Jump to content

Mükemmel böbreklerimiz tesadüfle,basit diyaliz makinası bilim ve akılla mı oluşur?

Recommended Posts

Ya bir dinin mensupları 1400 sene boyunca hiç mi gelişemez arkadaş! Hiç mi kendilerini geliştirmezler, yenilemezler? 1400 senedir hep aynı argüman: Kuşlar çok güzel, ağaçlar çok güzel, dağlar çok güzel; demek ki Allah var.

Adamların başka üretebildiği bir argüman yok. Çünkü kafa 1400 senedir hep aynı, sabit, yerinde sayıyor. 

Böbreklerimiz mükemmelmiş. Kime göre, neye göre mükemmel? Kim koyuyor bu mükemmelliğin tanımını, kim belirliyor?

Şimdi çıkıp buraya böbreklerin ya da diğer organların kusurlarını sıralasak hepsine bir kulp bulur bu Müslüman. Çünkü Müslümanlar her şeye bir kulp bulur. Mesela "Doğa ve canlılar mükemmelse neden genetik hastalıklar var?" diye sorsak "Bu da Allah'ın imtihanı" falan diye cevaplarlar. 

Doğa da, canlılar da kusursuz falan değil bilakis son derece kusurlu. Canlıların çoğu daha üreyemeden ölüyorsa, çoğunun nesli tükeniyorsa burada kusurlu bir düzen var demektir. Binlerce, yüz binlerce ve hatta milyonlarca balık yumurtası içerisinden sadece birkaçı yaşayıp yeni birer canlı meydana getirebiliyorsa bu tesadüftür, ortada herhangi bir akıl ya da tanrı iradesi yok demektir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

13 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

teist görüşü nasıl reddeder ki organların durumu? bilakis her şeyi yerli yerinde yapan bir yaratıcıyı ve ihtiyacımıza göre yapılmış gözler,kalp vs. organlar var. biz bile bir makine yaparken onun amacını güdüyoruz ama organların ve uzuvların size göre bir amacı ve bu işlevini yapan bir güç ve bilge bir tanrı yok öyle mi ?

Tanrının bizi mükemmel yarattığını iddia ediyorsanız bu organlara neden ihtiyacımız var?
Kadir-i mutlak tanrı pekala bizi organsız yaratabilirdi, enerjiyi direkt olarak güneşten alabilirdik. 
Oksijen solumaya ihtiyaç duymayan varlıklar olabilirdik.
Yüksek basınca, soğuk ve sıcağa, radyasyona dayanıklı olabilirdik.
Böylece sonsuz uzay boşluğu büyük bir israf olmaktan çıkar, insan yaşamına müsait bir hale gelir ve anlam kazanmış olurdu.
Kırılgan, binlerce hastalığa açık, enerji ve oksijen ihtiyacını bu kadar dolaylı ve verimsiz yollardan karşılaması zorunlu bir vücut mükemmellikten çok uzak duruyor.

İstediğiniz kadar kendinizi kandırın, gerçek ortada.

Sitelerde Paylaş
12 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

Tanrı her şey için bir sebep biçmiştir.Her şeyi bir nedensel sürece bağlamıştır ki nitekim akciğer kalp olayı da oksijeni almak için birer sebepten ibarettir.

İhtiyaca binaen neyin martavalı? Geçen bir apartman vardı ya, göçtü gitti durduğu yerde, kartalda mıydı? Hah, senin ettiğin bu lafta o. Diyorsun ki, o apartmanı yapan mühendis, müteahhit ihtiyaca binaen o binayı öyle yapmış, o müteahhit ne yüce müteahhit, o mühendis ne ölçülü, ne akıllı mühendis...

Lan yaptığı şey, bildiğin sıçıp sıçıp her yeri bok ediyor, sen gelmiş "amanda ihtiyaca binaen" diye sayıklıyorsun. Sıçan bir mahluk yaratan bir şey nasıl akıl fikir sahibi olur?

Akciğer kalp olayı da gereksiz ve salak bir iştir. Oksijenin ortasında yaşayan bir canlı için, ebleh bir iştir. O tür nefes alma, ancak su altında anlamlı olur, ama sen su altında nefes gene alamıyorsun. Yoksa, acaba, sen ataları su altında yaşamış o yüzden de akciğer ve kalbe mahkum olmuş biri olmayasın?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, anibal yazdı:

İhtiyaca binaen neyin martavalı? Geçen bir apartman vardı ya, göçtü gitti durduğu yerde, kartalda mıydı? Hah, senin ettiğin bu lafta o. Diyorsun ki, o apartmanı yapan mühendis, müteahhit ihtiyaca binaen o binayı öyle yapmış, o müteahhit ne yüce müteahhit, o mühendis ne ölçülü, ne akıllı mühendis...

Lan yaptığı şey, bildiğin sıçıp sıçıp her yeri bok ediyor, sen gelmiş "amanda ihtiyaca binaen" diye sayıklıyorsun. Sıçan bir mahluk yaratan bir şey nasıl akıl fikir sahibi olur?

Akciğer kalp olayı da gereksiz ve salak bir iştir. Oksijenin ortasında yaşayan bir canlı için, ebleh bir iştir. O tür nefes alma, ancak su altında anlamlı olur, ama sen su altında nefes gene alamıyorsun. Yoksa, acaba, sen ataları su altında yaşamış o yüzden de akciğer ve kalbe mahkum olmuş biri olmayasın?

bakın kendiniz itiraf ettiniz bile kusurluda olsa bir mütahit var.akıl ve mantık bunu zorunlu kılıyor dediğiniz gibi .

Sitelerde Paylaş

Ataları tarafından,atalar dini islama inanmaya programlanmış,iman putuna tutsak edilmiş,iman putuna tutsak edilerek,kuranın içeriğinde ne yazıyorsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış,iman putuna tutsak edilerek islamı eleştirme yolu kapatılmış,islamda yanlış,mantıksızlık,tutarsızlık bulma hakkı elinden alınmış,atalarının inanç ve öğretilerinin tutsağı olan,allah,cinler,melekler,yıldızlarla taşlanan şeytanlar,alev toplarıyla vurulan cinler,yıldırımları,dolu tanelerini yönlendirip dilediğine isabet ettiren allah,balığın içinde yaşayan bir adam vb mitolojik söylemlere görmediği halde gerçek diyen,dahası bunları gerçek ve doğru olarak görmeyenlere ortada kabul edilmeyen bir gerçek olmadığı halde inkarcı diyen bir zombi olarak sen mükemmel misin şimdi?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

bakın kendiniz itiraf ettiniz bile kusurluda olsa bir mütahit var.akıl ve mantık bunu zorunlu kılıyor dediğiniz gibi .

Haklı.Akıl ve mantık bunu zorunlu kılıyor.Allahın her canlıyı tasarlayarak yoktan var etmesini.Örneğin sivrisinekler 70 milyon yıl önce tasarlanmış,birdenbire yoktan var edilmişlerdir.Yaratılış sayıları 500.000 dir.Ayrıca yüce Allah 65 milyon yıl önce de sıtma parazitlerini tasarlayarak yoktan var etmiştir.Bunların sayısı da 2.000.000 dur.Bu sıtma parazitleri enfekte olan sivrisinekler de,sıtma parazitleri birlikte en çok insan öldüren canlıların başında gelmektedir.

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
34 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Boktan da olsa bir put kabul edin, ona bile razıyım diyorsun yani. Buraya kadar düştün, ha. Arabın putunu kabul ettirmek için atmadığın takla kalmadı, kukla gibi oynatıyor 1400 yıl öncesinin cahil çöl bedevileri senin gibi salakları.

Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, sağduyu yazdı:

Boktan da olsa bir put kabul edin, ona bile razıyım diyorsun yani. Buraya kadar düştün, ha. Arabın putunu kabul ettirmek için atmadığın takla kalmadı, kukla gibi oynatıyor 1400 yıl öncesinin cahil çöl bedevileri senin gibi salakları.

kabul  etmeniz  lazım  ayrıca  putun  yaptıkları  güzel  ve  kusursuz  şeyleri  görmezden  gelmek  ayrı  bir  ironi 

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Ney itiraf ettik kaz kafalı...

Saan, salak laz müteahhidin bile yapmayacağı kadar salak bir iş bu diyoruz, sen ne anlıyorsun?

Napcaaan, mecbuurrrr.. Götünden başka tarafın olmayınca, elbet onunla anlaycan böyle.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, anibal yazdı:

Ney itiraf ettik kaz kafalı...

Saan, salak laz müteahhidin bile yapmayacağı kadar salak bir iş bu diyoruz, sen ne anlıyorsun?

Napcaaan, mecbuurrrr.. Götünden başka tarafın olmayınca, elbet onunla anlaycan böyle.

peki  canlılar  hayatlarını  nasıl  devam  ettiriyorlar  size  göre  her  şey  kusurlu  her şey  (boktan) ise  siz  öyle  bir  konuşuyorsunuz  ki  her şey  saçma  sapan  her şey  tamamen  kusurlu  ama  bakıyoruz  canlılar  hayatlarını  bu  (dandik) tasarimla  devam  ettiriyor 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

canlılar  alemi  kusursuzdur.Fiziki  olarak. dünyanın  güneş  etrafında  dönüşü  keza  diğer  gezegenlerin de.

Kusursuz demek için çok cesursun. Kusursuzsa hastalıklar niye var? Bir grip virüsü bile seni 3-5 gün yatağa mahkum ediyor. Dünyanın güneş etrafında dönüşü ile kusursuzluğun ne alakası var?  Fizik kanunlarına göre oluyor. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Kusursuz demek için çok cesursun. Kusursuzsa hastalıklar niye var? Bir grip virüsü bile seni 3-5 gün yatağa mahkum ediyor. Dünyanın güneş etrafında dönüşü ile kusursuzluğun ne alakası var?  Fizik kanunlarına göre oluyor. 

maşallah  fizik  kanunlarına  kusursuz  isleyebiliyor  kendi  başına 

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

peki  canlılar  hayatlarını  nasıl  devam  ettiriyorlar  size  göre  her  şey  kusurlu  her şey  (boktan) ise  siz  öyle  bir  konuşuyorsunuz  ki  her şey  saçma  sapan  her şey  tamamen  kusurlu  ama  bakıyoruz  canlılar  hayatlarını  bu  (dandik) tasarimla  devam  ettiriyor 

Nereye devam ettiriyorlar, gene ne yediysen, ishal ishal sıçıyorsun boyuna.

Git bak bakalım, mezarlıklar mesire yeri olarak mı yapılmış?

Bir balığın bir kaç milyon yavrusu oluyor, ama balıkların nesli tükeniyor, sen diyorsun devam ettiriyor.

Evet, her şey saçma sapan, her şey kusurlu. Ve işte o haliyle, ite kaka biraz yaşayıp gitmeye çalışıyor. 

Eğer o şeylerin idare eder dahi ise, ömrün boyu ne hasta olman, ne doktora gitmen, ne ilaç alman lazım. Eğer şu lafları edip, doktora ve eczaneye gidiyorsan, bu ancak götveren bir ibne olduğun anlamına gelir, haksız mıyım?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

canlılar  alemi  kusursuzdur.Fiziki  olarak. dünyanın  güneş  etrafında  dönüşü  keza  diğer  gezegenlerin de.

Hala aynı martavalı okuyorsun  arap masallarıyla beyni körelmiş ezberci arkadaşım. Sana insanlar burda binlerce kez anlattığı halde o sığ beynin algılamıyor malesef.

Canlılar kusursuz falan değil.Canlıların vücüdunda körelmiş yapılar vardır. Bazı canlılarda eksik organla doğar mesela Vajinasız doğan kadın. Organları dışarıda doğanlarda görülür.Bazı insanların da çok erken yaşta organları iflas eder çalışamaz duruma gelir! Sakat doğanlara, yapışık doğanlara, kafasının arkasında başka bir yüzle doğanlara ise hiç girmiyorum. Ne kadar becerikli tanrı değil mi? He senin tanrın onları sınamak için yapıyordu değil mi? pardon !

Gezegenlerde güneşin etrafında aynı yörüngede dönmez , DÖNEMEZ! Güneş kütle kaybediyor zeka özürlü arkadaşım benim beynin bunu algılamıyormu sana bunu ben kendim 2 kere yazdığımı hatırlıyorum! Kütle kaybeden cismin etrafındaki nesneler aynı çekim gücüne mahruz kalamaz! Yani değişir!  Güneş saniyede 600milyon ton hidrojen yakarak bunu 596 milyon ton helyuma çevirir geri kalanda enerji olarak uzaya yansır ! Bedava enerji yok anlayacağın bir yerden bir enerji geliyorsa bilki onunda bir pili vardır ! Senin dediğin gibi herşey mükemmel olsaydı dünya güneşten her yıl 1.5 cm , ay da dünyadan 3.8cm uzaklaşmazdı !  Hadi bütün bunları bilmiyorsun yıldızların şişip kırmızı dev olduklarınıda mı duymadın?  gezegenler nasıl aynı  yörüngede dönebilir? Güneş kırmızı dev olduğunda Merkür , Venüs güneş tarafından yutulacak muhtemelen dünyada!

tarihinde lawrenceKrauss tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
12 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Hala aynı martavalı okuyorsun  arap masallarıyla beyni körelmiş ezberci arkadaşım. Sana insanlar burda binlerce kez anlattığı halde o sığ beynin algılamıyor malesef.

Canlılar kusursuz falan değil.Canlıların vücüdunda körelmiş yapılar vardır. Bazı canlılarda eksik organla doğar mesela Vajinasız doğan kadın. Organları dışarıda doğanlarda görülür.Bazı insanların da çok erken yaşta organları iflas eder çalışamaz duruma gelir! Sakat doğanlara, yapışık doğanlara, kafasının arkasında başka bir yüzle doğanlara ise hiç girmiyorum. Ne kadar becerikli tanrı değil mi? He senin tanrın onları sınamak için yapıyordu değil mi? pardon !

Gezegenlerde güneşin etrafında aynı yörüngede dönmez , DÖNEMEZ! Güneş kütle kaybediyor zeka özürlü arkadaşım benim beynin bunu algılamıyormu sana bunu ben kendim 2 kere yazdığımı hatırlıyorum! Kütle kaybeden cismin etrafındaki nesneler aynı çekim gücüne mahruz kalamaz! Yani değişir!  Güneş saniyede 600milyon ton hidrojen yakarak bunu 596 milyon ton helyuma çevirir geri kalanda enerji olarak uzaya yansır ! Bedava enerji yok anlayacağın bir yerden bir enerji geliyorsa bilki onunda bir pili vardır ! Senin dediğin gibi herşey mükemmel olsaydı dünya güneşten her yıl 1.5 cm , ay da dünyadan 3.8cm uzaklaşmazdı !  Hadi bütün bunları bilmiyorsun yıldızların şişip kırmızı dev olduklarınıda mı duymadın?  gezegenler nasıl aynı  yörüngede dönebilir? Güneş kırmızı dev olduğunda Merkür , Venüs güneş tarafından yutulacak muhtemelen dünyada!

Her  şey  gibi  gezegenlerinde  ömrü  var  bütün  sistemlerinde  ben  size  ölümsüz  demedim  ki  her şey de  bir  nizam  ve  hikmet  tecelli  ediyor  dedim.

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Her  şey  gibi  gezegenlerinde  ömrü  var  bütün  sistemlerinde  ben  size  ölümsüz  demedim  ki  her şey de  bir  nizam  ve  hikmet  tecelli  ediyor  dedim.

Az önce  kusursuz diyordun ne oldu hemen asena gibi kıvırmaya başladın? 

1 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Sitelerde Paylaş
18 dakika önce, lawrenceKrauss yazdı:

Az önce  kusursuz diyordun ne oldu hemen asena gibi kıvırmaya başladın? 

Bilinen huyudur onun, huyu kurusun...:D

Siz tane tane güneş kütlesini kaybediyor demenize rağmen o bundan muhteşemlik, kusursuzluk çıkarmaya devam eder. 

Bundan hiç şüpheniz olmasın.

Kendisi "Ölümsüz dememiş...miş."

Bir cisim kütlesini kaybedince akabinde cereyan eden değişiklikleri anlayabilecek kapasitede olmadığı malum.

Muhtemelen kusursuz, muhteşem, dört dörtlük kelimelerinin tam olarak ne anlama geldiğini bildiğini de zannetmiyorum.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
28 minutes ago, akılsızşuursuzatom said:

Bak şuraya sıçıyorum, ne büyük nizam, ne büyük hikmet tecelli ettiriyorum, şimdi dön ve bana tap hemen, secde et bre kafir melun ayaklarıma...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...