Jump to content

Muhammedin hanımlarının, ve cariyelerinin ,tam listesi.

Recommended Posts

HZ. MUHAMMED'İN HANIMLARININ TAM LİSTESİ .. islam  köleliği yasaklamış ise, bu köleler nedir o zaman? cariyenin köle olduğunu

ilkokul talebesi bile biliyor artık...ayrıca sonsuz merhamet sahibi elçilerine harem konusunda torpil geçmiş, merhametin anlamı 

zorla harem kurmaksa ,islamin ahlaki değerleri kökten çürük demektir, çünkü hiç bir cariye kadın kuma ve eş zorla evlendirilmez,

evlilik istege baglı olunca adil ve merhametli olur. söz konusu hiç bir kadın  hatice hariç isteğe baglı evlenmemiş veya  cariyeler istege baglı

haremi kabul etmemiştir.. bunların hepsi diyaneti safsatasından ibarettir.. tıpkı  çakma meal yazanlar gibi..

> 1. Hatice
> 2. Sevde Binti Zem'an
> 3. Ebubekir kizi Ayse
> 4. Omer kizi Hafsa
> 5. Huzeyme kizi Zeynep
> 6. Ummu Seleme (Hine)
> 7. Haris kizi Cuveyriye
> 8. Zeyd kizi Reyhane
> 9. Zeynep Binti Cahs
> 10. Ebu Sufyan kizi "Ummu Habibe" (Remle)
> 11. Huvey kizi Safiye
> 12. Haris kizi Meymune
> 13. Sem'un kizi Marya Kibri

> Hz.Muhammed'in boşadığı hanımları:

> 1. Dahhak kizi Fadime
> 2. Zabyan kizi Aliye
> 3. Kab kizi Mileyke

> Hz.Muhammed'in nikahlayıp sonradan ayrıldığı kadınlar:

> 1. Numan kizi Esma
> 2. Kays kizi Kuiteyle
> 3. Esma veya Seba (Sena) Binti Salt
> 4. Necdet kizi Selma
> 5. Huzeyl kizi Havle
> 6. Seraf binti Halife
> 7. Yezit kizi Amre El-Gifariye
> 8. Yezit kizi Hind El-Kitabiye
> 9. Davud kizi Mileyke
> 10. Rufaa kizi Nesatlsat
> 11. Kab kizi Esma
> 12. Haris kizi (Saire) Kuteyle
> 13. Amr kizi Senba/Seyba/Sabiye
> 14. Cundup bin Dimre Cind-i'nin kizi
> 15. Serahil kizi Imeyme (Binti Cevn)
> 16. Muaviye kizi Amre
> 17. Sufyan kizi Seba (Sena)
> 18. Ummul Haram
> 19. Hakim kizi Leyla

> Hz.Muhammed'in mehir parasını ödemeden aldığı kadınlar:

> 1. Haris kizi Meymune
> 2. Huzeyme kizi Zeynep
> 3. Ummu Serik
> 4. Hakim kizi Havle

> Hz.Muhammed'in cariyeleri:

> 1. Nefise
> 2. Cemile

> Hz.Muhammed'in sözlendigi kadınlar:

1. Amir kizi Dubaa
 2. Nuame Bel'anberi
 3. Sehl kizi Habibe Ensariye
 4. Cemre Binti Haris Bin Avf Bin Kab bin Zabyan
 5. Sevde Kiresiye
 6. Besame kizi Safiye
 7. Ebu Talib'in kizi Ummu Hani (Fagite)
 8. Ismi bilinemeyen bir kadin

Hz.Muhammed'in bazı nedenler yüzünden evlenemediği kadınlar:

1. Abbas kizi Ummu Habibe
 2. Hamza kizi Emame (Ammare)
 3. Muhammed'e önerilen Baldizi

Hz.Muhammed'in cariyeleri:

1. Bereke (Ummu Eymen)
 2. Emetullah binti Ruzeyme
 3. Hudre
 4. Redva
>5. Sad kizi Meymune
 6. Ruzeyne
 7. Selma (Ummu Rafi)
 8. Marya (Ummu Rebab)
 9. Marya (Ceddetu'l Musenna)
 10. Ummu Iyas
 11. Havle (Ceddetu Hafs)
 12. Meymune binti Ebi Abis
 13. Ummu Dumeyre
 14. Ummu Ayas
 15. Rebiha
 16. Saibe

dipnotNot: Hz. Muhammed'in cariyeleri de ayetlerle cinsel münasebet açısından helal kılınmıştır.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...

Ayşe : rahat yaşayan demekmiş.hakikaten Ayşe Muhammedin göz bebeğiydi.İsminin anlamını hakediyor .

Hatice erken doğan kız çocuğu demekmiş.Muhammed den yaşça büyüktü Hatice.yani Muhammed den erken doğmuştu.

İsimler sahiplerinin kaderleriyle Cuk diye oturuyor .tesadüf mü yoksa karakterler uydurma olduğu için bu isimler olayın akışına göre bilinçli mi seçildi bilemiyoruz.

Safiye Katıksız,katışıksız,saf demek...Safiye yahudi kızıydı.Yahudileri yücelten bir anlam.

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, KuranMumini2698 yazdı:

Peygamber adına uydurulmuş hadisleri ve siyerleri inanıyorsunuz. :) Kur'an'da, sünni müşriklerin anlamını tahrif ettiği kelimeleri kullanarak İslam'da köleliğin/cariyelik oludğunu zannediyorsunuz. 

Nasıl yani?

Kuran'da yazıyor zaten , istediğini tut istediğini boşa ey Muhammed diyor.

Buda mi uydurma?

Zeynebi kocasından bosatiyor, içinde gizledigini biz biliyoruz zeynepte gözün vardı diyor. Bu da mı yalan. Bu da mı gol değil.

Sitelerde Paylaş

33:50- ayeti Peygamber'in aleyhine bir ayettir. Çünkü zaten inanlara teyze kızı,hala kızı, amca kızı ve dayı kızı ile evlenmesi helaldir. 33:50- Peygamber sadece  teyze kızı,hala kızı, amca kızı ve dayı kızı ile evlenecektir. Bundan dışındaki evlenmeler ise haramdır. Güzellikleri dikkatini çekse bile evlenemez.

33:52-Bunların ötesinde kadınlar sana helal değildir ve eşlerinden herhangi birisini de onlarla değişemezsin. Güzellikleri senin ilgini çekse bile. Ancak sözleşmenle üzerlerinde hak sahibi olduklarınla yetin. ALLAH her şeyi gözetleyendir.

tarihinde KuranMumini2698 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
14 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Peygamber adına uydurulmuş hadisleri ve siyerleri inanıyorsunuz. :) Kur'an'da, sünni müşriklerin anlamını tahrif ettiği kelimeleri kullanarak İslam'da köleliğin/cariyelik oludğunu zannediyorsunuz. 

İşinize geldiği zaman gerçek, işinize gelmediği zaman uydurulmuş oluyor. Buna ikiyüzlülük denir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, KuranMumini2698 said:

Ben hadisleri kabul etmiyor, Sadece Kur'an'ı kabul ediyorum. 

Senin neyi kabul edip etmediğinin önemi yok, gerçekler senin kabul edip etmemene göre şekillenmiyor. Bu arada Kuran dediğin zımbırtı da hadisten başka bir şey değil. Hadis de, Kuran da temelde aynı şey.

Sitelerde Paylaş
Şimdi, sağduyu yazdı:

Senin neyi kabul edip etmediğinin önemi yok, gerçekler senin kabul edip etmemene göre şekillenmiyor. Bu arada Kuran dediğin zımbırtı da hadisten başka bir şey değil. Hadis de, Kuran da temelde aynı şey.

Hadisler, Muhammed öldükten 200 yıl sonra yazılmaya başlanmıştır. Bunları ilk yazan Buhari'dir.

Sitelerde Paylaş
2 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Hadisler, Muhammed öldükten 200 yıl sonra yazılmaya başlanmıştır. Bunları ilk yazan Buhari'dir.

Cehalete bak, hadisler sadece Buhari tarafından değil, bir sürü İslam alimi, tarihçisi tarafından yazılmıştır, Kuran da aynı şekilde.

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Cehalete bak, hadisler sadece Buhari tarafından değil, bir sürü İslam alimi, tarihçisi tarafından yazılmıştır, Kuran da aynı şekilde.

Kur'an'ı yazan Muhammed'dir. 

68:1-NuN, kaleme ve yazdıklarına andolsun.

Hadislere inanıyorsan Muhammed'İn Ay'ı ikiye böldüğüne, Miraç olayına,Muhammed'in parmakları arasından suyun akıtılması, Muhammed'in oturduğu yemeğin bereketli ve yemeğin çoğalması gibi hadislerde Muhammed'in "mucizeleri" anlatılır. Bunlarada inanman gerekir.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, KuranMumini2698 said:

Kur'an'ı yazan Muhammed'dir. 

68:1-NuN, kaleme ve yazdıklarına andolsun.

Hadislere inanıyorsan Muhammed'İn Ay'ı ikiye böldüğüne, Miraç olayına,Muhammed'in parmakları arasından suyun akıtılması, Muhammed'in oturduğu yemeğin bereketli ve yemeğin çoğalması gibi hadislerde Muhammed'in "mucizeleri" anlatılır. Bunlarada inanman gerekir.

Benim işim inanmakla değil, o senin alanın. Kuran Muhammed'in bu sözler falan tanrıdan deyip salladığı palavralar, hadis ise bu sözler falan tanrıdan demeden salladığı palavralardır.

Hadislerin içeriğine gelecek olursak, olabilecek olan vardır, palavra olan vardır. Mesela Muhammed'in ayı böldüğüne dair hadisin içeriği palavradır ama Muhammed'in Aişe ile 6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğe girdiğini anlatan hadis hayatın gerçeklerine uygundur, Muhammed gibi birisinin 9 yaşındaki bir çocukla evlenmesi hayatın gerçeklerine ters değildir, tam tersine tam da Muhammed'e yakışan bir tutumdur.

Birisinin sana dün gece Mars'a gidip geldim demesiyle, dün gece güzel bir film seyrettim, sonra da yattım, uyudum demesi arasındaki farkı anlayamayacak kadar aptalsan ben ne yapayım?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, sağduyu yazdı:

Benim işim inanmakla değil, o senin alanın. Kuran Muhammed'in bu sözler falan tanrıdan deyip salladığı palavralar, hadis ise bu sözler falan tanrıdan demeden salladığı palavralardır.

Hadislerin içeriğine gelecek olursak, olabilecek olan vardır, palavra olan vardır. Mesela Muhammed'in ayı böldüğüne dair hadisin içeriği palavradır ama Muhammed'in Aişe ile 6 yaşında evlenip 9 yaşında gerdeğe girdiğini anlatan hadis hayatın gerçeklerine uygundur, Muhammed gibi birisinin 9 yaşındaki bir çocukla evlenmesi hayatın gerçeklerine ters değildir, tam tersine tam da Muhammed'e yakışan bir tutumdur.

Birisinin sana dün gece Mars'a gidip geldim demesiyle, dün gece güzel bir film seyrettim, sonra da yattım, uyudum demesi arasındaki farkı anlayamayacak kadar aptalsan ben ne yapayım?

Neye dayanarak bir hadisi doğru kabul edip diğerini kabul etmiyorsun ? Hangi hadislerin doğru olduğu ile ilgili delilin nedir?

Sitelerde Paylaş
8 hours ago, KuranMumini2698 said:

Neye dayanarak bir hadisi doğru kabul edip diğerini kabul etmiyorsun ? Hangi hadislerin doğru olduğu ile ilgili delilin nedir?

Neye dayanarak doğru kabul ettiğimi anlamadıysan kendi zekanı sorgula. Yukarıda anlattım, bunun neresini anlamadın? 6 yaşındaki bir çocuğun bile görebileceği farkı göremiyorsan ben ne yapayım?

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, sağduyu yazdı:

Neye dayanarak doğru kabul ettiğimi anlamadıysan kendi zekanı sorgula. Yukarıda anlattım, bunun neresini anlamadın? 6 yaşındaki bir çocuğun bile görebileceği farkı göremiyorsan ben ne yapayım?

Sen hadislerde işine geleni kabul ediyorsun işine gelmedğini kabul etmiyorsun ?

Sitelerde Paylaş
54 minutes ago, KuranMumini2698 said:

Sen hadislerde işine geleni kabul ediyorsun işine gelmedğini kabul etmiyorsun ?

Sana hadisin içeriği önemli diyorum, aradaki farkı anlamayacak kadar kıt zekalı mısın? Muhammed'in ayı yardığını, parmaklarının arasından su akıttığını iddia eden hadislerle Muhammed'in Aişe ile 9 yaşında gerdeğe girdiğini, Hafsa'nın gününde cariyesi Marya ile Hafsa'nın evinde yattığını söyleyen hadisler arasındaki farkı anlayamayacak kadar aptalsan ben ne yapayım?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...