Jump to content

Dinin hayatı anlamsızlaştırması

Recommended Posts

Dindarların bir iddiasına göre ateizm ölümden sonra yaşamın olmadığını, evrenin bir amacı olmadığını söylediği için hayatı anlamsız kılıyor.

Bana göre ise tam aksine dinler hayatı anlamsız kılıyor. Düşünsenize bir tane tanrı 6 günde her şeyi yaratmış, 6 günde her şey olmuş bitmiş. Her şey bir tanrının keyfine göre şekillenmiş. Böyle bir hayatın ne esprisi ve anlamı kalır ki? Sims oyunundan ne farkı vardır böyle bir hayatın?

Evrim ise milyonlarca ve hatta milyarlarca yılda basitten karmaşığa doğru ilerleyen macera dolu bir süreçtir.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Faşist Ateist yazdı:

Dindarların bir iddiasına göre ateizm ölümden sonra yaşamın olmadığını, evrenin bir amacı olmadığını söylediği için hayatı anlamsız kılıyor.

Bana göre ise tam aksine dinler hayatı anlamsız kılıyor. Düşünsenize bir tane tanrı 6 günde her şeyi yaratmış, 6 günde her şey olmuş bitmiş. Her şey bir tanrının keyfine göre şekillenmiş. Böyle bir hayatın ne esprisi ve anlamı kalır ki? Sims oyunundan ne farkı vardır böyle bir hayatın?

Evrim ise milyonlarca ve hatta milyarlarca yılda basitten karmaşığa doğru ilerleyen macera dolu bir süreçtir.

oradaki 6 gün 6 evredir yevm keliemesi devir anlamına geliyor kuranda.

Sitelerde Paylaş
57 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Kuran'a göre Allah'ın bir günü insanın 1000 yılına denktir. Yevm kelimesi de düpedüz gün demektir.

Dünya ya da evren de ne 6 bin yılda ne de 6 devirde falan oluşmadı. Neresinden tutsan elinde kalıyor. 

Sitelerde Paylaş
1 hour ago, akılsızşuursuzatom said:

Ananın yevmiyesi kaç para işlediği kerhanede desem, hakavvveeddd ediyov diye zırlarsın birde.

Geri zekalı, yevm hala kullanılan bir laf, Türkçe'de bile, yevmiye ne demek hiç mi akletmezsin?

Sitelerde Paylaş

Dindarların yaşıyor olması anlamsızdır, kainatın en anlamsız şeysidir hemde.

Mis gibi ahiret hayatı, huriler, şarap nehirleri falan varken, ne bu dünyada yeme içme hatta birde üstüne sıçma derdini çekerler ki, düşünün, kabız olmak diye bir şey de var.

Hadi, günah falan diyelim intihar etmek, neden hasta olunca doktora gidersiniz behey gafil sürüsü. Bırakın da allah alıp canınızı kurtarsın sizi bu dünya hayatının meşakkatlerinden. 

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Gün lafını görünce nasılda atlamışsın...

Pabucumun yalancı dindarı, hadi burada sana anlatılanları kıçından anlıyorsun.

Kopyanın kopyasının kopyası olan malum kitabın yeni yetme sahtekăr tercümelerini zırvalayacağına, orijinaline bakmaya neden tenezzül etmiyorsun ?

Orijinalinden kastım kustadığın malum kitap değil ha, yine kıçından anlamayasın diye söylüyorum.

Senin gibi sözde(!) din öğretmenlerinin İngilizceye vakıf olup olmadıklarından emin değilim. :D

Olsun, al oku ki ufkun genişlesin:

https://www.wordproject.org/bibles/drc/01/1.htm

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

Ol deyince olmuyor mu? 6 gün hadi senin için evre olsun. 6 evre ne? Ol demenin evreleri ne? Bir de 7. gün niye dinlenmiş? Yorulmuş mu?

Sitelerde Paylaş
58 dakika önce, kavak yazdı:

Gün lafını görünce nasılda atlamışsın...

Pabucumun yalancı dindarı, hadi burada sana anlatılanları kıçından anlıyorsun.

Kopyanın kopyasının kopyası olan malum kitabın yeni yetme sahtekăr tercümelerini zırvalayacağına, orijinaline bakmaya neden tenezzül etmiyorsun ?

Orijinalinden kastım kustadığın malum kitap değil ha, yine kıçından anlamayasın diye söylüyorum.

Senin gibi sözde(!) din öğretmenlerinin İngilizceye vakıf olup olmadıklarından emin değilim. :D

Olsun, al oku ki ufkun genişlesin:

https://www.wordproject.org/bibles/drc/01/1.htm

ingiliZcem  yok  maalesef  beyefendi. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...