Jump to content

allah anında yaratması, kuran ayetinin mantık hatasıdır.

Recommended Posts

16 saat önce, deadanddark yazdı:

Allah ol der oluruz, Allah öl der ölürüz. Niye yasiyoruzki zaten. ol ve öl desin diye.

Hayat sadece allaha güzel.

İslam öğretisine göre; ben(tanrı) mahlukatı sırf bana ibadet- kulluk etsinler diye yarattım der. Haklısın.

Din zaten mantık işi değil. İnsanın bu öğretiye göre seçim hakkı yok. Hiç bir hakkın yok evet.

Sitelerde Paylaş
19 saat önce, sahin3 yazdı:

-Ve o Gökleri, Yeri yaradan hakkıyle o,

hem ol! diyeceği gün o da oluverir. Hak onun dediği, Sur üfürüleceği gün de mülk onun, hem gaybe âlim hem şehadete, hakîm odur, habîr o Elmalılı

-Ve O, o Zât-ı Kibriyâ'dır ki, gökleri ve yeri hakkıyla yaratmıştır.

Ve O'nun «Ol!» diyeceği gün (herşey) hemen oluverir. :0_80cbc_37a71a73_L:kelâmı haktır ve sûra üfürüleceği gün mülk O'nundur. Gaip olanı da müşahede olanı da bilendir. O hakîmdir, habîrdir.

Nasuhi Bilmen..

Burada kıyamet gününe, insanların ol(kalk-diril- oluş) denilmesine atıf vardır. Karıştırıyorsunuz sapı samanı birbirine..

Evet anlık bir olay ama hangi oluştan  bahsediliyor.. 

Fazla müteşabih peşinde gezinmeyin gari.. Yolunuzu şaşırırsınız..

Tanrı bu mantıkla yeri göğü 6 güne yaymayabilir ol diyip de olmadının cevabını arıyorsunuz. Cevap bende yok. Tanrı varmı- yok mu gibi, bunun cevabıda yok olabilir! de olmayabilir de...

İyi tevrattan bakmıyor da, tanrı yorulmuş dinlenmeye 7. günü göğe çıkmış demiyorsunuz? 

bence senin beynin karışmış, sapla saman girmiş beyinciğine..koskoca evreni ve 1 günde 8 milyarı yaratmış ama 1 gün sonrada sur üflenmiş .bumu yani? şu ayetin zerre kadar bilmselliği yok... bu ayeti kim yazdıysa? ne dediğini? kendisi bile anlamamıştır , eminim...:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, sahin3 yazdı:

İslam öğretisine göre; ben(tanrı) mahlukatı sırf bana ibadet- kulluk etsinler diye yarattım der. Haklısın.

Din zaten mantık işi değil. İnsanın bu öğretiye göre seçim hakkı yok. Hiç bir hakkın yok evet.

"Ben mahlukati sirf bana ibadet etsinler diye yarattim" der demesine de bu toprak solucaninin ne kadar umurunda.

Bakiyorum oto böcege, hic günde bes defa egilip kalkan, yere kafasini vuran, mir mir mir icinden birseyler mirildanan (kedileri saymazsak) birseyle göremiyorum. Tanriya göre ben zaten bir hicim. Varsin benide viz viz ari bilsin/saysin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...