Jump to content

isa mesih peygamber değildir, tanrının oğludur,yani aslında tanrıdır, iddiası.

Recommended Posts

2 saat önce, malta erigi yazdı:

Asıl sen anlayarak oku. Yukarıda kendin yuhanna kitabından bir ayet yazmışsın, orada açıkça belli.

Holy trinity inancına göre tanrı tektir ancak 3 formu vardır. Biri cennetteki allah, diğeri onun dünyaya gönderdiği oğul formunda isa, diğeri de meryemin rahmine girdiği ruh formunda kutsal ruh. Bunların üçü de aynı varlıktır. Isa basitçe cennetteki allah'tan bir parçadır. Kesinlikle farklı bir varlık değil. 

Her allah gibi hıristiyanların allah'ı da akıl hastasıdır. Çoklu kişilik bozukluğuna sahiptir. Kendi kendisiyle konuşur.

Ha eğer karşılaştırma yaparsak, yahudi ve müslümlerin allahlarına 10 basar, o ayrı. 

tek tanrı 3 tanrı olmuyor, ayeti anlıyarak okuyunuz, tanrı tektir tanrı üfürüğü tanrının ruhu anlamında kullanılmış tanrının kendisi anlamında değil , isanın 

doğumu yani isaya verilen ruh üfürüğü anlamında kullanılmış.

demekki tanrı dünyaya gönderdiği oğluna tanrı ruhunda üfürerek, can vermiştir isada doğmuş ve büyümüştür, tanrılar doğup büyümez.

burdakı mantık hatası şu ,çok önemli hatayı gözden kaçırmışsın, tanrı ruhunu isaya üflemiş, bunu yarattıgı tüm insanlara uygulamış, zaten o zaman isa nın özelliği nedir? yada herkes peygambermı? çünkü tevrat yaratılış 1. bölümde  dogarken insan ruhuna üfledık diyor.

isaya ruhunu üfürdüğü için, tanrının oğlu deniyor zaten, 

bizzat tanrının kendisine tanrının oglu denmez.

tanrı denir. 

o zaman meryemin rahmine girende tanrının ruhunun üfürügüdür. 

tanrı meryemın karnına girmiyor meryeme isanın dölünü üfürüyor...

cennetteki babamızda,tanrının cenetteki babamızda hayalıdır mantık hatasıdır. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
2 hours ago, karamsarhuman said:

tek tanrı 3 tanrı olmuyor, ayeti anlıyarak okuyunuz, tanrı tektir tanrı üfürüğü tanrının ruhu anlamında kullanılmış tanrının kendisi anlamında değil , isanın 

doğumu yani isaya verilen ruh üfürüğü anlamında kullanılmış.

demekki tanrı dünyaya gönderdiği oğluna tanrı ruhunda üfürerek, can vermiştir isada doğmuş ve büyümüştür, tanrılar doğup büyümez.

burdakı mantık hatası şu ,çok önemli hatayı gözden kaçırmışsın, tanrı ruhunu isaya üflemiş, bunu yarattıgı tüm insanlara uygulamış, zaten o zaman isa nın özelliği nedir? yada herkes peygambermı? çünkü tevrat yaratılış 1. bölümde  dogarken insan ruhuna üfledık diyor.

isaya ruhunu üfürdüğü için, tanrının oğlu deniyor zaten, 

bizzat tanrının kendisine tanrının oglu denmez.

tanrı denir. 

o zaman meryemin rahmine girende tanrının ruhunun üfürügüdür. 

tanrı meryemın karnına girmiyor meryeme isanın dölünü üfürüyor...

cennetteki babamızda,tanrının cenetteki babamızda hayalıdır mantık hatasıdır. 

Birader bu özgüven nereden geliyor çok merak ettim? Istersen seni papa yapalım, madem Papa'dan iyi biliyorsun bu işi... Benim bildiklerim catechism of the catholic church'den, yani Papa'dan geliyor. Sen ne ayaksın? Istihareye yatıp allah'la mı konuştun?

Kusura bakma da hristiyanlık, özellikle de katolisizm hakkında benimle sidik yarıştırabilecek adam çok az bu forumda. Ben oğlumu bile vaftiz ettirmiş adamım. Ayrıca internetten 3-5 quote okuyup, atıp tutmuyorum. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, HATEM yazdı:

Keşke aklı başında adamlar bu başlığı açsaydı
Ve keşke aklı başında olan adamların tartıştığı bir forumda bu konular tartışılsaydı da ben de açıklama yapsaydım.

Yok sen SUS. Sen dayakcisin malum. Pis dayak atiyorsun millete. Burasi bilgi edinme platformu dayak atma yeri degil. Korkutuyorsun üyeleri ?

Dayak atmayacaksan kücük tanricikligini veya mehdiligini konusturabilirsin. Tam belli etmedin ne ayak oldugunu ama ben fena egleniyorum fantazilarini okuyunca.

Hadi bak sana gün dogdu yazamiyorum diye kudurmana gerek kalmadi. Dök bakalim etegindeki taslari :)

Beni kaale alin diye sarf atiyor, sanki ele avuca degecek birseyler yazacakmis gibi. Ayni zamanda da istenmedigini biliyor burasi kayda deger.

Komik adamsin sen EL HATAMO ?

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, malta erigi yazdı:

özellikle de katolisizm hakkında benimle sidik yarıştırabilecek adam çok az bu forumda. Ben oğlumu bile vaftiz ettirmiş adamım. Ayrıca internetten 3-5 quote okuyup, atıp tutmuyorum. 

waawww  sen  neymişsin yahuu...  hacının bir sözü geldi aklıma, her iddia aslında gerçektir ama iddayı çürütücek   biri çıkmadığı sürece.

müsaitsen benim evde içine şeytan kaçmış bir kız var, yardımcı olurmusun? ücreti ineyse öderiz.. aam sakın

kutsal su getirme, kutsal vaftiz suyu olsun .. oglunu yıkadıgın suyla olursa sevinirim...işi garantiye alalım şeytan bu belli olmaz

senin suyla banyo duş alır bir dahada içimizden çıkmaz... seninle çok iyi anlaşıcağımızı hissediyorum..

... . :0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...