Jump to content

Hayatta en hakiki mürşit ilimdir

Recommended Posts

3 saat önce, sağduyu yazdı:

En hakiki yol gösterici din diyen, dini bilimin önüne koyan kişi dincidir. Din ile bilim tamamen birbirine zıt iki alan. Ayrıca evet, her şeyi bilim çözer.

İlkin o ahmak kafana şunu sok ki ben dinci falan değilim. İkincisi şu ki sen burada müslümanlarla ayetlere uğrasa uğraşa dinin ne olduğu falan öğrenmemiş bilime ve akla aykırı her satırın altını çizmekten başka bir halt öğrenmemişsin din ile ilgili. Felsefe dinin ele aldığı konuları akla uygun bir şekilde sen ona bilimsel olarakta diyebilirsin, anlatır. Din, felsefenin ortaya koyduğu bilimsel kanıtları mecazi bir dille anlatır. Semboliktir. Şiirseldir. Çünkü insanlar ikiye ayrılır. Birincisi senin gibi kendini elit, entelektüel sananlar, ikincisi halk. Din halk içindir, bilim ise sizin gibiler için.. kısacası felsefe bilimdir din ise şiirdir. halk için cennete ki huriler önemlidir. Ama senin içinde böyle bir bok biliyormuş gibi zırvalamak.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

21 minutes ago, memjan21 said:

İlkin o ahmak kafana şunu sok ki ben dinci falan değilim. İkincisi şu ki sen burada müslümanlarla ayetlere uğrasa uğraşa dinin ne olduğu falan öğrenmemiş bilime ve akla aykırı her satırın altını çizmekten başka bir halt öğrenmemişsin din ile ilgili. Felsefe dinin ele aldığı konuları akla uygun bir şekilde sen ona bilimsel olarakta diyebilirsin, anlatır. Din, felsefenin ortaya koyduğu bilimsel kanıtları mecazi bir dille anlatır. Semboliktir. Şiirseldir. Çünkü insanlar ikiye ayrılır. Birincisi senin gibi kendini elit, entelektüel sananlar, ikincisi halk. Din halk içindir, bilim ise sizin gibiler için.. kısacası felsefe bilimdir din ise şiirdir. halk için cennete ki huriler önemlidir. Ama senin içinde böyle bir bok biliyormuş gibi zırvalamak.

Ahmak dini en hakiki yol gösterici sanan senin gibilerdir. Ne kadar ahmak olduğunu her fırsatta kanıtlıyorsun. Sırf Atatürk bilim en hakiki yol göstericidir dediği için içindeki Atatürk nefretinden dolayı, bilim değil din en hakiki yol göstericidir diyen ahmağın, salağın birisin. Senin gibi salakların yol göstericileri de dinci şarlatanlar olur. Dinin gösterdiği yolun tarih boyunca ne olduğunu gördük. Sen dinci şarlatanları yalamaya devam et, senin gibi ahmağa da ancak böyle bir tutum yakışır.

Sitelerde Paylaş
33 dakika önce, memjan21 yazdı:

Din halk içindir, bilim ise sizin gibiler için

Din, dincilere dombalan halk içindir, bilim ise dincilerin kökünü kurutan halk içindir.

Örneğin bilim senin gibiler için değildir ama bilimin bir güzel yanı var, ırk ayrımı yapmaz, o yüzden senin gibilere de hak vererek bilim sayesinde burada yazabiliyorsun.

Oysa dini bilime yeğleyen senin gibilerin bu olanaktan yararlanması senin adına utanç verici değil mi?

Zira böyle imkanları din yapamıyor, din kendini anlatmak için dahi bilimden yararlanıyor.

Şahsen kendim dindar olsaydım bilime laf söylemeye utanırdım, gerçi bu biraz da karakter meselesi, senin ve senin gibilerin karakteri bilime yakışmıyor, evrimsel gelişiminiz bu kadar, daha ileri gidememiş, bu yüzden çok da hor görmüyorum ama bu kadar geride olmanızı sorgulamanızı öneririm, belki bir ilerleme kaydedebilirsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...