Jump to content
Nuri Kara

Hikayeler'im

Recommended Posts

Hayvanat Bahçesi:

Derin düşüncelere dalmış bir halde, o yüzden yarım akıllı Castor yazıyordu: "Okyanus gibi aşkın, uçsuz bucaksız napacağamı bilemedim; karanlıklar donanmışsın derinlere inemedim; karanlığın gözleri var ne fayda; ben gözlerimle göremedim;" derken kapı çaldı; saat gecenin ikisinde hem düşüncelerini bölecek olan bu densizde kimdi? Ferry kapıdaydı; ilk defa oluyordu bu hem bu saatte çalınması hemde daha önce kapının çalınmaması; pek dostu yoktu, Castor'un; koymuyorduda ona severdi yalnızlığı; yalnızken başkasının yanında yapılamayacak şeyler var derdi, başkalarına.

Hayrola! Kim bu densiz; dedi kendi kendine; aslında biliyordu içten içe önemli bir şey olmasa çalınmazdı kapısı; tanınmamış bir yazarın kapısını kim çalar ki!? Ferry bir daha çaldı kapıyı; ince yüzlü, yuvarlak gözlü bir adamdı Ferry; heyecandan dizlerine vuruyordu okşuyordu; Açtı kapıyı sonunda; dedi: Kimsin sen? Ben tellalım dedi Ferry; savaş tellalıyım; haberlerim var sana; Keçifovs Rusya'ya savaş açtı;
-Rusya'nın işi var öyleyse, Keçifovs mahveder Rusya'yı;
-Neden bu kadar rahatsın? Savaş diyorum, senide etkileyecek olan savaş; Rusya'dasınya hani;
-Yazarım ben, kötü olaylardan besleniyorum, hem kimsem yok;
-Eehh!, git işine!
Dilimi kopar; arkadaşın yok tabii diye içç geçirdi Castor; Şimdi ne olacak? Arkadaşsız kalacak kendim kalacak dedi; "Hmm güzel söyledim." İşe koyulalım o zaman, yazmaya devam! "Sabah oldu güneş doğdu soldu; Parlamadan öylece durdu; Savaş geldi oldu, hüzün doldu; İçimden bir ses; Uyann! Seni vurdu buldu tutuldu: Banamı oldu, benim neyim soldu; olan solanlara oldu; benim içim burkuldu; Bakk!; yüreğim yandı tutuştu; olan banada oldu." Ne yapacağım şimdi? Yazmaya devam edeyim az daha, sonra düşünürüz: "Yanan yürek suyla sönmez; Yanan yürek arar sorar; Çare yaman ellere çare!; düştüm bu hallere; çare ararım çare; artık yanmasın dedi yüreğin;" Yatayım artık!

Düşünmeye başladım; Herkes şimdi erzak toplamanın derdine düşmüştür; bendemi bu derde düşsem; Amaann´´ boşver bulurum bir çaresini; her zaman bulmadımmı.

"Açım, yaşım, gözyaşım; aldı beni, esir aldı; açlığım yaman; düşünemem başka şeyi;" Eniyisimi daha fazla yazmıyım, enerjimi yazmaya harcayamayacağım; ama şunu aklımdan atamıyorum;: Jelly komşu kızı 2 yaşında; acaba durumu iyimi; hep gülümserdi bana; çocukları severim ama onu bi ayrı sevmiştim çok şeker bir kızdı jelly gibiydi ismi gibiydi; Ben aç olayımda o olmasın Allah'ım duy sesimi!; duymazki, neysene kendi başımın çaresine bakmalıyım: Artık daha fazla evde kalamam yemek bulmalıyım; elvada evim seni çok sevdim, sevmiştim;

Hayvanat Bahçesine gidiyorum; orda belki yemek bulurum; hayvan bulursam bile olur, uff maymun, goril, şempanze pişirsemde yesem; kaç gün yeter bana;

Hayvanat Bahçesine vardım ama başkalarıda benim gibi düşünmüş; hayvan yok Yiyecek YOK! Keşke mevsimlerden yaz olsaydı, en azından meyve yerdim; şu arabanın şifonyerinde birşeyler varmıdır acaba?; Allah'ım yiyecek ver bana; duymazki; işi vardır; lanet olsun ona o ilaha:

Ne yapsam.. ne yapsam.. ne yapsam.. ne yapsam.. 2 gündür tek lokma yemiyorum yiyemiyorum yemedim yemek yemek; yemek yemek; yiyecek yemek; lanet olsun;

Lanet olsun buna kendi kolumu kesip yiyeceğim ama kanamayı durduramazsam;

Birkaç insanla karşılaştım; iyi insanlar az olan yiyeceklerini benimle paylaştılar nerden buldularsa yiyeceği Bitse artık şu Savaş; lanet olsun savaşa; yenen tarafta olcaktık o zaman aç kalmazdık ama düşmanımız değil düşmandan olan masum insancıklar aç kalırlardı; savaşın her türlüsüne lanet olsun! Neden izin veriyorsun Allah'ım; daha önce kızdığım için özür dilerim; bilirim bu dünya cennet yeri değil, olmamalıda ama ben ben değildim sabrım bitti lanet okudum sana Affedicisin AFFET beni; umarım yemeklerini benimle paylaşan o insanlar benim durumuma düşmezler; sırtım tok karnım pek biraz yazayım: "Kalbim ağrıdı, sanmayın ağrıdı; kalbim morardı, sanmayın morardı; kalbim tutuştu, sanmayın tutuştu; İçim yandı, inanınki yandı;" formumdayım halada kim ne yapsın benim içinizi karartacak olan yazılarımı yazılarınızı karlarınızı kar taneleri (müzik) uçsuz bucaksız (müzik) yağıyor (müzik) hmm hmm hmmmmmm...

Yine açlık; Allah'ım lanet olsun sana; işin mi var yemek yemek;

Terkedilen evlerde gezinmem, bombalanan evlere girmem sonuç verdi; yiyecek buldum hemde dikkatli kullanırsam yazı getirecek kadar; paylaşmak istiyorum kim bilir ne durumlarda olanlar var;

Castor; tanıştırayım Pefyini eşim; yemeğini bizimle paylaşman çok ince bir davranış;´´ teşekkürler;
-Ne demek ben aç olsaydım siz de benimle paylaşırdınız; hem bu yemekleri ben buldum yetiştirmedim ki (Castor güler)

Hmm dostum Kazım; yaz gelmeden yiyeceğimiz bitecek; ama bu yeni misafirlerlede paylaşmalıyız; bir yolunu buluruz; olmaz dedi; kendi paylaştığım yiyecekleri başkalarıyla paylaşmayacamış; olaya bak; izin verir miyim zannediyorsunuz;
-Kazım onlarda aç ölecekler açlıktan buna izin veremem, vermeyeceğim;
-Ne yapabilirsinki Castor; kendi yarını paylaş o zaman bana verdiklerini geri vermem;
-Lanet olsun sana; öldürürüm seni!
-Tamam tamam; paylaşacağım;
Buyrun içeri gelin sevgili misafirler; Pefyini oda kocası gibi birbirlerini iyi bulmuşlar; yakıştırdım onları; artık Kazım benim dostum değil, arkadaşımda değil; yesin içsin benden uzak dursun.

Bitti; Arkadaşlarımdan ayrıldık; yalnız devam yolculuğa; Allahım sana şükürler olsun...

Lanet olsun bıktım şu savaştan sayısız ölüm gördüm heryerde açlık, acı, sefalet safahat yok;

-Jelly!!! özlemişim seni; nasılsınız(Jelly'nin babası); nerede(Jelly'nin annesi), Jelly beni tanıdın ha o kadarda uzun zaman oldu;
-Annem öldü;
Ağlamaya başladım;
-Merak etme, cennettedir annen;
-Biliyorum ama orada yalnız mıdır? Babamla biz buradayız; ikimiz olduğumuz için anneme üzülüyorum o yalnızsa; kötü olur, üzülür, üzülürüm üzülürse; üzülmez inşAllah;
-Orada hep iyi insanlar var; yalnız kalmaz bırakmazlar yalnız anneni; yeni arkadaşlar edinmiştir...

The end...

Savaş bitti!!! Kaybettik ama kötü muamele görmek bile koymuyor bana en azından artık yemek derdi yok!; Yazayım bari: "Köpek Kazım paylaşmadı yemeğini kendini düşündü; Lanet olsun Kazım ne bok yedin; Yaşadında ne oldu hüzünler seni buldu bulur bulacak...; Kalpsiz Kazım; Kazım Kazım".

... Mahallesi:

Jerry tıknaz bir adamdı, yaptıklarıyla övünmeyi çok pek sever idi; bir gün karşısına çıkan sümüklü böceği ezmediği için çok gururlanmıştı, anlatmaya başladı: "Geçen gün yolda yürürkene önüme ahada bu kadar(işaret eder) sümüklü böcek çıktı, ezmedim.", karşısına çıkan sümüklü böceği ezmemesi takdire şayan peki ama niye övünüyon be adam?;

Ölen sümüklü böcekler adına sizi 7 dakikalık saygı duruşuna davet ediyorum; çok oldu 1 dakika olsun;

Jerry zevkine düşkün bir adamdı; karılarla; oow üslubumu bağışlayın; kadınlarlan arası pek iyi sayılmazdı ama onlarla birlikte olmayı çok pek sever idi; orospu mahallesi diye adlandırdığı bir yere pek çok gider idi; orada ne yaptığı malumunuz, detaya pek çok girmeyeceğim;: Ama şu kadarını söyleyim kadınları incitmezdi umursamaz değildi bizim Jerry; bu onun çok çok iyi özelliğinden sadece birisiydi; ağlatmazdı, kırmazdı, acıtmazdı; iyi adamdı Jerry; zevkine düşkün olması neden onu kötü bir adam yaptınsıydıki; yapmaz; yapmaz olurmu hiç; bu yüzden hep dünyevi işlere bağımlı kalırdı bizim Jerry; dış görünüşüne pek bir önem verirdi.

The end...

Günlerden bir gün Jerry'e araba çarptı en yaygın vede en hızlı ölüm şeklidir araba çarpması en azından filmlerde ve kitaplarda; mekanı cennet olsun bizim Jerry'nin.

Kasatura:

Bıçak silahın ucuna takılandan: Kasatura;

Süngüleri hazırlayın taarruz vaktidir; taarruz vaktidir; taarruz vaktidir: Allah Allah all al a Aahhh: Ölüm çoktur cenklerin harbinde, heryerdedir aslında ölüm ama cenklerin harbinde biraz daha çoktur;: Çoktur hançerliyen birbirlerini ama mecaz anlamda; mecaz anlamda dedim; mecaz anlamda yani gerçek olan gerçekliği başka yerde olan: Kuşlar koştu, sürüngenler koştu, akbabalar yorulmazlar;

Levent'in içler acısı hali herkesi şaşırtıyordu; şaşırtıyordu görenleri bu nasıl hal, nasıl yaşıyor; Hayat mı bu?; değildi bir çoklarına göre; ama Levent, Ah Levent; o yaşamından haz alıyordu; sigara; alkol; bunlarlada kalmadı, eroin, kokain, meth; ne bulursa içiyordu; Konuştu: "Yauv ayık kafav çok kötü yauv"

-Hey, Haluk: Yokmu içecek, çekecek, batıracak bir şey; hadi ama ayık olmaya dayanamıyorum: "'Sanki ayıklık ayık olmakmış... Herkes düşünmemek için başka işlere kaçmıyormu, koşmuyormu?"' Hadi ama... "'Reklamın iyisi kötüsü yoktur, Haluk Levent'in hayranı -biride benim- çoktur: Reklam olsun diye yapıyorum."' Hadisene, yeter artık "Haluk döndü ve dedi; gel kolaysa kendin yap:" Ver ulan;

The End...

Uyuşmak sadece uyuşturucuyla olmaz, dedim: Sonra döndüm sordum: Nasıl o zaman: Dedim uyutma kendini oyunla televizyonla düşünmekten yorul ama kaçma: Dedi: Ama çıkış yok; dedim: Sen öyle san; çözüm ara; bulamazsan beni bul; bulduramam ama söylüyorum işte; çıkış yok sanıyorsun; Şizofrenmisin; değilsen çıkış mı arıyorsun tabii bulamazsın arayan bulur; ara bulacaksın söz veriyorum sana, sözümün eri değil miyim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Alcho ol:

Alcho dedim; yani kızgın maymun gibi ol; bu öyle bir adamın hikayesi: Serhat; Demirci; demirci Serhat ortaçağ hikayesi; "'Üç tırnak hikayeden bağımsız yazılarım için; yormayım; bu hikayeye daha fazla koymayayım; ortaçağ bitişiktir; tekbir anlama gelir; son: demirci soyad değil isimde değil vasıf;"' "'Vasıf: insanların edindikleri nitelikler; bunu zaten biliyormuydunuz; sadece bu şekilde olduğunu biliyormuydunuz; Bence... öyle..."' "'Sözümün eri miyim..."' "'Değil miyim?"' serhat işinin eri, ehli olmak için mücadele veriyor; alcho serhat;

-Serhat; şunu tut;

-Tamam usta!

Heyecanlı adam şu Serhat; "'adam; yani adam gibi adan; sadece insan değil yani:"'

-Serhat; şunu yap

-Usta! Tamam!:

Usta yapamadım dendi; Ustada iyi adam kızmadı, kızmaz hiç; ama Serhat bizim Serhat bizimki: kızgın maymun gibi kızar; Yapamayan Serhat değil, serhat bilir işini; yapar.

Günlerden bir gün; sayılı günlerden, kaç sene hayatta kalacak sonuçta bizimki; serhat ustabaşı ilan edildi; zaten iyiydide açık yoktu; çok olur böyle şeyler; hakkının verilmemesi verilememesi vesaire: Çıraklardan biri işini karıştırdı bilenecek olan kılıcı çok bilemişde inceltmiş; serhat bu dururmu uh ah ah diye sesler çıkarmaya başlar hemen; ne dediğini bilmez hale gelir: Haybensenin; ananı avradını sülaleni...

Serhat öfkesini dizginleyemez veya dizginleyemezse biz onu sikeriz; uh ah ah;

Kızmayı o böyle laftan anlar anca yoksa herkese böyle tavır yok bizde; yani bende; dilimi eşşek arısı si. soksun; küfür ederim iyi bilirim yerini: kızınca, sövünce, anşaşılınca içimi dökünce sövmek gerekti gine.

Serhat iyicene bir fellastır o yüzden kızmayın ona iyidir o hatasız kul mu var; bende çok var mesela; hata: Bilmem birini hiç birini; yapmazdım bilseydim; ama ne olduğunu bilsemde hatam olduğunu bilirim.

Kömür Bahçe:

Sally; Kazım; ve çocukları Anna, Jack, Hüseyin mutlu bir aileler; aile ve mutluluk kavramı birlikte anıldığı zaman birbirleriyle iyi anlaşıyorlar demektir; nasipliler demekki; eş dost, çocuk dost; şanslı Kazım, nasipli.

Bahçeli evleride var daha ne olsun:... Kayık kullanarak geçim sağlıyor Kazım; bizim Kazım değil; bir özelliğini belirttikmiki tanıyor olun; benimki Kazım; ben tanıyorum onu; iyi adam Kazım; cinsiyeti kız, kadın; Sally'de kadın; hep kadındı Kazım adı neden Kazım diye sormayın; bilmiyorum çünkü; hiç sormadım; çocukları biri hariç heteroseksüel biri bana kalsın; şanslı Kazım iyi bir ailesi var; kk.. kadın demişken; "'Ben gaymiyim neyim;"': Kayık kullanıyor; güçlü çünkü, öyle bir kadın Kazım; aynı zamanda güzelde; Bruce Lee'nin kollarını andırıyo kolları; ince ve kaslı: geri kalan vücudu daha kadınsı; güzel kadın diyorumya, gördümde söylüyorum; ahlakıda güzel; kısacası Kazım (ıslık çaldım).

Bir gün kömürleriyle bir adam çıkageldi, bir çanta dolusu kömür, bindi kayığa; ne dese beğenirsiniz, kömür karşılığında beni karşıya geçir hanımefendi, param yok ve buna ihtiyacım var; Kazım bu durur mu hemencecik; açtı torbayı aldı kömürleri, atla dedi adama pp.. pardon insana veya erkeğe; tanımadan adam olduğunu nasıl bileyim:? Geçirdi adamı karşıya öö.. özür dd.. dilerim erkeği karşıya; insan gay olunca çekiniyor bir şeylerden; çekinmemeli böyle değil mi?! Neyse korkuları bir kenara bırakayım gay miyim neyim ben rahatım ama korkmuyorum gay olmaktan; kötü birşeymi sanki; neden korkacakmışımki dışlayacak olanlar beni siktirsinler gitsinler; gay miyim neyim; değilim gay ama olmadığım için değilim, zorlama yoktur yok: Sizde, zorlayın kendinizi olduğunuz gibi olmak için: Kazım bu almış kömürleri bahçeye dökmüş; yakın demiş benide evdekilerle; kimse cesaret edememiş kömürden bahçeyi yakmaya; rahat bırakmışlar Kazım ve Sally'i; rahatça yaşamışlar Kazım ve Sally: Sataşanları yokmuş; aferin komşularına zor oldu onlar içinde ama alıştılar.

The end...

Katil;

Hasbam Kerdy, lanet olsun ona; bir bırakmıyor peşimi, atımı eyerliyeyim hemen yola koyulma vakti huzur yok yoksa bana pislik herif;

Sığırlarını çaldım diye bu kadar takip edilirmi pislik herif, benim bu sığırlar, silahımla kazandım, aklımla kazandım, ben kazandım:

-Sığırlarınızı mı güdüyorsunuz bayım;

-Evet,

-Oo ben bilirim buraları şu tepenin arkası hep yeşillik burası biraz kurak değilmi sizcede

-Hayır,

-Siz bilirsiniz bayım...

Nereden çıktı şimdi bu bide bunun cesedini taşıyıp saklamak lazım gelir: Beni ispiyonlamasına izin veremezdim akıllıyım ben hemde güçlü...

-Hey çavuş, ne zaman yakalarız sence

-Auv, çok sürmez o kadar sığırla yavaş hareket eder Kerdy

-Asacağız değil mi o puştu:

-Ayaklarından mı, haha

-Ayaklarından, haha

Kerdy taşşaklı adam; sağlam pabuç eski ağızla; tuttumu sikeltir valla: işi var o deyyusun, silah nasıl kullanılır öğrenecek Kerdy'den; Kerdy leşi olan bir adam, bir keresinde ailesini korumak için silahına davranmıştı, başarılı olmuştu, talimler işe yaradı çünkü: Silah kullanmayı sever bizim Kerdy; iyide kullanır; ama iş silahı bir insana vede sana silahını doğrultmuş bir insana doğrultmaya gelince işler farklı bir hal alır birdenbire; soğuk kanlı adamdır Kerdy;

-Şef aşağı köyden Fazıl'ı vurmuş piç kurusu görenler olmuş:

-Salak herif boynundan asacağım o ipneyi

İbnelik kötü değildir amma işte ağız alışkanlığı:

-Bana bırak şerif ben icabına bakarım

Diyerek dört nala sürdü Kerdy;: Diğerleri baka kaldı: Yaklaştığını duyan salak adam ateş etmeye başladı; bir sağa bir sola sürüyordu atını Kerdy taşın arkasında indi atından bacağından yaralanmıştı

-Hay aksi iyi bari atardamara veya o menem bir şeye gelmemiş rahat atlatırım; sikeceğim seni...

-Gelde sik açtım bekliyorum hahaha... İyimi bacağın: acıttım mı ben böyle silah kullanırım işte

-Siktim seni(fısıldar)

Sekerek mevzi alır bizim Kerdy; bizim salak adam çoktan mevzilenmiştir: Kafasını çıkartır Kerdy ama yerini göremez: Hoşlanmadım der o benim yerimi biliyor ben onun yerini bilmiyorum: Kısa sürecek ama salak adamın şansı binde bir

-Son sözlerini söyle Kerdy;

-Fazla uzaklaşamayacaksın(tükürür)

Bum! (Kuşlar uçar) Kerdy'nin beyni dağılmıştır;

-Lanet olsun şerif Kerdy'i öldürmüş yetişemedik;

-İyilerde ölür, sen köylülere söyle cesedi muhafaza etsinler

Şerif yola koyulur 7 kişilerdir yapacak işimiz var diyen kararlı 5 kişi yardakçı 2 kişi: Hepsi aynı değerde değiller o yüzden ayrı andım; Lanet olsun salak adama, öldürdü Kerdy'yi olacağı varmış demekki: Yoksa zordu işi salak adamın: Soğukkanlı, iyi nişancı Kerdy; ikisindende yoksun vede salak olan bir adama öldü şaşılacak iş doğrusu

Ailesi Kerdi'nin ölüm haberini aldılar; yıkıldılar, 1 eş, 1 çocuk çocuk 16 yaşında bir adam, erkek değil kız; böylelikle olan oldu bu hikayede sonu buldu

Son...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...