Jump to content

islamda namaz ve oruç kavramı hakkında kesin bilgi.

Recommended Posts

gerçek islamda namaz ve oruç gerçekten yoktur.
olsaydı namaz ve oruç kuranda olurdu.
allah namazı emreyseydi, namazın nasıl kılınıcagı?
namaz öğreniyorum kitabından değil kurandaki ayetlere
bakılarak öğrenilirdi.
aynı şekilde namaz olmadıgı için abdestte yoktur. ama abdest nasıl kılınır. kitaplarından öğrenmiş 1 milyar müslüman bile diyemiyorum, zaten çok az müslüman kuranı anlıyarak okugudu için, islamda namaz ve orucun olmadıgını anlıyabiliyor..
namaz ve oruç nedir?
1400 yıl önce mekkede sahabeler bir evde toplanır ve zikir duaları ve ayinleri yaparlardı. muhammede edin tüm dualar
kuranda salati olarak geçer gün ağrınca başlar hava kararınca
sona erer.

salati ayı ve oruç ayında aşüreler pişirilir mevlütler yapılırdı. gariban halk sofraları yapılır ve açların karnı doyurulurdu.
oruç aç kalınarak yapılan eylem değil açları oruç ayında
açları doyurmak ve açların halini anlamak için yapılan fiiili eylemdir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

13 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Kuranda günlük kılınması gereken namaz sayısı 3 olarak söyleniyor. Müslümanlar nedense 5 adet namaz kılıyor. 

Kim ekledi bu namazları fazladan?

yemende 2 vakit, iranda 3 vakit, türkiyede 5 vakt kılınıyor. kuranda namazı nasıl kılındıyla ilgili bir ayette yok.

müslümanlar  namazı kuran öğreniyorum adlı kitaptan öğreniyor. .ibretlik komedi...hadeeee namaz öğretiyoruz sadece 10 tl

.. sudan ucuz...:0_80cbc_37a71a73_L:

Image result for namaz öÄreniyorum kitabı

Sitelerde Paylaş

Muhammed zaten bilinen ibadetleri tekrar etmeye gerek görmemiş.
Namaz, oruç, hac bunların hepsi putperest ibadetleri idi ve islam tedavüle çıkmadan evvel putperestler tarafından zaten pratik edilmekteydiler.

Özellikle hac ritüeli, mekke putperestliğinin islama vurduğu açık bir damgadır.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Ebu Kafir yazdı:

Muhammed zaten bilinen ibadetleri tekrar etmeye gerek görmemiş.
Namaz, oruç, hac bunların hepsi putperest ibadetleri idi ve islam tedavüle çıkmadan evvel putperestler tarafından zaten pratik edilmekteydiler.

Özellikle hac ritüeli, mekke putperestliğinin islama vurduğu açık bir damgadır.

müşriklerin haccı kabenin etrafında hıslık çalıp çıplak dolaşmaları idi ve cahilceydi. Namazıda putlarla dolu kabeye doğru kılıyorlardı.

Sitelerde Paylaş
1 minute ago, akılsızşuursuzatom said:

müşriklerin haccı kabenin etrafında hıslık çalıp çıplak dolaşmaları idi ve cahilceydi. Namazıda putlarla dolu kabeye doğru kılıyorlardı.

Müşriklerinki daha eğlenceliymiş, şimdikiler birbirlerini eziyorlar. Şimdikiler de put olan bir Kabe'ye doğru kılıyorlar.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Kuranda günlük kılınması gereken namaz sayısı 3 olarak söyleniyor. Müslümanlar nedense 5 adet namaz kılıyor. 

Kim ekledi bu namazları fazladan?

''Namaz kötülüklerden alıkoyar'' İslam öğretisinden yola çıkarsan, mantıken 5 olması uygundur. Yani bir halt yiyeceksen ancak gece yiyebilirsin..

Misal ,gündüz vakti sarhoş olmaktan alıkoyulmuş olursun.. Mantıken akıl yürütüyoruz.. Devam edelim, Dolayısı ile gündüz trafikte can almamış olursun. Kasların gevşemiş iraden zedeli iken,  bir sürü fuhşiyata bulaşmamış olursun.. E gece de yatıp uyursan ömrün boyunca kasların gevşek hata işleme olasılığından kurtulmuş ve suça bulaşmamış olursun.. Matematiksel- istatistiksel  olarak da mantıklıdır. Bir şişe ile sarhoş olmazsın. Ama gün gelir yarım duble ile sarhoş olursun, alkol moralle alakalı çarpan etkisi olan bir maddedir. Burası bir forum olduğundan sadece aklıma ilk gelen kötü sebep üzerinden kısaca geçiyorum.. Yoksa başka bir sürü fuhşiyat üzerinden de mesele örneklendirilip aynı sonuca varılabilir..

Diye ben akıl -mantık arayana düşüncelerimi paylaştım.. Siz farklı düşündüyseniz sizin varsayım tezinizide de dinleyebiliriz.

Ayrıca islam öğretisinde namaz 5 vakittir. Bunda dünyanın hiç bir yerinde ihtilaf yoktur. Siz edip yüksele bakmayın. Ve son olarak dinde şu neden var. Bu neden var, bu niye böyle, şekiller, ritüeller üzerinden mantık aramayın. Akıl ve mantık ancak sebeplere bağlanmamış olayları sorgular. 

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, sahin3 yazdı:

''Namaz kötülüklerden alıkoyar''

Yine saçma bir iddia !

Hangi kötülükten alıkoyar? İslama göre olanlardan  ise    bunun zamanı  10 dakikayı geçmez. 10 dakikadan sonra   kötü dediğin şeylere  devam mı ediliyor?

5 vakit bile  olsa   50  dakika  kötülükten alıkon  ve  diger kalan zamanlarını   kötülük için geçir. Öyle mi ? 

Kötü  görecelidir.   Şahsen  namaz kılmak için ayrılan sürenin  kaytarılan  bir zaman dilimi olduğunu  düşündüğüm için  üretimden çalınan  bir kötülük  olduğunu  söyleyebilirim.

8 dakika önce, sahin3 yazdı:

Sitelerde Paylaş
30 minutes ago, sahin3 said:

Ayrıca islam öğretisinde namaz 5 vakittir. Bunda dünyanın hiç bir yerinde ihtilaf yoktur. Siz edip yüksele bakmayın. Ve son olarak dinde şu neden var. Bu neden var, bu niye böyle, şekiller, ritüeller üzerinden mantık aramayın. Akıl ve mantık ancak sebeplere bağlanmamış olayları sorgular. 

Nasıl ihtilaf yok? Şiiler 3 vakit kılmıyor mu? Onlar müslüman değil mi?

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Ilahimasal yazdı:

Yine saçma bir iddia !

Hangi kötülükten alıkoyar? İslama göre olanlardan  ise    bunun zamanı  10 dakikayı geçmez. 10 dakikadan sonra   kötü dediğin şeylere  devam mı ediliyor?

5 vakit bile  olsa   50  dakika  kötülükten alıkon  ve  diger kalan zamanlarını   kötülük için geçir. Öyle mi ? 

Kötü  görecelidir.   Şahsen  namaz kılmak için ayrılan sürenin  kaytarılan  bir zaman dilimi olduğunu  düşündüğüm için  üretimden çalınan  bir kötülük  olduğunu  söyleyebilirim.

Bre maymun,

haklısın, kötülük görecelidir. Namaz kılıpda bir çok kötü davranışta bulunabilirsin.. Örneklendirirsen bakarız en kötü ne halt yiyebilirsin.. Her bir vakit arası abdest alma namaz aşaması süre zarfında .)

Verdiğim örneğin arkasındayım. Geceye kadar hem namaz kılıp hem alkol alamazsın. Bu mümkün değil..

Sitelerde Paylaş

Kăh namaz olsun, kăh Kăbe´deki dini merasimler olsun veyahut sünnet ritüeli olsun, bunları İslam icat etmedi.

Forumdaşların da dediği gibi İslam yeşerirken, yeşillenirken bunlar zaten vardı. Dolaysısıyla bunların telif hakları başkalarına aittir.

Bakmayın siz  onların "İslam Adem´den beri var" teranelerine, çünkü ne Hrıstiyanlar ne de Yahudiler bunu onaylar.

İlginçtir; müslümanlar, bu ritüelleri telif ücretini ödemeden hem beleşe sahiplenirler hem de kendilerinden önce bu ritüelleri uygulayanları tü kaka ilăn ederler. :D

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

-O halde tesbih Allaha, o zaman ki akşam edersiniz ve o zaman ki sabah edersiniz Rum -17 Elmalı

-Artık akşamladığınız vakit ve sabahladığınız vakit Allah Teâlâ'ya tesbihte bulunun. Nasuhi Bilmen

-Ve hamd, göklerde ve yerde O'na mahsustur ve gündüzün nihâyetinde de ve öğle vaktine vardığınızda da. Rum- 18 Nasuhi Bilmen

-Hem hamd ona Göklerde ve Yerde ve ikindileyin ve o zaman ki öğle edersiniz

Onlar sanırım cem ediyorlar. 3 ü uyduramazlar hadisleri kabul etmeseler gördüğünüz üzre burada 4 mü ? 5 mi aleni zaten..

Akşam namazı ile yatsı, öğle ile ikindi cem ile, nakilende, mantıkende, fıkhen de mümkündür!.

Sitelerde Paylaş
42 dakika önce, sahin3 yazdı:

Bre maymun,

haklısın, kötülük görecelidir. Namaz kılıpda bir çok kötü davranışta bulunabilirsin..

Örneklendirirsen bakarız .

Örnek   !

Peygamber dediginiz  kişi mesela 

Yaşıtı  ! Ve arkadaşı  olan  bekirin  kızına  yürümesi.  Hemde  iki namaz arasında.  

Bu durum senin için  ILAHI bir durum  benim için   MASAL olması   haricinde   kötü bir masal.

Sen 55  yaşındaiken   arkadaşının kızına hallenmeyi   sünnet  olarak  yapabilirsin    hemde  iki  namaz arası.    Ama  ben  yapamam   bre  döl  israfı. 

Var mı  arkadaşlarından  birinin  kızına   öğlen   namazına  mütakiben  yürümek?   

Ben  de   peygamberim gibi  arkadaşımın suratına   baka   baka   senin  şu  körpeyi  bana  ver de    icabına   bakarım   diyorsan   buyur  buraya   yaz    herkes    sana    iyisin  yada   kötüsün diyebilsin   tabi  burada  yazabilmen midenin  neler alabildiginide ortaya  koyar.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, sağduyu yazdı:

Müşriklerinki daha eğlenceliymiş, şimdikiler birbirlerini eziyorlar. Şimdikiler de put olan bir Kabe'ye doğru kılıyorlar.

putlardan medet umuyorlardı.şimdi  medet umma yok sadece yönelme var arasındaki farkı bilmiyorsanız öğrenin lütfen

Sitelerde Paylaş
15 dakika önce, Ilahimasal yazdı:

Örnek   !

Peygamber dediginiz  kişi mesela 

Yaşıtı  ! Ve arkadaşı  olan  bekirin  kızına  yürümesi.  Hemde  iki namaz arasında.  

Bu durum senin için  ILAHI bir durum  benim için   MASAL olması   haricinde   kötü bir masal.

Sen 55  yaşındaiken   arkadaşının kızına hallenmeyi   sünnet  olarak  yapabilirsin    hemde  iki  namaz arası.    Ama  ben  yapamam   bre  döl  israfı. 

Var mı  arkadaşlarından  birinin  kızına   öğlen   namazına  mütakiben  yürümek?   

Ben  de   peygamberim gibi  arkadaşımın suratına   baka   baka   senin  şu  körpeyi  bana  ver de    icabına   bakarım   diyorsan   buyur  buraya   yaz    herkes    sana    iyisin  yada   kötüsün diyebilsin   tabi  burada  yazabilmen midenin  neler alabildiginide ortaya  koyar.

Nikahlı eşimi? Buluğa er miş mi? Kıstas bu.. 

Senin bunu ahlaki bulup bulmamanın, veya benim senin anlattığın şekliyle gerçek olduğunu varsayarak doğuğ- büyüdüğüm çevre ahlakı ile buna cevaz vermemin veya vermememin hiç bir hükmü yoktur.

Köpek- sıçan eti yiyenlere hangi gözle bakıyorsun? Veya tiksinmeden sende yiyebilrmisin bunları? Yiyenlere göre gayet normal mesela.. Böyle bir göreceli  dünyada, Ne zırvalıyorsun? 

Kuran a göre ahlak içi ve de kanuni olan bir fiile, sen o ataistheroin,  çocuklara sigara- alkol içiren boş kafanla ahkam kesemezsin.

Aynaya bakmadan, 1400 sene evvelinin senin sanrılı uydurma masalın üzerinden  çamur at izi kalsınlarla olmaz.

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, sahin3 yazdı:

Nikahlı eşimi? Buluğa er miş mi? Kıstas bu.. 

Senin bunu ahlaki bulup bulmamanın, veya benim senin anlattığın şekliyle gerçek olduğunu varsayarak doğuğ- büyüdüğüm çevre ahlakı ile buna cevaz vermemin veya vermememin hiç bir hükmü yoktur.

Kuran a göre ahlak içi ve de kanuni olan bir fiile sen ataistheroin,  çocuklara sigara- alkol içiren boş kafanla ahkam kesemezsin.

Aynaya bakmadan, 1400 sene evvelinin senin sanrılı uydurma masalın üzerinden  çamur at izi kalsınlarla olmaz.

Bekirin kızını   peygamberinizin aldığı  istediği ,   yani  arkadaş   arkadaşın kızına   yürüdügü   kötümü   ?  Soru bu 

Sayet  sen   arkadaşının kızı  buluga ermişse   ve  nikahlada  aldınsa    iyimidir?    

Yapıyormusuniz bu tip islami  tabanı  olan  uygulamaları ?   

Benim için kötü  

Sitelerde Paylaş

1912 de dünyada yasaklandığı, uluslararsı antlaşma  olduğu bilindiği halde..

1925 ten 33 e kadar heroin ticaretine göz yuman bir para'leldevlet iyi mi kötü mü? 

''Bu yıllarda, Türkiye’nin 27 sanayi kuruluşu var ve bunlarının tamamının yıllık kârı 2 Milyon TL düzeyinde seyrederken, eroin fabrikalarımızın cirosu 15 Milyon TL.''

Sitelerde Paylaş
52 dakika önce, sahin3 yazdı:

-O halde tesbih Allaha, o zaman ki akşam edersiniz ve o zaman ki sabah edersiniz Rum -17 Elmalı

-Artık akşamladığınız vakit ve sabahladığınız vakit Allah Teâlâ'ya tesbihte bulunun. Nasuhi Bilmen

-Ve hamd, göklerde ve yerde O'na mahsustur ve gündüzün nihâyetinde de ve öğle vaktine vardığınızda da. Rum- 18 Nasuhi Bilmen

-Hem hamd ona Göklerde ve Yerde ve ikindileyin ve o zaman ki öğle edersiniz

Onlar sanırım cem ediyorlar. 3 ü uyduramazlar hadisleri kabul etmeseler gördüğünüz üzre burada 4 mü ? 5 mi aleni zaten..

Akşam namazı ile yatsı, öğle ile ikindi cem ile, nakilende, mantıkende, fıkhen de mümkündür!.

Allah öyle bir kitap yazmış ki 3 mü, 5 mi anlamak için kafayı kırmak lazım. Hamd etmek ne demek? Namaz kılmak mı? Allah ne diyor burada? 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...