Jump to content

evrendeki en güçlü ve gerçeğe en yakın din deizmdir.

Recommended Posts

burda her olasılık mümkün olabilr, tehlikeli bir konu başlığı bu, akıl ve mantığı yani canlıyı yaratma olasılı var olan bir tanrının,

bu kadar bilgiyi akıl yoluyla değil, yaratılış yoluyla yaptığını düşünüyorum,

bilgi var olan bir olgudur.

yaratılış farklı  birşey,

varolmayan birşeyi, icat edip montajlama yapmak yaratmak değildir,

hiç birşeyin varolmadığı bir hiçlikte, herşeyi var etmek yaratılıştır.

bu kavramlar ciddi biçimde karıştırılıyor.

tanrının varlığı yada yokluğu kavramıda mantık hatası içeriyor.

tanrı nedir? henüz tam olarak bilnmiyor, elimizdeki tek veri evren ve yaratma özelliği olan bir 

düşünce teknigidir.

işin ilginç yanı, aklımız ve mantıgımız yaratılış ise, akıl ve mantık dışı bir varlık oldugu kesindir. 

böyle bir  yaratıcıyı nasıl ispatlamayyı düşünüyorsunuz? sadece zihinsel bir mantıklamı? 

olmadıgını ispatlamak inanın bana oldugunu ispatlamaktan daha zordur, çünkü gerçekten vardır..

ispatlıyamam ama var olduguna eminim.. 

emin olmamdakı en büyük güvencede,  ispatsız  ve bilinmeyen bir gizem oluşudur. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 225
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Var oluşun gizemini açıklamak için var oluştan daha büyük bir bilinmezlik kullanmak akıl işi değil.

Tanrı fikri saçmalıktır, bilinmezlikleri bir üst mertebeye taşıyıp halının altına süpürmekten başka işe yaramaz.

Tanrı’nın varlığına dair en ufak bir işaret yok, üstelik akla ve mantığa tamamen zıt bir iddia.

Hal böyleyken tanrı fikrinde ısrarcı olmak, ölüm fikri ve yok olmaktan korkan zavallıların sığındığı beyin fukarası bir avuntudan ibarettir.

Natüralist görüş tek gerçek olan ve mantıklı seçenektir. Korkmayın, doğmadan önceki milyarlarca yıl neredeyseniz öldükten sonra da orada olacaksınız. Evren den emanet aldığınız atomlarınız evrene tekrar dağılacak, belki aynı atomlar başka bir canlı nın vücuduna karışacak..

Eşkiya filminde Şener Şen usta nın dediği gibi;

Korkma sadece toprağa gideceksin... Sonra toprak olacaksın... Sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin... Oradan özüne ulaşacaksın... Çiçeğin özüne bir arı konacak... Belki... belki o arı ben olacağım.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Eşkiya filminde Şener Şen usta nın dediği gibi;

Korkma sadece toprağa gideceksin... Sonra toprak olacaksın... Sonra sularla birlikte bir çiçeğin bedenine yürüyeceksin... Oradan özüne ulaşacaksın... Çiçeğin özüne bir arı konacak... Belki... belki o arı ben olacağım.

Bir zaman cok ünlü birilerinin soludugu havayi ,ictigi suyu icmis olmak gibi. Ben icecegim sonra bir baskasi, yüz sene sonra yine bir baskasi.

Sitelerde Paylaş

ölümden korkmamak diye bir kavram yoktur, bu doğamızda var, canımız acıdığında bile , acıdan korkarız,

bir asansörde  elektrikler kesilince ölürmüyüz? diyede korkarız, ellerimiz titrer, korku  her yerimizi sarar,

ben korkmuyorum diyen kim olursa olsun? açıkça  pişkin pişkin yalan söylediği aşikardır.

evrende korkmayan bir insan yoktur, bir mafya bile , korkar, öldürülmekten korkar, 

korku insanın doğasının kaynağıdır.

bir tacavüz mahkumu bile,  cezaevinde öldürül mekten korkar,  korku psikolojik bir kavramdır, korku 

psikolojisi genetik olarak, doğamızda vardır.. 

korku insanın bilinç!  altını etkiler, paradox bir yaşam verimeye başlar.

korkuyu en fazla ölüm anında hissederiz..

insanlar itiraf etmesede, bilnç altlarında, doğuştan genetik olarak, 

1 :yalnızlık korkusu.

2: öldürülme korkusu.

3:  öldürme korkusu.

4: ölümden sonra ne olucagı? korkusu.

5: neden varoldum? korkusu 

yatmaktadır.

bu psikolojık bir hastalık değildir aksine, saglıklı bir düşüncedir..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...