Jump to content

Kuran'a göre Allah tecavüzcüleri affedebilir

Recommended Posts

5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ben de sadece o değil diyorum, onu da kapsıyor ama arada nikah yoksa ister başkasının eşi olsun ister olmasın zina olur. Bunda anlamayacak ya da itiraz edecek ne var?

Ne mi var? Komikleşme. Zina dediğin şey köle ya da cariyeler için geçerli mi? 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 125
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

33 dakika önce, muslumangenc yazdı:

:) tam  bir cahilsin :) hem de zır cahil

madem bilmiyon islamı neden fetva veriyon

Allahın affetmeyeceği tek günah şirk amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

en önemlisi KUL HAKKI onu AFFETME YETKİSİ YOK karşı taraf affetmediği sürece

tecavüz suçu yok muş kuranda 

zina suçu var o da sopaymış o da hafif kaçarmıi

noldu RECM cezasına

haaaaaaaaa

sen islam hakimimisin 

islam hukukunun kaynaklarını biliyon mu

biliyorsan say bakim

bilmediğinden eminim 

kıçından uydurmuşsun 

tecavüzcünün cezasını bir tahmin et bakim evli erkeğin zina cezası recm yani ÖLÜM ise

ise bir kıyas bakim 

tecavüzcünün cezası ne oluroffffffffff
öyle kafadan atma olmaz

İslam da zaten Allah ile kul arasında efendi köle ilişki vardır. Onu istediği gibi kullanir. Şartlar ve kurallarla doludur.ve hepsine uymak zorundadır hatta ve hatta iman yoktur.

Sitelerde Paylaş
Just now, memjan21 said:

Ne mi var? Komikleşme. Zina dediğin şey köle ya da cariyeler için geçerli mi? 

Yahu deli olmamak elde değil, zina nikahsız ilişki işte, körü körüne diretmenin anlamı ne? Araya köle ve cariyeleri sokuşturmanın anlamı ne?

Aptallığa bir yere kadar tahammül edilir de bu kadar da fazla. Git bir sözlük bul, zinanın anlamına bak.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, muslumangenc yazdı:

KESİNLİKLE BU KONUDA MUĞLAKLIK YOKTUR

onu YARATANIN BİLE AFFETME YETKİSİ YOKTUR

Ayet yok mu ayet? Bu kadar önemli ama ayet yok? Ne iş ağa?

Muhammed kul hakkı yemişmidir? Yememişmidir? 

Sitelerde Paylaş

zina isteğe bağlı olunca, normalmi oluyor? tecavüzün anlamı, zorla ilişkiye girme, şimdi sentezliyelim

isteğe bağlı ilişkiye girme.ile isteğe bağlı olmuyan ilişkiye girme arasındaki tek fark istektir. bu eylemde 

istegin ne anlamı var??

sonuçta eylem nedir??

ilişki varmı? var zina tecavüz ilişki varmı? var.. yani şunu anlamıyorum zorla olunca, suçmu işlemiş oluyorsun?,

islamda düşmanın kellesini alırken dul kadınlara sahip olmak helaldır. diyor.. bu suç değiilmi? 

fidyesini verince helala oluyor ama kadın istemiyor demekkı aynı şey zina ve tecavüz .. işte ispatladım.

benım şahsi düşüncem bu konu çok ağır bir konudur, 

ağır olması zihinseldir bana göre çok basit ahlaki değerler insan icadıdır... 

insan icadı ahlaki değerler geçicidir, 1000 yılda bir değişkenlik gösterir. 1000 yıl sonra tecavüz

taciz bu tür vakalar suç olmaktan çıkıcak çünkü saçmalıgın daniskası arkadaş

.. ki mse kimseyi zorla şeyetmek istemez, bunun çözümü çok basit. her abazan erkege bir avrat verin

tamamdır. sen erkegı parasız  pulsuz işşiz yaratırsan olucagı bu.. erkegın doğasında  var. tecavüz etmek..

yaratılış.

,islam madem evrensel her erkeğe bir avrat bulsaymış... sadece paşala gelince şapur şupur işşize gelince

yarabbı şükür dersenız 10 yıl sonra sokak ortasındakı tecavüzlerin önünü alamasınız akıcak o döl bir yerden

bir yarıktan veya bir delikte fışkıracak arkadaş ,,yada tüm abazan erkekleri idam edinde olsun bitsin bu işe

hem erkeğe iyilik yapmış olursunuz hemde feministler erkeklerden kurtulmuş..

yahuu bu kadar zekiyseniz bu işe çözüm bulunda görelim sizlerin zeki olması ptatikte bir boka yarıyormu? görelim..

zengin erkeklerin abazanlık sorunu neden yok? hiç düşündünüzmü? çünkü zengin erkeklere vericek kadın

o kadar çokki... dogal olarakta onlar bu olmuyan sınavda şanslılar... istedıklerı an cinsel ihtiyacların gideremedikten sonra yaşamışsın yaşamamışssın hiç anlamı yok.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, sağduyu yazdı:

Yahu deli olmamak elde değil, zina nikahsız ilişki işte, körü körüne diretmenin anlamı ne? Araya köle ve cariyeleri sokuşturmanın anlamı ne?

Aptallığa bir yere kadar tahammül edilir de bu kadar da fazla. Git bir sözlük bul, zinanın anlamına bak.

Asıl aptal olan sensin ahmak. Benim eleştiri yaptığım şeye bak kendikine bak. Dünya sadece senin etrafında dönmüyor. Sadece sen okumuyorsun bunları.Herkes bilir zinanın ne olduğunu. Zinadan bahsediyoruz, onun kültürel ve sosyal gelişimden vs konunun başlığina gel. Tuttun zina nikahsiz ilişki de aman da aman. Konuşmak için buradayiz sözlük bilgilerini aktarmak için değil. Neyse aman.keyfine bak

Sitelerde Paylaş

zina nikahsız ilişki ise,  o zaman genel evde çalışn kadınlar, zina yapıyor olmalı.. o zaman zina vesikalı olunca yasalmı oluyor?

bunun tecavüzden farkı nedir? 

islama göre nikahsız ilişki zina oluyorsa, fidye karlılığı savaşta dul kadınlar neden helal oluyor? 

parası ödenince tıpkı genel ev gibi zina olmuyormu? bildiğin 

çifsel mantık her iy i  eylemdede parayı veren düdüğünü öttürüyor... 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
55 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Ayet yok mu ayet? Bu kadar önemli ama ayet yok? Ne iş ağa?

Muhammed kul hakkı yemişmidir? Yememişmidir? 

:0_80cbc_37a71a73_L: ayet varda ondan ayeti anlıyacak beyin yok, beyniyle ürolojık organları yer değiştirmiş, beyini apiş arasında apiş arasındakı

çomarda beyinde olunca teist oluyorsun. dostum..

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, Tengrizm18 yazdı:

Kuranda tecavüzün cezası yok. Hatta nisa 24 ayeti ve mearic 30 ayetleri tecavüzü destekliyor. 

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/tecavuz-eden-kimseye-nasil-bir-ceza-verilir.html

https://www.mumsema.org/islam-tarihi/151318-osmanli-da-tecavuz-sucun-cezasi.html

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, sahin3 yazdı:

http://www.fetva.net/yazili-fetvalar/tecavuz-eden-kimseye-nasil-bir-ceza-verilir.html

https://www.mumsema.org/islam-tarihi/151318-osmanli-da-tecavuz-sucun-cezasi.html

Kanıtlanması sorundur. Kadın diyelim ki kadıya şikayet etti; birine bu isnadı yaptı 4 tane organı içine girdiğini alenen gören  şahit getiremezse idam olunur.

Onun için kimseyi kolay kolay evli iken zina yaptı diye recm edemezsiniz. Bu imkansız.. Farzı misal burası Arabistan olsa; Boykal ı gizli kasetle idam edemezsiniz. Adam inkar ederse yırtar. Aksine o kaseti kim çektiyse servis ettiyse kellesi gider..

İslamda zina evlilik dışı ilişkidir. Ve kuranda zinanın cezası yüz sopadır. Benim demek istediğim Kuran da tecavüzün cezası yok.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, muslumangenc yazdı:

:) tam  bir cahilsin :) hem de zır cahil

madem bilmiyon islamı neden fetva veriyon

Allahın affetmeyeceği tek günah şirk amaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

en önemlisi KUL HAKKI onu AFFETME YETKİSİ YOK karşı taraf affetmediği sürece

tecavüz suçu yok muş kuranda 

zina suçu var o da sopaymış o da hafif kaçarmıi

noldu RECM cezasına

haaaaaaaaa

sen islam hakimimisin 

islam hukukunun kaynaklarını biliyon mu

biliyorsan say bakim

bilmediğinden eminim 

kıçından uydurmuşsun 

tecavüzcünün cezasını bir tahmin et bakim evli erkeğin zina cezası recm yani ÖLÜM ise

ise bir kıyas bakim 

tecavüzcünün cezası ne oluroffffffffff
öyle kafadan atma olmaz

Cahil olan sensin ve bunun farkında değilsin. Git o Kuran denen saçma kitabı bir daha oku. Kul hakkı diye bir şey geçiyor mu Kuran'da bak bakalım. Bulabilirsen haber ver.

Sizin Allah açıkça ben sadece şirki affetmem diyor. Siz sanki Allah'ınızdan daha iyi biliyormuş gibi şirkin yanına kul hakkını da ekliyorsunuz.

Ben kimin zırvaladığı belli olmayan hadislere göre değil, İslam'ın asıl kaynağı olan Kuran'a göre konuşuyorum. En sahih denilen hadisler bile kendi içlerinde tonla çelişki barındırıyor.

Senin o yüzlerce sene birbirlerini kafir ilan etmekten başka hiçbir bok becerememiş gerizekalı hacı hocalarını da kale almıyorum. Ben Kuran'da ne yazıyorsa onu İslam olarak kabul ediyorum.

Recm falan da yoktur Kuran'da. Ve recm ayeti olduğu iddia edilen sahih hadise göre de Ayşe'nin keçisi o ayeti yemiştir. Senin böyle saçmalıklara iman etmen zeka seviyeni ortaya koyuyor. 

tarihinde Faşist Ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
24 dakika önce, Tengrizm18 yazdı:

İslamda zina evlilik dışı ilişkidir. Ve kuranda zinanın cezası yüz sopadır. Benim demek istediğim Kuran da tecavüzün cezası yok.

İslam öğretisinin kaynağı dört tür. Yüz sopa bekarsan olan cezasıdır. O da dedim ya kanıtlaması imkansızdır. Kimseyebir makama mahrem gözetleme yetkisi verilmemiştir. 

Bazı ulemai Fetva'  lar, Yargıtay kararları(Yasalardan yola çıkılarak oluşur) gibidir. Bir şey suç ise, mutlaka dünyada da Cezası vardır. Savaş hali durumu ile karıştırıyorsunuz.. Kur' an da kısas geçmektedir. Kim haksız yere bir kişinin ölümünden sorumluysa bunu canı ile öder misal..

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Şimdi, sahin3 yazdı:

İslam öğretisinin kaynağı dört tür. Yüz sopa bekarsan olan cezasıdır. O da dedim ya kanıtlaması imkansızdır. Kimseyebir makama mahrem gözetleme yetkisi verilmemiştir. 

Fetva'  lar Yargıtay kararları(Yasalardan yola çıkılarak oluşur) gibidir. Bir şey suç ise, mutlaka dünyada da Cezası vardır. Savaş hali durumu ile karıştırıyorsunuz.. 

İslam öğretisinin kaynağı birdir ve o da Kuran'dır. Hadisler ve mezhepler sonradan uydurulmuş şeylerdir. Sünniler tatlı su Müslüman'ıdır. Gerçek Müslümanlar Vahhabilerdir. Kuran'ı en doğru onlar yorumluyor. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, memjan21 said:

Asıl aptal olan sensin ahmak. Benim eleştiri yaptığım şeye bak kendikine bak. Dünya sadece senin etrafında dönmüyor. Sadece sen okumuyorsun bunları.Herkes bilir zinanın ne olduğunu. Zinadan bahsediyoruz, onun kültürel ve sosyal gelişimden vs konunun başlığina gel. Tuttun zina nikahsiz ilişki de aman da aman. Konuşmak için buradayiz sözlük bilgilerini aktarmak için değil. Neyse aman.keyfine bak

Kimin ahmak olduğu belli oluyor, eşek gibi yanlışta diretiyorsun. Sana insan gibi zina nikahsız ilişki demektir diye açıkladım, ama hem cahil hem de bundan habersiz olduğun için yanlışta ısrar etmekte devam ettin. Herkes bilirmiş zinanın ne olduğunu, evet, herkes bilebilir ama senin gibi bir mal bilmiyor işte. Sana insan gibi hatırlatana bile çemkiriyor, hırlıyorsun.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, Faşist Ateist yazdı:

İslam öğretisinin kaynağı birdir ve o da Kuran'dır. Hadisler ve mezhepler sonradan uydurulmuş şeylerdir. Sünniler tatlı su Müslüman'ıdır. Gerçek Müslümanlar Vahhabilerdir. Kuran'ı en doğru onlar yorumluyor. 

Hı hı,

Onun için Arabistan da vahabiler hadislerdeki gibi 5 vakit namaz kılıp sure okuyup kıraat, kıyam, secde yapıyorlar. Hani kaynak tek di? 

Kitap-sünnet-kıyas-icma İslam ın kaynakları bunlardır.

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sağduyu yazdı:

Kimin ahmak olduğu belli oluyor, eşek gibi yanlışta diretiyorsun. Sana insan gibi zina nikahsız ilişki demektir diye açıkladım, ama hem cahil hem de bundan habersiz olduğun için yanlışta ısrar etmekte devam ettin. Herkes bilirmiş zinanın ne olduğunu, evet, herkes bilebilir ama senin gibi bir mal bilmiyor işte. Sana insan gibi hatırlatana bile çemkiriyor, hırlıyorsun.

Hasiktir oradan dangalak. Boş yapma

tarihinde memjan21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, sahin3 yazdı:

Bazı ulemai Fetva'  lar, Yargıtay kararları(Yasalardan yola çıkılarak oluşur) gibidir. Bir şey suç ise, mutlaka dünyada da Cezası vardır. Savaş hali durumu ile karıştırıyorsunuz.. Kur' an da kısas geçmektedir. Kim haksız yere bir kişinin ölümünden sorumluysa bunu canı ile öder misal..

Muhterem

İslama göre müslümanların tanrısını reddetmek, suç mudur ?

Suç ise, dünyadaki cezası nedir ?

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Bunu kendine söylemen lazım, ne kadar boş ve dangalak olduğunu bir ileti ile gösterdin.

Aga sen iyi mısın bak uğrasmak istiyorsan tamam da ne diyorsun yani. Ben zinanın senin dediğin dışında bir bok olduğunu yazmış mıyım. Ben konuya ilişkin de bir şeyler söylemek istedim. Derdim kölelik sistemi, odalık, cariyelik ile ilgili bir kaç şey söylemekti ama öyle olması ben de kapattım konuyu ahmak salak diyen sendin ilkin.neyse iste

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...