Jump to content

Allah Mâide Suresi 31'de cinayeti örtbas mı ediyor ?

Recommended Posts

On 14.05.2019 at 19:39, deadanddark yazdı:

Örtbas eder tabi.

Sen birinin adagini/sunumunu kabul et, öbürününkini kabul etme. Ayiptir. Tanri kendi salakligini örtbas etmis.

Bir elin parmaklari kadarlar, babalarinin basina gelenleri bilen iki gerizekali cocuk (cennetten dehlenme, fuck off), üstelik buna ragmen tanridan cekinmeyen bir tanesi. Zeka geriligi vardi herhalde.

Maide 27:

Oku onlara Âdem'in iki oğluna ait gerçek haberi. Hani onlar, Tanrıya yaklaşmak için kurban sunmuşlardı da birininki kabul edilmişti, öbürününki kabul edilmemişti ve o, seni mutlaka öldüreceğim demişti ona, o da demişti ki: Allah ancak, kendisinden çekinenlerin kurbanını kabul eder.

Allah karga  göndermeseymiş Kabil pişman olmayacakmış gibi bir sonuçta çıkarılabilir ayetten.

karga cesedi nasıl gömeceğini tarif edince Kabil pişman olmuş.

Pişmanlık nedeni " yazıklar olsun bana kardeşimi bir anlık öfkeyle öldürdüm " değil , " şu karga gibi kardeşimi gömemedim "miş.

Kabil karganın yeri eşelemesinden etkilenecek kadar duyarlı ama karga gelmeden pişman olmayacak kadar katı yürekli.

ayrıca , Kabil cesedi gömeceğini kargadan nasıl öğrenmiş çözemedim.

Karga  tarif etmediğine göre ,karganın hareketlerinden o neticeye varmış.iyide gelen karga bir tane.gelmiş ve yeri eşelemiş.

ayette " karga geldi ve  ölen yavrusunu gömdü "demiyor.gelmiş yeri eşelemiş.bir şey gömmemiş.karganın yeri eşelemesinden kardeşini nasıl gömeceği sonucunu çıkardıysa,Kabil çok zeki olmalı.bu kadar zekiyse daha önce  etrafında yeri eşeleyen hiç mi başka hayvan olmadı ?

ben burada insanı küçümseme,hakaret görüyorum.Kuran da domuz,eşek,geberesice,köpek,maymun,pislik vs diye insanlara defalarca  hakaretler edilir...kuş kadar beyni yok demişse şaşırmamak lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 60
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...