermeni olmayi kabul etmem. Ben boga gibi bir ispanyol zigoyna/gipsi.

Aslinda birbirinizi kürtlerle yeseniz, araplarida buna dahil etseniz cok sevinirim.

Cünkü sizlerden birsey olacagi yok. Sadece kizarkadasim türk diye bu kadar ilgiliyim.

Deftere yaziyorsun ya, o defteri simdi kivir ve kicina sok. Erkek arkadasinda kolunu agzindan iceri sokup defteri disari ceksin.

Vatan haini nedir anlatasana bana,

Bak USA ülkesine,

Acilimi United State of America, kökenleri avrupa ama onlar amerikali. Daha güclüler, daha zekiler, daha anlayislilar ve daha birlikler.

Siz kürtler ve türkler hatta birazda araplar olarak serengetide yasar gibi yasamaya devam edeceksiniz.

Bak United Kingdom , ne güzel anlasiyorlar ve yasiyorlar. Nerede , hangi ülkede senin gibi beyinsizler var orasi hayvan barinagina dönüyor.

Sitelerde Paylaş
On 30.04.2019 at 17:18, karamsarhuman said:

tarlada soğan ekicek adam, maliyeti 5 tl olursa kim alirki? o soğanlarıüreticinin eli mahkum 1 tlden fazla satamaz, 

hele hele bu işin mafyalıgını üstlenmiş, halciler varken hadiinemi senin? halcinin üreticiden aldığı 1 tlden fazla fiatla 

tüketice satmak adamı oyarlar üstüneden bade koyarlar, burası farklı bir galaksi burası türkiye madein turkey 

ürünü soğanın gerçek maliyeti 1 tl iken 5 tl olması ise tamamen devletin sorumlulu altındadır.

20 yıldır soganı 50 kuruştan alırken ne olduda? 5 tl oldu % 1000 zamlandı,, düşünün.

20 yıldır bimden alışveriş yapan gariban vatandaş ürünleri yılda % 5 zamla alırken ne olduda? 1 yılda % 1000 zamlandı .diuye düşünmek gerekir,, ne olduda 20 yıldır tükettiğimiz sogana 20 yılda sadece  75 kuruş zam gelirken ne olduda? 1 yılda % 1000 zamlandı sorgulamak gerekır. 

son 1 yıldamı? üretim durdu hayır, aslında üretim her zaman vardı, sadece azaldı, ama bu % 1000 zam olarak 

yansımamalıdır. işin içinde farklı şeyler var örnegın benzin zammı, üretim kadar önemlidir. bugun benzinın

geliş fiatı 2 tl iken satış 7! tl olursa bunu % 79 u vergi demektir. dünyanı hangi ülkesinde benzin bu kadar pahalı? sorgulamak gerekmezmi?

bu ülkede tarım ne kadar biterse bitsin, dışardan getirilen sogan patatesın kilosu 50 kuruştur. toptan alımlarda

ise benzin+ halcilik dışında bir masrafı yoktur... 

sen bir seferde 10 ton alırsın senın gibi 1000 kamyon gider 10 ton alır.  olur sana 10.000 ton yine 

5 tl olmaz bu işiin içinde tek suçlu 18 yıldır ülkeyi yöneten akpdir.. devlet denetleme kurumu iflas etmiştir. tüm mesle bu..

Hala aynı abes lafları sayıklıyorsunuz.

Bak, Migros, gidip taaa tarladan, hemde daha bitmeden yerden, soğanı almış oluyor. Yok öyle bir 1 TL'ye tarlada satılan soğan. Olsa, emin ol, BİM falan, yağmalar, bitirirdi.

Ne oldu da, 20 yıldır 50 kuruş olan soğan... 20 yıldır da yoktu 50 kuruşa tarlada soğan. Ama bu başka mesele. 

Ne mi, oldu, olan şu, Tayyibin kurduğu hayali böyyük yeni türkiye pofladı, lale devri bitti.

Artık üretim durdu. Çünkü, üretecek olanlar, geldi istanbulda iş güç sahibi oldu, esnaf falan oldu. Çünkü, artık sulama yapacak kadar su yok Türkiye'de. Çünkü artık olan az buçuk sulama sularını özelleştirme diye sattılar, suya para verip tarlaya salmak gerekiyor Türkiye'de. Çünkü, artık gübre üreten yer yok, ucuz ucuz alıp satan güzel şirketlerimiz var Türkiye'de.

Dahası, çiftçi maraba mı, parya mı? O da insan di mi? O da oğlunun altında BMW olsun isteme hakkı yok mu? O da olmadı, oğlu istanbulda kat sahibi olsun isteyemez mi? Kızı iPhone X kullanamasın mı, Adidas ayakkabı, nike tayt giyemesin mi? 

İşte bunları bir araya getirirsen, neden artık soğan yada başka şey öretilmiyor, kolayca görürsün.

O soğan bir lira falan lafları, martavaldan ibaret. Zaten bakıcaz, yaklaşık 6 aydır, soğan çıkmıyor tarladan. Mevsim meselesi, şimdi yeni sezon soğan çıkacak, çıkacak ta, çıkacak mı acaba? Soğan bir liradan satılacaksa, kim eker, kim söker, salak mı çiftçi, ha? Dönümden 3-4 ton zor soğan çıkıyor, ne eder, hepsi kar olsa, 3-4 bin TL, sana versek, sökmeye bile gider misin acaba?

Bunun böyle olacağı, 2017 yılında belli olmuştu. Sizin bilmediğiniz en önemli şeyde bu. 2017 yılında, bu zaten konu olmuştu, adamın kendi ağzından, o günden taaa, soğanın neden böyle olduğunun izahı:

"Tüm arazilerde verim kaybımız var. Bunun en büyük sebebi, bölgemizde salma sulama yapılması ve pis suyun getirdiği hastalıklardır. Verim kaybının önlenmesi ve sağlıklı üretim için kapalı sistem sulamaya mutlaka geçmek geçmek zorundayız. Ekim yapılan arazinin azalmasının başlıca nedeni ise fiyat istikrarının olmaması. Üretici, soğanın düşük fiyatla pazara gitmesi nedeniyle üretimden kaçıyor. Fiyat istikrarı ve destekleme uygulanarak soğan üretimine destek verilmesi çiftçilerimizi cesaretlendirecek, yeniden üretime dönmeleri sağlanacaktır. Çünkü arazilerimiz ve ürünlerimiz milli servettir."

Amasya Suluova İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Tacettin Özmen, AA

Gidip, AKP'nin yalan dolanları ile kanmaktan arının artık. Ha, diyemem, bir fırsatçı, bir sömürücü, ama eğer öyle bir şey arıyorsanız, gidin, tarlası var onların bol bol, onlara bakın. Teşvik diye mazot parası alıp, onunla İstanbul'da daire taksidi ödeyenler falan mesela. 

Ha köydeki o sömürücü, haldeki bu sömürücü, başta devlet denen en büyük sömürücü. Daha ne olmasını bekliyordunuz ki?

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Visitor yazdı:

Siz soysuz kürtler o kadar adisiniz ki Portekizken İspanyol olur oradan zıplayıp Amerikan olur ama her durumda bu kadar aşağılık ve rezil olursunuz.

Bugüne kadar bizden hep kardeşlik ve adalet gördünüz ama yediğiniz bu haltlardan sonra yiyeceğiniz kol gibi Türk yarağı olur ki köküne kadar hak ettiniz onun bunun çocukları.

Türkün aklı geç gelir, ama bir geldi mi kimse önünde duramaz. 

Sen forum yönetici olan ipnelerin kayırmasına sığınıp hakaretlerine devam et. Ama bil ki bu millet uyandı. Sizin gibi şerefsiz itlerin tümü kazığa oturacaktır bundan hiç şüphen olmasın. 

Bana sinir yok, özgür insanim. Nerede yasayabiliyorsam, nereyi seviyorsam orali olurum. Simdi Spanya en sevdigim birinci yer, ikincisi Italya ve sonra Alamanya. Icelandi da sevebilecegimi tahmin ediyorum, soguk olmasa bilmiyorum belki orali da olmayi isterdim.

Sen bir Visitorsun, yani fare ögütücü, insan yiyici.

Eline geleni kicindan esirgeme.

And, Fotti Ti . Bak italyan oldum simdi.

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...