Jump to content

allah kuranın tahrif olucağını 1400 yıl önce ayette belirtmiş.

Recommended Posts

bu ayeti anlıyarak okursanız kuranında incil ve tevrat gibi tahrif olucagını allahınız 1400 yıl önce bildirmiş. son nokta

teistler..

1: allah kendi hükmünü kaldırırmı?(allah açıkça yanıldıgını itiraf ediyor..)

2: allah son din islamı vericekse diğer dinleri neden versin? mantıklımı?

3: herşeye hakım ve kadir allah ,herşeyi daha önceden görüyorsa, diğer dinleri veririmi?

4: bir insan dah önceden ölüceği gördüğü o yoldan tekrar geçermi?

bakara.106..﴾106﴿ Biz bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, mutlaka daha iyisini veya benzerini getiririz. Bilmez misin ki Allah her şeye kādirdir.

ben size söylemiştim, teistler tüm türkçe mealler 1950 yılından sonra yazılmıştır, demiştim dinlemediniz, işte buda ispatı..

kim yazmış ne zaman yazmış görün? 

1. Hasan Basri Çantay (1897-1964) Kur’an-ı Hakim ve Meal-i Kerim çeviri ve notlar. 3 cilt, 1256 sayfa, İstanbul, 1953, 1957-58, 1959, 1969, 11. baskı 1980.

inandıgınız herşey sahte görün istedim, teistler gerçeği görmek zorunuzamı gidiyor? 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, karamsarhuman said:

bu ayeti anlıyarak okursanız kuranında incil ve tevrat gibi tahrif olucagını allahınız 1400 yıl önce bildirmiş. son nokta

teistler..

1: allah kendi hükmünü kaldırırmı?(allah açıkça yanıldıgını itiraf ediyor..)

2: allah son din islamı vericekse diğer dinleri neden versin? mantıklımı?

3: herşeye hakım ve kadir allah ,herşeyi daha önceden görüyorsa, diğer dinleri veririmi?

4: bir insan dah önceden ölüceği gördüğü o yoldan tekrar geçermi?

bakara.106..﴾106﴿ Biz bir âyetin hükmünü yürürlükten kaldırır veya onu unutturursak, mutlaka daha iyisini veya benzerini getiririz. Bilmez misin ki Allah her şeye kādirdir.

ben size söylemiştim, teistler tüm türkçe mealler 1950 yılından sonra yazılmıştır, demiştim dinlemediniz, işte buda ispatı..

kim yazmış ne zaman yazmış görün? 

1. Hasan Basri Çantay (1897-1964) Kur’an-ı Hakim ve Meal-i Kerim çeviri ve notlar. 3 cilt, 1256 sayfa, İstanbul, 1953, 1957-58, 1959, 1969, 11. baskı 1980.

inandıgınız herşey sahte görün istedim, teistler gerçeği görmek zorunuzamı gidiyor? 

Yazının bir kısmını işaretlemek istediğinde, farklı bir renk kullan. Kırmızı üzerine siyah okunmuyor küçük ekranlarda.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yazının bir kısmını işaretlemek istediğinde, farklı bir renk kullan. Kırmızı üzerine siyah okunmuyor küçük ekranlarda.

tamam, sanırım cep telefonuyla internete giriyorsunuz. 5 inç ekranlarda normal yazıyı bile okumak işkencedir.,

size tavsiyem leptop veya  9.7  inçlik iphone.  tablet kullanmanızdır. ben leptop kullanıyorum. :)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, karamsarhuman said:

tamam, sanırım cep telefonuyla internete giriyorsunuz. 5 inç ekranlarda normal yazıyı bile okumak işkencedir.,

size tavsiyem leptop veya  9.7  inçlik iphone.  tablet kullanmanızdır. ben leptop kullanıyorum. :)

Yok, tablet kullanıyorum ama bu kontrast gözü zorluyor. Ya da ben ihtiyarladım. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yok, tablet kullanıyorum ama bu kontrast gözü zorluyor. Ya da ben ihtiyarladım. 

şimdi nasıl? herşeyin bir çözümü vardır, üzülmeyin, bende yazı fontunu büyüttüm, ihtiyar. 
:lol:

Sitelerde Paylaş

Ayet tek başına iki anlama gelebilir. Kuran'ı unutturup daha iyisini getiririz ya da yahudiliği ve hristiyanlığı unutturup daha iyisini getiririz. 

Burada ayetlerin daha iyisini getiririz derken büyük ihtimal yahudilik ve hristiyanlıktan bahsediyor. Yanlış hatırlamıyorsam sonraki ayetlerde yahudi ve hristiyanlık eleştirisi bulacaksın. 

Sitelerde Paylaş

o değilde , allah zamandan ve mekandan bagımsız ise hata yaptığını daha önceden görmesi gerekiyordu, görmemişmi yani?( bu hata allahın kusursuzluguna leke sürmezmi?)

ayetleri değiştirmek tanrının işi değilde sanki isa musa ve mahonun işine benziyor... 

ayetleri muhammedin sözü sanan müslümanlara burdan sesleniyorum yuhhhh size...:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Kur'an' da,İncil'de tahrif yoktur.makinanın birbirine geçen dişleri gibi,Kur'an İncil birbirini tamamlar.Kur'an İncil'de ne yazıyorsa tersini söyleyerek,itiraz ederek, kendi din anlayışına göre ,anlamı ve rolleri değiştirerek bunu yapar.İncil'de Kur'an' ı haber verir.dilerseniz buna gaybı bildi deyin,dilerseniz Kur'an yazarları İncil'e bakarak muhalefet etti deyin.aynı kapıya çıkar.iki kitap birbirini onaylar.

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

Kur'an' da,İncil'de tahrif yoktur.makinanın birbirine geçen dişleri gibi,Kur'an İncil birbirini tamamlar.Kur'an İncil'de ne yazıyorsa tersini söyleyerek,itiraz ederek, kendi din anlayışına göre ,anlamı ve rolleri değiştirerek bunu yapar.İncil'de Kur'an' ı haber verir.dilerseniz buna gaybı bildi deyin,dilerseniz Kur'an yazarları İncil'e bakarak muhalefet etti deyin.aynı kapıya çıkar.iki kitap birbirini onaylar.

en eski kuran ayetleri, parşömente yazılmış börmingımda ingilterede şu an ve 151 nüshadan oluşuyor. 

ama diyanetin gerçek diyue iddia ettikleri kuran nüshası 631 safyadan oluşuyor.  derin düşün, tahrif oldugu açıkça belli

631 sayfa kuran 6666 ayetten oluşuyorsa  bunu 6/1 ise 151 nüsha ise o zaman 631 i 6 ya bölmek zorundayız.

en fazla 1115 ayet günümüze ulaşmıştır. al sana ispat.. saygılar.  yaklaşık 5000 ayet sahtedir.. 

ayrıca çok garip değilmi? orjinal kuranın ingilterede ne işi var? 

arabistanda olması gerekmiyormu? mekke ve medinede..buda başka bir soruyu akla getiriyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...