Jump to content

Ne kadar özgürüz? Bir çok kanuna mecburen zorla boyun eğdirilmiyor muyuz?

Recommended Posts

• İleti 40
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

25 dakika önce, sahin3 yazdı:

Hani deniz dibinde avlanan australia yada yeni selanda gine miydi tam olarak hatirlamiyorum, uzun süre su altinda nefes alip vermeden kalabiliyorlardi, evrim geciriyor olduklarida söyleniyordu. Onlarda vardi bu kalp yavaslatma olayi ama senin video gercek mi bilemedim, kalp tamamen durduktan sonra onu tekrar calistirabilmesi bilincinin hale yerinde olmasindandir belki. yinede bana pek güvenilir gelmedi.

Sitelerde Paylaş
On 08.05.2019 at 14:41, nogodbutAllah said:

doğarken kontrol bizde değil.anne baba çevre ırk yer seçimi yapamıyoruz.

rengimizi cinsiyetimizi ırkımızı doğacağımız ortamı seçemiyoruz.

Din seçimi de yapmıyoruz. En baris örneği de bu forumdaki dinciler. Müslüman ülkesinde doğup da ben dünyanın neresinde olursam olayım müslüman olurdum diyen, gelmiş geçmiş tüm istatistiklere karşı çıkan süper dincilerimiz var. Düşünmek onlara haram. 

@nogodbutAllah İstemsiz hareketler var demek ki allah var saçma bir bağlama olmuş. O konuyu biyoloji akılcı şekilde açıklıyor, masal kahramanlarına gerek kalmadan. 

Bir sonraki başlık: bulutları çarpıştıran ve şimşek düşüren gökyüzü babası  

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, bayşapka yazdı:

Din seçimi de yapmıyoruz. En baris örneği de bu forumdaki dinciler. Müslüman ülkesinde doğup da ben dünyanın neresinde olursam olayım müslüman olurdum diyen, gelmiş geçmiş tüm istatistiklere karşı çıkan süper dincilerimiz var. Düşünmek onlara haram. 

@nogodbutAllah İstemsiz hareketler var demek ki allah var saçma bir bağlama olmuş. O konuyu biyoloji akılcı şekilde açıklıyor, masal kahramanlarına gerek kalmadan. 

Bir sonraki başlık: bulutları çarpıştıran ve şimşek düşüren gökyüzü babası  

Böyle diyen* müslümanları, yemin ettirmek lazım. :D

*sallayan

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, deadanddark said:

Hani deniz dibinde avlanan australia yada yeni selanda gine miydi tam olarak hatirlamiyorum, uzun süre su altinda nefes alip vermeden kalabiliyorlardi, evrim geciriyor olduklarida söyleniyordu. Onlarda vardi bu kalp yavaslatma olayi ama senin video gercek mi bilemedim, kalp tamamen durduktan sonra onu tekrar calistirabilmesi bilincinin hale yerinde olmasindandir belki. yinede bana pek güvenilir gelmedi.

Bazı keskin nişancıların, atış yaparken kalplerini durdurabildikleri biliniyor. Hatta, atış esnasında, baygınlık falan da geçirebiliyorlar. 

Ayrıca, zorunlu askerlik yapanları saymazsan, hemen hemen tüm keskin nişancılar, kalplerini çok ama çok fazla yavaşlatabilirler. 

Beyin, biraz küçümseniyor, ama tüm vücuda hükmeden o olduğu da unutuluyor. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kalbi durdurabildiklerini bilmiyordum

13 dakika önce, anibal yazdı:

Bazı keskin nişancıların, atış yaparken kalplerini durdurabildikleri biliniyor. Hatta, atış esnasında, baygınlık falan da geçirebiliyorlar. ...

Bunu hic bilmiyordum, acayipmis.

Nefes tutmayi sniper: ghost warrior dan ögrendim. Nefesi tutmazsan target circle sallaniyordu. 

Gecen yilin kesiflerinden olan evrim geciren balik avcilari hakkinda hic konusuldu mu.

Sitelerde Paylaş
3 hours ago, deadanddark said:

Kalbi durdurabildiklerini bilmiyordum

Bunu hic bilmiyordum, acayipmis.

Nefes tutmayi sniper: ghost warrior dan ögrendim. Nefesi tutmazsan target circle sallaniyordu. 

Gecen yilin kesiflerinden olan evrim geciren balik avcilari hakkinda hic konusuldu mu.

Geçen yılın keşfi değil.

Evet, evrim geçiren balık avcıları. Gene evrim geçiren, Everest'in şarpaları. Gene gene evrim geçirmiş ve hala geçiren Peru'nun, Şili'nin yerlileri...

Evrim durmaz ki, durmayacakta, her zaman her yerden evrim geçiren bir sürü şeyler çıkıp duracak.

Sitelerde Paylaş

kalb kası normalde çizgili kas özelliği gösterir kalb kası bağımsız otonom çalışan tek kastır aslında çizgili ve düz kasların bir nevi karmasıdır.çünkü fonksiyonel olarak düz kas gibi davranır ancak yapısal olarak çizgili kas gibidir.al sana istisna. Allahın yaratılışlarında istisna çoktur. su katısı sıvısında yüzen tek cisimdir ve hayat kaynağıdır.

kalb kan ile dolu olmasına rağmen içindeki kanla beslenmez o yüzden kalbin içini saran dokuda kan damarları bulunmaz. adeta su geçirmesin diye içi sırlanmış güveç gibi.

normalde tansiyonda iki değer var: 12/ 8 gibi.

bunlardan büyük olan kalbin kasılarak temiz kanı tüm bedene pompaladığı andır

bu yüzden damar basıncı yüksektir kılcalara doğru gittikçe basınç azalır yoksa damarlar patlar kanama olur

küçük olan da kalbin gevşeyip kanla dolduğu andır ki bu anda basınç düşer tansiyon azalır

burda ilahi bir sistem ile bir istisna daha meydana gelir

oda şudur ki: diğer bütün beden aorttan çıkan ve müthiş bir basınçla fışkırıan kanla yani kalbin büzüşme kasılma anında temiz kanla sulanır ken

oda ne kalbin kendisini besleyen koroner damarlar basıncın düştüğü kalbin gevşeme diyastol anında beslenir 

aksi  halde kanın en büyük basıncının olduğu aorttan direk hemen yanı başındaki kalbin damarlarına kan pompalansa idi kanın umum koroner ve kılcalları patlardı direk ölüme giderdi

beden büyük ve dağınık olduğu için her tarafına  kanın ulaşması için  mecburen basıncın en yüksek olduğu anda temiz kan kalp kasılarak pompalarken

kalbin kendisi hem yakın hemde küçük olduğu için ilahi bir hikmet ile basıncın düştüğü kalbin gevşeme dinleme anında kanla dolduğu anda temiz kan pompalanıyor

hayatımız  istisnalar ile doludur

yok asa nasıl yılan oldu

yok isa nasıl babasız doğdu

yok ay nasıl yarıldı

yahu sen daha fiziki mekanik bilim ve materyal alandaki istisnaları açıklamaktan acizsin

gidip metafiziğe  ruhani manevi alemede laf etmeye başlasan kimse takmaz bence:)

kalb kası çizgili yani yapı olarak irademizle çalışan kas grubundan olduğu için

belli bir noktaya kadar bilinçli olarak ta kasılması etkilenebiliyor 

hatta yoga veya budist rahiplerde kalbini yavaşlatıp daha az enerji harcama yemeksiz kalma gibi haller olmuştur

ancak durdurma noktasına gelemez gelse zaten ölür.

kalbi duranlara şok verilerek zaten kas harekete geçiriliyor sonra kendi iç sinyalleri uyarldığında devreye girdiğinde kalb zaten kendi kendine tekrar otomatiğe bağlayıp çalışıyor

mühim olan  kalp hücrellerinin  bir ağ gibi şebeke gbi birbirine bağlı olması ve iç enerji sinyallerini üretip aynı anda kasılıp büzülme gerçekleştirmeleridir

kalbte çok orjinal taklid edilmez bir ritmik kasılma mevcuttur en ufak bozuklukta aritmi oluşur.

bütün kalbleri çıkarsak tuzlu suya koysak

aynı anda senkronize hareketler gibi kasılıp gevşemeye başlar adeta aynı anda sağ sol yapan askerler gibi

veya akciğerlerde de bu ritmik hareket vardır.

Sitelerde Paylaş

Cenabı .Hakk yaratılışta daima en hikmetli en kısa en masrafsız ve bir şeye bir çok vazife yükleyerek iktisatlı hikmetli yaratmış

misal: dil ile hem konuşulur hem tad alınır

burun hem hava alır hem aynı yolla verilir hem koku alınır hemde hava verirken ses telleri titreşip ses meydana gelir

kan sıvısının içine yüzlerce şeyi derc edip tüm dokulara hücrelere taşıtıyor

kanda hem besin var hem su var hem oksijen var hem karbondioksit var hem de savunma hücreleri var hem diğer hormonlar aktarılıyor

kirli kanda tüm atıklar temizlenmek üzere yine gerekli yerlerde filtre ediliyor kirli kandaki karbondioksit ciğerlerde alınıyor diğer atıklar böbreklerde süzülüyor diğerleri karaciğerde yıkıma uğruyor 

yani böbrekleri alınmış veya çalışmayanlar için haftada 2-3 kez diyaliz makinasına giriliyor kan damardan alınıp makinede temizleniyor diğer hortum ile temizlenen tekrar bedene veriliyor kanın kimyasal yapısı etkilendiği gibi mikrop kapma riskide var artı bir yere çakılıp esir gibi kablolara bağlanıp bekleme var

arkadaş bu dandik makine ilim bilim filim  akıl kaşif eseri

bizim fasulyeciklere benzeyen mini iki adet böbreğimiz sesiz sedasız çalışır durur

oda ne onlar evrimsel süreçler altında devrimsel metamorfozlar geçirgeçler altında başkalaşımla  kendiliğinden oluşmuş:))

gelde bu cehalete isyan etme:)

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, nogodbutAllah said:

Cenabı .Hakk yaratılışta daima en hikmetli en kısa en masrafsız ve bir şeye bir çok vazife yükleyerek iktisatlı hikmetli yaratmış

misal: dil ile hem konuşulur hem tad alınır

burun hem hava alır hem aynı yolla verilir hem koku alınır hemde hava verirken ses telleri titreşip ses meydana gelir

kan sıvısının içine yüzlerce şeyi derc edip tüm dokulara hücrelere taşıtıyor

kanda hem besin var hem su var hem oksijen var hem karbondioksit var hem de savunma hücreleri var hem diğer hormonlar aktarılıyor

kirli kanda tüm atıklar temizlenmek üzere yine gerekli yerlerde filtre ediliyor kirli kandaki karbondioksit ciğerlerde alınıyor diğer atıklar böbreklerde süzülüyor diğerleri karaciğerde yıkıma uğruyor 

yani böbrekleri alınmış veya çalışmayanlar için haftada 2-3 kez diyaliz makinasına giriliyor kan damardan alınıp makinede temizleniyor diğer hortum ile temizlenen tekrar bedene veriliyor kanın kimyasal yapısı etkilendiği gibi mikrop kapma riskide var artı bir yere çakılıp esir gibi kablolara bağlanıp bekleme var

arkadaş bu dandik makine ilim bilim filim  akıl kaşif eseri

bizim fasulyeciklere benzeyen mini iki adet böbreğimiz sesiz sedasız çalışır durur

oda ne onlar evrimsel süreçler altında devrimsel metamorfozlar geçirgeçler altında başkalaşımla  kendiliğinden oluşmuş:))

gelde bu cehalete isyan etme:)

Ne anlatıyorsun? Bir şeyler karalıyorsun ama karaladığın zırvaların hiç bir anlamı yok. Boş boş yazıyorsun.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, sağduyu yazdı:

Ne anlatıyorsun? Bir şeyler karalıyorsun ama karaladığın zırvaların hiç bir anlamı yok. Boş boş yazıyorsun.

ee  adam  doğru  söylemiş.Organlarin  ve  yapıların  ne  denli hikmetli  yaratılişına  değinmiş.Evrimle  tesadüfle  açıklanamaz  demiş  ki  çok  doğru  demiş. 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

ee  adam  doğru  söylemiş.Organlarin  ve  yapıların  ne  denli hikmetli  yaratılişına  değinmiş.Evrimle  tesadüfle  açıklanamaz  demiş  ki  çok  doğru  demiş. 

Kendisi cevap veremiyor mu? Sen ne atılıyorsun hemen? Adamın hiç bir soruya cevap verebildiği yok, robot gibi aynı zırvaları yazıp duruyor.

Organları yaratıldığını neye dayanarak iddia ediyorsun? Cahil, yağmacı bir çöl bedevisi söyledi diye mi?

Sitelerde Paylaş

ibni rüşt ve dahası aristodan gelen temel illet mantığı var:

bir şeyin oluşması meydana gelmesi için 

dört illet yani sebeb ileri sürerler

1. madde illeti

2. form iletti

3 fail illeti

4 gaye ileti

misal: ampulü ele alalım:

1-gaye: aydınlatmak  

gaye illeti bir şeyin oluşması için en kuvvetli illettir 

2-fail illeti: yani bu ampulu yapacak kişi usta kaşif edison diyelim

buda gayeden sonradır

zira gayesiz bir şey meydana getirilmez 

aydınlatma ihtiyacı olmazsa edison neden uğraşsın 

3.form illeti: yani ampulun şekli planı projesi taslağı işte yuvarlak filan

4.madde illeti: buda cam demir iletken v.s

yani aydınlatma gayesi ile edison adlı fail cam demir bakır vb maddeleri kullanıp yuvarlak form da bir ampul yaptı

bu derecelendirme de madde en son ilettir 

eh aynı şeyleri güneşe uyarlayalım

sen ampulle gecede karanlıkta yani güneşin battığı zaman da geçici kısa kullanır aydınlatırsın

peki tüm dünya ve insanları gündüzün aydınlatan lamba ve ısıtan soba hükmündeki güneş neden failsiz olsu

güneş ampulden gaye olarak dahamı aşağıda asla ve katta en tepededir 

ve dünyadan milyon kez büyüktür

güneş için 4 illet:

gaye: dünyadaki canlıları insanları gündüzleri ısıtmak aydınlatmak hayat kaynağı

form: yuvarlak küre şekline katmanlı yapı  çekirden manto filan

madde: hidrojen helyum dönüşümleri ile  aydınlatma

fail:Allahu telale ve tebareke  hazretleri fail yani yapan yaratan 

yahu Allah  gibi sonsuz kuvvet kudret ilim irade hikmet sahibi dışında hangi kişi

güneş ampulunu gök yüzüne takabilir 

sen daha kendi minik odandaki minik ampulu değiştirmekten acizsin

az aklı olan milyon güneşin faili Allahtır der

çok aklı olanda secdeden başını kaldırmaz

fikir zikir şükür eder.

adamlar en hakir en akılsız illet olan maddeye hem gaye hem fail hem form illetlerinide yüklemişler

bu binaya tuğlaya demire binanın plan projesini kendisi çizdi gayesini anladı sonra kendi kendilerine yanyana gelip bina oldu demek gibi saçmadır

nerde form illeti proje plan

nerde gaye ileti nerde mühendis  ustalar fail illeti

tarihinde nogodbutAllah tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.05.2019 at 15:49, nogodbutAllah said:

kalbin kendisi hem yakın hemde küçük olduğu için ilahi bir hikmet ile basıncın düştüğü kalbin gevşeme dinleme anında kanla dolduğu anda temiz kan pompalanıyor

Kalbin evrimleşmesi herşeyi açıklıyor. Neyin nereye gideceği hidrolik ile hesaplanabiliyor.

Din bilinmezcilik, cehalet ve korku üzerine kuruludur. 

Din bu sebeple bilime karşıdır. 

Sitelerde Paylaş
On 09.05.2019 at 22:21, deadanddark yazdı:

:0_80cbc_37a71a73_L: 

gerçek hayatta kalbin durduğunda, biyolojik olarak ölmüş oluyorsun.

şu saçma üyenin saçma

konu başlıklarına saçma yorumlar yapmanız yokmu? gülmekten çenem kitleniyor bazen.

.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

teistlerin en  ciddi sorunu şu, anında yarattık diye ayet yazan mahhonun aklına uymak zorunda kalmaları, zavallılar

bunu gerçekten tanrı yazsaydı, ayeti şöyle yazmak zorunda kalırdı. ben ilk insanları anlık yarattım. ama sonra erkek ve dişi

olarak ayırdım, sonrada erkek ve dişi iradesiyle çogalltım. önce ana rahmine pperm yerleştirdim sonrada

onu geliştirdim sonundada vajinadan çıkarttım.

bitkileride su ve toprak olarak yarattım onları yosunlaştırıp. tek hüceliyken çok hücreli yaptım gelişmesine yardımcı oldum.

sonundada ağaç haline getirdim ve meyva oluşmasını sağladım.

tanrılara gerek yok, tanrıların ayet yazmasına gerek yok. tanrılar zaten akıl ve mantık vermiş..neyin ne oldugu? nasıl oluştugu?

ortada anlık oluşmadıgı kesin..

ortada anlık oluşmadıgı kesin..bu akli dengesi bozuk şahsın verdiği tüm önermeler, teizmle bağdaşmıyor.

tamamen bilimsel biryerlerden  okumuş zavallı mahluk  yaratılışı kurandan değil bilmsel olarak yorumlamış.

madde hidrojen helyum senın neyine? yahuuu . kuranda bunlar yazmıyorki? senı kimse ciddiye almazkı? bu

komediyle..... kurandan örnek versene.... birazcık eğlenelim..

kuranda gökkuble demiş, dünyanın atmosfer tabakasına ,1400 yıl önce neyle gözlemlemişler gökkubbeyi tabiki

gözlerle mahoo bakmış ulan demiş bu kesın allahın işi, bulutlarıda 7 kat sanmış , sümüklüböcek

sonrada topragı yerkabugu sanarak yerkabugu ve gökkubbeyi evren sanmış çapulcular.. o dönemde

nasıl biliceksinki??? şmdi bile evren hala gizemini koruyor... 

ayetleri qanlıyarak okuyanlar şunu mutlaka farketmiştir, ne bir mantıgı var nede bir kafiye düzeni nede 

kafiye ve anlam bakımından, sisttematik  bir düzen  bu kadarla olsa yine iyi ayetler  birbirini yalanlıyor

en azından tevratta ve incilde böyle yalanlama yok....  bana göre dinlerin en zayıf halkası islamdır..

allah diyorki bir ayette ben israil oğullarını üstün yarattım.. sonrada başka bir ayette  yahudiler düşmanızmızdır. kim onları dost edinirse ebedi cehennemliktir...

:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

evreni 1 günde yarattık diyor.. başka  bir ayettede,, evrenı  6 günde yarattık derken tevrattan kop paste yapıyor zavallı mahlukat.

yetmiyor tekrar kafasu güzel içiyor sarabu zikiyor arabı. derlerya. mahhooo diyorki

ben allahım evrenı 1 günde yarattım 1 gün sonrada sura üflenicek, dünya yok olucak evren yok olucak kıyamet kopucak diyor.

babababababababalalalalal :0_80cbc_37a71a73_L:

bunu anlıyan aklı başında biri , yaşamdan soğurrrrr beeee.

ben mealci olsam ve bu işlerden ciddi paralar kazansam ayetlere bilmsel veriler eklerdim.

daha mantıklı olurdu ama öyle yazan mealcilerde var.

biri aşılanmış yumurtadan yarattık diyor.

biri kan dan biri topraktan 

farklı anlamlar çıkarmak kolaydır...

yeterki sen paradan haber ver..

https://www.ateistforum.org/index.php?/topic/69247-allah-anında-yaratması-kuran-ayetinin-mantık-hatasıdır/&tab=comments#comment-1483921

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...