Jump to content

Muhammed'in İddiası

Recommended Posts

On 13.06.2019 at 18:20, marechal1 yazdı:

İyi de bir noktayı kaçırıyorsunuz. Hz.Muhammed : ''Allah var, siz Allah'a inanmıyorsunuz..'' diye gelmedi ki onlara. Onlar zaten Allah'a inanıyorlardı. Sadece, Kur'an'ın da değimiyle kendi aralarında çelişen batıl şeylerin peşinde gidiyor ve hiçbir fiziksel donanıma sahip olmayan, işitmeyen görmeyen taştan heykellere tapıyorlardı. Yani adamlar Allah'a inanıyor, ona ortak koşuyor. Kur'an'da ''inanmayan yanacaktır'' yazma sebebi, inanmayan kişilerin Allah'tan başkasına kulluk edemeyeceklerini kendilerine yediremediklerinden, Peygamberi ve takipçilerini yurdundan çıkarmaktan, onlara her türlü eziyeti reva görmekten , müslüman kılığında o'nun yanında fitne fesat peşinde koşup ''bizi güt'' gibi ifadelerle dalga geçmelerindendir.

Ayrıca Kur'an köleci felan da değil (Bkz 2/177, 90/13) .  Ha, ayrıca git bir şehri ele geçir karısını kızını götür, yak yık heeeeç değil. (Bkz: 2/190) (60/7,8) (5/8)

Batıl derken neyi kastediyorsun Kur'an'ın da neredeyse tamamı batıldır.

Yani miracin, meleklerin, vahiy denen şeyin, namazın , orucun gerçekle ne alakası var?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 63
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şöyle bir hikayeyi inandırıcı bulan insanlardan pek fazla bir şey beklememek lazım.Yer Sodom daha önce hiçbir insanoğlunun görmediği kusursuzlukta 4 erkek Sodom sokaklarında Lut un evini sorarlar.Vel hasıl 4 delikanlı Lut un evine varırlar.Lut bunları misafir ederken oda nesi;Sodomlular kendi şehirlerindekiler yetmemiş Gomorralilari da çağırmışlar binlerce kişi gidelim Lut un evine gelenleri şike şike öldürelim.Hurra Lut un evine ille ver onları yatırıp şikeceğiz.Biz ibneyiz bin kişi bir birimizi şikemiyoruz ille onları şikecegiz.Lut binlerce kişiye döner yahu onları bırakın benim kızlarımın üzerinden geçin pestilini çıkarana kadar şikin binlerce kişi.Yok illere biz o 4 erkeği şikeceğiz,senin şarap içip içip şiktiğin kızları biz ne yapalım demişler.Sonra 4 deliğanlıdan Gabriel derki Lut tırsma ben vahiy meleği Gabriel götün üç buçuk araba kadar sana söylemedim.Ne kadar şakacı olduğumu iyi bilirsin olmayan Allah'ın peygamberisin dedim yıllardır inanoyon amh.Bu bizim Azrail can alan Azrail saniyede milyonlarca kişiyi öldürebilir.Ama biz ne olur ne olmaz diye yanında geldik.Bu öbürü Mikhael bütün tabiat olaylarini bu piç yapıyor.Kutuptakilerin götünü dondururken afrikadakileri yakıyor çok dengesiz biri.Aslinda tek başına bizim birazdan yapacaklarimizi yapabiliyor ama hakkaten lan bu şehiri tepe takla etmek senin işin bizi niye getiriyon amh.Bu 4. De ne şik yediği belli değil eline bir boru almış kıyamet provası yapıyorum ayağına bütün işlerden kaytariyo ibne bir rivayete göre 124.000 peygambere vahiy indirelim biz,Mikail bütün dünyanın bütün coğrafyalarında oluşan doğa olaylarını yönetsin,Azrail 7/24 mesai yapıp can alıp dursun bu ibne kıyamet zamanı bir boru ufleyecem diye eli seyinde takilsin.Gerci bu hikayeyi anlatan kitapta yazdığına göre son peygamberden sonra bende emekli olacam.Her neyse ne diyorduk Lut al aileni biz bu bizi şikmek isteyenlerin bir a.koyak.

Sitelerde Paylaş

Buda müslümanlar için hikanin müslümancada anlatımı Elçilerimiz Lut'a geldiği zaman, onlardan dolayı kaygılandı, göğsünü bir sıkıntı bastı ve: "Bu, zorlu bir gün" dedi. (Hud Suresi, 77)

Kavmi ona doğru koşarak geldi; onlar daha önceden kötülükler işlemekteydiler. "Ey kavmim" dedi. "İşte benim kızlarım, bunlar sizler için daha temizdir. Artık Allah'tan korkun ve beni misafirim önünde küçük düşürmeyin. İçinizde hiç aklı başında olan (reşid) bir adam yok mu?" (Hud Suresi, 78)

Dediler ki: "Andolsun, senin kızlarında bizim haktan bir şeyimiz (ilgimiz ve arzumuz) olmadığını sen de bilmişsindir. Bizim ne istediğimizi gerçekte sen biliyorsun." (Hud Suresi, 79)

Dedi ki: "Size yetecek gücüm olsaydı veya sağlam bir yere sığınabilseydim." (Hud Suresi, 80)

(Elçiler) Dediler ki: "Ey Lut, biz Rabbinin elçileriyiz. Onlar sana kesin olarak ulaşamazlar. Gecenin bir parçasında ailenle birlikte yürü (yola çık). Sakın, hiçbiriniz dönüp arkasına bakmasın; fakat senin karın başka. Çünkü onlara isabet edecek olan, ona da isabet edecektir. Onlara va'dolunan (azap) sabah vaktidir. Sabah da yakın değil mi?" (Hud Suresi, 81)

Böylece emrimiz geldiği zaman, üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş, istif edilmiş taşlar yağdırdık; (Hud Suresi, 82)

Rabbinin Katında 'belli bir biçime sokulmuş, damgalanmış' olarak. Bunlar zalimlerden uzak değildir. (Hud Suresi, 83)

"Ey kavmim, bana karşı gelişiniz, sakın Nuh kavminin ya da Hud kavminin veya Salih kavminin başlarına gelenlerin bir benzerini size de isabet ettirmesin. Üstelik Lut kavmi size pek uzak değil." (Hud Suresi, 89)

"Ancak Lut ailesi hariçtir; biz onların tümünü muhakkak kurtaracağız." (Hicr Suresi, 59)

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Yaratici yazdı:

Bu 4. De ne şik yediği belli değil eline bir boru almış kıyamet provası yapıyorum ayağına bütün işlerden kaytariyo ibne bir rivayete göre 124.000 peygambere vahiy indirelim biz,Mikail bütün dünyanın bütün coğrafyalarında oluşan doğa olaylarını yönetsin,Azrail 7/24 mesai yapıp can alıp dursun bu ibne kıyamet zamanı bir boru ufleyecem diye eli seyinde takilsin.

Hakkaten ya... Bu israfil isimli hayali varlık en komiklerinden... Bir boru öttürmek için melek mi tayin edilirmiş... Bir de "başmelek" ha...

Meleğe soruyorlar...

- İşin ne?

- Valla verdiler elime bir boru... Asırlardır bekliyoruz bakalım. Üfleyecem bir gün nasipse!

Boru öttürmek için görevli melek falan... Ne ilkel tasavvurlar bunlar...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...