Jump to content

Allah önce Ademi yarattı

Recommended Posts

22 saat önce, sağduyu yazdı:

Herhalde putun elindeki çamur stoğu sınırlıymış, sadece tek insan yapacak kadar çamur varmış. Hem her şeye gücü yeten bir tanrı kurgulayıp hem de ya bizim put ne yapsın, ortada sadece Adem ve çocukları varmış demek nasıl bir çarpık mantık acaba? İnsan yahu bizim put madem enseste bu kızıyor, o halde neden insanlığı ensest ilişki ile çoğaltıyor diye sormak gelmiyor mu aklınıza? Bu kadar mı mantık devre dışı kalıyor sizlerde?

Alçak mahlûk,
bak aşağıda ne yazmışım.
Havvâ'nın Âdemden koparalarak yaratılmasındaki sırrlardan bahsetmişim. Tek bir nefisten (Âdem'den) yaratılmanın hikmetini belirtmişim.
Eğer Havvâ da Âdem gibi yaratılmış olsaydı bu iki cins arasında cinsel çekim ve uyum  olmazdı.
Ama sen çok âdi bir düzeye mensûb olduğun için kör gözüne parmak sokulmadan anlayabilecek bir düzeyde değilsin.

Sen bu kafayla papağan gibi ne sorusu soruyorsun ki,, sarhoş gibi saldırmaktan gözün dönmüş, verilen cevâbları anlayamazsın sen. Hayvân gibisin. DaHa da aşağı... Kafan almaz.

On 30.04.2019 at 22:30, HATEM yazdı:

Erkek (Hz. Âdem) yaratıldığında,, ondan Kadın (hz. Havvâ) koparılmadığı dönemde ya'nî Erkekte Kadının gizli olduğu, Hz. Âdem'in yalnız yaratıldığı vakitte.
Hz. Âdem'in şehveti yoktu, olmaz. Havvâ ondan koparılınca, ya'nî Âdemden bir parça koparılınca şehvet ortaya çıktı. Şehvet, koparılan parçayı elde etme isteğidir.
Kur'ânda Âdem teskîn olsun diye Havvâ yaratıldı buyruluyor. "Havvâ'nın yaratılmasından sonra, teskîn olması için" anlamındadır.

Mahkemede Hâkim kadına sorar: "Nâmusun ve şerefşn üzerine yemîn eder misin?"
Kadın cevap verir. "Ben de nâmus ne gezer Hâkim bey, "ben fâhişeyim""

Forumda yazı yazmanın da bir haysiyeti, fikir paylaşmanın da bir nâmusu vardır.
Dönün de aynada bi kendinize bakın, düşünce seviyenizi bi görün.
Sizin Bizim fikirlerimize cevap şöyle dursun karşılık verebilecek bir kudretiniz yok. sıfatsız adamlarsınız.

İbnelikle geçimini sağlayan Transseksüeller vardır.

Kızılay Taksim gibi ortamlarda Mafya babası gibi kabadayıca ve pervâsızca bağırıp çağıranlarına şâhid olmuşsunuzdur. 
Birisi canını yakmıştır veyâ kafasını bozmuştur, Ya da sarhôştur...
Hiç bir insândan utanmadan sıkılmadan ortalığı ayağa kaldırırlar. Bunu nasıl yaparlar bilir misiniz? 
Önce Edep ve hayâlarını ve nihâyetinde nâmus ve şereflerini yitirmişlerdir. Bunun farkındadırlar.
Cânlarından başka Kaybedecek birşeyleri kalmamıştır.

Ateistler de,, Dünyevî hırs ve menfâatler için bir çok değerlerini, geleceklerini ve tanrılarını satmışlardır. 
Bir de sağduyu senin gibi,, sattıklarına ilâveten,  mantıklarını ve tartışma nâmuslarını kaybedenler vardır. 

İşte senin konumun o meydânlarda çıngar çıkaran transeksüellere çok benzemektedir.

22 saat önce, bilgivehis yazdı:

:)

Konu açıp ta yazdığım cevâba bir karşılık vermekten âciz olan bilgivehis, Tanrı ile alay etmekten başka elinden bir şey gelmeyen mahlûk.
Sen de sağduyu gibi misâl verdiğim ibnelik düzeyindesiniz.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hatem mali söyleneni anlamiyor. Beyindeki depolama alaninin bir kisminin en azindan silinmesi gerek.

Tanri ademi yaratmis,

Buraya kadar hemfikiriz.

Sonrasinda olan gelismeler anlasilmayan kisim. Hatem götvereni iste bu kisimi aciklamada yetersiz kaliyor.

Ne olmusta Ademden sonra kadin yaratma fikri gelismis ulu tanrida?

Adem mi istemis?

Adem ne isterse o mu oluyormus? Adem ne kadar süre kadinsiz kalmis? Havva ademin icinden cikarilmis ise adem bir escinselmiymis?

Cinler sürü iken, melekler sürü iken neden insan bir tane imis? Cinlerin ademi kimmis?

Bunlarada atasin tutasin Hatem?

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Birde bir elin parmaklari kadar olan adem ve ailesi bu dünyadaki o kötü sartlarda nasil hayatta kalmayi basardi? Yirtici hayvanlara nasil direndiler?

Simdi biraksan 5 kisiyi cirilciplak,silahsiz, tecizatsiz  dünya gibi bir gezegene ne kadar dayanirlar?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, HATEM yazdı:

Konu açıp ta yazdığım cevâba bir karşılık vermekten âciz olan bilgivehis

Cevap vermeye değer bulduğumu nereden çıkardınız?

Haydi cevap vereyim, kalbin kırılmasın.

Ademin sıkılacağını bilmeyen, ancak Adem sıkılınca bunun farkına varan bir Allahı anlatıyorsun.

Anlattıkça batıyorsun, sonra da cevap verilmeyince kahırlanıyorsun, önce neyi savunduğunun farkına var ki, sana cevap verelim.

Ha bir de Havvadan önce Adem kısmi dişiydi diyorsun, o halde bunu da soralım, neden erkek yarattı yerine neden kısmi dişi yarattı, sanatçılığında bir zaaf var galiba.bir türlü bir sapta duramamış?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, bilgivehis yazdı:

Cevap vermeye değer bulduğumu nereden çıkardınız?

Haydi cevap vereyim, kalbin kırılmasın.

Ademin sıkılacağını bilmeyen, ancak Adem sıkılınca bunun farkına varan bir Allahı anlatıyorsun.

Anlattıkça batıyorsun, sonra da cevap verilmeyince kahırlanıyorsun, önce neyi savunduğunun farkına var ki, sana cevap verelim.

Ha bir de Havvadan önce Adem kısmi dişiydi diyorsun, o halde bunu da soralım, neden erkek yarattı yerine neden kısmi dişi yarattı, sanatçılığında bir zaaf var galiba.bir türlü bir sapta duramamış?

Ben size haddinizi bilmenizde kâfi derecede cevap veriyorum. 
Anlamadığın şeye, ihâta edemediğn bilgilere cevap vermek için kendini zorlama, senden bir cevap bekleyen yok.
Sana, karşında bu cevapları veren birisi varken, Tanrıyla alay etmek yolunu tercîh etmenin tutarsızlığını ahlâksızlığını anlatıyorum.

Bir insân, anlamadığı, ihâta edemediği bir konuda soru sorar, karşıdaki insâna inanmasa bile soru sorar. Çelişkiye düşürmek için soru sorar.
Ama yazılanları görmezden gelip, Tanrıyla, tanrısıyla alay edemez.
Bunu kim yaparsa forum nâmussuzudur.

Kısmî dişi olmayan, sırf erkek olan bir insân yoktur. (ya'nî yy kromozomlu bir erkek yoktu,, Hz. Âdem'den önceki yüzbin âdem evrelerinin birinde olabilir.)
Hz. Âdem'le birlikte bütün erkekler, kısmî dişidir.
Kısmî dişi olmasalardı  Âdemden kadın cinsi oluşamazdı.
X kromozomu, Kız çocuklara erkekten gider.

Kâmil insân ve ilk insân olmanın sırrı, 
Ya'nî binlerce insânımsı evrelereden hz. Âdemi ayıran ve ilk insân yapan özellik,, ondaki dişiliğin (edilgenliğin) veyâ x kromozomunun yoğunluğudur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Hatem götvereni iste bu kisimi aciklamada yetersiz kaliyor.

Rivayet olunur ki , Şemsî Tebrîzî, Konya'ya vardığında gece yatışını yapmak istediği bir mescidde ,
İmâm tarafından azarlanarak ve küfürle dışarı atılmak istenmiş...
En sonunda olmadık laflar eden imama donerek "dilin şişsin" diye bedduada bulunmuştur.
Bunun uzerine dili oracıkta şişip, boğazını tıkamaya baslayan imam,
yardıma gelenlere "gidin ondan namıma ozur dileyin, beni affetsin." demistir.
Ancak Şemsî Tebrîzî 
"Takdîr Allah'ındır.
Yalnizca İmanı ile ölmesi icin dua ederim." demiş ve uzaklaşmıştır.

Sitelerde Paylaş
27 dakika önce, HATEM yazdı:

Kısmî dişi olmayan, sırf erkek olan bir insân yoktur. (ya'nî yy kromozomlu bir erkek yoktu,, Hz. Âdem'den önceki yüzbin âdem evrelerinin birinde olabilir.)
Hz. Âdem'le birlikte bütün erkekler, kısmî dişidir.
Kısmî dişi olmasalardı  Âdemden kadın cinsi oluşamazdı.
X kromozomu, Kız çocuklara erkekten gider.

Kâmil insân ve ilk insân olmanın sırrı, 
Ya'nî binlerce insânımsı evrelereden hz. Âdemi ayıran ve ilk insân yapan özellik,, ondaki dişiliğin (edilgenliğin) veyâ x kromozomunun yoğunluğudur.

Fazladan X kromozomu mu vardı yani? 

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, HATEM yazdı:

Rivayet olunur ki , Şemsî Tebrîzî, Konya'ya vardığında gece yatışını yapmak istediği bir mescidde ,
İmâm tarafından azarlanarak ve küfürle dışarı atılmak istenmiş...
En sonunda olmadık laflar eden imama donerek "dilin şişsin" diye bedduada bulunmuştur.
Bunun uzerine dili oracıkta şişip, boğazını tıkamaya baslayan imam,
yardıma gelenlere "gidin ondan namıma ozur dileyin, beni affetsin." demistir.
Ancak Şemsî Tebrîzî 
"Takdîr Allah'ındır.
Yalnizca İmanı ile ölmesi icin dua ederim." demiş ve uzaklaşmıştır.

Allahim ben istemiyorum ama sen istersen bi zahmet al canini diyorsun.

Sorun degil, bende de infinity gautlet var.

Simdi ensest konusuna geleyim,

Birisi sana sen olsan ademin oglu kizkardesine sarkarmiydin diye sormus.

Bence bugünkü modern insan kafasiyla bu mümkün degil ama bazi beyinsel deformasyonlar ile mümkün. Adem ve kabilesi eger hayvansi bir kafaya sahip idiyse bu mümkün. Bu durumda adem ve sicmiklari günümüz insanina degil hatemin kı¢ına benziyordu. Eger hatem bu soruya bu kafayla evet yapardim diyorsa , hatem bunu zaten günümüzde de yapmiș olmalidir.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, HATEM said:

Alçak mahlûk,
bak aşağıda ne yazmışım.
Havvâ'nın Âdemden koparalarak yaratılmasındaki sırrlardan bahsetmişim. Tek bir nefisten (Âdem'den) yaratılmanın hikmetini belirtmişim.
Eğer Havvâ da Âdem gibi yaratılmış olsaydı bu iki cins arasında cinsel çekim ve uyum  olmazdı.
Ama sen çok âdi bir düzeye mensûb olduğun için kör gözüne parmak sokulmadan anlayabilecek bir düzeyde değilsin.

Sen bu kafayla papağan gibi ne sorusu soruyorsun ki,, sarhoş gibi saldırmaktan gözün dönmüş, verilen cevâbları anlayamazsın sen. Hayvân gibisin. DaHa da aşağı... Kafan almaz.

Senin gibi mallar, ahmaklar arabın kıçından çıkan bokta bile hikmet bulur, bunu da bir güzel yalar, yutar. Asıl alçaklık arabın kıçından üflediği palavralara inanıp bu zırvalara inanmayanlara kuduz köpek gibi saldırmaktır, aynen senin şu anda yaptığın gibi. Boşuna ben insanım diye ortada dolaşma, insan düşünen, aklını, mantığını kullanabilen bir varlıktır, senin gibiler olsa olsa arabın köpeği olur. Sende azıcık beyni kullanabilme yeteneği olsa soruyu anlardın, ben ne sormuşum, sen neler yumurtlamışsın geri zekalı ahmak. Arap emredince koşa koşa binlerce km uzaklıktaki kara bir taşı yalayıp, öpmeye giden bir mala ne anlatılır ki?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Natüralist Ateist yazdı:

Ama fazla gen olunca daha kadınsılık olmuyor. Mesela XXX kromozom yapısına sahip kadınlar daha da kadınsı değil ve öğrenmede güçlük yaşıyorlar.

Evet YY için de yaşama şansı yok.
Kromozom fazlalığından bahsetmediğimi söylemiştim.
Ben aslında bilimin gelmiş olduğu seviye çerçevesinde konuşmuyorum. Yazdıklarım Bilimin şu ândaki seviyesiyle çok alâkalı değil.
Âdemde dişiliğin mevcûd olmasından ve Âdemdeki dişilikten ve Edilgenlikten bahsediyorum.
Bu yazdıklarım 800 sene önce de yazılmıştı. Bunu yazan veliyler nerden biliyordu Erkekte x kromozomunun varlığını... Çok ilginç değil mi?

Âdemdeki dişilikten ve Edilgenlikten bahsediyorum.
Geçmiş Âdemlerde ya'nî insânımsılarda bu edilgenlik dişilik azdı.
Son Âdem'in ilk İnsân olarak adlandırılması, Bünyesindeki edilgenliğin maksimum kemâl düzeyinde olmasıyla alâkalıdır diye düşünüyorum, Allah-u â'lem.
Günümüz bilim seviyesi sınırlıdır, topal ördek gibidir. Ben nice şeyler söylüyorum sen Kromozomlara takılıyorsun. 
Bilimin bilmediği gerçeklerden bahsediyorum.

Sitelerde Paylaş

Bu şahıs kendisini hıdır sanrısında, kendi haline bırakın.. 

Baksanıza karşısında musaları bulmuş.. Şimdi  olayların hikmetini anlatıyor ?

Vardır elbet afrikadaki açlıktan susuzluktan ölen çocuklarınn bir hikmeti.. eğer onlar su ekmek bulsaydı. İlerde hatemhıdıra musallat olup dininden döndürebilirlerdi diye ''korktuk''

İşte olayların iç yüzünü bilmediğiniz için size tanrı faşistmiş gibi görünebilir. Hepsi bu hatemhıdırın hayatta kalıp- imanlıca ölmesi içindir. Allah dilerse bir hatme kulu için milyon tane çocuğu açlık ve susuzluğa mahkum edip sırf hatemi yolundan eder veya öldürebilirler ihtimalinden korktuğu için buluğa ermeden verdiği gibi canını alıverir. Düşünüp tutasınız diye size tanrı hikmetlerini hattemlere vahyedip böyle açıklar. Size düşen ancak ve ancak gayba imandır. Allah ol der olur. Siz bilmezsiniz. Bilemezsiniz olayların perde arkasını, ileriki sonucunu.. Onun bilgisi ancak allah ve hatme gibi kullarına bildirir. Bre ahmaklar.. Ol dedi oldu. Orasını burasını ne kurcalıyorsunuz.. Maymundan evrimleştiğinize inanıyorsunuzda.. Balçıktan insana evrime niye inanmıyorsunuz?

Hatem hıdır dır. Siz bilmezsiniz. Hiç bilenle bilmeyen bir olur mu? Ya.. işte böyle hıdır yollamış tanrı lütfetmiş musaya yaptığı kıyağı ateistlerforumuna yapmış Nankörlük ediyorsunuz. Ayı yarsa mucize gösterse bu hdırıpaşa hatme gene inanmayacaksınız. Çünkü tanrı onların kalpleri ve gözlerini mührlemiştir. Sen üzülüp- tasa etme hatme sana düşen ancak tebliğdir.

Eşoloeşekler, hayvnoğlu hayvnalar… evet hıhıhı nasıl konuştum ama lütfü. Sahi hatemhıdır paşa sen hakiki tosunhıdırmesih paşamısın? ?

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, HATEM yazdı:

Ben size haddinizi bilmenizde kâfi derecede cevap veriyorum.

Verdiğin cevaplar sadece seni tatmin eden cinsten, sorularımın cevabı niteliği taşımıyor.

Allah Ademin sıkılacağını bilmiyor mu, Adem sıkılınca mı öğreniyor, diyoruz ama cevap yok.

Her şeyi bilen Allah Ademi niye yaratsın, diye sorsak, herhalde ondan oynamak için diyeceksin.

Allahın Ademe ihtiyacı mı vardı, diye sorsak, bu defa da Allahın oynamaya ihtiyacı vardı gibi  bir şeyler dersin herhalde.

Bu soruların içini dolduracak nitelikte cevaplar vermen mümkün değil, Allahın Ademi neden yarattığını, ve onun sıkıldıktan sonra ona bir kadın gerektiğini öğreniyor olmasını bilmen için onunla konuşman gerekir.

Kaldı ki, Adem diye birini yarattığının da zerre kanıtı yok.

Sitelerde Paylaş

Verdiğin cevaplar sadece seni tatmin eden cinsten, sorularımın cevabı niteliği taşımıyor.

Allah Ademin sıkılacağını bilmiyor mu, Adem sıkılınca mı öğreniyor, diyoruz ama cevap yok.

Anlaman için Kaç kere yazmam lâzım.
İlkönce Âdem'in daha sonra da Havvâ'nın,, Âdemden yaratılma zorunluluğu var.
Havvâ, Âdem'den yaratıldığı için,, Ya'nî Havvâ, Âdem'in parçası olduğu için,

Âdem'in varlığındaki boşluğu tamâmlama ihtiyâcı,
Âdem'de cinsel isteği, şehveti veyâ sevgi ve aşkı meydana getiriyor.
Eğer, Âdem ile Havvâ, ayrı ayrı ve aynı anda yaratılsalardı. Aralarında DOĞAL bir çekim gücü oluşmayacaktı.
Önce Âdem'in daha sonra da Âdem'in varlığından, Âdem'in bir parçası olarak (Âdem'in edilgen parçası olarak) Havvâ'nın yaratılması gerekiyordu.
Havvâ, Âdem'in parçası olduğu için, Âdem'in Havvâ'ya duyduğu sevgi,, parçasına ulaşma ve kendini bütünleme isteğidir.
Kadının Erkeğe sevgisi ise Vatanına kavuşma sevgisidir. Denizdeki bir geminin Limânına varması gibi...

Allah, Âdem'in sıkılacağını biliyordu. Âdem sıkıldığı zamân ve sıkıldığı için Havvâ'nın yaratılmasına karâr verilmiş değil.
Allah Her şeyi sırasıyla yapıyor. Hz. Havvâ yaratılmadan önce Hz. Âdem'in şehveti yoktur kanâatindeyim fakat Hz âdem ile hz. Havvâ'nın yaratılışı arasında ne kadar süre vâr?
Bunu bilmiyoruz. Çok yakın sürelerde, Hz. Âdem Aksırıp uyanmadan önce bile Hz. Havvâ'nın yaratılması mümkün müdür? Bu da mümkündür. 

Hz. Havvâ, Âdemden yaratıldığı gibi,, Âdem'de Hakk Teâlâdan yaratılmıştır. Çünkü İnsân, Allah'ın sûretinde yaratılmıştır.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, HATEM yazdı:

Âdem'in varlığındaki boşluğu tamâmlama ihtiyâcı,

Biz de bunun bir kurgu olduğunu, herhangi bir kanıta dayalı olmadığını anlatmaya çalışıyoruz.

Dini kitapları yazanlar, mürit kazanmak için her soru olmasa da bazı soruları cevaplandırmak zorundaydılar.

O tarihler sürekli savaşla geçiyordu, bir çok kesimin geçimi dahi savaş üzerine kuruluydu.

Savaşlar yüzünden kadınların tamamı potansiyel köle durumundaydı, her kadın her an sahipsiz kalabilirdi.

Savaş ve işgaller ortamında kadınlar köle için uygun bir cinsi oluşturuyordu.

Bu durum dini kitaplara da yansıdı, kadının alınıp-satılması, köle yapılması ve bir cinsel meta olarak kullanılması, insanları mürit yapmak için bir cazibe noktası teşkil ediyordu.

Ancak önce kadını değersizleştirmek gerekiyordu, onu değersizleştirmenin en iyi yolu da takdiri ilahiyle olabilirdi.

Bunun için bir Adem ve Ademin kıçından bir kadın yaratıldı, böylece kadın bir zevki-sefa varlığı olurken, aynı zamanda erkeler de yüceltilmiş oldu.

Erkekleri yücelten ve onlarca kadına tecavüz etmeyi hak gören bir din elbette cazip gelecekti ki, günümüzde bile din-Allah diyen Işid gibi dinci terör örgütlerinin yaptığı da katliam ve tecavüzdür.

Tabi Havvayı Ademin kıçından yaratan kurnazlar, her şeyde ve her ayette düştükleri çelişki gibi, kadını yumuşatma yoluna girmeyi de unutmadılar, "Cennet kadınların ayakları altındadır" gibi bir başka kurguyu da ekleyiverdiler.

Oysa aynı müritleri doğuran bir kadın var, ismi ana veya annedir, kendi annesini dahi dinen değersiz görmeyi içlerine nasıl sindirebiliyorlar, bu da ayrı bir merak konusu olsa gerek.

Anlaşılacağı gibi bizler kurgu yapmıyoruz, ne okuyor ve yaşam içinde ne görüyorsak onu aktarıyoruz.

Öyle binlerce yıllık atmasiyon ve geçerli hiç bir kanıta dayanmayan bir Adem-Havva mitine inanacak kadar sürü değiliz, aksine böyle bir  sürüden kopmanın gururunu taşıyoruz.

Sitelerde Paylaş
11 hours ago, sahin3 said:

Bre ahmaklar.. Ol dedi oldu. Orasını burasını ne kurcalıyorsunuz.. Maymundan evrimleştiğinize inanıyorsunuzda.. Balçıktan insana evrime niye inanmıyorsunuz?

Balçık silikon bazlı bir bileşik, insan karbon bazlı. 

Ol dedi olduya inanmamak bir zihniyet. Hayatın sorularına bir bakış açısı. Önceki olaylarla sonra gelen olaylar arasında ilişki kurmak, bu olayları birbirinin devamı olarak açıklamak bu bakış açısının özelliklerinden biri. Bu bakış açısı araya sihirli değnek sokmuyor, her şeyin aşama aşama dönüşümünden bahsediyor. Evrenin anlaşılabilir olduğunu iddia ediyor ve pratikte bunun önemine ve yararlarına değiniyor. 

Sitelerde Paylaş

...

Kadın İslâm da çok değerlidir. İslâm-ı yaşayan toplumlarda hürmet ve saygı görür.
Batı toplumlarında Kadın  çok değersizdir. 

Sen bu kafayla, ateist kalmalısın. Senin bu ârızalı kafayla değil islâma girmen, Hristiyâlığa bile girmene gönlüm râzı olmaz.
Kutsâl dînlerin,,

mensûbları anlamında zâten yeterince safrası var. 
Aman deyim, hârikasın. Bu ârızâlı kafayla bu konumunu muhafaza et, hep böyle kal, ateist kal.

Sitelerde Paylaş
29 minutes ago, HATEM said:

Kadın İslâm da çok değerlidir. İslâm-ı yaşayan toplumlarda hürmet ve saygı görür.
 Batı toplumlarında Kadın  çok değersizdir. 

Her gördüğümde irkildiğim düşünce şekli olduğu için mecbur yazıyorum. 

İslam-batı karşılaştırması diye bir kavram sadece kendi kabarcığında yaşayan, tembelleşmiş ortadoğulu zihniyetinde var. 

İslam ve batı karşılaştırması ancak dünya'nın inanılmaz büyük bir kısmını görmezden gelme ile olur.

İslam avrupa devletlerine karşı geliştirilmiş bir silah mı? 

Bunu da geçtim, dünyanın neredeyse her yerinde kadının şahitliği erkeğin şahitliğine eşit. Kadının mirası erkeğin mirasına eşit. Yine neredeyse her yerde kadın "giydirilmiyor", istediği gibi giyiniyor. Birşeyle islamı karşılaştıracaksan dünyayla karşılaştır.  

Bir mısırlı tanıyorum, adam kesin ve net kadının hakkının erkeğin yarısı olduğuna inanıyor. Bütün ailesi de böyle. Yani genel geçer açıklamaları ezberden yapman bir yarar sağlamıyor, savunduğun şêyê zârâr vêrîyôrsûn sâdêcê

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...