Jump to content

Hikayeler'im

Recommended Posts

Hayvanat Bahçesi:

Derin düşüncelere dalmış bir halde, o yüzden yarım akıllı Castor yazıyordu: "Okyanus gibi aşkın, uçsuz bucaksız napacağamı bilemedim; karanlıklar donanmışsın derinlere inemedim; karanlığın gözleri var ne fayda; ben gözlerimle göremedim;" derken kapı çaldı; saat gecenin ikisinde hem düşüncelerini bölecek olan bu densizde kimdi? Ferry kapıdaydı; ilk defa oluyordu bu hem bu saatte çalınması hemde daha önce kapının çalınmaması; pek dostu yoktu, Castor'un; koymuyorduda ona severdi yalnızlığı; yalnızken başkasının yanında yapılamayacak şeyler var derdi, başkalarına.

Hayrola! Kim bu densiz; dedi kendi kendine; aslında biliyordu içten içe önemli bir şey olmasa çalınmazdı kapısı; tanınmamış bir yazarın kapısını kim çalar ki!? Ferry bir daha çaldı kapıyı; ince yüzlü, yuvarlak gözlü bir adamdı Ferry; heyecandan dizlerine vuruyordu okşuyordu; Açtı kapıyı sonunda; dedi: Kimsin sen? Ben tellalım dedi Ferry; savaş tellalıyım; haberlerim var sana; Keçifovs Rusya'ya savaş açtı;
-Rusya'nın işi var öyleyse, Keçifovs mahveder Rusya'yı;
-Neden bu kadar rahatsın? Savaş diyorum, senide etkileyecek olan savaş; Rusya'dasınya hani;
-Yazarım ben, kötü olaylardan besleniyorum, hem kimsem yok;
-Eehh!, git işine!
Dilimi kopar; arkadaşın yok tabii diye içç geçirdi Castor; Şimdi ne olacak? Arkadaşsız kalacak kendim kalacak dedi; "Hmm güzel söyledim." İşe koyulalım o zaman, yazmaya devam! "Sabah oldu güneş doğdu soldu; Parlamadan öylece durdu; Savaş geldi oldu, hüzün doldu; İçimden bir ses; Uyann! Seni vurdu buldu tutuldu: Banamı oldu, benim neyim soldu; olan solanlara oldu; benim içim burkuldu; Bakk!; yüreğim yandı tutuştu; olan banada oldu." Ne yapacağım şimdi? Yazmaya devam edeyim az daha, sonra düşünürüz: "Yanan yürek suyla sönmez; Yanan yürek arar sorar; Çare yaman ellere çare!; düştüm bu hallere; çare ararım çare; artık yanmasın dedi yüreğin;" Yatayım artık!

Düşünmeye başladım; Herkes şimdi erzak toplamanın derdine düşmüştür; bendemi bu derde düşsem; Amaann´´ boşver bulurum bir çaresini; her zaman bulmadımmı.

"Açım, yaşım, gözyaşım; aldı beni, esir aldı; açlığım yaman; düşünemem başka şeyi;" Eniyisimi daha fazla yazmıyım, enerjimi yazmaya harcayamayacağım; ama şunu aklımdan atamıyorum;: Jelly komşu kızı 2 yaşında; acaba durumu iyimi; hep gülümserdi bana; çocukları severim ama onu bi ayrı sevmiştim çok şeker bir kızdı jelly gibiydi ismi gibiydi; Ben aç olayımda o olmasın Allah'ım duy sesimi!; duymazki, neysene kendi başımın çaresine bakmalıyım: Artık daha fazla evde kalamam yemek bulmalıyım; elvada evim seni çok sevdim, sevmiştim;

Hayvanat Bahçesine gidiyorum; orda belki yemek bulurum; hayvan bulursam bile olur, uff maymun, goril, şempanze pişirsemde yesem; kaç gün yeter bana;

Hayvanat Bahçesine vardım ama başkalarıda benim gibi düşünmüş; hayvan yok Yiyecek YOK! Keşke mevsimlerden yaz olsaydı, en azından meyve yerdim; şu arabanın şifonyerinde birşeyler varmıdır acaba?; Allah'ım yiyecek ver bana; duymazki; işi vardır; lanet olsun ona o ilaha:

Ne yapsam.. ne yapsam.. ne yapsam.. ne yapsam.. 2 gündür tek lokma yemiyorum yiyemiyorum yemedim yemek yemek; yemek yemek; yiyecek yemek; lanet olsun;

Lanet olsun buna kendi kolumu kesip yiyeceğim ama kanamayı durduramazsam;

Birkaç insanla karşılaştım; iyi insanlar az olan yiyeceklerini benimle paylaştılar nerden buldularsa yiyeceği Bitse artık şu Savaş; lanet olsun savaşa; yenen tarafta olcaktık o zaman aç kalmazdık ama düşmanımız değil düşmandan olan masum insancıklar aç kalırlardı; savaşın her türlüsüne lanet olsun! Neden izin veriyorsun Allah'ım; daha önce kızdığım için özür dilerim; bilirim bu dünya cennet yeri değil, olmamalıda ama ben ben değildim sabrım bitti lanet okudum sana Affedicisin AFFET beni; umarım yemeklerini benimle paylaşan o insanlar benim durumuma düşmezler; sırtım tok karnım pek biraz yazayım: "Kalbim ağrıdı, sanmayın ağrıdı; kalbim morardı, sanmayın morardı; kalbim tutuştu, sanmayın tutuştu; İçim yandı, inanınki yandı;" formumdayım halada kim ne yapsın benim içinizi karartacak olan yazılarımı yazılarınızı karlarınızı kar taneleri (müzik) uçsuz bucaksız (müzik) yağıyor (müzik) hmm hmm hmmmmmm...

Yine açlık; Allah'ım lanet olsun sana; işin mi var yemek yemek;

Terkedilen evlerde gezinmem, bombalanan evlere girmem sonuç verdi; yiyecek buldum hemde dikkatli kullanırsam yazı getirecek kadar; paylaşmak istiyorum kim bilir ne durumlarda olanlar var;

Castor; tanıştırayım Pefyini eşim; yemeğini bizimle paylaşman çok ince bir davranış;´´ teşekkürler;
-Ne demek ben aç olsaydım siz de benimle paylaşırdınız; hem bu yemekleri ben buldum yetiştirmedim ki (Castor güler)

Hmm dostum Kazım; yaz gelmeden yiyeceğimiz bitecek; ama bu yeni misafirlerlede paylaşmalıyız; bir yolunu buluruz; olmaz dedi; kendi paylaştığım yiyecekleri başkalarıyla paylaşmayacamış; olaya bak; izin verir miyim zannediyorsunuz;
-Kazım onlarda aç ölecekler açlıktan buna izin veremem, vermeyeceğim;
-Ne yapabilirsinki Castor; kendi yarını paylaş o zaman bana verdiklerini geri vermem;
-Lanet olsun sana; öldürürüm seni!
-Tamam tamam; paylaşacağım;
Buyrun içeri gelin sevgili misafirler; Pefyini oda kocası gibi birbirlerini iyi bulmuşlar; yakıştırdım onları; artık Kazım benim dostum değil, arkadaşımda değil; yesin içsin benden uzak dursun.

Bitti; Arkadaşlarımdan ayrıldık; yalnız devam yolculuğa; Allahım sana şükürler olsun...

Lanet olsun bıktım şu savaştan sayısız ölüm gördüm heryerde açlık, acı, sefalet safahat yok;

-Jelly!!! özlemişim seni; nasılsınız(Jelly'nin babası); nerede(Jelly'nin annesi), Jelly beni tanıdın ha o kadarda uzun zaman oldu;
-Annem öldü;
Ağlamaya başladım;
-Merak etme, cennettedir annen;
-Biliyorum ama orada yalnız mıdır? Babamla biz buradayız; ikimiz olduğumuz için anneme üzülüyorum o yalnızsa; kötü olur, üzülür, üzülürüm üzülürse; üzülmez inşAllah;
-Orada hep iyi insanlar var; yalnız kalmaz bırakmazlar yalnız anneni; yeni arkadaşlar edinmiştir...

The end...

Savaş bitti!!! Kaybettik ama kötü muamele görmek bile koymuyor bana en azından artık yemek derdi yok!; Yazayım bari: "Köpek Kazım paylaşmadı yemeğini kendini düşündü; Lanet olsun Kazım ne bok yedin; Yaşadında ne oldu hüzünler seni buldu bulur bulacak...; Kalpsiz Kazım; Kazım Kazım".

... Mahallesi:

Jerry tıknaz bir adamdı, yaptıklarıyla övünmeyi çok pek sever idi; bir gün karşısına çıkan sümüklü böceği ezmediği için çok gururlanmıştı, anlatmaya başladı: "Geçen gün yolda yürürkene önüme ahada bu kadar(işaret eder) sümüklü böcek çıktı, ezmedim.", karşısına çıkan sümüklü böceği ezmemesi takdire şayan peki ama niye övünüyon be adam?;

Ölen sümüklü böcekler adına sizi 7 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum; çok oldu 1 dakika olsun;

Jerry zevkine düşkün bir adamdı; karılarla; oow üslubumu bağışlayın; kadınlarlan arası pek iyi sayılmazdı ama onlarla birlikte olmayı çok pek sever idi; orospu mahallesi diye adlandırdığı bir yere pek çok gider idi; orada ne yaptığı malumunuz, detaya pek çok girmeyeceğim;: Ama şu kadarını söyleyim kadınları incitmezdi umursamaz değildi bizim Jerry; bu onun çok çok iyi özelliğinden sadece birisiydi; ağlatmazdı, kırmazdı, acıtmazdı; iyi adamdı Jerry; zevkine düşkün olması neden onu kötü bir adam yaptınsıydıki; yapmaz; yapmaz olurmu hiç; bu yüzden hep dünyevi işlere bağımlı kalırdı bizim Jerry; dış görünüşüne pek bir önem verirdi.

The end...

Günlerden bir gün Jerry'e araba çarptı en yaygın vede en hızlı ölüm şeklidir araba çarpması en azından filmlerde ve kitaplarda; mekanı cennet olsun bizim Jerry'nin.

Kasatura:

Bıçak silahın ucuna takılandan: Kasatura;

Süngüleri hazırlayın taarruz vaktidir; taarruz vaktidir; taarruz vaktidir: Allah Allah all al a Aahhh: Ölüm çoktur cenklerin harbinde, heryerdedir aslında ölüm ama cenklerin harbinde biraz daha çoktur;: Çoktur hançerliyen birbirlerini ama mecaz anlamda; mecaz anlamda dedim; mecaz anlamda yani gerçek olan gerçekliği başka yerde olan: Kuşlar koştu, sürüngenler koştu, akbabalar yorulmazlar;

Levent'in içler acısı hali herkesi şaşırtıyordu; şaşırtıyordu görenleri bu nasıl hal, nasıl yaşıyor; Hayat mı bu?; değildi bir çoklarına göre; ama Levent, Ah Levent; o yaşamından haz alıyordu; sigara; alkol; bunlarlada kalmadı, eroin, kokain, meth; ne bulursa içiyordu; Konuştu: "Yauv ayık kafav çok kötü yauv"

-Hey, Haluk: Yokmu içecek, çekecek, batıracak bir şey; hadi ama ayık olmaya dayanamıyorum: "'Sanki ayıklık ayık olmakmış... Herkes düşünmemek için başka işlere kaçmıyormu, koşmuyormu?"' Hadi ama... "'Reklamın iyisi kötüsü yoktur, Haluk Levent'in hayranı -biride benim- çoktur: Reklam olsun diye yapıyorum."' Hadisene, yeter artık "Haluk döndü ve dedi; gel kolaysa kendin yap:" Ver ulan;

The End...

Uyuşmak sadece uyuşturucuyla olmaz, dedim: Sonra döndüm sordum: Nasıl o zaman: Dedim uyutma kendini oyunla televizyonla düşünmekten yorul ama kaçma: Dedi: Ama çıkış yok; dedim: Sen öyle san; çözüm ara; bulamazsan beni bul; bulduramam ama söylüyorum işte; çıkış yok sanıyorsun; Şizofrenmisin; değilsen çıkış mı arıyorsun tabii bulamazsın arayan bulur; ara bulacaksın söz veriyorum sana, sözümün eri değil miyim...

Sitelerde Paylaş

Alcho ol:

Alcho dedim; yani kızgın maymun gibi ol; bu öyle bir adamın hikayesi: Serhat; Demirci; demirci Serhat ortaçağ hikayesi; "'Üç tırnak hikayeden bağımsız yazılarım için; yormayım; bu hikayeye daha fazla koymayayım; ortaçağ bitişiktir; tekbir anlama gelir; son: demirci soyad değil isimde değil vasıf;"' "'Vasıf: insanların edindikleri nitelikler; bunu zaten biliyormuydunuz; sadece bu şekilde olduğunu biliyormuydunuz; Bence... öyle..."' "'Sözümün eri miyim..."' "'Değil miyim?"' serhat işinin eri, ehli olmak için mücadele veriyor; alcho serhat;

-Serhat; şunu tut;

-Tamam usta!

Heyecanlı adam şu Serhat; "'adam; yani adam gibi adan; sadece insan değil yani:"'

-Serhat; şunu yap

-Usta! Tamam!:

Usta yapamadım dendi; Ustada iyi adam kızmadı, kızmaz hiç; ama Serhat bizim Serhat bizimki: kızgın maymun gibi kızar; Yapamayan Serhat değil, serhat bilir işini; yapar.

Günlerden bir gün; sayılı günlerden, kaç sene hayatta kalacak sonuçta bizimki; serhat ustabaşı ilan edildi; zaten iyiydide açık yoktu; çok olur böyle şeyler; hakkının verilmemesi verilememesi vesaire: Çıraklardan biri işini karıştırdı bilenecek olan kılıcı çok bilemişde inceltmiş; serhat bu dururmu uh ah ah diye sesler çıkarmaya başlar hemen; ne dediğini bilmez hale gelir: Haybensenin; ananı avradını sülaleni...

Serhat öfkesini dizginleyemez veya dizginleyemezse biz onu sikeriz; uh ah ah;

Kızmayı o böyle laftan anlar anca yoksa herkese böyle tavır yok bizde; yani bende; dilimi eşşek arısı si. soksun; küfür ederim iyi bilirim yerini: kızınca, sövünce, anşaşılınca içimi dökünce sövmek gerekti gine.

Serhat iyicene bir fellastır o yüzden kızmayın ona iyidir o hatasız kul mu var; bende çok var mesela; hata: Bilmem birini hiç birini; yapmazdım bilseydim; ama ne olduğunu bilsemde hatam olduğunu bilirim.

Kömür Bahçe:

Sally; Kazım; ve çocukları Anna, Jack, Hüseyin mutlu bir aileler; aile ve mutluluk kavramı birlikte anıldığı zaman birbirleriyle iyi anlaşıyorlar demektir; nasipliler demekki; eş dost, çocuk dost; şanslı Kazım, nasipli.

Bahçeli evleride var daha ne olsun:... Kayık kullanarak geçim sağlıyor Kazım; bizim Kazım değil; bir özelliğini belirttikmiki tanıyor olun; benimki Kazım; ben tanıyorum onu; iyi adam Kazım; cinsiyeti kız, kadın; Sally'de kadın; hep kadındı Kazım adı neden Kazım diye sormayın; bilmiyorum çünkü; hiç sormadım; çocukları biri hariç heteroseksüel biri bana kalsın; şanslı Kazım iyi bir ailesi var; kk.. kadın demişken; "'Ben gaymiyim neyim;"': Kayık kullanıyor; güçlü çünkü, öyle bir kadın Kazım; aynı zamanda güzelde; Bruce Lee'nin kollarını andırıyo kolları; ince ve kaslı: geri kalan vücudu daha kadınsı; güzel kadın diyorumya, gördümde söylüyorum; ahlakıda güzel; kısacası Kazım (ıslık çaldım).

Bir gün kömürleriyle bir adam çıkageldi, bir çanta dolusu kömür, bindi kayığa; ne dese beğenirsiniz, kömür karşılığında beni karşıya geçir hanımefendi, param yok ve buna ihtiyacım var; Kazım bu durur mu hemencecik; açtı torbayı aldı kömürleri, atla dedi adama pp.. pardon insana veya erkeğe; tanımadan adam olduğunu nasıl bileyim:? Geçirdi adamı karşıya öö.. özür dd.. dilerim erkeği karşıya; insan gay olunca çekiniyor bir şeylerden; çekinmemeli böyle değil mi?! Neyse korkuları bir kenara bırakayım gay miyim neyim ben rahatım ama korkmuyorum gay olmaktan; kötü birşeymi sanki; neden korkacakmışımki dışlayacak olanlar beni siktirsinler gitsinler; gay miyim neyim; değilim gay ama olmadığım için değilim, zorlama yoktur yok: Sizde, zorlayın kendinizi olduğunuz gibi olmak için: Kazım bu almış kömürleri bahçeye dökmüş; yakın demiş benide evdekilerle; kimse cesaret edememiş kömürden bahçeyi yakmaya; rahat bırakmışlar Kazım ve Sally'i; rahatça yaşamışlar Kazım ve Sally: Sataşanları yokmuş; aferin komşularına zor oldu onlar içinde ama alıştılar.

The end...

Katil;

Hasbam Kerdy, lanet olsun ona; bir bırakmıyor peşimi, atımı eyerliyeyim hemen yola koyulma vakti huzur yok yoksa bana pislik herif;

Sığırlarını çaldım diye bu kadar takip edilirmi pislik herif, benim bu sığırlar, silahımla kazandım, aklımla kazandım, ben kazandım:

-Sığırlarınızı mı güdüyorsunuz bayım;

-Evet,

-Oo ben bilirim buraları şu tepenin arkası hep yeşillik burası biraz kurak değilmi sizcede

-Hayır,

-Siz bilirsiniz bayım...

Nereden çıktı şimdi bu bide bunun cesedini taşıyıp saklamak lazım gelir: Beni ispiyonlamasına izin veremezdim akıllıyım ben hemde güçlü...

-Hey çavuş, ne zaman yakalarız sence

-Auv, çok sürmez o kadar sığırla yavaş hareket eder Kerdy

-Asacağız değil mi o puştu:

-Ayaklarından mı, haha

-Ayaklarından, haha

Kerdy taşşaklı adam; sağlam pabuç eski ağızla; tuttumu sikeltir valla: işi var o deyyusun, silah nasıl kullanılır öğrenecek Kerdy'den; Kerdy leşi olan bir adam, bir keresinde ailesini korumak için silahına davranmıştı, başarılı olmuştu, talimler işe yaradı çünkü: Silah kullanmayı sever bizim Kerdy; iyide kullanır; ama iş silahı bir insana vede sana silahını doğrultmuş bir insana doğrultmaya gelince işler farklı bir hal alır birdenbire; soğuk kanlı adamdır Kerdy;

-Şef aşağı köyden Fazıl'ı vurmuş piç kurusu görenler olmuş:

-Salak herif boynundan asacağım o ipneyi

İbnelik kötü değildir amma işte ağız alışkanlığı:

-Bana bırak şerif ben icabına bakarım

Diyerek dört nala sürdü Kerdy;: Diğerleri baka kaldı: Yaklaştığını duyan salak adam ateş etmeye başladı; bir sağa bir sola sürüyordu atını Kerdy taşın arkasında indi atından bacağından yaralanmıştı

-Hay aksi iyi bari atardamara veya o menem bir şeye gelmemiş rahat atlatırım; sikeceğim seni...

-Gelde sik açtım bekliyorum hahaha... İyimi bacağın: acıttım mı ben böyle silah kullanırım işte

-Siktim seni(fısıldar)

Sekerek mevzi alır bizim Kerdy; bizim salak adam çoktan mevzilenmiştir: Kafasını çıkartır Kerdy ama yerini göremez: Hoşlanmadım der o benim yerimi biliyor ben onun yerini bilmiyorum: Kısa sürecek ama salak adamın şansı binde bir

-Son sözlerini söyle Kerdy;

-Fazla uzaklaşamayacaksın(tükürür)

Bum! (Kuşlar uçar) Kerdy'nin beyni dağılmıştır;

-Lanet olsun şerif Kerdy'i öldürmüş yetişemedik;

-İyilerde ölür, sen köylülere söyle cesedi muhafaza etsinler

Şerif yola koyulur 7 kişilerdir yapacak işimiz var diyen kararlı 5 kişi yardakçı 2 kişi: Hepsi aynı değerde değiller o yüzden ayrı andım; Lanet olsun salak adama, öldürdü Kerdy'yi olacağı varmış demekki: Yoksa zordu işi salak adamın: Soğukkanlı, iyi nişancı Kerdy; ikisindende yoksun vede salak olan bir adama öldü şaşılacak iş doğrusu

Ailesi Kerdi'nin ölüm haberini aldılar; yıkıldılar, 1 eş, 1 çocuk çocuk 16 yaşında bir adam, erkek değil kız; böylelikle olan oldu bu hikayede sonu buldu

Son...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...