Jump to content

İstanbul seçimi

Recommended Posts

Cumhurun başı resmen taraf olarak, YSK´ya ne yapması gerektiğini ălenen işaret etmiştir.

İşareti alan YSK apar topar istenileni yapmıştır, çünkü görünen köy kılavuz istemez.

Yani "Atı alan, Üsküdarı çoktan geçti" atasözünün  tercümesidir, aslında onun yaptığı.

Ne yapıp, ne edilecek; İstanbul büyükşehir belediyesinin başkanı, Cumhurun başının partisinin malum elemanı olacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1 minute ago, kavak said:

Cumhurun başı resmen taraf olarak, YSK´ya ne yapması gerektiğini ălenen işaret etmiştir.

İşareti alan YSK apar topar istenileni yapmıştır, çünkü görünen köy kılavuz istemez.

Yani "Atı alan, Üsküdarı çoktan geçti" atasözünün  tercümesidir, aslında onun yaptığı.

Ne yapıp, ne edilecek; İstanbul büyükşehir belediyesinin başkanı, Cumhurun başının partisinin malum elemanı olacaktır.

Cumhurun başı neyin başını alır söylerdim ama huyum değil. Anibal söyler onu. ?

Sitelerde Paylaş
10 saat önce, poseiodon yazdı:

dolar düşüşte

Bir hafta on gün içerisinde olayın yönü değişecek diye umuyorum. Rusya s-400 lerin teslim tarihini erkene almak istiyor ki söyledi de korkusu ABD. ABD de bir hafta içinde yaptırımlari başlatacak. Ayrıca f-35 lerin eğitimini durduğunu ve başka bir ukejue satacağını söyledi. Kisvavsi böyle bir ülkede doların düşmesi imkansız gibi bir şey.

Sitelerde Paylaş

akp doları kontrol ediyor, yıllık enflasyon % 20 değil, % 899 tur.

her ay herşeye zam bombamdımanı geliyor,

her ay marketlerde etiketler zamlanıyor, hemde yasal olmuyan artışlarla..

tüm bunlara rağmen doların gerçek değeri, uzmanlara göre,

13-14 tl aralıgındadır.

akp seçimden dolayı doları hızla düşürüyor. 

yargıyı kontrol eden , zihniyet, doları rahatlıkla kontrol eder.

arjantine bakın orda 1 dolar kaç pezo olmuş...

Sitelerde Paylaş

Doları düşüren akp değil. AKP eliyle ABD ve Avrupa tayyipi destekliyor. Çünkü akp ne istedilerse hepsini yapıyor 

Dolar basıp kanun dışı yoldan borsaya pompaliyorlar.

Her seçim öncesi bir kavga çıkarıyorlar ve bunu bilerek akp seçmenini  tayyip tarafında tutmak için yapıyor.

Fetö ve NATO hala daha akp yi destekliyor.  Fetoculerin savundukları iddia şu, %50 ile MHP yada CHP gelse bugünden daha iyi mi olacak diyerek gizliden probaganda yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Doları düşüren akp değil. AKP eliyle ABD ve Avrupa tayyipi destekliyor. Çünkü akp ne istedilerse hepsini yapıyor 

Dolar basıp kanun dışı yoldan borsaya pompaliyorlar.

Her seçim öncesi bir kavga çıkarıyorlar ve bunu bilerek akp seçmenini  tayyip tarafında tutmak için yapıyor.

Fetö ve NATO hala daha akp yi destekliyor.  Fetoculerin savundukları iddia şu, %50 ile MHP yada CHP gelse bugünden daha iyi mi olacak diyerek gizliden probaganda yapıyorlar.

Her ülke Kendi menfaatleri doğrultusunda hareket eder. Söylediklerin mantıksız değil ama Teyo bir maşa. Çok fazla kullandığı için bazen kontrol dışı işler yapıyor ve her yaptığında da pişman oluyor. S-400 krizi de bunlardan birisi. ABD bunun acısını çıkartacaktir.

Sitelerde Paylaş
29 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

akp doları kontrol ediyor, yıllık enflasyon % 20 değil, % 899 tur.

her ay herşeye zam bombamdımanı geliyor,

her ay marketlerde etiketler zamlanıyor, hemde yasal olmuyan artışlarla..

tüm bunlara rağmen doların gerçek değeri, uzmanlara göre,

13-14 tl aralıgındadır.

akp seçimden dolayı doları hızla düşürüyor. 

yargıyı kontrol eden , zihniyet, doları rahatlıkla kontrol eder.

arjantine bakın orda 1 dolar kaç pezo olmuş...

Dolari habire kamçıliyor ama şaha kalkışına engel olamacaklar. Ülkede saniyeden teknolojiden tut tarıma kadar her şey ölüyor. Tüm bunların giriş çıkışı dolar üzerinden yapıliyor. Bakalım bu atı ne kadar sürecekler.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de yıllık enflasyon %50dir. Kanunlara göre devlet enflasyon üstünde zam yapamaz ama enflasyonu %26 açıklayıp vergilere %50 zam yapılıyor. Burada devlet halkı kandırıyor enflasyonu düşük gösteriyor.

Dolar konusunda da aynı. Vatandaşı birbiriyle karşı karşıya getiriyor. Dolar düştü niye mallar ucuzlamiyor diye insanlar esnafa cemkiriyor. Halbuki mallara zam gelmesinin en büyük sebebi vergilerin artırılması.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 dakika önce, memjan21 yazdı:

Enflasyonun düşük olması iyi bir şey mi sence?

Malzeme maliyetleri artarken enflasyonun düşük olması iyi birşey değil.

Ornegin

Elektriğe %80 zam geldi, çalı süpürgesi %5 arttı , doğalgaza %100geldi , dolar %50 arttı , pinpon topu %15 arttı, suya %10 geldi  hepsinin   ortalaması %43 yapıyor.

Ama sanayici üretim yaparken pinpon topu çalı süpürgesi kullanmıyor. Dolayısı ile sanayi maliyeti %70artarken ürüne 40 zam yapmak zorunda kalıyor.

Bu yüzden enflasyon düşük gösterilse de fabrikalar patır patır kapanıyor.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Türkiye'de yıllık enflasyon %50dir. Kanunlara göre devlet enflasyon üstünde zam yapamaz ama enflasyonu %26 açıklayıp vergilere %50 zam yapılıyor. Burada devlet halkı kandırıyor enflasyonu düşük gösteriyor.

Dolar konusunda da aynı. Vatandaşı birbiriyle karşı karşıya getiriyor. Dolar düştü niye mallar ucuzlamiyor diye insanlar esnafa cemkiriyor. Halbuki mallara zam gelmesinin en büyük sebebi vergilerin artırılması.

% 50 yi nasıl hesaplıyorsunuz ....komık olmayın..2018 domates. 1 tl. biber 2 tl. salata 1 tl. sogan patates 1 tl salça 2.5 tl.

2019 sogan patates 6 tl.domates 7 tl. salata . 8 tl salça 8 tl.

biber 10 tl. sen hiç markette gittinmi? ben  her hafta gidiyorum. ve her hafta etiketler değiiyor zam!  geliyor. korkunç.  bir zam var. sen herşeyi satıp özelleştirisen elin patronuda kafasına göre zam yapar.

elektrık ve su özelleşemden önce yılda 2 defa kanunen zam geliyordu şimdi her ay zam geliyor. suya  ve elektrige

dogalgaz zaten zam şampiyonu. 

2018 elektrık kw.. 38 kurus.

2018 kw 74 kurus.

2018 su. 3.4 kurus.

2019 su. 6.5 kurus... 

yıllık enflasyon şu an % 900 lerde, uzmanına sorabilrsin ben  sordum çünkü,

doları akp kontrol ediyor diyoruz 1 yıldır uyanın artık.. 

20 yılda gelen zam oranı 1 yılda geldi  çogu ürünlere inşaat sektörü  fiatlar düşüyor diyorlardı. ama oda yalan fos çıktı emlak sektörü dahada pahalı oldu.. 

yiyeceklere gelen zam oranı yüzünden yıllık enflasyon % 900 lere dayandı. yiyicek harıcı zam oranı yıllık 

% 88 dir. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

derin düşünün venezzüella başbakanı Nicolás Maduro , yargıyı ve doları kontrol  etmiyor, kontrol edicek kadar 

sahtekar değil, 1 dolar  Bs248487,2704 boliviyarıdır. türkiyedede böyle olması gerekiyor,

şu an doların cıldırması ve  1 doların altın değerinde tl olması gerekiyordu, gerçekler  acıdır. 

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

% 50 yi nasıl hesaplıyorsunuz ....komık olmayın..2018 domates. 1 tl. biber 2 tl. salata 1 tl. sogan patates 1 tl salça 2.5 tl.

2019 sogan patates 6 tl.domates 7 tl. salata . 8 tl salça 8 tl.

biber 10 tl. sen hiç markette gittinmi? ben  her hafta gidiyorum. ve her hafta etiketler değiiyor zam!  geliyor. korkunç.  bir zam var. sen herşeyi satıp özelleştirisen elin patronuda kafasına göre zam yapar.

elektrık ve su özelleşemden önce yılda 2 defa kanunen zam geliyordu şimdi her ay zam geliyor. suya  ve elektrige

dogalgaz zaten zam şampiyonu. 

2018 elektrık kw.. 38 kurus.

2018 kw 74 kurus.

2018 su. 3.4 kurus.

2019 su. 6.5 kurus... 

yıllık enflasyon şu an % 900 lerde, uzmanına sorabilrsin ben  sordum çünkü,

doları akp kontrol ediyor diyoruz 1 yıldır uyanın artık.. 

20 yılda gelen zam oranı 1 yılda geldi  çogu ürünlere inşaat sektörü  fiatlar düşüyor diyorlardı. ama oda yalan fos çıktı emlak sektörü dahada pahalı oldu.. 

yiyeceklere gelen zam oranı yüzünden yıllık enflasyon % 900 lere dayandı. yiyicek harıcı zam oranı yıllık 

% 88 dir. 

Yav birader örnek olarak verdim o sayıları zaten, sakin ol rocky

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

derin düşünün venezzüella başbakanı Nicolás Maduro , yargıyı ve doları kontrol  etmiyor, kontrol edicek kadar 

sahtekar değil, 1 dolar  Bs248487,2704 boliviyarıdır. türkiyedede böyle olması gerekiyor,

şu an doların cıldırması ve  1 doların altın değerinde tl olması gerekiyordu, gerçekler  acıdır. 

1 dolar altın değerinde TL olamaz saçmalama.  31 gram altın = 1300 dolar yani dolar altının 41 katı düşük. Bu gerçek ABD nin de korkulu rüyası bu yüzden sürekli kaçak dolar basıp piyasayı manipüle ediyorlar.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

1 dolar altın değerinde TL olamaz saçmalama.  31 gram altın = 1300 dolar yani dolar altının 41 katı düşük. Bu gerçek ABD nin de korkulu rüyası bu yüzden sürekli kaçak dolar basıp piyasayı manipüle ediyorlar.

altın değerinde derken dostum, tam anlatamadım sanırım, altın gibi değerlenip 1 dolar yaklaşık 1 milyar tl olması gerekiyordu, uzmanların

genel görüşü bu yöndedir. piyasa analizi swap alımlarla bu iş olmaz, akpnin doları kontrol ettiğini farkl ıbir yoldandanlıyabilirz.

1: dolar azıcık çıkar swaplarla düşürülür ve tekrar çıkar. 

2: dolar aniden çok düşer ve anıden yükselirki , bazıları krizde bile çok zengin olabilsin.. ama borsa böyle birşey değildi eskiden.

krizde dolar yavaş yavaş yükselirdi. deirnleştiğindede hızı artardı.. ama asla düşmezdi çünkü doların farklı seyride enflasyonla ve banka faizleriyle! 

paralel orantılıdır. unutma. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Yav birader örnek olarak verdim o sayıları zaten, sakin ol rocky

dostum sakin olmak mümkünmü sence? bu ülkede yaşamak  için duygularının alınması gerekiyor, tıpkı robotlar gibi yaşamaya ,zorlanıyoruz,

senin durumun iyi  galiba, zenginsin sanırım... 

ben 2 yıldır et yemedim,etin kilosu 60 tl oldu.  

1: dünyanın en pahalı eti burada.

2: dünyanın en pahalı benzini burada.

3: dünyanın en pahalı , ürünleri burada,

4: dünyanın en ağır vergileri burada! 

ve sen bana sakin ol diyorsun, sakin olurum  tabi,

bana 1 milyon dolar verirsen ,bir daha asla huzursuz olmam, 

kusura bakma , para tanrı olmuşsa bu benim suçummu? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...