Jump to content

İstanbul seçimi

Recommended Posts

On ‎31‎.‎05‎.‎2019 at 11:18, memjan21 yazdı:

Bir hafta on gün içerisinde olayın yönü değişecek diye umuyorum. Rusya s-400 lerin teslim tarihini erkene almak istiyor ki söyledi de korkusu ABD. ABD de bir hafta içinde yaptırımlari başlatacak. Ayrıca f-35 lerin eğitimini durduğunu ve başka bir ukejue satacağını söyledi. Kisvavsi böyle bir ülkede doların düşmesi imkansız gibi bir şey.

Anlamamışsın..

Doların düşdüğü görüldü.. Akparti hükümetinin seçildiği ilk dönem.. Ekonomi tıkrıında halk mıkırında idi.. İşte o refah döneminde Akparti nin başındakinin vatansever olsun -olmasın, yanında sözünü dinlettirebilecek iyi ehil danışmanları olsaydı. Batıya göçü durdurup.. Anadoluya tarım- fabrika v.b. yatırım ve enerji sorununa yönelik sadece % 10 kaynak ayrılsaydı 10-15 senelik zarfda.. T.C. bugün gerçekten bir Fransa-Almanya olamasa bile baya iyi durumda olurdu. 

Olan olmuş.. Geçen seneler geri getirilemez. Ne yapılabilir ona bakıcak olursak,

Bel. seçimi sadece genel seçimin bir provasıdır. Ben rantiye şudur budurunun ikinci planda değerlendirildiği kanaatindeyim. 

İstanbulu alan Türkiyeyi alır. Ankara kaybedildi. Yani şu durumda Recep Bey' in meşrutiyedi tartışmalı hale geldi. Tayyip bey görüntüde bir başkan gibi görünsede ast kadrosu ayrı telden çalmakta, bildiğini okumakta.. Yani Sayın Recepbaşkantosunpaşa gerçek bir otorite, adil ve hukukun üstünlüğünden yana olsa tek adamlık rejimi ile bile Türkiye yönetilebilir. Hülasa sorun büyük. Krala(tosunpaşaya) bir tanıdığı çıkıp karşısına çıplaksınız demelidir. Bu rğyadan kendisini uyandırmalıdır. Tabi bunları iyi niyetli altında döenen fırldakları, pislikleri, hukuksuzlukları, zulümleri görmediği veya bilmediği veya duymadığı iyi niyetine binaen söylüyoruz. Yok biliyorsa zaten tosunpaşamıza ebraham paşa mevcut seçimde cevabını verecektir.

De Bu seçim kazanan şahısın Tayyip den farkı ne olacak? Bana göre fazla bir farkı olmayacak! Çünkü aynı sistem duruyor. Seçilen şahıs sistemde ufak tefek tasarruflarla bu işi hakkı ile çözümleyemez.

Öyle bir gücü olmalı ki, geçmediğimiz köprüden devlet geçiş garantili sözleşmeyi fesh edebilmeli. Hukukdışı bir ticaret olamaz diyebilmeli.. Dünyanın neresinde görülmüş devlet kar garantili ticaret? Diyebilmeli değil, direk bütün bu haksız zenginleşme amaçlı müta'it sözleşmelerini yırtıp. Üstüne bunların kazançlarına el koyabilmelidir.

Sonuçta bu bir belediye seçimi ve mevcut başkanın güven oylamasıdır.

Keşke bağımsız- tarafsız sistemin adamı olmayan gerçek bir halkçı şahıs olsaydıda bizde kendisini destekleyebilseydik!

Aynı bokun lacivertine ben şahsen destek vermeyi uygun bulmuyorum.. Keşke gerçek bir muhalefet olsa da bizde hep muhalifin yanında olsak!. Muhalefetin olmadığı bizim gibi ülkeleri işte böyle af edersiniz bok götürür..

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

17 dakika önce, poseiodon yazdı:

Anlamamışsın..

Doların düşdüğü görüldü.. Akparti hükümetinin seçildiği ilk dönem.. Ekonomi tıkrıında halk mıkırında idi.. İşte o refah döneminde Akparti nin başındakinin vatansever olsun -olmasın, yanında sözünü dinlettirebilecek iyi ehil danışmanları olsaydı. Batıya göçü durdurup.. Anadoluya tarım- fabrika v.b. yatırım ve enerji sorununa yönelik sadece % 10 kaynak ayrılsaydı 10-15 senelik zarfda.. T.C. bugün gerçekten bir Fransa-Almanya olamasa bile baya iyi durumda olurdu. 

Olan olmuş.. Geçen seneler geri getirilemez. Ne yapılabilir ona bakıcak olursak,

Bel. seçimi sadece genel seçimin bir provasıdır. Ben rantiye şudur budurunun ikinci planda değerlendirildiği kanaatindeyim. 

İstanbulu alan Türkiyeyi alır. Ankara kaybedildi. Yani şu durumda Recep Bey' in meşrutiyedi tartışmalı hale geldi. Tayyip bey görüntüde bir başkan gibi görünsede ast kadrosu ayrı telden çalmakta, bildiğini okumakta.. Yani Sayın Recepbaşkantosunpaşa gerçek bir otorite olsa tek adamlık rejimi, krallık la bile Türkiye yönetilebilir. Hülasa sorun büyük. Krala(tosunpaşaya) bir tanıdığı çıkıp karşısına çıplak demelidir. Bu rğyadan kendisini uyandırmalıdır. Tabi bunları iyi niyetli altında döenen fırldakları, pislikleri, hukuksuzlukları, zulümleri görmediği veya bilmediği veya duymadığı iyi niyetine binaen söylüyoruz. Yok biliyorsa zaten tosunpaşamıza ebraham paşa mevcut seçimde cevabını verecektir.

De Bu seçim kazanan şahısın Tayyip den farkı ne olacak? Bana göre fazla bir farkı olmayacak! Çünkü aynı sistem duruyor. Seçilen şahıs sistemde ufak tefek tasarruflarla bu işi hakkı ile çözümleyemez.

Öyle bir gücü olmalı ki, geçmediğimiz köprüden devlet geçiş garantili sözleşmeyi fesh edebilmeli. Hukukdışı bir ticaret olamaz diyebilmeli.. Dünyanın neresinde görülmüş devlet kar garantili ticaret? Diyebilmeli değil, direk bütün bu haksız zenginleşme amaçlı müta'it sözleşmelerini yırtıp. Üstüne bunların kazançlarına el koyabilmelidir.

Sonuçta bu bir belediye seçimi ve mevcut başkanın güven oylamasıdır.

Keşke bağımsız- tarafsız sistemin adamı olmayan gerçek bir halkçı şahıs olsaydıda bizde kendisini destekleyebilseydik!

Aynı bokun lacivertine ben şahsen destek vermeyi uygun bulmuyorum.. Keşke gerçek bir muhalefet olsa da bizde hep muhalifin yanında olsak!. Muhalefetin olmadığı bizim gibi ülkeleri işte böyle af edersiniz bok götürür..

Dolarin düştüğünü mu zannediyorsun. Halan 5,84 falan. 2-3 e düşerse tamam diyeceğim de durum ortada. Erdoğan'ın tek derdi İstanbul falan değil, nasıl olur kaybederim. Eğer kaybederse halkın güvenini kaybedecek. Bu tip davranışlar diktatör herifin işidir. Yukarıda ya da aşağıda yazmış olmam lazım. Tarım, sanayi, teknoloji diye... Ama sen doların düşüşünü neye bağlıyorsun? Bir kaç gün önce Trumpla görüştü Erdoğan. Eğer bir şeye ihtiyaçin varsa gider bir kapıyı çalarsin. Dolar ile ilgili sıkıntılılari vardı. Yabancılara dolari yarı fiyatına veriyor adamlar. Seçimlere kadar dolar 7 yi bulsaydi da görseydik neler oluyor. Dolar yine çıkacaktir bu benim öngörüm.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...