Jump to content

Mükemmel böbreklerimiz tesadüfle,basit diyaliz makinası bilim ve akılla mı oluşur?

Recommended Posts

17 minutes ago, nogodbutAllah said:

yine boşa gitmez

en azında kendim yazar kendim okurum:)

bildiğimi tekrar etmiş olurum:)

bu biraz kendin çal kendin oyna gibi oldu

ama ne yapalım:)

okumak kadar yazmakta mühimdir

ama ne okuduğumuzda bir o kadar mühimdir.

Seni defalarca şikayet ettim, atılana kadar da etmeye devam edeceğim. Kimin torpillisisin bilmiyorum ama bir sürü değerli arkadaşımız yok yere atılmışken, senin ısrarla kuralları çiğnemen kanıma dokunuyor.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 89
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Kur'anı Kerim bir çok ayette der ki: onları uyarsan da uyarmasanda birdir değişmez inanmazlar.

Kur'an inanmayanları ölü mahiyetinde görür

bir ayette de mezardakilere işitiremezsin der

bir başka yerde ebedi bir ölümle ölmüş olanların namazlarını kılma der

adeta mümin öldüğünde ruhen haydır beden sadece ölüdür

o yüzden namaz bedene değil ruh hatırına kılınır

nasıl ki ölü eşek kurttan korkmaz

küfür ehlide sanki o yüzden cehennemden ateşten azaptan korkmuyor gibi bir hal var

başka ayetler de de onlar cehennemde ne diri ne ölü ikisi arası bir halde dirler buyurur sanki yarı baygın yarı ölü zombi gibi bişeyler.

hz ibrahime put-şiken denir yani put kıran

islam putları kırmıştır

nemrut firavun puttur Allah hakiki ilah yerine konulmaya çalışandır put

nefis puttur

madde puttur

Sitelerde Paylaş

kardeşim boşver beni yahu

engelle hiç görmezsin

beni bir detay olarak bir kenar süsü olarak gör:)

sayfadaki süse takılma asıl sahife merkezinde yazılanlara bak

malumdur  hz Kuran  buyurur her şey çift yaratılmıştır

çiftler zıt kutuplardır birbirini çeker

şimdi ateist mümin zıt kutuplar

bir arada olacaklar ki ilerleme olsun

o zaman biz gidelim ateistler kendi aralarında ne yapacaklar

biri der :ben inanmıyorum

öbürü: ben daha çok inanmıyorum

diğeri: ben de inanmıyorum ama daha az inanmıyorum

hepsi birden : biz inanmıyoruz

deliler koğuşuna döner

zıt kutuplar olacak ki müsademei efkardan barika ı hakikat doğsun:)

Sitelerde Paylaş
9 minutes ago, nogodbutAllah said:

kardeşim boşver beni yahu

engelle hiç görmezsin

beni bir detay olarak bir kenar süsü olarak gör:)

sayfadaki süse takılma asıl sahife merkezinde yazılanlara bak

malumdur  hz Kuran  buyurur her şey çift yaratılmıştır

çiftler zıt kutuplardır birbirini çeker

şimdi ateist mümin zıt kutuplar

bir arada olacaklar ki ilerleme olsun

o zaman biz gidelim ateistler kendi aralarında ne yapacaklar

biri der :ben inanmıyorum

öbürü: ben daha çok inanmıyorum

diğeri: ben de inanmıyorum ama daha az inanmıyorum

hepsi birden : biz inanmıyoruz

deliler koğuşuna döner

zıt kutuplar olacak ki müsademei efkardan barika ı hakikat doğsun:)

Sorun senin müslüm olman değil. Isteyen her müslüman gelip burada bizimle tartışabilir. Problemin ne olduğunu biliyorsun çünkü seni birkaç defa uyardım. Kurallara biz uyuyorsak, sen de uyacaksın. Bu kadar basit.

Sitelerde Paylaş

bütün bilimsel teknolojik gelişmeler tabiattan hayvanlardan yaratılmış sistemlerden esinlenerek meydana geliyor

uçak kuşlardan esinlenmiş  gemi balıktan

ama hep merak ederim bir kuşun kanadı  aşağı yukarı hareket ederken değişik manevralar yaparken bir uçağın kanatları niye sabit?

yapılan çalışmalar uçağın kanatlarını kuş gibi hareket ettirmek için komplex bir sistem gerekiyor

dahası bunu açıp kapama şeklinde hareket fazla ağırlık ve enerji istiyor

oysa kuş kanatları hafif ve her türlü manevraya  sahip

malum uçaklar sadece hava alanından yukarıya doğru eğik bir hat ile havalanmak zorunda

oysa kuşlar   her yönden hareket inme uçma kabiliyetine sahip 

direkt dikey iniş kalkış uçaklarda yoktur bazı modeller d eyapmaya çalışıyorlar

şayet bu gerçekleşse  hava alanına gerek kalmaz

bir nevi helikopterler pervaneleri ile bu kuş kanat manevralarına yaklaşıyorlar ama sadece o kadarcık.

67:19 "Üstlerinde kanat çırparak uçan kuşlara bakmazlar mı? Onları (havada) ancak Rahmân tutuyor. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla görendir. "

kuşların  adeta namaz safları gibi düzenli nizamlı uçmaları da ayrı harikadır

ebabil kuşları gaga ve ayakları ile ateşten bomba gibi taşlar bırakırlar devasa fiiller darmadağın olur.

teknik meknik bilim evrim ama

bir basit yumurtadan 21 günde çıkan bir yavru kuşun manevrasına dahi yetişemiyorsun.

Sitelerde Paylaş
36 dakika önce, malta erigi yazdı:

Sorun senin müslüm olman değil. Isteyen her müslüman gelip burada bizimle tartışabilir. Problemin ne olduğunu biliyorsun çünkü seni birkaç defa uyardım. Kurallara biz uyuyorsak, sen de uyacaksın. Bu kadar basit.

Sn. malta eriği

Muhtemelen bu zatın kendisi de kendi inancından pek emin değil gibi, yoksa neden birebir sorulanları görmezden gelsin ve sürekli monoloğ yapmaya heveslensin ?

Dini imanı harbiden zayıf ve buraya gelip içi boş nutukları üfürerek inancını pekiştirmeye çalışıyor. Halbuki bunu yaparken, ne kadar da gülünç duruma düştüğünün farkında bile değil. Hatta bazı dindar kardeşleri bile haklı olarak bunun bu halinden şikayetçi.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

küfür ehlinin argümanları hep aynı 

ta şeytandan firavundan nemruttan beri aynı

dolayısı ile bu argümanlara yabancı değiliz biliyoruz

ve dahi milyon kez bu basit temelsiz argümanlara cevaplar verilmiş olmasına rağmen gözünü kapatarak yok ben görmedim inatçılığınıda biliyoruz

biz daha çok Kur'an temelli cevaplar yazıyoruz yani Kur'an ne der bunlara onu yazıyoruz

görmezden gelme gözlerini kulaklarını kapatma inkarcılarda vardır

dalga geçme kibir onlarda vardır

Kur'an okunduğunda gürültü yapın duyulmasın derler

zira kulaklarına giren hakikatler onların çürük temelsiz argümanlarını yok eder mecburen inanmak zorunda kalırlar verecek cevaplarıda yoktur

açtığım kaç başlığın kaçını tam okudunuzda diyalog istiyorsunuz

gidin bir benim mesajları birde yazdıklarınızı okuyun göreceksiniz

psikolojik hastalıktır yansıtma yapmak

imanın bir zerresi bile yeterlidir zira sağlamdır

bir ip kısa olsa ama sağlam olsa onunla bir iş yapılır

ama milyon çürük ip olsa üst üste konsa sağlam bir ip elde edilmez zira çürükten sağlam olmaz

küfür argümanları çoktur ama çürüktür hükmü yoktur bin tane sıfırı topla yine sıfır zira küfür yokluktur

ama iman varlıktır 1 dir tek başına zati olarak varlığı olduğu gibi diğer sıfılarında başına dikilir onlara mana kazandırır

iman nur gibidir kafirlere dahi mana kazandırır  hayatlarını büsbütün ümitsiz çaresiz mutlak yokluk içinde geçirmezler

bir ümit belki ölümsüzlük vardır hayat vardır ahiret vardır deyip büsbütün bedbaht olmazlar.

Sitelerde Paylaş

@nogodbutAllah

Muhterem

Siz sorulan soruların kaçına yanıt verdiniz?. Bence 1%´ine bile değil.

Siz şimdi böyle habire saçma sapan cümlelerle misyonerlik yaparak, kimleri dindar yapacağınızı zannediyorsunuz ?

Bak ne diyeceğim...

Siz bir safkan müslüman olarak, bu davranışınızla dindar kardeşiniz @Emre Karaköse´yi resmen yalancı konumuna düşürüyorsunuz.

Kendisi, bizzat sizin yüzünüzden bazı konularının yanından dahi geçemez oldu. Valla helal olsun size.:D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
On 26.05.2019 at 18:20, nogodbutAllah said:

titreşim,dinamik kanun ve kuvvetler

elim bacağım kolumda kas 

kalbimde kas

kalbimdeki titreşim kolumda bacağımda elimde olsa idi

ben hiçbirini kendi kontolümle hareket ettiremezdim

elektrik çarpmış gibi kalb gibi kasılan gevşeyen bir şey olurdu

düşün tüm bedenin kalb gibi kasılıp gevşiyor hiç kontol edemiyorsun

bazen değişik tikler ve felç ile kontol edilmeyen durumlar olduğunda daha net anlaşılır

öte yandan kalbim elim ayağım gibi isteğe bağlı kas olsa idi belli süre hareket ettirirdik sonra kramp girer yorulur dururduk kalbte dururdu ölümde gelirdi

işte bütün bu hikmetli iradeli şuurlu yapıların yerli yerinde olması zaten işi  farklı kılıyor

öyle bilim filim madde evrim devrim tesadüf ile açıklanacak şey değil

kaldı  ki bilim evrim v.s modern bir şey sonradan ortaya çıkan şeyler

bunlar ortada yok ikende tüm canlılar kozmik sistemler aynı sistemle ürer beslenir ölür dönerlerdi

Bunların hepsi evrimle, abiyogenezle bal gibi, çatır çatır açıklanıyor. Sorun sizlerin bunlardan zerre haberi olmayan kör kütük cahiller olmanız.

Hoş açıklanmasa ne olacaktı? İnandığınız tanrı, henüz açıklanamayanların üzerine taht kuran, bilinmeyenden beslenen aciz, ezik bir nane mi?

Hayır, isteğe bağlı kasılan kaslardan oluşan kalpler falan mı gördün de, gelip maval okuyorsun bize burada?

Sen bize gözdeki kusurdan bahset, vas-differans kanallarındaki garabeti açıkla, Larynx sinirindeki lüzumsuzluğu izah et.

Bardağın boş tarafına bir izahatin var mı, bununla gel.

su mucizevi bir moleküldür

neden h2o da h202 değil veya h0 değil

diyenlar bir h2o2 yi denesin farkı göreceklerdir:))

Neden şunu bunu denesin?!!

Ortada su olmak için başka moleküller ve bağları kullanan da başarısız olan örnekler falan mı var da, şunu bunu denettiriyorsun aklın sıra?

H2o'nun başka türlü olma şansı var mı ki? Varsa göster.

Saçma sapan mantık safsataları, korkuluk safsatası!..

su gerçekten mucizevi tek bir moleküldür

molekülde atomların açısal dizilişleri sayıları kurdukları bağların özellikleri enerji seviyeleri elektron ssayı ve seviyeleri hepsi

baştan aşağı mucizedir

su oksijence negatiflik hidrojence pozitiflik gösterir 

"

Mucize falan yok. Ne mucizesi? Neye göre mucize?

Mucize için önce bir imkansızlık, onun için de bir referans noktası gerekir.

Nerede bu referans noktası? Neyi neyle kıyasladın da mucize ilan ettin?

Tekrar tekrar deneyip de, su olmaya çalışıp da olamayan şeyler mi var ortada, nedir?

Nasıl olması gerekiyorsa, öyle oluyor işte. Bunu gelsin de tanrı değiştirsin bakalım.

Su sadece bir örnek ayrıca.

Bu durum elementlerin tamamı, moleküllerin hepsi, iyonik ve kovalent bağların her biri için geçerli zaten.

Gelip suya takılmışsın.

Su, iki hidrojen ve bir oksijen atomundan oluşan, H2O moleküler yapısına sahip inorganik bir maddedir. İyonik olarak da bir hidrojen iyonunun (H+), bir hidroksit (OH-) iyonuna bağlanması şeklinde tanımlanır.

Suyun molekül yapısı düzgün dörtyüzlü şeklindedir. Bu geometrik şeklin tepesinde oksijen atomu, birbirlerine komşu olmayan alt iki köşede oksijene bağlanmış iki hidrojen atomu ve diğer iki köşede ise ortaklanmamış elektron çiftleri bulunur. Hidrojen atomları oksijen atomuna 104,5 derecelik bir açıyla bağlanmışlardır. Bu açıya bağ açısı denir.

Suyun molekül yapısı dipol özelliktedir. Molekülün çevresinde elektrik dağılımı homojen değildir. Yapının oksijen tarafında elektron yoğunluğu fazla olup negatif yük (-) durumundadır. Benzer şekilde hidrojen tarafında ise elektron dağılımı görece düşüktür ve pozitif yük (+) durumundadır. Kısacası su, molekülün kendi içindeki yapı incelendiğinde, bir tarafı pozitif diğer tarafı negatif elektrik yükünde bir molekül yapısına sahiptir. Fakat, dışarıdan bakıldığında suyun molekül yapısı elektriksel olarak nötrdür.

Dipol karakterdeki moleküllerde olduğu gibi suda da katı ve sıvı halde hidrojen bağı kurulması oldukça kolaydır. Bir molekülün ortaklanmamış elektron çiftleri ile diğer molekülün hidrojen çekirdeği arasında bir hidrojen bağı oluşur. Bu durumu ortaya çıkaran karşılıklı elektrostatik reaksiyondur. Hidrojen bağıyla su moleküllerinin birbirlerine bağlanma olayı kohezyon gerilim olarak adlandırılır. Su moleküllerinin katı halde tamamı, oda sıcaklığında yüzde 70 kadarı ve 100 C suda neredeyse yarısı bahsedilen hidrojen bağlarıyla birbirlerine bağlanmış durumda bulunurlar.

Sulu çözeltilerde, çözeltinin içerisinde bulunan moleküllerin anyon ve katyonlarının her biri su molekülleri tarafından çevrelenmiş bir durumda bulunurlar. Katyonlar(+), su moleküllerini negatif tarafından çekerken, anyonlar(-) ise pozitif tarafından aynı çekimi uygular. Yüksüz polar yapıya sahip moleküller su molekülleri arasında bulunan hidrojen bağını kırarak, bu bağı kendileri kurarlar. Şekerin suda iyi çözünmesinin sebebi yüksüz, polar yapıya sahip olmasından ötürüdür

"

Bu açıklamayı yazınca ne yapmış oldun?

Ben söyleyeyim:

Bilimi, bilimsel bilgiyi ortaya koydun. Yani bizim dediğimizi. Deme ki neymiş? Biz ne diyorsak oymuş. Gaye fail illet millet yokmuş.

Ya da şimdi göster bakalım illetler bunun neresinde?

Nerede amaç, nerede? Fail kimdir, nerdedir? Gaye nedir, nerdedir?

Hidrojen bağları neden oluşur? Birisi mi oluşturur? Faili nerdedir? Amaç gaye nerdedir? Göstersene kardeşim!

Şekeri suda hangi fail çözüyor? Gaye nerde? Yoksa nedeni fail ya da gaye olmasında değil de, senin açıkça yazıp, kendini ele verdiği şeyden ötürü mü?

Ayrıca diğer yazdıklarıma cevaplar  nerede?

Bak numaralayarak tekrar veriyorum.

Ve bunların cevaplarını bekliyorum!

Onca laf kalabalığı yapmışsın ama bunları cevaplarını vermemişsin her nedense(!)

1- Şu çok sevdiğin(!) kuantumdaki bazı hadiseler nasıl oluyor mesela, bunlardaki sebep, amaç nerede, bir göster bakalım bize!!! Ama göster artık! 

2- Ya da mesela 2 hidrojen ve bir oksijen neden bir araya gelir? (Olasılığını hiç hesapladın mı)  ..Gayesi nedir? Faili nerdedir?

Bu daha başlangıç.

3- Bir kar kristali, ya da kendilerini dahi kopyalayan kristal yapılı kil minerallerindeki gaye nedir, fail nerdedir?

4- Bir protein neden katlanır? Neden "öyle" katlanır? Ya da bir hücrenin etrafındaki yağlı bir zar neden (ve nasıl) olur? Fail ve gaye?

Dediğim gibi, bu daha başlangıç.

Tabi senin önce tümevarım ve mantıksal zorunluluk gibi kavramları öğrenmen, birbirinden ayırt etmen gerekiyor.

Fail ve gaye mantıksal bir zorunluluk falan değildir. Etrafta ibadullah bolca da örneği vardır.

Nano ölçeğe indiğin vakit misal, ortada fail ve gaye falan kalmaz. Orada sadece ısıl titreşimler ve termodinamik vardır. Ve diğer temel kuvvetler.

Ha böyle bir zorunluluk varsa eğer, bu tanrı da hokka altına gider.

5-

1-Herşeyin bir faili vardır.

2- Tanrının yoktur       ........?

2. önerme birincinin "değili". Yani "değili de" doğru olan bir önermeler silsilesi. Üzerinde durduğunuz şeyin temeli bu işte.

Yani mantıksızlık ve safsata. Yani daha temel yok.

suyun malum yapısında da oksijen bulunur

acaba kanımız neden diğer gazlar değilde oksijen ile alışveriş yapar hayat bulur?

bunları görmemek için ama olmak lazım.

Evet, neden sadece oksijen ile alışveriş yapar hayat bulur gerçekten? Ya da bu iş sadece bizimki gibi oksijenle mi yapılır?

Bunun da cevabı bilimde.

Sen yazar mısın, yoksa bunu da sana ben mi öğreteyim?

Bunları görmemek için ama olmak yeterli değil. 

Yobaz bir cahil olmak gerekiyor.

Evrendeki gördüğün her bir organizasyon için 4 temel kuvvet, termodinamik/entropi, kinetik ve atomaltı kuvvetler, ısıl titreşimler ve bunların hasılı itibari ile hayat bulan kendiliğinden örgütlenme yeterlidir. Nitekim evrende aslolan kaos olup, düzenin ise kasoun alt kümelerinde kendiliğinden ve hiçbir amaca zekaya faile gerek duymaksızın ortaya çıkabildiği gösterilmiştir. Düzen ve örgütlenme için zeka ve ilim mantıksal bir zorunluluk değildir. Dağıtıcı yapılar konusu inceleyerek başlayabilirsin işe.

Buyur:

https://www.wikizero.com/tr/Biyolojik_termodinamik

Evrenin efendisi tanrı değil, kaos ve termodinamiktir. Zekayı da bunlar örgütlemiştir. Zekanın ve aklında efendisi bunlardır. Amaç ve gayenin de. Önce bunlar aklı örgütlemiştir. Akıl daha sonra amaç ve gayeyi ortaya çıkarmış, amaç ve gaye de diyaliz makinesini yapmıştır.

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
On 26.05.2019 at 22:29, nogodbutAllah yazdı:

bütün bilimsel teknolojik gelişmeler tabiattan hayvanlardan yaratılmış sistemlerden esinlenerek meydana geliyor

uçak kuşlardan esinlenmiş  gemi balıktan

ama hep merak ederim bir kuşun kanadı  aşağı yukarı hareket ederken değişik manevralar yaparken bir uçağın kanatları niye sabit?

yapılan çalışmalar uçağın kanatlarını kuş gibi hareket ettirmek için komplex bir sistem gerekiyor

dahası bunu açıp kapama şeklinde hareket fazla ağırlık ve enerji istiyor

oysa kuş kanatları hafif ve her türlü manevraya  sahip

malum uçaklar sadece hava alanından yukarıya doğru eğik bir hat ile havalanmak zorunda

oysa kuşlar   her yönden hareket inme uçma kabiliyetine sahip 

direkt dikey iniş kalkış uçaklarda yoktur bazı modeller d eyapmaya çalışıyorlar

şayet bu gerçekleşse  hava alanına gerek kalmaz

bir nevi helikopterler pervaneleri ile bu kuş kanat manevralarına yaklaşıyorlar ama sadece o kadarcık.

67:19 "Üstlerinde kanat çırparak uçan kuşlara bakmazlar mı? Onları (havada) ancak Rahmân tutuyor. Şüphesiz O, her şeyi hakkıyla görendir. "

kuşların  adeta namaz safları gibi düzenli nizamlı uçmaları da ayrı harikadır

ebabil kuşları gaga ve ayakları ile ateşten bomba gibi taşlar bırakırlar devasa fiiller darmadağın olur.

teknik meknik bilim evrim ama

bir basit yumurtadan 21 günde çıkan bir yavru kuşun manevrasına dahi yetişemiyorsun.

Aptal herif.kuşun üzerinde hiç seyehat ettin mi? Seyehat Etmediysen bile orta zekali biri uçaktaki kadar rahat olamayacağını anlar. Kuşun tek bir amacı karnını doyurmaktir. Bunu da doğa ile uyumlu olarak yapar. Burada Allah mallah yok. Neden bir kısmı göç etmek zorundayken diğerleri hep aynı yerde yaşarlar? 

Kur'an konusunda ise hep yuvarlak laflar vardır. Söylersiniz anlamazlar.. gibi.. ulan salak herif anlamazlar madem ne bok yemeye sayıniz artti.

Anlamayan varsa onlar da Müslümanlardir. Adam video çekmiş meshur birini anamı sikerken görsem orospuluk anamdadir, ötekine laf söyletemem diyor...

Anlamayan kim bu durumda?

Hergun milyonlarca yumurtadan sadece birkaçı hayatta kalmayı başarıyor. Senin Allah diğerlerini fabrikası diyerek ıskarta ayırıyor herhalde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...