Jump to content

Ateistler için ensest ilişki normal

Recommended Posts

yaklaşık 15-20 yıl, hayatını belli bir ahlaki zemine oturtan kişinin; ateizme giden yolda yaşadığı algısal devrim sonucu, bastırılmış yoğun cinsel arzularının, yavaş yavaş ortaya çıkmasından kaynaklanan durum.

inançların cinselliğe mesafeli olması, bununla ilgili emir ve yasakların sıklığı, sizi sürekli izleyen bir tanrı bilinci; kişiyi sevişirken veya çocuğu mastürbasyon sırasında az da olsa utandırır. misal orta çağ avrupa' sında mastürbasyon yasaklanmıştır.

açıkçası insanoğlu için ensestin, dinsel ahlaki boyutu dışında hiç bir caydırıcı unsuru yoktur. mesela hiç görmediğiniz kardeşinizle, kardeşiniz olduğunu bilmeden hayvanlar gibi sevişebilirsiniz. fizyolojik bakımdan hiç bir önleyici uyarıcı devreye girmez. işte ateizme giden yolda utanç, köklü ahlak kavramlarının kaybolmasıyla da; oldukça esnek bir zeminde vücut bulmaktadır.

ve bunca zaman bilinçaltının temellerine gömülen annenin/kardeşin memeleri veya babanın/kardeşin sertleşmiş erkekliği; tüm üstyapının yıkılmasıyla beraber, zeminde belirgin bir hal alır. artık bundan sonra, anne/babayı; odalarında pozisyonlu, altlı üstlü hayal etmenin falan hiç bir sakıncası yoktur, çünkü bu doğal, bilimsel bir aktivitedir. özellikle ergenlik dönemlerinde, yani cinsel açlığın tavan yaptığı bir dönemde ahlaki yapının değişmesi; hiç de öyle yabana atılacak bir olay değildir. yeni yapılanma süreci ne kadar uzarsa yani temele gömülen ensest arzular ne kadar açıkta kalırsa; iş o kadar ilerler.

ayrıca ateist ahlakının, "ensest neden olmamalı" sorusuna net bir cevap verememesi sebebiyle, ergenlikten tam çıkmadan ateizmi benimseyen bireylerde ensestin cazibesi gözardı edilemeyecek kadar kuvvetli olabilmektedir. (Kaynak:Eşki Sözlük)

Sitelerde Paylaş

eminim midesi bulanan ateistler olmuştur tüm ateistlerin buna katıldığını düşünmüyorum

ama özellikle ateistliğin teorisinde ensest ilişki normaldir

özellikle batı atesitlerini okursanız anlarsınız

Sitelerde Paylaş

ensest nedir? 1 .derece ve 2. derece akraba ilişkisi  anne ve baba, onun dışındakıler ensest olmaz.

sadece atheislermi? müslümanların allahıda  ensesti çok seviyor olmalı baksana..

birde dilediğini bırakabilirsin diyor, islamda kadın demek bildiğin mal ... satılır alınır.

biz kısaca. kadın  demiyelim, köle diyelim. 

bildiğin cariyenin grupsal olarak ensest versiyonu...... :0_80cbc_37a71a73_L:

AHZAP..50. Ey peygamber! Biz bilhassa sana şunları helâl kıldık: Mehirlerini vermiş olduğun eşlerini, Allah'ın sana ganimet olarak ihsan buyurduklarından sahip olduğun cariyeleri, amcalarının kızlarından, halalarının kızlarından, dayılarının kızlarından, teyzelerinin kızlarından seninle beraber hicret etmiş olanları, bir de mümin bir kadın kendini peygambere hibe ederse, peygamber nikâh etmek istediği takdirde, onu başka müminlere değil de sadece sana mahsus olmak üzere helâl kıldık. Onlara eşleri ve cariyeleri hakkında neyi farz kıldığımızı biliyoruz. Bunlar sana hiçbir darlık olmaması içindir. Allah, çok bağışlayıcıdır, çok merhamet edicidir."

"AHZAP..51. Onlardan dilediğini geri bırakır, dilediğini yanına alırsın. Sırasını geri bıraktığın kadınlardan dilediğini yanına almanda da sana bir günah yoktur. Onların gözleri aydın olup üzülmemelerine ve kendilerine verdiğin ile hepsinin hoşnut olmalarına en elverişli olan budur. Allah kalblerinizdekini bilir. Allah her şeyi bilir ve yumuşak davranır.":lol:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, muslumangenc yazdı:

yaklaşık 15-20 yıl, hayatını belli bir ahlaki zemine oturtan kişinin; ateizme giden yolda yaşadığı algısal devrim sonucu, bastırılmış yoğun cinsel arzularının, yavaş yavaş ortaya çıkmasından kaynaklanan durum.

Bastırılmış yoğun cinsel arzular mı? Freudyen açıdan bile ancak Oedipus veya Elektra Kompleksi'nden kurtulamayanlar olur bunlar.

23 dakika önce, muslumangenc yazdı:

açıkçası insanoğlu için ensestin, dinsel ahlaki boyutu dışında hiç bir caydırıcı unsuru yoktur.

Çekinik alelde kendini gösteren hastalıklar evlilik sonucu oluşabilir. Yani eğer taşıyıcıysalar ikisinden de çekinik alel gelirse hastalık ortaya çıkar. Ensestin tek zararı bu ve aile düzenini bozmasıdır.

25 dakika önce, muslumangenc yazdı:

mesela hiç görmediğiniz kardeşinizle, kardeşiniz olduğunu bilmeden hayvanlar gibi sevişebilirsiniz. fizyolojik bakımdan hiç bir önleyici uyarıcı devreye girmez.

Müslüman da, ateist de yapar onu. Ne alaka?

26 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ve bunca zaman bilinçaltının temellerine gömülen annenin/kardeşin memeleri veya babanın/kardeşin sertleşmiş erkekliği; tüm üstyapının yıkılmasıyla beraber, zeminde belirgin bir hal alır.

Ve genellikle, Freudyen açıdan bile bastırılır ve sağlıklı bireylerde sadece onlara benzer eş arama olayı çıkar. Süperego'nun ensestin yanlış olduğunu bilmesi için dine ihtiyacı yok, zaten fantezileri olsa bile böyle bir şeyin yanlış olduğu hissi olur.

30 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ayrıca ateist ahlakının, "ensest neden olmamalı" sorusuna net bir cevap verememesi sebebiyle

Ne? Ensest sadece Allah istemiyor diye olmamalı ise ensestte sıkıntı yoktur zaten.

29 dakika önce, muslumangenc yazdı:

ama özellikle ateistliğin teorisinde ensest ilişki normaldir

özellikle batı atesitlerini okursanız anlarsınız

Lawrence Krauss'tu ima ediyorsanız onun bahsettiği şey şu: "İki kardeşin tek bir defalığına beraber olması ve ardından bunun hiçbir şeyi etkilememesi durumunda bunun kesinlikle ahlaksızca olduğunu söyleyemeyiz. Onların bu yaptıklarını tavsiye etmem fakat eğer rasyonel argümanları varsa dinlerim."*

Bu kadar. Adam ensesti desteklemiyor. Hatta ondan öncesinde buna karşı olmamızın bizim içgüdülerimiz arasında olduğunu söylüyor.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, Natüralist Ateist said:

Lawrence Krauss'tu ima ediyorsanız onun bahsettiği şey şu: "İki kardeşin tek bir defalığına beraber olması ve ardından bunun hiçbir şeyi etkilememesi durumunda bunun kesinlikle ahlaksızca olduğunu söyleyemeyiz. Onların bu yaptıklarını tavsiye etmem fakat eğer rasyonel argümanları varsa dinlerim."*

Bu kadar. Adam ensesti desteklemiyor. Hatta ondan öncesinde buna karşı olmamızın bizim içgüdülerimiz arasında olduğunu söylüyor.

öncelikle eleştirdiğin metin bana ait değil bir kaynaktan aldım

ve bu kaynaktaki yazı siz ateistleri en az rencide edecek biçimde yazmıştı

bu nedenle onu seçtim

ancak sen de kabul edersin ki bir ateist için ensest ilişkiyi önleyen hiç bir kural yoktur

özellikle batı ateistleri bu konuda daha rahatlar türk ateistleri islam ahlakından ister istemez etkilendikleri için bu konuyu GÖRMEZDEN GELİRLER

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, muslumangenc said:

bu nedenle onu seçtim

ancak sen de kabul edersin ki bir ateist için ensest ilişkiyi önleyen hiç bir kural yoktur

özellikle batı ateistleri bu konuda daha rahatlar türk ateistleri islam ahlakından ister istemez etkilendikleri için bu konuyu GÖRMEZDEN GELİRLER

sen kendi geri zekalı abartılı ön yargılarını kendine sakla. Sana bir liste vereyim bak. iddia ettiğin şeyler var mı bunlarda : https://www.wikiwand.com/en/Lists_of_atheists

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, muslumangenc yazdı:

Biliyorum. Yazmışsınız zaten.

15 dakika önce, muslumangenc yazdı:

22 dakika önce, Natüralist Ateist yazdı:

Çekinik alelde kendini gösteren hastalıklar evlilik sonucu oluşabilir. Yani eğer taşıyıcıysalar ikisinden de çekinik alel gelirse hastalık ortaya çıkar. Ensestin tek zararı bu ve aile düzenini bozmasıdır.

Ender ve genetik hastalıklar aynı ailede ender olmayacağından o ender hastalıklar yüksek ihtimalle çocukta görülecektir. Bu neden yeterlidir zannediyorum.

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, Natüralist Ateist said:

Biliyorum. Yazmışsınız zaten.

Ender ve genetik hastalıklar aynı ailede ender olmayacağından o ender hastalıklar yüksek ihtimalle çocukta görülecektir. Bu neden yeterlidir zannediyorum.

yeterli değil çünkü ilişkide korunurlarsa sana göre de normal sayılıyor o zaman

Sitelerde Paylaş
Şimdi, muslumangenc yazdı:

yeterli değil çünkü ilişkide korunurlarsa sana göre de normal sayılıyor o zaman

Eğer korunuyorlarsa ve başkalarına zararları yoksa ahlaki açıdan nötr bir şey. Buna bir şey diyemem. Siz bu ender durumda neden bu iki kişinin birbirleriyle ilişkiye girmesinin yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, muslumangenc yazdı:

bu nedenle onu seçtim

ensest iliskiyi önleyen kural mi? Sen tam bir gerzeksin. Bunun kurali mi olur? 

Senin icin kural olmasa, din olmasa, serefsiz allahin olmasa gidip anani mi sikeceksin?

Sitelerde Paylaş
8 minutes ago, Natüralist Ateist said:

Eğer korunuyorlarsa ve başkalarına zararları yoksa ahlaki açıdan nötr bir şey. Buna bir şey diyemem. Siz bu ender durumda neden bu iki kişinin birbirleriyle ilişkiye girmesinin yanlış olduğunu söyleyebilirsiniz.

açık sözlülüğünün için seni tebrik ederim

bir çok ateist buna sert tepki veriyor ve inkar ediyor

yukarıda gördün mesajları

ancak sen cesaretle gerçeği söyledin

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, muslumangenc yazdı:

açık sözlülüğünün için seni tebrik ederim

bir çok ateist buna sert tepki veriyor ve inkar ediyor

yukarıda gördün mesajları

ancak sen cesaretle gerçeği söyledin

Dediklerimi çarpıtmazsanız sevinirim. Sanki ensesti savunuyormuşum gibi yazıyorsunuz.

Neyse, dediğiniz duruma verildiğini gördüğüm tek cevap insanın içgüdülerinin buna karşı çıkmasıdır, bunu düşünmenin genellikle insana verdiği mide bulantısıdır. Mide bulantın varsa denemezsin, yoksa yine denemezsin çünkü çok yüksek ihtimalle o akraba seni sevmiyor veya senin büyüğün veya, daha da kötüsü, senin küçüğün.

Hala ensesti onaylamıyorum. İki tane birbirini seven akraba arasında cinsel ilişki oluşu ve çocuğun olmayışı çok ender bir durum. O kadar ender ki, ensesti sırf onlar için yasaklamamanın anlamı yok. Ensest yasak kalmalı. Tehlikesi, yaşanan mağduriyetten çok daha büyükç

tarihinde Natüralist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, muslumangenc yazdı:

inançların cinselliğe mesafeli olması, bununla ilgili emir ve yasakların sıklığı, sizi sürekli izleyen bir tanrı bilinci; kişiyi sevişirken veya çocuğu mastürbasyon sırasında az da olsa utandırır. misal orta çağ avrupa' sında mastürbasyon yasaklanmıştır.

açıkçası insanoğlu için ensestin, dinsel ahlaki boyutu dışında hiç bir caydırıcı unsuru yoktur. mesela hiç görmediğiniz kardeşinizle, kardeşiniz olduğunu bilmeden hayvanlar gibi sevişebilirsiniz. fizyolojik bakımdan hiç bir önleyici uyarıcı devreye girmez. işte ateizme giden yolda utanç, köklü ahlak kavramlarının kaybolmasıyla da; oldukça esnek bir zeminde vücut bulmaktadır.

ve bunca zaman bilinçaltının temellerine gömülen annenin/kardeşin memeleri veya babanın/kardeşin sertleşmiş erkekliği; tüm üstyapının yıkılmasıyla beraber, zeminde belirgin bir hal alır. artık bundan sonra, anne/babayı; odalarında pozisyonlu, altlı üstlü hayal etmenin falan hiç bir sakıncası yoktur, çünkü bu doğal, bilimsel bir aktivitedir. özellikle ergenlik dönemlerinde, yani cinsel açlığın tavan yaptığı bir dönemde ahlaki yapının değişmesi; hiç de öyle yabana atılacak bir olay değildir. yeni yapılanma süreci ne kadar uzarsa yani temele gömülen ensest arzular ne kadar açıkta kalırsa; iş o kadar ilerler.

ayrıca ateist ahlakının, "ensest neden olmamalı" sorusuna net bir cevap verememesi sebebiyle, ergenlikten tam çıkmadan ateizmi benimseyen bireylerde ensestin cazibesi gözardı edilemeyecek kadar kuvvetli olabilmektedir. (Kaynak:Eşki Sözlük)

Ahlak kuralları bilim kuralları gibi gözlem ve deney ile bulunmuştur.

Yöneticilerden bazıları  kendi buldukları ahlak kurallarını  topluma kabul ettirebilmek için tanrı emriymiş gibi göstermiştir.

Eski mısır , japon yöneticileri ,İsa peygamber  kendilerini tanrının oğlu olarak göstermişlerdir.

Peygamberler ise  kendilerini tanrının elçisi olarak göstermiştir.

Sitelerde Paylaş

Ateistler için ensest anormal bir durumdur çünkü ensest ilişki engellilik, kalıtımsal hastalık vb. sonuçlar verdiği için doğaya ters bir durum. 

Bu sebeple hayvanlarda bile ensest ilişki çok nadir gözlemlenir.

Normal psikolojide olan bir insan doğal olarak yakın akrabalarıyla cinsellik yaşamaz çünkü bunun düşüncesi bile tiksinti vericidir.

Lakin utanmadan bu konuyu gündeme getiren müsloşun kendi kitabında yazılana göre insanlar ensest mamülüdür, Ahzap 50 gibi ayetler zaten 2. derece akrabalarla cinselliğe teşvik eder.

Sapıkça iddialarına göre bir değil tam 2 defa, hem adem hemde nuh'un çocukları ensest yapmış, insan türünü çoğaltmışlar!!

sapıklık bukadarla kalmaz, iki öz kızıyla yatan davut'un peygamber olduğu yazılıdır vb. (zaten peygamber olan tiplerin hemen hepsi uçkur düşkünü sapıklardır bu iğrenç inançta)

Velhasıl, soyunun ensestten geldiğini, akraba evliliğinin normal olduğunu savunan müslümlerin ne derece yüzsüz ve haysiyetsiz olabileceğini ispatlayan başka bir başlık olmuş.

Tahminim bu konuyu açan müsloş 2. derece akraba evliliğinden müzdarip birisi, yani bu seviye akıl fukaralığını başka türlü açıklamak zor.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Natüralist Ateist said:

bunu sen söyledin

ve bende bu itiraf ve cesaretin için tebrik ettim

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, muslumangenc yazdı:

bunu sen söyledin

ve bende bu itiraf ve cesaretin için tebrik ettim

Ve ben de bunun çok ender bir durum olduğunu söyledim. Genellikle öyle bir durum olmaz. 

Şimdi, siz söyleyin: Neden o durumda o iki kişinin arasındaki ilişki yanlıştır? Eğer değilse neden ben normal bir şey söylediğim için cesaretli oluyorum?

Sitelerde Paylaş
6 minutes ago, Natüralist Ateist said:

Ve ben de bunun çok ender bir durum olduğunu söyledim. Genellikle öyle bir durum olmaz. 

Şimdi, siz söyleyin: Neden o durumda o iki kişinin arasındaki ilişki yanlıştır? Eğer değilse neden ben normal bir şey söylediğim için cesaretli oluyorum?

benim açımdan neden yanlış olduğunu biliyorsun

cesaretini alkışlıyorum çünkü senin gibi ateist düşünceye sahip kişiler bunu inkar ediyorlar yukarıda senin dışında yazan ateistlerin mesajlarına bir bak istersen

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, muslumangenc said:

bu nedenle onu seçtim

Eee?

Götverene tapıcı amsatan evladı, sen söyle o zaman, ensestin nesi kötü?

Sen kızkardeşini alıp birisi siksin diye neden yanıp tutuşuyorsun o zaman, ha?

Eğer hiç bir kötü yanı yoksa, seninki resmen kızkardeşinin pezevenkliğini yapmak olmuyor mu?

Yani hem bir göteverene tapan, hem amsatan evladı, hemde kardeşini pazarlayan bir pezevenksin yani. Gelmiş birde bize laf ediyorsun utanmadan...

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, muslumangenc yazdı:

benim açımdan neden yanlış olduğunu biliyorsun

cesaretini alkışlıyorum çünkü senin gibi ateist düşünceye sahip kişiler bunu inkar ediyorlar yukarıda senin dışında yazan ateistlerin mesajlarına bir bak istersen

Eğer kullandığım temellendirme bizi sonuca götürüyorsa o zaman ateizm açısından (?) ensest eğer psikolojik zarara yol açıyor veya bu iki birey öz çocuk sahibi oluyorsa yanlıştır. Yani ensestin ahlaki açıdan doğruluğu duruma bağlıdır. Fakat yanlış olmadığı zaman çok ender olduğundan genelleme yapılır. Matematiksel mantığını kurayım:

Psikolojik zarara yol açmayı "p", öz çocuk sahibi olmayı "q" alırsak duruma göre ensestin yanlışlığını "p V q" ile bulabiliriz.

P 1 ise -yani böyle bir durum varsa- o durumda ensest yanlıştır (1 V q=1).

Q 1 ise o durumda ensest yanlıştır (p V 1= 1).

Hem P hem Q 1 ise o durumda ensest yanlıştır (1 V 1=1)

Ne P ne de Q 1 ise o durumda ensest yanlış değildir ( 0 V 0=0)

Buna karşı çıkmıyorsanız ne hakkında konuşuyoruz? Ensest genellikle yanlış ve temellendirmesi de dinden bağımsız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...