Jump to content

Allah herşeyi hammaddesiz nasıl ve nerede yarattı?

Recommended Posts

• İleti 230
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Yaratılanın ne ciheti olacak be! Sen yaratılırken ne ciheti gösterdin? Ananın babanın sana biçtiği hayatı yaşıyorsun, Hindistan’da doğsan azılı ölü yakıcı olacaktın, dallama!

Süzme sıfatsız,
Hindistan'da müslümân yok mu?
Ailem bana ne Kur'ân okumayı ne de namaz kılmayı öğretti, Ne Kur'an kursuna gönderdiler ne de imâm Hatibe...
Ortadoğunun gayr-i meşrû genlerini taşıyan taşıyan, mantığı iğfâl edilmiş,  pislik tortusu bir yobazsın.

Sitelerde Paylaş

Allahin yaratmasi biraz zaman aliyor. 

Önce tasarliyor kafasinda. Bir tane kafasi olsun, iki kolu iki ayagi olsun arkasinda kı¢ı olsun, oradan sı¢sın. Yukarida agzi olsun, oradan da ne bulursa i¢ine alsın.  Bu bișey degil, daha ne absürtlükler, ne tuhafliklar tasarliyor, dogada örnekleri bolca var. Sümük var mesela, sabah sokaga cikinca bir parmaginizla burun deliginizin birini kapatip hizla diger delikten havayi iterek burun icindeki maddeyi yere yapistiriyorsunuz. Bunlar hep tasarim. Tanri tasarimi. 

Tasarladiktan sonra evrende bașı boș maddeye olsana lan diyor. O maddede neye ugradıgını șașırarak korkuyla karıșık ¢ok acayip birșeye dönüșüyor. Onlardan biri Hatem, digeri de yeni gördüm ,mr. Bilmem ne dallamasidir.

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, mr.jk yazdı:
17 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Hawking daha sonra bu iddiasından vazgeçti biliyorum, ayrıca Hawking'i sahiplenmeyi bırakın, kendisi bir ateistti, ateist olarak öldü. 

vazgeçtiği yok, bilgi doğru üzgünüm.

Bilimsel yorumları nurcuların sitelerinden takip ediyorsunuz anlaşılan;
Hawking ve Neil D. Tyson tv söyleşisinden bir alıntı;

Alıntı

Time Never Became Nothing Before The Big Bang

During the show, Hawking said that time was present in a bent state amid the nearly infinitely small quantum foam of the singularity before the Big Bang. Time was distorted along another dimension, it was always reaching closer to nothing but didn't become nothing.

https://www.techtimes.com/articles/222309/20180303/stephen-hawking-claims-to-know-what-happened-before-the-big-bang.htm

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

bu laflarla ancak kendi kendini tatmin edersin..benim verdiğim link nurcuların sitesi mi bi bak haber ver bekliyorum hadi.

16 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

During the show, Hawking said that time was present in a bent state amid the nearly infinitely small quantum foam of the singularity before the Big Bang. Time was distorted along another dimension, it was always reaching closer to nothing but didn't become nothing.

“One can regard imaginary and real time beginning at the South Pole, which is a smooth point of space-time where the normal laws of physics hold. There is nothing south of the South Pole, so there was nothing around before the big bang.”

yukarıdaki paragrafta bigbang öncesi hiçbir şey yoktu diyor, yani madde vs hiçbirşey yok.

tarihinde mr.jk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, HATEM yazdı:

Süzme sıfatsız,
Hindistan'da müslümân yok mu?
Ailem bana ne Kur'ân okumayı ne de namaz kılmayı öğretti, Ne Kur'an kursuna gönderdiler ne de imâm Hatibe...
Ortadoğunun gayr-i meşrû genlerini taşıyan taşıyan, mantığı iğfâl edilmiş,  pislik tortusu bir yobazsın.

Hadi len yalancı. Sıfatın belli, kahverengi, cıvık ve tahmin edeceğin gibi bok kokuyor.

Dünyadaki var olmuş tüm dinleri araştırdın mı? Mesela Tanrı Marduk’un Tanrı olmadığını nereden anladın? Asthar’ın yalanları nerede? Baal’ın kimseye faydası olmadı mı? Zeus’a insanlar yüzyıllarca niye taptı, senden daha az ne biliyorlardı?

Bunları dikkatlice araştırdın mı, teraziye koyup tarttın mı?

Allah, Marduktan fazla ne yaptı? Örnek ver.

Dökülen kanı, acıyı engelleyebildi mi?

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mr.jk yazdı:
18 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

bu laflarla ancak kendi kendini tatmin edersin..benim verdiğim link nurcuların sitesi mi bi bak haber ver bekliyorum hadi.

18 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

“One can regard imaginary and real time beginning at the South Pole, which is a smooth point of space-time where the normal laws of physics hold. There is nothing south of the South Pole, so there was nothing around before the big bang.”

yukarıdaki paragrafta bigbang öncesi hiçbir şey yoktu diyor, yani madde vs hiçbirşey yok.

Yaptığı şey bir analoji,

Güney kutbunun güneyinde hiçbir şey yoktur diyor, benzer şekilde big bang öncesi de etrafta bir şey yoktur ama bu küçük bir noktaya toplanmış aşırı yoğun enerjinin dışında ortalıkta bir şey yoktur diyor, okuduğunu anlamıyorsun sanırım, yukarıda yaptığım alıntıda net şekilde evrenin bir noktaya toplanmış yoğun bir enerjiden çıktığını söylüyor işte, daha neyin inadındasın..

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Yaptığı şey bir analoji,

Güney kutbunun güneyinde hiçbir şey yoktur diyor, benzer şekilde big bang öncesi de etrafta bir şey yoktur ama bu küçük bir noktaya toplanmış aşırı yoğun enerjinin dışında ortalıkta bir şey yoktur diyor, okuduğunu anlamıyorsun sanırım, yukarıda yaptığım alıntıda net şekilde evrenin bir noktaya toplanmış yoğun bir enerjiden çıktığını söylüyor işte, daha neyin inadındasın..

ne enerjisi ya, hani nerde enerji diyor...bir de bana okuduğunu anlamıyorsun diyorsun, hadi bana enerji kelimesini göster.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, mr.jk yazdı:

ne enerjisi ya, hani nerde enerji diyor...bir de bana okuduğunu anlamıyorsun diyorsun, hadi bana enerji kelimesini göster.

Alıntı

In short, according to Hawking, there was never a Big Bang that produced something from nothing. It just seemed that way from mankind's point of perspective.

Hiçlikten birşeyler çıkaran bir big bang asla olmadı.

Big bang teorisi tüm evrenin tek bir noktada yoğunlaştığını ön görür, bundan önce bir şey yoktu demez, zaten big bang öncesi için kanıt elde etmek şu anki teknolojiyle mümkün değil, big bang öncesi şimdilik ancak spekülasyonlara konu olabiliyor.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, Ebu Kafir yazdı:

Hiçlikten birşeyler çıkaran bir big bang asla olmadı.

Big bang teorisi tüm evrenin tek bir noktada yoğunlaştığını ön görür, bundan önce bir şey yoktu demez, zaten big bang öncesi için kanıt elde etmek şu anki teknolojiyle mümkün değil, big bang öncesi şimdilik ancak spekülasyonlara konu olabiliyor.

noldu enerji var enerji var diyordun, bulamadın mı? göster hadi bekliyorum...

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, mr.jk yazdı:

noldu enerji var enerji var diyordun, bulamadın mı? göster hadi bekliyorum...

Hiçlik yoktu bir şeyler vardı diyor işte daha neyi bekliyorsun? sonuçta sana örnek verdiğim tv söyleşisinden bir kesit,

bunu anlayamayacağını zannetmiyorum büyük ihtimalle tükürdüğünü yalamamak için çamura yatıyorsun, neyse sen otlamaya devam et aynı yerde.. 

Sitelerde Paylaş
Şimdi, Ebu Kafir yazdı:

Hiçlik yoktu bir şeyler vardı diyor işte daha neyi bekliyorsun? sonuçta sana örnek verdiğim tv söyleşisinden bir kesit,

bunu anlayamayacağını zannetmiyorum büyük ihtimalle tükürdüğünü yalamamak için çamura yatıyorsun, neyse sen otlamaya devam et aynı yerde.. 

enerji var enerji var diye zırlıyordun, noldu bulamadın mı.yazııkkk .

napcaz şimdi?

Sitelerde Paylaş
7 hours ago, mr.jk said:

ama senin için ne acıklı bir durum ki senin gerçeklerin bugünkü bilimle çelişiyor, bugünkü bilim madde ve enerji hep vardı demiyor;

Stephen Hawking: Nothing existed before Big Bang 

Read more at:
http://timesofindia.indiatimes.com/articleshow/63172298.cms?utm_source=contentofinterest&utm_medium=text&utm_campaign=cppst

sana yazdım, yokluk dediğimiz şey maddesiz ve dolayısı ile de zamansız ortamdır..Allah ise maddeyi ve zamanı yaratandır, yani zamanüstüdür..maddeden önce de Allah vardı, Allah hep var ezeli ve ebedi, Allah maddeye bağımlı değil, Allah maddeye bağımlı olsa ezeli ve ebedi olmaz..Allah madde ve zamanı yaratandır..sen sadece bu boyutu düşündüğün için böyle konuşuyorsun.

Hawking sadece ortaya bir iddia koyuyor, kanıtlanmadığı sürece ne dediğinin hiç bir değeri yok. Senin anlayamadığın asıl gerçek şu: Allah arapların uydurduğu bir çorap kuklasından başka bir şey değildir. Bir çorap kuklası, hayali bir masal karakteri hiç bir şey yaratamaz. Bu gerçeği kavrayamadığın sürece kurduğun her mantık geçersiz olacaktır. 1400 yıl önce bir arap bedevisi çıkmış "Bana inanmayan herkesi Allah adlı bir tanrı sonsuza kadar yakacak." demiş, bir insan hangi mantıkla, nasıl böyle deli saçması bir iddiaya inanabilir? İnsanların böyle deli saçması bir iddiaya inanmalarının tek nedeni bebeklikten itibaren başlayarak yapılan beyin yıkamanın, aklı ve mantığı iğdiş etmenin sonucudur.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, deadanddark yazdı:

Tanrinin yaptiklarindan/ yaratiklarindan hic biri tam olarak rayina oturmadi. Hala eksik ve rötuș lazim.

Birazcık rötuş yapmış galiba...

On 21.04.2014 at 01:41, pil yazdı:

Kaba taslak

Tanrı neden önce erkeği yarattı ?

Onun deneme safhasında bir kaba taslağa ihtiyacı vardı. ;)

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, sağduyu yazdı:

Hawking sadece ortaya bir iddia koyuyor, kanıtlanmadığı sürece ne dediğinin hiç bir değeri yok. Senin anlayamadığın asıl gerçek şu: Allah arapların uydurduğu bir çorap kuklasından başka bir şey değildir. Bir çorap kuklası, hayali bir masal karakteri hiç bir şey yaratamaz. Bu gerçeği kavrayamadığın sürece kurduğun her mantık geçersiz olacaktır. 1400 yıl önce bir arap bedevisi çıkmış "Bana inanmayan herkesi Allah adlı bir tanrı sonsuza kadar yakacak." demiş, bir insan hangi mantıkla, nasıl böyle deli saçması bir iddiaya inanabilir? İnsanların böyle deli saçması bir iddiaya inanmalarının tek nedeni bebeklikten itibaren başlayarak yapılan beyin yıkamanın, aklı ve mantığı iğdiş etmenin sonucudur.

Allah tanımın kendinin olsun.

işinize gelince "hiwking sidici irtiyi bir iddii kiyiyiiir" oluyor tabi anlyıorum karın ağrınızı..işinize gelince bilim ilim..işnize gelmeyince "sadece iddia"..dünya size güzel.

Sitelerde Paylaş
51 dakika önce, sağduyu yazdı:

İlginçtir; 21. yüzyılda ve bilişim çağında olmamıza rağmen, sözde aklı başında(!) olan dindarlar bile bu ilkel söylemin kutsal kitaplarında yer almasından hiç gocunmuyorlar. Hatta görmezden gelmeye çalışıyorlar. Dinsiz imansızlar bunu sürekli dile getirmeseler, yok hükmünde sayacakları muhakkak, ki zaten öyle. Ben bugüne kadar bir dindarın kendisi gelip bu noktaya değindiğine şahit olmadım.

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, mr.jk said:

Allah tanımın kendinin olsun.

İster beğen, ister beğenme, ortadaki apaçık gerçek bu. İnsan binlerce yıl Allah gibi sürüyle tanrı uydurmuş, hepsine uydurma diyorsun da seninki neden uydurma olmuyor? Senin Allah'ının özelliği ne?

Sana bir soru: Hangi mantıkla bir insanın "Bir tanrı bana inanmayan herkesi sonsuza kadar yakacak." iddiasına inanıyorsun? Nasıl bir akıl yürütüyorsun?

1 hour ago, mr.jk said:

işinize gelince "hiwking sidici irtiyi bir iddii kiyiyiiir" oluyor tabi anlyıorum karın ağrınızı..işinize gelince bilim ilim..işnize gelmeyince "sadece iddia"..dünya size güzel.

Sen bilimi dinle karıştırdın herhalde, kendin sorgusuz sualsiz bir arap bedevisinin peşine takıldığın gibi benim de bilim adamlarının peşine sorgusuz sualsiz takıldığımı sanıyorsun herhalde. Her insan gibi bilim adamları da yanılır, hata yapar, popüler olmak için olmadık, kanıtlayamadığı iddialarda bulunur, bazen de tahmin yürütür. Ben kanıtlara, gözlemlere, deneylere, verilere güvenirim, iddialara değil, onları sadece bir olasılık içinde görürüm ta ki kanıtlanana kadar.

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, Karabiber yazdı:

O ben Allah ım diyen gruptan.

Mevlana ibni arabi hallacı mansur takipçisi.:)

Çok yanlış, 
Kırk türlü yüzme bilip te suya düşünce hepsini unutan, bocalayan eşeğin durumuna düşmüşsün.
Ben sana mes'elenin kısaca îzâhını yapayım da Eşekliğe devâm etme...

Bahsettiğin tâifeden Bir veliy'nin "Cübbemin içinde Allah'tan başkası yoktur" dediğini işitirsen,
Veyâ "E'nel-Hakk" (Ben Hakk'ım) dediklerini işitirsen,
Bu veliy kulların,
Firavun gibi Tanrılık, hattâ Allah'lık iddiâ edenlerin,, zıddı olduğunu anlamalısın.
Tâmm da Firavunların ve Nemrutların zıddında konumlandıklarını anlamalısın.
Firavun ve Nemrutlar, Allah'ı örten varlık ehli,, Veliyler ise Allah'ı açığa çıkaran yokluk ehlidirler...
Zâten bu veliy kulların durumunu, Kur'ân ve Peyamberin izinde gitmeleriyle ve yüksek ahlâklı kişiler olmalarından teşhîs edebilirsin.

Firavunun ve Firavunların tanrılık iddiâları, sâhib oldukları güç ve kudretleriyle böbürlenmelerindendir.
Hallâc-ı Mansûr hazretleri "Ben Hakk'ım" buyurduğunda ise Mansûrun dilinden söyleyen Hakk Teâlâdır.
Hz. Mansûr zindândayken, Arkadaşları geldiler; "Ey Mansûr, seni çok fecî bir âkıbet bekliyor, gel, sözünü geri al, seni afvettirelim",
Teklifinde bulundular.
Hazret; "O sözü (Ene'l-Hakk) kim söylediyse, gidin ona teklif edin" dedi.
Veliyler yokluk ehlidir. Yoklukları oranında, Allah (c.c.) onların varlığında kemâlâtlarını açığa çıkartır.
Nitekim Kur'ân'da Peygamberimiz kandile benzetilmiştir. Ve Peygamber'e uyan bu sebeble Rahmân'a uymuş olur.

Sonuç i'tibâriyle, Veliyler ve peygamberler, Firavunların nemrutların tâmm zıddıdır. Veliylerin Tanrılık iddiâ ettiklerini düşünmek
Büyük bir eşşekliktir, Çok şey bilip bilip, hiç birşey anlamamaktır.

Bayezıd Bestâmî hazretleri; "Cübbemin içinde Allah'tan başkası yok" demekle,
Kendine âid bir varlığının olmadığını, Varlıkta ikilik olamayacağını ve varlığın ancak Allah'a âid olduğunu dile getirmiştir.
Blakis, "Cübbemin içinde Allah yoktur" deseydi bu hem şirk, hem de küfür olurdu...

Allah'ın çok sevdiği yokluk ehline, "Bunlar Allah'lık iddiâ ediyor" demek, Küçük bir eşeklik değil,,
Büyük bir eşşekliktir.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, HATEM yazdı:

Çok yanlış, 
Kırk türlü yüzme bilip te suya düşünce hepsini unutan, bocalayan eşeğin durumuna düşersin.
Ben sana mes'elenin kısaca îzâhını yapayım da Eşekliğe devâm etme
Bahsettiğin tâifeden Bir veliy'den "Cübbemin içinde Allah'tan başkası yoktur" dediğini işitirsen,
Veyâ "E'nel-Hakk" (Ben Hakk'ım) dediklerini işitirsen,
Bu veliy kulların,
Firavun gibi Tanrılık, hattâ Allah'lık iddiâ edenlerin,,
Tâmm da Firavunların ve Nemrutların zıddında konumlandıklarını anlamalısın.
Zâten bu veliy kullar, Kur'ân ve Petgamber izinde giden yüksek ahlâklı kişilerdir.

Firavunun ve Firavunların tanrılık iddiâları, sâhib oldukları güç ve kudretleriyle böbürlenmelerindendir.
Hallâc-ı Mansûr hazretleri "Ben Hakk'ım" buyurduğunda ise Mansûrun dilinden söyleyen Hakk Teâlâdır.
Hz. Mansûr zindândayken, Arkadaşları geldiler; "Ey Mansûr, seni çok fecî bir âkıbet bekliyor, gel, sözünü geri al, seni afvettirelim",
Teklifinde bulundular.
Hazret; "O sözü (Ene'l-Hakk) kim söylediyse, gidin ona teklif edin" dedi.
Veliyler yokluk ehlidir. Yoklukları oranında, Allah (c.c.) onların varlığında kemâlâtlarını açığa çıkartır.
Nitekim Kur'ân'da Peygamberimiz kandile benzetilmiştir.

Sonuç i'tibâriyle, Veliyler ve peygamberler, Firavunların nemrutların tâmm zıddıdır. Onların Tanrılık iddiâ ettiklerini düşünmek
Büyük bir eşşekliktir, Çok şey bilip bilip, hiç birşey anlamamaktır.

Bayezıd Bestâmî hazretleri; "Cübbemin içinde Allah'tan başkası yok" demekle,
Kendine âid bir varlığının olmadığını, Varlıkta ikilik olamayacağını ve varlığın ancak Allah'a âid olduğunu dile getirmiştir.
Blakis, "Cübbemin içinde Allah yoktur" deseydi bu hem şirk, hem de küfür olurdu...

Allah'ın çok sevdiği yokluk ehline, "Bunlar Allah'lık iddiâ ediyor" demek, Küçük bir eşeklik değil,,
Büyük bir eşşekliktir.

Açıklamaların içinde gene   başka anlamlara gelecek kelimeler kullanıyorsun.

Allah'a aid olmak ne demek?

Bu eşya bana aid.

Kesilen kol bana aid.

Bu parmak izi bana aid.

Hangi anlamda kullanıyorsun?

Bir insanın ağzından çıkan sözün Allah'dan olup olmadığını nereden anlayacağız?

Keyfi bir durum.

Herkes ağzından çıkan sözleri yaptıkları eylemleri Allah yaptı der.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...