Jump to content

Allah herşeyi hammaddesiz nasıl ve nerede yarattı?

Recommended Posts

31 minutes ago, mr.jk said:

ingilizzcesini ve türkçesini ayrı ayrı yazıyorum,

hatta sen ingilizcesini yazıyorsun sadece, ben de ANLA diye türkçesini yazıyorum.

bitmiş ateizmi savunacağım diye şekilden şekle giriyorsunuz şurada, araba gitmiyor artık, ittirsen de gitmiyor,  istediğin kadar adam çağır gitmiyor, araba çalışmıyor, zorlama.

O single point dediği, singularity dediği şey işte asıl sonsuzluk zaten.

Sonsuz ama tek bir nokta. Dirac Delta fonksiyonlarına falan bakacan bunun için ama, orangutan gibi bakarsın sen onlara da anca.

Bigbang kuramlarının da hiçbiri hiçlikten bahsetmez, edemez.

Bunu güzelce sindireceksiniz önce.

Bunun bir de termodinamiği, 1. kanunu var.

Hiçlik yok. Hiçlik yok, yoktan var etmek yok. Yaratmak yok.

Geçmiş olsun.

Ama belli ki senin aile terbiyen, yüzsüzlük ve pişkinliğin bunların ötesine geçmene imkan vermiyor.

Teizm de işte ancak böyle yüzsüzlük, pişkinlik ve haysiyetsizlikle savunulabilyor görüldüğü üzere. 

Tüm teist arkadaşlara örnek ve de ibret olsun.

Herkes neyin ne olduğunu ve hawking!in orada neyi kast ettiğini zaten biliyor.

Bilmiyorsa da bu başlık nezdinde zaten anlamıştır.

O yüzden bu yüzsüz gerizekalının tek başına don kişot gibi çaresizce iddia ettiği şeylere laf yetiştirmenin daha fazla bir anlamı ve gereği yok.

Tüm bir literatürün içerisinde, hawking'n no-boundary teorisini bu gerizekalıdan başka tanrı lehine kullanmaya çalışan biri var mıdır bulsun getirsin.:0_80cbc_37a71a73_L:

Ateizme saldıranların, bitti diyenlerin anca böyle cahiller olması gerçekten iç ferahlatıcı.

Boş sloganlardan başka numara yok.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, malta erigi yazdı:

Ben yorum yapmadım. Orada yazan neyse onu söylüyorum. Hawking big bang'den önce evrenimizin singularity formunda olduğunu söylüyor. Singularity dediği de bir atom boyutunda ve sonsuz yoğunluğa sahip bir evren. Iddia ettigin şekilde hiçlik degil. Big bang öncesi, ve dahi boğ bang'in ne olduğu henüz bilinmiyor diye defalarca söylediğim halde, beni birilerine iman etmekle itham ediyorsun. Açık şekilde çamura yatmak bu. Hawking'in teorisi dışında farklı fizikçilerin farklı teorileri var ve bunlar bana daha akla yatkın geliyor. Bunu söylemek de iman etmek değildir. Iman ettigim bilimsel teoriyi merak ediyorsan, evrim teorisine iman ediyorum. Çünkü baktığımız heryerde gözlemleyebiliyoruz. Hawking'in big bang'i böyle yanlışlanamaz bir gerçek değil. Ancak buradaki tartışmayı ilgilendiren kısım, Hawking haklı olsa dahi senin zannettiğin şeyi söylemiyor. Evren yoktan varoldu demiyor. 

biz Allah'a iman ettik, başka hiçbir güce iman etmedik,  o yüzden senin iman etme ile ilgili ithamlarının hepsi senin sanrıların..hawking dün vardı bugün yok, fikrileri bugün var yarın belki yanlışlanacak..ama evrim teorisi dahil hiçbir teori Allah'ın varlığını red edemeyecek..

evrenden önce madde olsa ne olur olmasa ne olur, bu kadar çırpınmanıza sadece gülüyorum .

hiçbir madde bişeylerle etkileşime girip patlayıp katrilyonlarca maddeye bu kadar apayrı özellik verip bir evren kainat fiizik kimya biyoloji astronomi matematik vs kanunlarını oluşturacak "sihirli" güce sahip değil, bunu sadece olağanüstü bir Güç planlayabilir, aksini idda ediyorsan o madde ne olduğunu ve evveliyatını söyleyin ve ispatlayın..

böyle bir Güç'ün olduğunu idda etmek ve bu Güç'e inanmak kadar doğal bir durum yok, asıl mantıksız olup insan aklına hakaret olan şey; böyle bir Güç'e inanmayıp bütün bunları tesadüfe bağlamaktır.

. 

tarihinde mr.jk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, mr.jk said:

biz Allah'a iman ettik, başka hiçbir güce iman etmedik,  o yüzden senin iman etme ile ilgili ithamlarının hepsi senin sanrıların..hawking dün vardı bugün yok, fikrileri bugün var yarın belki yanlışlanacak..ama evrim teorisi dahil hiçbir teori Allah'ın varlığını red edemeyecek..

evrenden önce madde olsa ne olur olmasa ne olur, bu kadar çırpınmanıza sadece gülüyorum .

hiçbir madde bişeylerle etkileşime girip patlayıp katrilyonlarca maddeye bu kadar apayrı özellik verip bir evren kainat fiizik kimya biyoloji astronomi matematik vs kanunlarını oluşturacak "sihirli" güce sahip değil, bunu sadece olağanüstü bir Güç planlayabilir, aksini idda ediyorsan o madde ne olduğunu ve evveliyatını söyleyin ve ispatlayın..

böyle bir Güç'ün olduğunu idda etmek ve bu Güç'e inanmak kadar doğal bir durum yok, asıl mantıksız olup insan aklına hakaret olan şey; böyle bir Güç'e inanmayıp bütün bunları tesadüfe bağlamaktır.

. 

Gülüyorsun da, yanlış tarafa gülüyorsun. Hawking konusunu sen açtın, şimdi de "öyle dese ne olur? böyle dese ne olur?" diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Hawking'e sarılan sen olduğuna göre, çırpınan kişi de sen olmuş oluyorsun. 

Sen allah'a istedigin gibi iman et, umurumuzda değil. Senin gibi milyonlarca var, her biriniz için ddertlenecek değiliz. Sadece bunu bilimselleştirmeye(!) çalışıp, komik duruma düşmeyin. Bilim sizin inacınızın düşmanı. Size bilimden, bilimadamından müttefik çıkmaz. Bilim ilerledikçe tabu can çekişiyor. Elinizde,yıkanmış beyinlerinizdeki öğretilmiş korku ve sanrılardan başka birşey yok. Acı ama gerçek.

Sitelerde Paylaş

Tesadüf konusu da ayrı bir konu. Elindeki elmayı bıraktığında yere düşmesi ne kadar tesadüfse, evrendeki varlıkların oluşması da o kadar tesadüf. Evrenin işleyiş şekli bu. Burada bir mucize yok. 2x2=4 tanrının varlığına delil olmaz. Tanrıya kanıt 2x2=5'tir. 

Sitelerde Paylaş
Alıntı

Ayakta duranın da kibirlenmeye hakkı yoktur. Çünkü bütün güç ve kuvvet gerçekte Allah'a âiddir. Allah'tan alınan güç olmadan gâlib gelinmez

Kral Ragnar da aynı şeyi söylüyordu.. Valhalada şimdi drink yapıyor..:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 saat önce, malta erigi yazdı:

Tesadüf konusu da ayrı bir konu. Elindeki elmayı bıraktığında yere düşmesi ne kadar tesadüfse, evrendeki varlıkların oluşması da o kadar tesadüf. Evrenin işleyiş şekli bu. Burada bir mucize yok. 2x2=4 tanrının varlığına delil olmaz. Tanrıya kanıt 2x2=5'tir. 

eline süpürge alıp kovaya batırıp suyunu da duvara fışkırtan ilkokul terk turan dursun gibi konuştun, şaşırmadık çapınız bu.

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, malta erigi yazdı:

Gülüyorsun da, yanlış tarafa gülüyorsun. Hawking konusunu sen açtın, şimdi de "öyle dese ne olur? böyle dese ne olur?" diyorsun. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu? Hawking'e sarılan sen olduğuna göre, çırpınan kişi de sen olmuş oluyorsun. 

Sen allah'a istedigin gibi iman et, umurumuzda değil. Senin gibi milyonlarca var, her biriniz için ddertlenecek değiliz. Sadece bunu bilimselleştirmeye(!) çalışıp, komik duruma düşmeyin. Bilim sizin inacınızın düşmanı. Size bilimden, bilimadamından müttefik çıkmaz. Bilim ilerledikçe tabu can çekişiyor. Elinizde,yıkanmış beyinlerinizdeki öğretilmiş korku ve sanrılardan başka birşey yok. Acı ama gerçek.

ben hawking öyle dese ne olu böyle dese ne olur demedim, demediğim birşeyi demiş gibi yapıp ofsayttan gol atmaya çabalamak size yakışır..ben sanki bigbang'den önce madde olsa ne olur, olmasa ne olur dedim..bu devasal kainatı fizik kanunlarını yaratabilecek böyle bir SİHİRLİ madde varsa madem gösterin ispatlayın dedik, sen tuttun turan dursun'un über bilimsel süpürge deneyinden beter örnek verdin..işte çapınız bu süpürge kadar

sü.jpg

Sitelerde Paylaş
30 dakika önce, mr.jk yazdı:

bu devasal kainatı fizik kanunlarını yaratabilecek böyle bir SİHİRLİ madde varsa madem gösterin ispatlayın dedik, 

Tanri dan isteyince gösterdi mi sana.

Sapkadan tavsan cikaran tanri.

Hic izlemedigin halde ,sahneye cikmis bir tanri olmadigi halde izlemiș kadar olmușsun. Senin icin yapilacak bir sey yok. Belki hipnoz ile düzelebilirsin.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, deadanddark yazdı:

Tanri dan isteyince gösterdi mi sana.

Sapkadan tavsan cikaran tanri.

Hic izlemedigin halde ,sahneye cikmis bir tanri olmadigi halde izlemiș kadar olmușsun. Senin icin yapilacak bir sey yok. Belki hipnoz ile düzelebilirsin.

biz Allah'tan böyle birşey istemedik ki.

Allah yok diyen  sizsiniz, Allah'ı yok sayıp bu devasal kainatı fizik kanunlarını yaratabilecek bir SİHİRLİ madde var diyorsanız gösterin hangi maddeymiş o.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mr.jk yazdı:

Allah yok diyen  sizsiniz, bu devasal kainatı fizik kanunlarını yaratabilecek bir SİHİRLİ madde var dyorsanız gösterin hangi maddeymiş o.

Sihirli maddenin ne oldugunu görmek istiyorsan $ems hazretleri konusuna gel.

Ipucu vereyim: bir adet kabak, essegin ziki ve bolca sperm

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, deadanddark yazdı:

Sihirli maddenin ne oldugunu görmek istiyorsan $ems hazretleri konusuna gel.

Ipucu vereyim: bir adet kabak, essegin ziki ve bolca sperm

kaçmak yok, bu konu var bak idda ediyorsan göster, gösteremiyorsan da yallah ateizm arabasını ittirmeye adam lazımmış araba gitmiyor ittir belki gider.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, mr.jk said:

Allah yok diyen  sizsiniz, Allah'ı yok sayıp bu devasal kainatı fizik kanunlarını yaratabilecek bir SİHİRLİ madde var diyorsanız gösterin hangi maddeymiş o.

İsteseniz ne olacak, olmayan bir put neyi gösterecek? İstememenizin nedeni olmayacağı eşek gibi bildiğiniz içindir. Tüm inananlar bir araya gelip hep birlikte dulara, yakarmalar eşliliğinde yıllarca isteyin, bakalım, put bir şeyler gösterecek mi, görelim.

Sitelerde Paylaş

bu arada forumdaki ateizm nedir konusunu okudum..

ateizm teist tanrı inancını rededer yazıyor, ne iş ateizm deizm'in tanırısını red edemiyor mu..bilenler yazsın ltfffffffffffffffff

Sitelerde Paylaş

kardeşlerim kibir den değilde küfür ve hakaret edenler veya tepeden kibirle konuşanlara direk cevap yazıp polemiğe girmek istemiyorum

efendi güzel fikirle konuşanlar kim olursa olsun can kurban cevapta yazarız konuşuruzda

ama kibir  ve hakaretin olduğu yerde  muhatab olunmaz

olunması için aynı dil ile karşılık vermek gerekir ki

gerçekten benim tarzım değil

ben fikirlerimi yazarım

veya okuduklarımdan fikir var ise benimde ona cevabım fikrim var ise yazarım yoksa sadece kendi fikirlerimi yazarım

tavsiyem neye kime inanırsanız inanınz hepimiz insanız adem oğluyuz aynı özdeniz topraktanız ve oraya döneceğiz ve yine ordan çıkarılacağız

fani dünya için birbirimizi kırmayalım derim

ben en iyisini bilirim demem bilmediğimiz çok şey var ve onların cahiliyiz

hasbelkader merakla uğraştığımız konularda da bir şeyler biliyoruz ancak en iyisi ben bilirim ve sadece bir tek ben bilirim her kesi nakavt ederim döverim demem diyemem

kaldı ki bilmek tevazu getirir ilimle kibirlenmekte en kötü kibirdir herhalde

ve tenakuz dur da.

akıl akıldan üstündür her kesin fikrinden istifade ederim inansın inanmasın

kibirden de Allaha sığınırım

Allah ademi topraktan yarattı esmayı öğretti o mütevazi idi nisyan ile isyan etti  tevbe etti nefsimize zulm ettik dedi affedildi

şeytan ateştenim deyip maddesi ile övündü kibirlendi ve lanetlik oldu

hased ve kıskançıkta diğer sapma nedenidir

hz ademin oğullarından biri diğerini kıskandı ve öldürdü

diğer kardeş sen beni öldürsen bile sana elimi uzatmam dedi

bildiklerimiz en evvel bizi ıslah etmeli bize fayda vermeli 

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, nogodbutAllah said:

kardeşlerim kibir den değilde küfür ve hakaret edenler veya tepeden kibirle konuşanlara direk cevap yazıp polemiğe girmek istemiyorum

efendi güzel fikirle konuşanlar kim olursa olsun can kurban cevapta yazarız konuşuruzda

ama kibir  ve hakaretin olduğu yerde  muhatab olunmaz

olunması için aynı dil ile karşılık vermek gerekir ki

gerçekten benim tarzım değil

ben fikirlerimi yazarım

veya okuduklarımdan fikir var ise benimde ona cevabım fikrim var ise yazarım yoksa sadece kendi fikirlerimi yazarım

tavsiyem neye kime inanırsanız inanınz hepimiz insanız adem oğluyuz aynı özdeniz topraktanız ve oraya döneceğiz ve yine ordan çıkarılacağız

fani dünya için birbirimizi kırmayalım derim

ben en iyisini bilirim demem bilmediğimiz çok şey var ve onların cahiliyiz

hasbelkader merakla uğraştığımız konularda da bir şeyler biliyoruz ancak en iyisi ben bilirim ve sadece bir tek ben bilirim her kesi nakavt ederim döverim demem diyemem

kaldı ki bilmek tevazu getirir ilimle kibirlenmekte en kötü kibirdir herhalde

ve tenakuz dur da.

akıl akıldan üstündür her kesin fikrinden istifade ederim inansın inanmasın

kibirden de Allaha sığınırım

Allah ademi topraktan yarattı esmayı öğretti o mütevazi idi nisyan ile isyan etti  tevbe etti nefsimize zulm ettik dedi affedildi

şeytan ateştenim deyip maddesi ile övündü kibirlendi ve lanetlik oldu

hased ve kıskançıkta diğer sapma nedenidir

hz ademin oğullarından biri diğerini kıskandı ve öldürdü

diğer kardeş sen beni öldürsen bile sana elimi uzatmam dedi

bildiklerimiz en evvel bizi ıslah etmeli bize fayda vermeli 

Allah her şeyi biliyor mu?

Sitelerde Paylaş

"Ateizm, Tanrı inancının ve bununla bağlantılı teist inançların reddidir.

Ateist, teizmin Tanrı'sının varlığının gösterilemeyeceğini, dolayısıyla tüm dayanaksız iddialar gibi temel ve varsayılan tavır olarak reddedilmesi gerektiğini düşünüyor da olabilir, böyle bir Tanrı'nın varolmadığının gösterilebileceğini düşünüyor da olabilir.

Gerekçesi ne olursa olsun, kişi eğer teist Tanrı'nın varolduğu fikrini reddediyorsa, ateisttir."

deizmin tanrısını red edemeyen bir ateizm..ilginçmişşş..

işine geleni redediyor,

işine gelmeyeni red etmiyor..

araba gitmiyor diye boşuna demiyormuşuz değil mi, ne tarafından tut elinde kalan bir ateizm inancı.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, mr.jk yazdı:

deizmin tanrısını red demeyen bir ateizm..ilginç..işine geleni redediyor, işine gelmeyeni red etmiyor..

araba gitmiyor diye boşuna demiyormuşuz, ne tarafından tut elinde kalan bir ateizm inancı.

Tanrı’ya ihtiyacımız var mı?

Diyelim ki Tanrı dünyaya indi, herkese göründü, bizim için ne değişecek?

Tanrı kendiliğinden nasıl oluştu? Bilgiye nasıl ulaştı? Sonsuz güçte mi? Kısıtlı bir tanrı mı? Bunları bilmeden Tanrı hakkında konuşmayacaksın, onu yok sayacaksın. 

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, HATEM yazdı:

muhammed-ali-evi-888x500.jpg

Kibirlendiğimi düşünüyorsan veyâ her kim düşünüyorsa bunu isbât etmek adına ringe çıkması gerekir (Tezleriyle Benimle tartışmaya girmesi gerekir). Bak senin gibi Kolonbey hâriçten maval okuyordu. Hz. Şems'e Mevlânaya saldırıyordu. Gel dedim Çık Karşıma Ama SIVIŞTI ses sedâ yok. Karşıma çık diyorum Bu kibir mi acaba:89:
Ring  veyâ tartışmanın sonunda muhtemelen şöyle bir fotoğraf gözükecektir.

Âdil bir dövüşte,,Yerde Yıldızları sayanın "sen çok kibirlisin" demeye hakkı yoktur.

Ayakta duranın da kibirlenmeye hakkı yoktur. Çünkü bütün güç ve kuvvet gerçekte Allah'a âiddir. Allah'tan alınan güç olmadan gâlib gelinmez.
Yerde Yıldızları saymasına rağmen, kendini bayıltana "çok kibirlisin" diyen kişide psikotik nevrotik sorunlar vardır. Bu sorunlarının kökeni; kendisini büyük görmesidir (kibirli olmasıdır).
Bu Haksız kibir ve ahmaklık, ölünceye kadar bünyesinden çıkmayacak mahlûklar vardır.
Allah (c.c.) Beni ve yazılarımı okuyanları bu kötülükten korusun.

Evliyâyım Veliyim, İslâmlık iddiâsında bulunduğum yalan.
Evliyâya hürmet eder severim. İslâm (teslîm olmaya) çalışıyoruz, olamıyoruz, daha olamadık.

Neye dayanarak Kibir isnâd ediyorsun bana?
Bak ben sana kibir isnâd etmiyorum, Fakat sen hâl dilinle kibrini kendin i'tirâf ediyorsun.
Şöyle ki;
1- Başkasına Kibir isnâd eden kişinin en büyük dayanağı nedir bilir misin? Kendini büyük görmesidir (Kibridir).
O yüzden, başkasını kibirle suçlamaya ancak Allah'ın hakkı vardır. Çünkü Gerçekten Büyüktür.
Kişi, Başkasına kibir isnâd etmese bile, tevâzû gösteresinde bulunması dahî yine kibrindendir.
Kişinin kendi hakkında tevâzû iddiasında bulunması, gerçekte kibirliliktir. Zirâ kişinin kendi kendine tevâzu yakıştırması,
Kendisini,, kendisinde gördüğü ve layık olduğunu düşündüğü yücelikten,, daha küçük gördüğünün ürünüdür(ki gerçek kibir de budur).

O halde ne zaman kendine tevâzû yakıştırmasında bulunursan, o zaman gerçek mütekebbir (büyüklük taslayan)sın.
O yüzden Alçak gönüllülüğe vesile olan bir günah, kişinin kendini büyük ve saygın görmesine vesile olan bir taattan daha üstündür.

2- Kendinde bir varlık görmeyen aslâ başkasına kibir isnâd etmez. edemez. Havaya dokun bakalım dokunabilcek misin?
Edep sâhibi ârif kişi yediği tokadın sâhibini aramaz (sâhibini görmez), yediği tokadın sebebini araştırır.

3- Burada senin ve herkesin yazılarına alıntı yaparak cevap veriyorum.
Çünkü kimsenin zât'ını küçümsemiyorum, Fikirlerini ve kötü sıfatlarını elbette küçümsüyorum. Çünkü benim dînim azîzdir. Alçaklara gâlibtir.
Alıntıyla cevap veriyorum çünkü  Alıntıyla konuşmak, yüzyüze konuşurken Muhatabın gözüne bakmak gibidir.

Sen ise uyarılarıma rağmen tek başına nutuk çekmeye devâm ediyorsun

Çünkü Cevaba tahammülün yok, Cevâba niye tahammülün yok, yenik düşmeye tahammülün yok, Yenik düşmeye niye tahammülün yok? Cevâbı senin suçlamanda gizli.

Benim seni kibirlilikle suçlamama gerek yok ki sen her verdiğin alıntısız cevapta,  Cevaptan önce kibrinle geliyorsun.

Benim cevâba lâyık olmadığımı düşünerek alıntı yapmıyorsan fikirlerime niye cevap veriyorsun?
Şerrimden korktuğun için alıntı yapmıyorsan yine şahsını İslâmdan azîz görme vartasına düşüyorsun.
Alıntısız cevap yazan mı yoksa alıntıyla cevap veren mi daha çok kibre isnâd edilebilir.

4- Konu nerden nereye geldi farkında mısın? Buralara neden geldi biliyor musun?
Halbuki, sorduğum soruya cevap verebilseydin, bana kibir isnâd ederek yan çizmene gerek kalmayacaktı.

Hz. Îsâ her mu'cîzesinde sözlü olarak Allah'tan izin mi istiyordu. Varlığı zâten mu'cîze olan bu kul, her oturduğunda ve kalktığında Allah'tan izin mi istiyordu?
Hadi deki "evet izin istiyordu" yoksa, senin kabuk âlimlerinden öğrendiğin bilgilere göre izin almadan yaratırsa "şirk olur" değil mi?
Çok merâk ediyorum, Hz. Îsâ, Allah'ın dilinden konuşunca (Doğduğum gün ve öldüğüm gün ve... bana selâm olsun) şirk olmuyor da
Hallâc-ı Mansûr hazretleri Allah'ın dilinden konuşunca (Ene'l Hakk) niye şirk oluyor?
Hz. Mansûr'un Kerâmetleri yok mu? Onun da Allah'ın izniyle çok kerâmetleri var. 
Kendini müslümân zannederken, Îsâ'yı çarmıha geren yahûdîlerin konumuna düşmekten korkmuyor musun?
Demek ki korkmuyorsun ki Evliyâ hakkında "Ne idiğü belirsiz" diyebiliyorsun.
Hz. Îsâ'yı çarmıha gerenler de Kabuk âlimiydi, Onlar da hazrete "ne idüğü belirsiz" gözüyle bakıyorlardı.

Evet, konu buralardan geldi kibir meselesine,, neden kibir mes'elesine geldi sence, ilk 4 maddeyle birlikte bir düşün bakalım.
Benim en sevmediğim insânlar,, dış yüzden tevâzu elbisesi giyip kalbiyle böbürlenen insâmnlardır.

5- Hâlini beyânda,,  Ledünnî ilme dâir bir işâretle bu dört maddeyi perçinliyelim. 

Aklî ilimlerin hepsi şüphelidir. Ledünnî ilim ise akla pek uymaz. Ama yanılma payı yoktur. Kesinlik arzeder.
Aşağıda demişsin ki;

Bana "kibir" isnâd ettiğin aynı cümlede yine bana "kardeşim" demişsin.
Sen, Bin sene de Tefsîr kitabı okusan. Kulların dilinden aynı zamânda Hakk'ın da konuştuğunu bilemessin.
İdrâk edebilmen için kabuk âlimlerin jargonuyla ifâde edeyim;
Senin dilinde kelîmeleri yaratan Allah'tır. O yaratmasa sen konuşamassın.
Burayı anladın mı? Anladıysan şunu düşün;
Senin dilinde kelîmeleri yaratan Allah seni kibirle kardeş yapmış.
Kibir isnâd ettiğin kişiye kardeşim demen, hâl lisânı ile kibirle kardeş olduğunu göstermektedir.

Valla dilim tutuldu.
Senin gibi kendini bilmezi muhatab alan, vakit ayırıp cevap veren kendimden utandım.
Şimdi kibre girdiğimi kabul ediyorum.
Sen boşuna tefsîr okumuşsun.
Senin karşına bugün peygamberler gelse, Evliyâyı inkâr ettiğin gibi kesinlikle bi çırpıda  onları da inkâr edersin.

Seni okula kim kabul etti ki, kendi kendini mi talebe ta'yîn ediyorsun.

Bu Kur'ân talebesi jargonu da kulağıma hiç yabancı gelmiyor.
Fetöcü ya da nurs cu sünepelerden çıkarsan hiç şaşırmayacağım.

Amerika'da bilgisayarın başında otururken zorla boğazını sıktığımı, cebren kafatasına irfân yüklemeye çalıştığımı mı tasavvur ediyorsun.

Hz. Ömer'in hakedenlerin kafasını uçurmasından da rahatsız oluyor musun? olmuyor musun? Neden olmuyorsun?
Hz. Ömer'e İ"slâm'da kafa kesmek yok." diyebiliyor musun?

Evliyâya Ne idüğü belirsiz diyen birine, 
Müslümânlara hakâret eden küfreden ateistlere,Tepeden bakmak,
Allah'ın düşmânlarına buğzetmek,, hangi kanunda, hangi kitapta suç teşkîl ediyor? Sen hangi kitaptan bahsediyorsun? 

Peki, Allah (c.c.) nasıl aşağılık olanları, "Belhum adal" diyerek aşağılıyor?

Gördüğün gibi çok güzel süzülüp uçuyorsun ama konamıyorsun.

O usül ve ahlâk öğütlerini Serengeti çayırları gibi hayvanat bahçelerinde değil de git daha uygun mekânlarda ver.

:89:

Yazdıklarına bakacak olursak,
kibrin olmaması, âlimlik, şirkle karışık âzim hâllerden münezzehlik,
Yüksek bir terbiye hâli

bozukluktan korunmuşluk

Ehl-i şerîat ve ehl-i Kur'ân olmak iddiâlarında bulunmuşsun.

Vayy Babooo 
Bize kibir isnâd edene bak.
Ben bu kadar iddiâyı,,  
Tevâzû kılıflı ardından parlayan kibri,, Bi Said-i Kürdî de Bir de Fetö de gördüm.
MaşAllah çok benzeşiyorsunuz. 

Ûstâdım ağzından bal akıyor, ömrüne gönlüne bereket..  lakin ledûn'ni bilgileri bu çapsızlara anlatmanı kıskanıyorum.ağzını burnunu dağıt ama ayılması için süt ikram etme.. soğuk su yeter.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Tanrı’ya ihtiyacımız var mı?

Diyelim ki Tanrı dünyaya indi, herkese göründü, bizim için ne değişecek?

Tanrı kendiliğinden nasıl oluştu? Bilgiye nasıl ulaştı? Sonsuz güçte mi? Kısıtlı bir tanrı mı? Bunları bilmeden Tanrı hakkında konuşmayacaksın, onu yok sayacaksın. 

deizmin tanrısını red edemeyen bir ateizm diyorum, senin yazdığın şeylere bak..işine nasıl gelirse inancı ateizm diye boşuna demedik.

araba gitmiyor hocaaa alooo..arabanın miadı doldu, değiştir bu arabayı hurda indiriminden yararlan bak vakit varken.

indir.jpg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...