Jump to content

evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

Recommended Posts

"Yurdum memleketindeki bol Prof´lu, Dr.´li ünvanların alın teri ile alındığına dair ciddi şüphelerim oluşmaya başladı" desem, yalan olmaz.

Harbiden bunlar bu ünvanları hangi çarşı pazardan araklıyorlar ? :D

Şaka falan yaptığım zannedilmesin, ki biz de senelerce tebeşir yuttuk sayılır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

11 saat önce, bilgivehis yazdı:

Pok yemek iyidir.

Marx akılsızdır.

Engels salaktır.

Atatürk diktatördür

Diyalektik zırvadır.

Bunları diyen Celal ŞenKör, aynısını yobazlar da diyor, bu şahsı adamdan mı sayıyorsunuz?

6 saat önce, karamsarhuman yazdı:

sana katılıyorum, celal beye göre, herşey boktan sadece kendisi haklı, karl maxın din toplumun afyonudur. diyen ve bu felsefesini anlıyamayan biri sadece.. celal..kar lmaxlar olmasa idi celaller olmazdı. bu toplumda.. saygın olarak..

11 saat önce, sahin3 yazdı:

Bir prof. dünyaca ünlü bir şahsiyete bu kadar ağır hakaret etmesi, olacak iş değil.. Celal Türkiye de dönemine göre iyi eğitim görümüş bir bilim adamıdır. Lakin beynine hakaret ettiği adamın şöhretine erişemeyeceği için murdar mı demektedir? Yoksa gerçekten Marks salak-ahmak mıdır? Sokaktaki adam dese neyse de..Forumda  bir Marksist varsa görüşlerini bizle paylaşabilir mi acaba? Bizi aydınlatabilir mi..

Şimdiden bilgisini esirgemeyen markssit için teşekkürler.

diyalektik

tez + antitez = sentez demiyor mu?

P +  ~P  = Q 

Q yani sentez yerine herşeyi getirebilirsin diyor.Bunun için diyalektik  zırva ,marx akılsız,hegel salak  diyor. :)

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, deadanddark said:

Venüs neredeyse kendi ekseninde hic dönmeyen bir gezegen. Bu bir sorun.

Dünyaya ne olmalidir Venüse gitmek icin sebep olsun? Atmosferi azaltirsan günes radyasyonunu arttirirsin. Koruyacak bir manyetosfer ve uydu yok. Venus cok zahmetli.

Düşün ki gezegenimizi bir gamma topu vuracak. Unutma ki, uzayda doğal gamma topları bol bol mevcut. 

Ya da artık sığamıyoruz dünyaya, bu da bir ihtimal.

Venüs'ün dönmüyor oluşu falan sorun değil. Yeterince enerji varsa, sıkıntı olmaz, öyle şeyler. 

Yildizlar arasi seyehat eden uzayli önceligini uygun yerler icin kullanacaktir. Bir gezegeni yasanilir hale getirebilme yetenegi ve tecrübesi olan canli önce kendi sistemine bakacaktir.Kendi gezegenini iyilestirme ve kendi gezegenini yildizindan uzaklastirmak gibi ugraslara girisecektir, yildiz patlamak yada dagilmak üzereyse en yakindaki sisteme yöneleceklerdir. Sirus ve Günes sistemine gelene kadar cok daha uygun yerler var (yukaridaki görsel map'de görülebilir)(nereden siriusa gelmis olabileceklerini merak ettim ama bilinen diger beyaz cüceler ve süper novalar +mesafeler listesine bakmak/aramak hic istemiyorum)

Sirius'a gelinmesi için, bir sürü aklı başında sebepler olabilir. Mesafeler falan filan da fasa fisodur. Kabulümüzde, Sirius'tan çıkıp Dünya gezisi yapabilen bir uygarlığı farz ediyoruz. böyle bir uygarlık için, Sirius sistemi, güneş sisteminden pek çok sebeple çok çok daha verimli olabilir. Uzay filmlerindeki tipler aklına gelmesin, gelecek uzaylıların canlı olduklarını bile çok çok büyük ihtimalle tartışıyor olacağımızdan da emin olabilirsin, bizden taaaa o kadar farklı olacaklar, en doğal halleri ile. 

Dyson küresi yapabilen uzayli tüm gezegenimizi gama topu ile yakar gezegeni kurutur, sonra onu kuyruklu yildizlar ile bombalar suya bogar yada bogmaz istedigi sekle sokar ve gelir oturur. Bu ihtimali de düsünüyorum.

Gezegeni gama topu ile yakamazsın, yaksan da hayatı yok edemezsin daha doğrusu. Bu gezegen bir kere yandı zaten gamma topu ile, ama hayat gene devam etti. Trilobitleri kim yok etmiş bir bak istersen bir ara. Bu gezegen, akla hayale gelmeyecek tonla toplu yıkım yaşadı, ama hayat hep bir yolunu buldu ve artık dünyanın sahibi bu hayat. Bu dünyayı işgal etmeye çıkacak başka hiç bir türün, hiç bir şansı yok. Ancak, mesela, ne kadar klorofil varsa alıp gidelim, gezegenin çekirdeğini emip gidelim gibi, yağmacı bir türe yarar bu dünya sadece. Bu dünya artık başka hiç bir hayatın yerleşmesine uygun değil.

Çok farazi düşünüyorsun. Öyle ki, en temel mevzu olarak, o uzaylıların bizimki gibi bir dünya meraklısı olacağını farzediyorsun. Belki dünya onlar için, yeterince radyasyon olmadığından çok çorak bir yer olacak. Belki dünya onlar için su, derişik asit kadar sakat olduğu için, çok çok tehlikeli bir yer olacak. Bunları falan çok fazla düzayak düşünüyorsun. Emin olabileceğin tek şey, bulacağın hiç bir uzaylının, bize benzemeyeceği. 

Bizim sistemimiz, baya baya istisnai bir sistem. Neden iki güneşimiz yok, bir soru. Merkürün yarısı nereye gitti, bu başka bir soru. Böyle  çok çok fazla sorular var ve biz çok istisnai bir türüz, diğer dünya türleri ile birlikte. Doğrusu, bu istisnamız üstünlük değil, tam tersine zaafiyetimiz, çok zayıf, çok bahtsız türleriz. Ve adaptasyon yeteneğimiz çok çok kötü. Basit evrim çıkmazı, özelleşme. Bir tür belli bir ortama ne kadar özelleşirse, o kadar zayıf olur. Çitalar örneğin, avladıkları ceylanları avlayan başka bir tür ortaya çıkarsa, sonları yokoluş listesine çıkacaktır. Biz dünyaya aşırı özelleşmişiz, o kadar ki, dünyanın doğal dengeleri bile bizi her an yok edebilir. Kainat, teknik olarak, yemek içmek ve de sıçmak zorunda olmayan canlıların var olması için çok çok müsait pek çok sistem barındırıyor. Ama öyle canlılar için de Dünya, hiç mi hiç sevilecek, tercih edilecek bir yer olmayacaktır bu istisnai konumu ile. 

Bu arada, dyson küresi yapmak, gezegeni yakacak bir gamma topu yapmaktan çok çok daha kolay. Şunu bir anlamış değilsin: Enerjinin kainatın parası olduğunu.

Dyson küresi yaparken, paran çok, o kadar çok ki.... Koca yıldızın enerjisi senin, tepe tepe kullan. Ama gamma topu yapacaksan, o topu işletecek enerjiyi temin etmen gerekiyor, ne yapacaksın, yanında koca bir hiper süper nova mı taşıyacaksın? 

Gezegenleri sürükleyip gitmekte güzel bir fantazi. Ama olabilirliği pek yok. Kahrolası kütleçekimi, etki tepki yasası, yani Newton diyor ki, bu pek mümkün değil. Dünyayı çekip gitmeye çalışırsan, bir parçasını koparır götürürsün en fazla, elinde patlar. Jüpitere düşen kuyruklu yıldızı hatırla, ilk yaptığı paramparça olmaktı. 

Ama bir süpernovadan kalanlarla kendi gezegenini yapmak, çocuk oyuncağı nerdeyse. Çünkü, yerçekimi senin dostun olacak o noktada, sana o gaz ve tozu birarada tutacak tutkal aramanı falan gerektirmeyecektir. Sana tek gereken, yeni patlamış bir süpernova. 

Ha, dedik ya dünya istisnai bir yer, görece. Hayat için en uygun yıldızlar, kızıl devler mesela. Bir kızıl devin yörüngesindeki, yıldıza kitlenmiş, tek yüzü hep yıldıza bakan bir gezegen bilhassa. 

Ama konumuz bu değil aslen, asıl mesele şu. Eski roma kaynaklarında, Sirius'tan kızıl yıldız olarak bahsedilir. Ptolemy, yani Batlamius, Sirius'un kırmızı renkli bir yıldız olduğunu söyler. İyi bir sorudur, ne oldu da, koca yıldızın ışığı beyaza döndü acaba? Eldeki tek tutarlı açıklama, o eski romalılar ve Batlamius'un yanlış yazdığı şeklinde. Ama neden yıldızın rengi gibi herkesin gözünün önündeki bir şeyi yanlış yazsınlar? Her neyse, bu iyi bilinen bir tartışmadır, sonu gelecek gibi de görünmemektedir. Ama, bu hal bile kocaman bir "Acaba?" sorusunu haketmiyor mu?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
10 saat önce, Karabiber yazdı:

diyalektik

tez + antitez = sentez demiyor mu?

P +  ~P  = Q 

Q yani sentez yerine herşeyi getirebilirsin diyor.Bunun için diyalektik  zırva ,marx akılsız,hegel salak  diyor. :)

Salak, zırva ve akılsız varsa o da bu ŞenKörü adam yerine koyanlardır.

Bu şenKör televizyoncular için bir raytig soytarısıdır, soytarılık da bir yetenektir, demek bu soytarılığı iyi yapıyormuş.

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, anibal yazdı:

Düşün ki gezegenimizi bir gamma topu vuracak. Unutma ki, uzayda doğal gamma topları bol bol mevcut. 

Ya da artık sığamıyoruz dünyaya, bu da bir ihtimal.

Venüs'ün dönmüyor oluşu falan sorun değil. Yeterince enerji varsa, sıkıntı olmaz, öyle şeyler. 

Dünyanin kar topuna dönmüs halini venüse tercih ederim. Yeryüzünde kalmadiysa yer altina ve okyanuslara aciliriz. Yani dünyamiza biraz itina gösterirsek, venüs icin harcanacak emegi dünya icin harcarsak bence daha dogru bir secim olur.

Sirius'a gelinmesi için, bir sürü aklı başında sebepler olabilir. Mesafeler falan filan da fasa fisodur. Kabulümüzde, Sirius'tan çıkıp Dünya gezisi yapabilen bir uygarlığı farz ediyoruz. böyle bir uygarlık için, Sirius sistemi, güneş sisteminden pek çok sebeple çok çok daha verimli olabilir. Uzay filmlerindeki tipler aklına gelmesin, gelecek uzaylıların canlı olduklarını bile çok çok büyük ihtimalle tartışıyor olacağımızdan da emin olabilirsin, bizden taaaa o kadar farklı olacaklar, en doğal halleri ile. 

Siriusun belkide hala üzerinde yürünebilecek kabugu olusmamis gezegenleri var. Sonucta günesten 25 kat daha fazla radyasyon yayan bir yildiz.

Nasil oldu bilmiyorum ama sen beni tamamen bilimkurgunun icine soktun gibi. Bilimkurgusal anlatim bilime politika karistirmaya benziyor.

Uzay filmlerindeki tipler gibi degil,farkli malzemeden android gibi canlimsilar diyorsun sonrada dünya yanlis tercih olur , dünyaya gelmek timsah havuzuna atlamaya benzer diye tamamliyorsun. Android yapana kadar uzaylinin kendini tip alaninda cok gelismis olmasi ihtimali var sayarak süper (hastalanmaz, mikroorganizma islemez) uzayliya dönüstürmüs olabilecegine ne diyeceksin.

Çok farazi düşünüyorsun. Öyle ki, en temel mevzu olarak, o uzaylıların bizimki gibi bir dünya meraklısı olacağını farzediyorsun. Belki dünya onlar için, yeterince radyasyon olmadığından çok çorak bir yer olacak. Belki dünya onlar için su, derişik asit kadar sakat olduğu için, çok çok tehlikeli bir yer olacak. Bunları falan çok fazla düzayak düşünüyorsun. Emin olabileceğin tek şey, bulacağın hiç bir uzaylının, bize benzemeyeceği. 

Radyasyon istiyorlarsa dünya atmosferinin biraz üzerine ciksinlar, radyasyon acligi cekeceklerini düsünmüyorum.

ilk gelecek olanlar burada kalmayi basarabilir ise onlardan üreyecek nesiller dünya ile uyumlu bir bünyeye sahip hale gelebilir, evrim burada yardimci olacaktir. Yildizlar arasi dolasabilen gezegenlerin dogasi ile oynayabilen bir uzaylidan bahsediyorsak cok daha fazla seyler yapabileceklerinide düsünmeliyiz. Onlara bence zorluk yok dünyada.

Ha, dedik ya dünya istisnai bir yer, görece. Hayat için en uygun yıldızlar, kızıl devler mesela. Bir kızıl devin yörüngesindeki, yıldıza kitlenmiş, tek yüzü hep yıldıza bakan bir gezegen bilhassa. 

Kizil deve dönüsmüs bir yildizin en uygun yer olmasini anlayamadim, bu benim hic duymadigim bir sey.

Ama konumuz bu değil aslen, asıl mesele şu. Eski roma kaynaklarında, Sirius'tan kızıl yıldız olarak bahsedilir. Ptolemy, yani Batlamius, Sirius'un kırmızı renkli bir yıldız olduğunu söyler. İyi bir sorudur, ne oldu da, koca yıldızın ışığı beyaza döndü acaba? Eldeki tek tutarlı açıklama, o eski romalılar ve Batlamius'un yanlış yazdığı şeklinde. Ama neden yıldızın rengi gibi herkesin gözünün önündeki bir şeyi yanlış yazsınlar? Her neyse, bu iyi bilinen bir tartışmadır, sonu gelecek gibi de görünmemektedir. Ama, bu hal bile kocaman bir "Acaba?" sorusunu haketmiyor mu?

Bunu da hic duymamistim varsa kaynak verirsen okuyum meselenin ne oldugunu anlamaya calismak isterim.

(Wow, isteyince nasil kibar yazabiliyorum, türkce yazmak konusmaktan daha kolaymis.)

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, kavak yazdı:

"Yurdum memleketindeki bol Prof´lu, Dr.´li ünvanların alın teri ile alındığına dair ciddi şüphelerim oluşmaya başladı" desem, yalan olmaz.

Harbiden bunlar bu ünvanları hangi çarşı pazardan araklıyorlar ? :D

Şaka falan yaptığım zannedilmesin, ki biz de senelerce tebeşir yuttuk sayılır.

Öyle deme iyileride var.Bu adami takip edip dinlemeye anlamaya calisirim. ilk paylasilan videodaki adami bilmiyorum ama

Iste bu bir bilim insani bana göre >>

Sitelerde Paylaş
On 10.05.2019 at 21:19, anibal yazdı:

Yok böyle bir martaval, kesin ve net.

Varlığını ispat edemiyorsan, yoktur. Ve bu her şey içinde geçerlidir. Mesela, şu an kafasını senin kıçına sokmuş bir timsah var diyorum, ispatlayabilir misin yokluğunu?

Varlığını ispat edememek yokluğa delil değildir. Andromeda galaksisinde  hayat barındıran gezegen yoktur diyebilirmisin? Bunu ispat edebilmen şu an için ve belkide ilelebet imkansız. Kesin yoktur diyemezsin. Makas aldim bilesin ;)

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, Pitaya yazdı:

Varlığını ispat edememek yokluğa delil değildir. Andromeda galaksisinde  hayat barındıran gezegen yoktur diyebilirmisin? Bunu ispat edebilmen şu an için ve belkide ilelebet imkansız. Kesin yoktur diyemezsin. Makas aldim bilesin ;)

Ipucu vermeli.

Andromeda cok daha büyük. Dünya benzeri gezegen olasiligi Milkyway'e göre iki üc kat fazla.

Birseyden bir tane varsa ikincisi olabilir( yalniz bunu simdilik evrenimiz icin bir tane daha demek icin erken olabilir, olmayabilir, evrenimizden cok uzaklarda ondan ayri baska evrenler olabilir)

tarihinde deadanddark tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 10.05.2019 at 22:56, teflon yazdı:

:)

"Bir çok şey" derken? Nedir o "bir çok" şey..? Neden hangi kısmı dahil, diğer kısmı neye göre hariç? 

Bir örnek alalım mesela..

(İhtimal ki önceki tecrübelerine binaen, gardını almaya çalışmışsın ama, hayırlısı...)

Millet daha var olabilme ihtimali, hakkını elde edememiş, ihtimal mazbatasını dahi alamamış bir "şey" için, bir de yokluk ispatı istiyor. O ne menem bir şeyse tabii..

Koca evrende mikroskobik canlılar gibi görünen biri için çok cesur laflar bunlar. Senin evren hakkında bildiklerin belkide %0.5 bile değildir. Biliyorum sandığın şeylerde bütünüyle kesin doğru değillerdir. 

Sitelerde Paylaş
23 dakika önce, deadanddark yazdı:

Öyle deme iyileride var.Bu adami takip edip dinlemeye anlamaya calisirim. ilk paylasilan videodaki adami bilmiyorum ama

Iste bu bir bilim insani bana göre >>

Elbette var; umarım sayıları hızla artar da şu habire yurdum memleketimin sözde bağımsız(!) medyasında boy gösteren çok bilmiş soytarılarından kurtuluruz.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 11.05.2019 at 00:52, bilgivehis yazdı:

Şimdi şöyle yapalım.

Örnekler üzerinden gidelim.

Sen tanrı var diyorsun.

Ben de yok diyorum.

Sen yokluğunu,

ben de varlığını

ispatla diyoruz.

Sen varlığını,

ben de yokluğunu

ispatlayamıyoruz.

Sen var dedin ama ortada bir tanrı yok.

Ben yok dedim, yine ortada bir tanrı yok.

Ne oldu şimdi?

Her iki türlü tanrı yok.

Belirsizlik derler ona. Sende bende avucumuzu yaliyoruz yani öyle bir durumda. 

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ipucu vermeli.

Andromeda cok daha büyük. Dünya benzeri gezegen olasiligi Milkyway'e göre iki üc kat fazla.

Birseyden bir tane varsa ikincisi olabilir( yalniz bunu simdilik evrenimiz icin bir tane daha demek icin erken olabilir, olmayabilir, evrenimizden cok uzaklarda ondan ayri baska evrenler olabilir)

Var olma olasılığı var ama yok olma olasılığıda var. Bizim ki gibi canlılarin olması için tüm sürecin neredeyse aynı olması gerekiyor. 

Ben tanrı nin tanımını yapamam ve çok merak ta etmiyorum. İnanmamin sebebi kanunlar. Kanunlar beni tanrı nin varlığına itiyor. Yanlış olabilirmiyim? Gayet tabi. 

Dinler veya diğer tanrı görüşleri umrumda değil. 

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, deadanddark yazdı:

Ipucu vermeli.

Var olma olasılığı var ama yok olma olasılığıda var. Bizim ki gibi canlılarin olması için tüm sürecin neredeyse aynı olması gerekiyor. 

Ben tanrı nin tanımını yapamam ve çok merak ta etmiyorum. İnanmamin sebebi kanunlar. Kanunlar beni tanrı nin varlığına itiyor. Yanlış olabilirmiyim? Gayet tabi. 

Dinler veya diğer tanrı görüşleri umrumda değil. 

Sitelerde Paylaş

Deizm = kapitalizm ve zengine yasa yapan demokrasidir.

Kaynak görüntüyü göster

Aha da tanrısıda budur :0_80cbc_37a71a73_L: Ne kadar basarsan o kadar çok satın alırsın.. Kimin elinde çoksa tanrıya sahiptir.. Fakirin tanrısı yoktur!

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, malta erigi yazdı:

Deizm din değildir. Dinlerin kuralları, ritüelleri olur.

içinde tanrı inancı olan herşey dindir, içinde tanrı inancı olmuyan herşey felsefedir, içinde çoklu tanrı olan herşey dindir. çoklu tanrıların, deizdem tek farkı , çoklu tanrılar olmasıdır, örnegin, 

ben yeni bir din yaratabilirim.

1: karadelik tanrısı.(görevi belli)

2: karanlık madde tanrısı.(görevi belli değil)

3: enerji tanrısı.(görevleri belli.)

4: madde tanrısı.(görevleri belli)

bu saydıklarım, 4 tanrı demektir. 

4 farklı görevleri olan 4 tanrı evreni yaratmıştır, baan göre bu en az deizm kadar mantıklı bir dindir..

amacımda bu zaten, kendi dinimi yaratmak üzereyim.. öyle bir din olucakki.

ne teist, nede atheist! en ufak bir açık bulamıyacak,

içinde metafizik öğelerin yanı sıra ,bilimsel veriler içericek...

bu 4 tanrı, evreni bilmsel verilerle yaratmıştır, ama insanlık için yaratılmamıştır,

bu benım tezlerimden sadece 1 tanesi , 2 .ise bu  4 tanrı aynı zamanda tek bir tanrı.

sadece hem metafizik teklık, ama bilmsel verilerle yaratılış anında teklı panteizm tanrısı yerine

4 tanrının evrene enerjisi ve 4 temel ispatın işleyiş düzenleri. termodinamık yasalardan tut.

insan anatomosine in sonrada atomlara gel, ve sonundada anti madde ile teklık yani hiçlik olarak 

gerçek kimliğine bürünen gizeml ibir tanrı modeli.

gelelim neden yaratıldıgımıza?

aslında bu örnekleme garip gelebilr,ama tezler ilk anlarda her zaman garip gelmiştir. insanlıga.

bu tanrının evrenı yaratması, bizden çok daha gelişmiş medeniyetler için olabilr.

burası bir iddadır. biz 3. boyuttayız. aslında evrenın tamamı 3. boyutlu değildir.

bizim 5 duyusal algımız 3 boyuttut. 4. ve 5. boyutlardakı canlılar bizi yönetıyor olabilr. tanrıda bu boyutlardan bagımsız onları yönetiyor olabilr. 

biz insanız 4. boyutlu veya 5 boyutlu algılıyamayız. ama 4. boyutta ve 5. boyutta yaşıyan canlıların duyuları daga geliişmiş ve daha komlikedir.

örnegın gözleriyle atom altı enerjilerini görebilir. burunlarıyla milyar ışık yılı uzaktakı canlıların kokusunu algılıyabilr. zihinleriyle, göreccelı olmuyan enerji ve canlıları görebilr. yetisine sahiptir.... bu dmektirki. onlarda 6 veya 10 duyu organı oldugu gerçeğidir... veya yaratılışları ve ömürleri çok daha uzundur diyebilriiz.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

amacımda bu zaten, kendi dinimi yaratmak üzereyim.. öyle bir din olucakki.

ne teist, nede atheist! en ufak bir açık bulamıyacak,

içinde metafizik öğelerin yanı sıra ,bilimsel veriler içericek...

Yorumsuz...:D

Sitelerde Paylaş

işte benim  yeni yarattıgımı dinim.... 4. boyuttakiler, 1: sonar sistemli duyu yetsine sahip canlılardır.

2: kızıl ötesi ve bluetoht frekansı algılama yetisine sahip.

3: wireless frrekansı genis dual  band  110.110.1100 nano herz görüş ve iletişim frekansına sahip canlılar yaşıyar oldugu  gerçeğidir.

4: ışık hızında zihinsel transporter yani teleport iletişimle ışınlama yetisien sahip karanlık enerjiyle beslenen güçler sahip.

5. boyuttakiler ise,

1: zihinsel yetiyle, 4. boyut ve 3. boyutları görme yetisine sahip canlılardır.

2: zihinsel yetiyle, enerjilerini üretme yetisien sahip, 5 .boyuttaki bir canlı enerjisiyle, kendi 

fiizksel enerjisinini dönüştürerek, yani convert ederek, boyutlar arası geçiş , delikleri açma yetisine sahiptir.

3:5. boyuttaki canlılar, zihinsel enerji frekansını kuantum enerjisine çevirerek(convert) 4. boyuta ve 3. boyuta 

göreceli olmuyan karanlık enerji oluşturma yetisine sahip tanrılardır... 

4.  bedensel enerji ile termodinamık yasaları , ışı ışık ve madde enerjilerini sabitliyerek, çalışma prensibi oluşturan enerjilere

sahip 5 .boyuttakı enerjiyi, 3 .boyuta aktarma özelliğine sahip , panteizm tanrılar. gerçi  panteizm ban çok 

kızıcak ama ben çoklu panteizm tanrılarının 5 .boyutta yaşadıgını . 4. boyuttada anukilerin septilyanlıların

tanrılarının yaşadıgını iddia ediyorum ve iddiamın sonunda kadarda arkasındayım..

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, sahin3 yazdı:

Deizm = kapitalizm ve zengine yasa yapan demokrasidir.

Kaynak görüntüyü göster

Aha da tanrısıda budur :0_80cbc_37a71a73_L: Ne kadar basarsan o kadar çok satın alırsın.. Kimin elinde çoksa tanrıya sahiptir.. Fakirin tanrısı yoktur!

dikkat!! ettinmi? o dalırın sembolü neden illiminati kokuyor...ücgen piramiti n anlamı çok derindir.

o konulara hiç girmiyelim tehlikeli konulardır.

üçgen piramit, ve kapitalizmın sembolüdür.

kapitalizmi yaratanlar gerçek tanrılardır..  o para sadece bir seomboldür. dünyayı yönetirler se nevinde mışıl mışık uyurken seni gözetlerler.çünkü onlar evrenın efendisidir..

1: kat  bizi sizin yerinize çalışırız eziliriz. siz bizi yönetin.2. kat bizi sizin yeriniz ortam orospulugunu yaparız siz rahat edin diye.

3: kat.biz sizi nyerinize öldürürüz siz rahat edin.

4 :kat..bizi sizin yerininize sahte dinleri icat eder birde peygamber yollarız siz rahat edin diye..

5: kat biz sizin yerinize tanrıları ve kitaplarını koruruz ama biz üst akıllız bize güvenebilrsiniz.

6: kat tada 4 masonık gizemli tanrı var.. 1. i japon 3. çüde yahudidir. bunlar depwebte bile kuantum

bilgisayarlar kullanır. onları göremeyiz göreceli değillerdir..onlar 8. basamak depwepte yasarlar. 

Image result for bizsizi nyerinize öldürrüz piramit

çünkü onlar, dünyanın gerçek hakimidir..

çünkü onlar senın evinin ve mirasının gerçek hak sahibidir.. çünkü onlar 40. katta otururlar..

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, Pitaya said:

Diyebilirim aslında. 

Ama soru o değil, soru, şu an seni ve sülaleni siken bir süper zenci için yok deyip diyemeyeceğin?

Sitelerde Paylaş
5 hours ago, deadanddark said:

Dünyanin kar topuna dönmüs halini venüse tercih ederim. Yeryüzünde kalmadiysa yer altina ve okyanuslara aciliriz. Yani dünyamiza biraz itina gösterirsek, venüs icin harcanacak emegi dünya icin harcarsak bence daha dogru bir secim olur.

Siriusun belkide hala üzerinde yürünebilecek kabugu olusmamis gezegenleri var. Sonucta günesten 25 kat daha fazla radyasyon yayan bir yildiz.

Nasil oldu bilmiyorum ama sen beni tamamen bilimkurgunun icine soktun gibi. Bilimkurgusal anlatim bilime politika karistirmaya benziyor.

Uzay filmlerindeki tipler gibi degil,farkli malzemeden android gibi canlimsilar diyorsun sonrada dünya yanlis tercih olur , dünyaya gelmek timsah havuzuna atlamaya benzer diye tamamliyorsun. Android yapana kadar uzaylinin kendini tip alaninda cok gelismis olmasi ihtimali var sayarak süper (hastalanmaz, mikroorganizma islemez) uzayliya dönüstürmüs olabilecegine ne diyeceksin.

Radyasyon istiyorlarsa dünya atmosferinin biraz üzerine ciksinlar, radyasyon acligi cekeceklerini düsünmüyorum.

ilk gelecek olanlar burada kalmayi basarabilir ise onlardan üreyecek nesiller dünya ile uyumlu bir bünyeye sahip hale gelebilir, evrim burada yardimci olacaktir. Yildizlar arasi dolasabilen gezegenlerin dogasi ile oynayabilen bir uzaylidan bahsediyorsak cok daha fazla seyler yapabileceklerinide düsünmeliyiz. Onlara bence zorluk yok dünyada.

Kizil deve dönüsmüs bir yildizin en uygun yer olmasini anlayamadim, bu benim hic duymadigim bir sey.

Bunu da hic duymamistim varsa kaynak verirsen okuyum meselenin ne oldugunu anlamaya calismak isterim.

(Wow, isteyince nasil kibar yazabiliyorum, türkce yazmak konusmaktan daha kolaymis.)

La havleeee..

Boş boş konuşyurosun, sanki dünyanın suyu çıktıda, başka gezegen aramaya çıktık....

Ama bu bizim dünyamızın suyu çıkmadı diye, birilerinin gezegeni mahvolmayacak demek değil. Merkürün yörüngesinden çıkıp gelip bize toslama ihtimali bile ciddi bir ihtimal, biliyor muydun? 

Senin hiç bir şeyler duymadığın, bilmediğin zaten farkında olduğumuz bir hal. Bizde sana o yüzden açıklıyoruz bu mevzuları. Bu da neyin mevzuları, eğer kendi gezegeninden taşınmak zorunda isen, nasıl bir gezegen seçmek durumunda kalırsın, onun meselesi. Yani, dünya öyle süper bir cennet değil, her uzaylı dünyayı seçmek durumunda da değil.

Elbette bilmezsin kırmızı devlerin neden daha iyi olduğunu. Çünkü enerjisi daha temiz, zararlı ışınları daha azdır. Hatta, kızıl cüceler bile hayat için çok çok iyi iş görebilir. Sen eminim çok çok müsloş, evanjelist propagandası dinlemişsin, sanıyorsun ki, ancak bizimki gibi mükemmel bir sistemde hayat olabilir. 

Mevzu için, farklı örnekleri görmek istersen, natgeo Extraterrestrial ve discovery alien planeti bul, izle biraz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...