Jump to content

Bir protez göz ,el,ayağı yapana dahi ücret ödüyorsun ,kanlı canlı yüzlerce organı verene ne dersin

Recommended Posts

5 hours ago, nogodbutAllah said:

bir odaya maymunları hapsetsek önlerine klavye daktilo bilgisayar koysak rastgele ve çokça klavyeye basalar acaba  bir şiir biranlamı lı cümle kurabilirler mi

Uygun deterministik bir süreç, koşullar ve süre zarfında evet. Bak bu konuda da cahilsin. Daha doğrusu ezbercisin.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, kavak said:

Sevgili @teflon

Yıllık izine falan mı çıktınız da, bunca bilgiyi hiç üşenmeden bunlara beşele ikram ediyorsunuz ? :)

Sevgili kavak, yok aslında, sizin benim ve diğer emekçilerin hep yazdığı şeyler bunlar. :) 

Herkes bir ucundan tutuyor.

Sitelerde Paylaş

kuantum ile determinizm ve materyalizmin donuk kesin kalıpları yerle bir olmuştur

belirsizlik esastır. eskiden atomların elektron seviyeleri hareket ve konumları kesin denilirdi şimdi bulut şeklinde bir belirsiz sahada dolaştıkları aynı anda çok yerde bulundukları ve bir kesin konumdan ziyade bulut şeklinde bir saha belirlenebilir demektedir.

kuantumda ışık hızına ulaştırılmış elektronların hem dalga hem tanecik halinde davranması gözlem ile davranışını değiştirip dalgadan taneciğe dönmesi gerçekten ilginçtir.

kuantum zaten peygamberleri ve vahiyide kabul ediyor

artık fizik dar materyalistik deterministik kalıplardan tasavvuf gibi dinler gibi metafizik birboyuta geçmiştir.

materyalizm dahi  değişen gelişmeler karşısına paramparça olmuştur herşeyi durağan sabit değişmez ve madde olarak gören mekanik materyalizm çökmüştür kadavra olmuştur

diyalektik materyalizm mecburen değişmeyi gelişmeyi hareketi kabul etmiştir.

kaldı ki idealizm devridir materyalizmin esamesi okunmuyor.

fizikten metafiziğe geçtik.

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, nogodbutAllah yazdı:

artık fizik dar materyalistik deterministik kalıplardan tasavvuf gibi dinler gibi metafizik birboyuta geçmiştir.

materyalizm dahi  değişen gelişmeler karşısına paramparça olmuştur herşeyi durağan sabit değişmez ve madde olarak gören mekanik materyalizm çökmüştür kadavra olmuştur

Deve sidiğini biraz azalt, sana hiç yaramıyor..

Sitelerde Paylaş
50 minutes ago, nogodbutAllah said:

Sizin dincilerden birisi röportaj falan mı yaptı kuantumla? Artık dinciler saçmalamakta çıtayı gittikçe yükseltmeye başladılar. Yok artık bu kadar da olamaz dediğinde hemen bir dinci gelip daha beter saçmalamaya başlıyor. Şuraya aklı başında, mantık yürütmesini bilen bir dinci hiç gelmeyecek mi acaba?

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, nogodbutAllah said:

kuantum ile determinizm ve materyalizmin donuk kesin kalıpları yerle bir olmuştur

....

Harbi boş beleş bir otomatmışsın.

Hiç utanma sıkılma da yok sizde, hakikaten hayret ediyorum.

Teistlerin %90'ı böyle. Ortalama %10'unu tenzih ediyorum.

İnsan, aile terbiyesi neyse öyle hareket ediyor demek ki.

Ailesini de din terbiye ediyorsa, netice bu oluyor.

Eğer o din de islamsa, al sana en genişinden kayış gibi suratlı bir otomat.

Adamın kendi açtığı başlığa bile saygısı yok ki, kendisine nasıl saygısı olsun..

Kendisine saygısı olmayan adamdan cevap beklemek hata.

Varsa çoluğuna çocuğuna acıyorum böylelerinin, onları da zehirliyorlar..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Eger tanri tastamam yarattigi insanlardan tesekkürü hakkediyorsa eksik uzuvlu, hasta kullarindan neyi hakketmis oluyor.

Dogustan yürüyemeyen bir cocugun allaha beni engelli yarattigin icin sana sonsuz kez sükürler olsun mu demeli? tanri bu durumda da tesekkürü hakkediyormu? yoksa benim digerlerinden ne eksigim vardida beni yürüyemez bicimde yarattin diye öfke kusmasimi gerekiyor.

Engelli insanlara protez vs. takanlar, fayda saglayanlar o engelli insanlarin durumundan sorumlumuda karsiliksiz, tesekkürsüz is yapsinlar. Size göre tanrinin engelli yarattigi insanlara bu kisiler fayda saglamis oluyor. Tanriyi insan gibi gören, basite indirgeyen zihniyet, tanriyi insanlarla hadsiz bir sekilde kiyaslayabiliyorlar.

Size göre allah ol deyince o sey herneyse hemen oluverir. Ya insanlar? onlar bu buluslari yapabilmek icin yillarca calisip emek veriyorlar. Emeksiz yarim, eksiz yaratan tanri tesekkürü size göre hakkediyorsa, fayda saglayan insanlar tanridan daha cok tesekkürü hakkediyor.

Sizin bir engeliniz, hastaliginiz oldugunda imkani varken size bu imkanlari saglamayanlara her firsatta bela, beddua okurdunuz, öfke kusardiniz, ama is tanriya gelince birde sükürü hakkediyor diyebiliyorsunuz... Oysa size göre herseyi yaratan tanri, tanri sucsuz ama yardim etmeyen insan olursa suclu. Neden? cünki öyle inanmak zorundasiniz. Herseyin mimari size göre tanriyken insanlara yakistirdiginizi tanriya yakistiramiyorsunuz. Böylesi bir tanri anlayisini reddettiginizde cehennemde ebedi yanmak var inancinizda, bu yüzden toz konduramiyorsunuz adaletli, merhametli allahiniza. Ondan sonra hersey süt limanmis gibi öve öve bitiremiyorsunuz esas sorumluyu. Hele birde tuzunuz kuruysa non stop övmekle serefleniyorsunuz.

Tanrinin eksik, yarim, hastalikli vs. yarattigi insanlari yine bu bilim insanlari tamamlamaya calisiyor. Burada iyi olan, faydali isler yapan kim onu düsünün siz önce. Ama ne yaparsa yapsin bu faydali is yapanlar islama inanmadiklari sürece birde cehennemde ebedi yanacaklar. Bu bilim insanlarina ne tesekkürü beyahu? adamlar cehennemde yakit olacaklar, kafire, dinsize, cehennem ehline tesekkürmü olurmus. Imansiz, kafirler allahin eksik yaratimini birde utanmadan düzeltmeye calisiyorlar demelisiniz.

Isinize geldiginde islami dogrulamak adina mantik kurmaya calisiyorsunuz ama onuda elinize yüzünüze bulastiriyorsunuz. Din ile akli / mantigi yan yana koymanin cezasini herzaman cekmek zorundasiniz bunun baska yolu yok. O imanla dolu kafaniza bu gercegi iyice kaziyin.

Yok, gercekten sizler normal degilsiniz.

tarihinde cevizkabugu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
1 saat önce, cevizkabugu yazdı:

Engelli insanlara protez vs. takanlar, fayda saglayanlar o engelli insanlarin durumundan sorumlumuda karsiliksiz, tesekkürsüz is yapsinlar. 

Doğuştan engelliler de de yanlış anlamaya mahal bırakma..

Diğer sakatlıkların ekserisi sağlamların / resmi kurumların eseridir.

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 hours ago, nogodbutAllah said:

belirsizlik esastır. eskiden atomların elektron seviyeleri hareket ve konumları kesin denilirdi şimdi bulut şeklinde bir belirsiz sahada dolaştıkları aynı anda çok yerde bulundukları ve bir kesin konumdan ziyade bulut şeklinde bir saha belirlenebilir demektedir.

kuantumda ışık hızına ulaştırılmış elektronların hem dalga hem tanecik halinde davranması gözlem ile davranışını değiştirip dalgadan taneciğe dönmesi gerçekten ilginçtir.

Sana sorulanları yanıtlamıyor, hatta büyük ihtimalle okumuyorsun bile. Çocuk gibi kulaklarını tıkamışsın "la la la duymuyorum duymuyorum" yapıyorsun. Ne bu forumdan birşey alabilirsin, ne de verebilirsin. Varsa yüreğin, yukarıda zeyd ile ilgili sorulan soruya cevap ver.

Sitelerde Paylaş

Allah her canlıyı tasarlayarak yoktan var etmiştir.Örneğin sivrisinekler 70 milyon yıl önce tasarlanmış,birdenbire yoktan var edilmişlerdir.Yaratılış sayıları 500.000 dir.Ayrıca yüce Allah 65 milyon yıl önce de sıtma parazitlerini tasarlayarak yoktan var etmiştir.Bunların sayısı da 2.000.000 dur.Bu sıtma parazitleri enfekte olan sivrisinekler de,sıtma parazitleri birlikte en çok insan öldüren canlıların başında gelmektedir.Çok şükür,çok merhametli ve şefkatli olan allah göğün üstümüze çökmesini engelliyor da,ölmüyoruz.Aşağıda da acı,ızdırap,hastalık,kıyım,ölüm yok.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, Buzul yazdı:

Allah her canlıyı tasarlayarak yoktan var etmiştir.Örneğin sivrisinekler 70 milyon yıl önce tasarlanmış,birdenbire yoktan var edilmişlerdir.Yaratılış sayıları 500.000 dir.Ayrıca yüce Allah 65 milyon yıl önce de sıtma parazitlerini tasarlayarak yoktan var etmiştir.Bunların sayısı da 2.000.000 dur.Bu sıtma parazitleri enfekte olan sivrisinekler de,sıtma parazitleri birlikte en çok insan öldüren canlıların başında gelmektedir.Çok şükür,çok merhametli ve şefkatli olan allah göğün üstümüze çökmesini engelliyor da,ölmüyoruz.Aşağıda da acı,ızdırap,hastalık,kıyım,ölüm yok.

Bu arada sineklerin besin zincirine bir katkısı yoktur, tüm sinekleri yok etsen bile doğanın dengesi bozulmaz. Sineklerin tek yaptığı şey hayatta kalmak için başkalarını tüketmekdir. Hiç bir faydası olmayan, tek yaptığı başkalarına zarar vermek olan bir canlı, işte bu sizin mükemmel dediğiniz düzen. Peki sayılarının 500,000 ve 2,000,000 olduğunu iddia ettiğin canlılar hakkında kanıt var mı? Eğer azıcık düşünseydin zaten tanrının göğü düşmesin diye tuttuğunu sanmazdın. Bu arada haberin olsun diye söylüyorum, atmosferi dünyaya yakın tutan yerçekimidir. Senin inancına göre yerçekimi de tanrının eseri. Hem atmosferi yere çekmek için yerçekimini yarat sonra da ben düşmesin diye tutuyorum de, bundaki mantığı açıklar mısın? Ülkeyi getirdiğiniz hâle bakın. Gelecek yıl liselerde ders sayısının 5'e inme olasılığı varmış, galiba ders sayısı yetmez diye fizik, kimya ve biyoloji dersleri ortaokuldaki gibi tekrar fen dersı olarak bir arada işlenecekmiş. Diyorum ders sayısı yetmiyorsa din dersini kaldıralım hepsinin verdiği cevap, onun yerine felsefeyi kaldıralım. Toplumu getirdiğiniz nokta bu. Son birşey, dini kitaplardaki peygamberlerin doğuş sırasını ve yaşam sürelerini hesapladığımızda insanlık tarihi Adem'den bügüne yaklaşık 5,000-10,000 yıl. Dini inanca göre de dünya 7 günde yaratıldı ardından Adem yaratıldı. Nasıl oluyor da Adem'in ilk insan olduğunu düşünen biri -bu aynı zamanda yaşamın 5,000-10,000 yıl olduğunu da kabul etmek anlamına gelir.- 70 milyon yıl öncesinden bahsedebilir? Kendi kendinizi yalanlıyorsunuz farkında değilsiniz.

tarihinde Medusa'nin Havarisi tarafından düzenlendi
Yazım hatası, eksik içerik.
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...