Jump to content

5 duyu organımız,ne kadar gerçekçi?

Recommended Posts

1 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

yanılıyorsun, aşk psikolojık bir vaka olabilr, ama dengesiz düşünmek için yeterli değildir.

ileri gitmiyorum, sana gerçekleri anlatıyorum, 

içimdeki sevgi benden daha güçlü göreceli değil fiziksel değil ama benden güçlü olduğunu çok net hissediyorum.

onu kontrol etmem imkansız.. bu  sonradan oluşan bir süreçtir.

bu halimle allahı peygamberi görmüyorum aksine bu tarz düşüncelerin ne kadar sığ ve anlamsız oldugunu hissediyorum.

aşk herşeyden üstün gibi geliyor. benı ben yapıyor, aşk nefes alırken içimi acıtıyor. 

aklımı acıtıyor. bedenımı yakıyor. bir ateş ama göremiyorum buz gibi su ama içemiyorum. sadece acıyı derinden hissediyorum..

Aşk herşeyden üstün olabilir ama yine de temeli hormonlara dayansa bile, psikolojik bir hisdir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 46
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, haci said:

Hristiyanlıkta ve Yahudilikte ahlakın temeli....

The Ten Commandments

1. You shall have no other gods. Başka tanrınız olmayacak.
2. You shall not make idols. Puta tapmayacaksınız.
3. You shall not misuse the name of the Lord. Tanrı'nın ismini suistimal etmeyeceksiniz.
4. Remember the Sabbath, keep it holy. Sabbath ı kutsal tutacaksınız. Sabbath Hristiyanlar için Pazar günüdür.
5. Honor your father and mother. Anne ve babanıza saygılı olacaksınız.
6. You shall not murder. Öldürmeyeceksiniz.
7. You shall not commit adultery. Zina yapmayacaksınız
8. You shall not steal. Çalmayacaksınız
9. You shall not lie. Yalan söylemeyeceksiniz.
10. You shall not covet. Tamah etmeyeceksiniz..

Hristiyanlar için bu ahlaksal değerler yeter. Bu ahlaksal değerler çağdaş insan için yeterli değildir.

Öyle de, bu öyle anlaşılmaz aslen. İnsanı öldürmeyeceksn der, ama yahudi, hristiyan olmayan insan değil ki, öldürmenin ne yanlışı olsun? 

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, karamsarhuman yazdı:

deistlerin dini inançları yoktur,  bence  ciddi anlamda saçmalıyorsun, din kavramını bilmiyorsun sanırım, dinler peygamber gönderir, kitap gönderir.

Bana anlama yoksunusun gibi geliyordu ama şimdi emin oldum.

Deist ve teist için kullandığım cümle burada.

9 saat önce, karamsarhuman yazdı:

Ya varsa diye onu kendine bir yol olarak çizenlerin yaptığı da aynı şeydir, korkudur, biri var diye korkuyor, diğeri de ya varsa diye korkuyor.

İkisi arasındaki farkı bak ne kadar net anlatmışım, sadece anlama özürlü değil aynı zamanda sadece kendini dinleyen bir ukalamışsın. Ne yapmaya çalışıyorsun, ya varsa dinini empoze etmeye mi çalışıyorsun, haydi öyle olduğunu kabul edelim ama en azından insan karşısındakinin ne yazdığını anlamaya çalışır, sende o da yok. Böyle yaparsan burada ciddiye alınmazsın. 

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, bilgivehis yazdı:

İkisi arasındaki farkı bak ne kadar net anlatmışım, sadece anlama özürlü değil aynı zamanda sadece kendini dinleyen bir ukalamışsın. Ne yapmaya çalışıyorsun, ya varsa dinini empoze etmeye mi çalışıyorsun, haydi öyle olduğunu kabul edelim ama en azından insan karşısındakinin ne yazdığını anlamaya çalışır, sende o da yok. Böyle yaparsan burada ciddiye alınmazsın. 

hahaha çok komiksin, gerçekten zeki olmadığını bundan daha iyi ispatlıyamazdın, ben deiistler içinmi demişim? korkuyor  diye.

sen önce anlıyarak oku sonra anla gerçekten anladıysan, devam ederiz..

7 saat önce, bilgivehis yazdı:

geri zekalı bilgevahis, alltaki ileti benim değilki, anibalın,, siz ne içiyorsunuz? yahu.. bende istiyorum... kafa bi milyon.  :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

hahahahaha bilgevahis sen çok yaşaaa hahahaha ..:0_80cbc_37a71a73_L: ne oluyor? yahu bu forumdakilere, alıntıların yarısı benim yarısı, anibalın, yarisi adalet.1.2.3 ün. ama tüm alıntılar bana yapılıyor.. sonrada özür dileniyor. 

paranormal oalylar bunlar, 4. boyuttan tanrıların işi olabilir bu, dikkatli olun.. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...