Jump to content

Meryem yalancı Bir Fahişe mi?

Recommended Posts

• İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

8 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Kutsal hurafelerde anlatılan hikayeye göre Meryem kendi kendine hamile kaldı ve kutsal bir çocuk pehdahladi.

Bu hikaye bana inandırıcı gelmiyor ama sizlere de sorayım dedim.

Yokbirde inandırıcı gelecekti; inanmayan birisi böyle bir şeye nasıl inansın? Bu beşincil onuncul bir konu; sizin ağzınızdan duymak komik oluyor;

Sitelerde Paylaş

Meryem adını görünce, şu şirin fıkra yine aklıma geldi:

On 13.04.2015 at 20:09, kavak yazdı:

Bakire Meryem

Bakire Meryem ana dünyayı ziyaret etmek için izin ister. Kendisine izin verilir, ama her akşam cenneti araması da tembihlenir.
Meryem birinci gün cenneti arar: "Benim, bakire Meryem. Bugün kendime bir tane mini etek aldım. Bu kötü bir şey mi ?"
"Hayır, hayır, sorun değil" diye cennetten yanıt gecikmez.
İkinci gün : "Benim yine, bakire Meryem. Bugün kendime makyaj yaptım. Bu kötü bir şey mi ?"
"Tamam, keyfine bak" diye cennetten cevabı alır.
Üçüncü gün :" Benim, Meryem. Bu kötü bir şey mi ?"

Sitelerde Paylaş
35 dakika önce, Nuri Kara yazdı:

Yokbirde inandırıcı gelecekti; inanmayan birisi böyle bir şeye nasıl inansın? Bu beşincil onuncul bir konu; sizin ağzınızdan duymak komik oluyor;

Evet inanmiyorum, yalanlara niye inanayım ki?

Meryeme  tecavüz eden kimse godoşun tekiymiş.

Ulan bari kızın üstünde tepindin bu kadar çık adam gibi söyle. Ne gerek var kutsal ruh martavallarina.  Bu kadar gizlenmek ihtiyacı duyduğuna göre ya aileden biri yada kapandığı tapınağın rahipleri bir şey yaptı.

Sex de kutsal oluyormuş bunu öğrendik. Neredeyse her peygamber olayında bir kaç kız uçkur davasına araya kaynıyor. Havva , Belkıs, Hacer , Meryem, Ayşe...ne bu be... Baskasi yapsa sapik derler dinciler yapınca tapıyorlar bir de.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Kutsal hurafelerde anlatılan hikayeye göre Meryem kendi kendine hamile kaldı ve kutsal bir çocuk pehdahladi.

Kendi kendine olmaz. Din öğretisine göre mantıklı- mantıksız herşey sebeplere bağlanmıştır.

Görünmeyen uzaylılar ile nikahlı olabilir.. Mucizeler- ileri teknoloji tedaviler(ölüyü diriltme) gösterdiğine göre mümkündür..

tarihinde sahin3 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, sahin3 yazdı:

Kendi kendine olmaz. Din öğretisine göre mantıklı- mantıksız herşey sebeplere bağlanmıştır.

Görünmeyen uzaylılar ile nikahlı olabilir.. Mucizeler- ileri teknoloji tedaviler(ölüyü diriltme) gösterdiğine göre mümkündür..

O zaman niye gunah kavramı var. Bir kadın gitsin durduk yere hamile kalsın sonra da " bana meryeme gelen ruh musallat oldu" desin inanırlar mi yoksa zinakar diyerek taslarlar mi..

Meryeme inanan başkasının yalanına da inanmalidir.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Meryem’i gören varmı ki?

Görmediğiniz, kanıtsız şeylere inanmayın.

Ama şöyle bir bilgi var.

Bazı kadınlarda kızlık zarı esnek olup, cinsel ilişkiye girilse bile yırtılmayabilir ve hamile kalabilir. 

Sitelerde Paylaş

diyelim ki fahişe .nasıl kanıtlayacaksın ki . 2000 sene önce yaşayıp yaşamadığı belli olmayan bir kadının fahişe olduğunu söyleyecek kadar kendinden eminsen İsa nın tanrı olduğuna ve gerçekten yaşadığına,Kuranın iddia ettiği gibi İsa nın maymun olmadığına iblis cin olmadığına beni inandırda,ahiretim kurtulsun hemen vaftiz olayım.

Sitelerde Paylaş

Kutsal olduğuna dair de hiçbir kanıt yok.

Belki de Meryem başkasının spermini çalıp gizlice hamile kalmıştır. Dolayısı ile kimse babalık iddia edememiştir bu durumda.

Bugün bir kadın kocasından habersiz hamile kalırsa meryem yalanını soyleyip mahkemede kurtulabilir mi sence?

Kimse inanmaz . Papa bile inanmaz..

Sitelerde Paylaş

tanrının varlığından emin olunamaz.tanrı varsa bile,tanrı ve tanrının olduğu alem görülmez bilinmezdir  .biz gördüklerimizi bile çözemiyoruz.görülmeyeni nasıl bilelim.

din inanç değildir bana göre.teslimiyet ve amaçtır.menfaattir.hayatı çekilir hale getirmek,acıları unutmanın bir yoludur,alışkanlıktır,beyin yıkamadır.kimse bildiği için inanmaz.inancının doğruluğunu kesin delilleriyle kanıtlayamaz.

belki dünyayı şeytan yarattı.bizimlede kafa buluyor.amacı eğlenmek.bunun yanlış olduğuna beni nasıl inandırabilirsin ?  

görülmeyen metafizik dünyanın varlığından insanlar hislerinden ,gördüklerinden ,okuduklarından dolayı emin.ama emin oldukları şeyler yalanlanabilir.hepsi pamuk ipliğine bağlı.

düşünüyorum,acı çekiyorum öyleyse varım.varlığımdan şüphelenmem manasız.acı çekmem,düşünmem yeter kendime inanmam için.sanal olup olmadığım umurumda olamaz acı çekerken.

dinde böyle ; sana güzel hisler yaşatır,sevgi,aşk,bağlılık hoşuna gider.saatlerce ağlarsın Tanrı için,Muhammed,İsa,Musa aşkı  için...hoşuna gider.bağımlısı olursun.sanki gerçekten var gibidirler.

İncil kuranı yalanlar,kuran incili yalanlar,tevrat incili yalanlar,incil tevratı yalanlar ama müslümanlarda,hristiyanlarda,musevilerde dua ederken coşabilir,aşktan kendinden geçebilirler.huzur duyabilirler.dua ettim kabul oldu diyebilirler.duygular ,inanç dinin doğruluğuna delil olamaz.hayaletlerde delil olamaz.ama bu kimsenin umurunda mı ? aradıkları şey huzur,sevgi,umut,ödül.inanmamaktansa inanıp mutlu olmak varken sorgulamak niye ? üzümünü ye bağını sorma hesabı. 

Sitelerde Paylaş

Babasız doğum veya bakireden doğan bir kurtarıcı hikayesi mitolojik anlatımlarda bolca rastlanan bir motiftir. 

Semitik teolojinin yanı sıra, Mısır ve Orta Asya mitlerinde bir çocuğun bakireden doğması yeni bir mutluluk devresinin başlamasının işareti olarak kabul edilir.
Özellikle kurtarıcı beklentisi içinde olan topluluklarda bakireden doğum büyük önem taşımaktadır. Benzer şekilde, pagan inançları Hristiyanlıkla kaynaşmış ve devam ettirilmiştir. 
“Kurtarıcı Tanrı” ve “bakire anne” anlayışının bulunduğu toplumlarda kurtarıcının, ölümlü bir annenin oğlu olması düşüncesi olanaksızken, gece yarısında bir tanrı tarafından
ziyareti içeren semavi bir müjdelenmenin gerçekleştiğinin düşünülmesi doğaldır.

Mısır’ın ata tanrısı Osiris ile tanrıça İsis’in cinsel birleşmeleriyle Horus’un doğması örneğinde olduğu gibi, Musevilik ve Hıristiyanlıktan önceki pagan dinlerin temeli mitolojilerde tanrısal doğumlar görülmektedir.

Yine eski Ahit’te Abraham’ın eşi Sara’nın İshak’ı doğurmasıyla ilgili olan anlatımlarda da tanrısal gebeliğin izlerine rastlanmaktadır.
Eski Ahit’te İshak’ın doğumu şöyle anlatılır:
Yüz yaşında olana bir oğul doğar mı ve doksan yaşında olan Sara doğurur mu? ... Rab dedi: Gerçek senin karın Sara bir oğul doğuracak ve onun adını İshak koyacaksın. ...

Rab demiş olduğu gibi Sara’yı ziyaret etti. ... Sara gebe kaldı ve İbrahim ihtiyarladığında, Rab’in ona söylemiş olduğu vakitte bir oğul doğurdu (Tekvin, XVII: 15-19; Tekvin, XXI: 1-3).

Bu hikâye, daha sonra Hıristiyanlıktaki Meryem’in bakire doğum mitine kaynaklık edecektir. Tanrıça kültünün Meryem Ana aracılığıyla Hristiyanlık üzerindeki etkisi,

pagan inançların binlerce yıllık geleneğinden kaynaklanmaktadır. 

Ataerkil bir toplumsal yapıda doğan ve baba-oğul ve kutsal ruh üçlemesiyle teolojisini şekillendiren Hristiyanlık, hem doğduğu topraklarda, hem de yayıldığı Roma İmparatorluğunda

zamanla kendi dinsel formasyonuyla sentezlenmiş, pagan ana tanrıça tapınımlarını yasaklarken kendine özgü yasal bir ana tanrıça figürünü Meryem kimliğiyle ortaya çıkarmıştır. 

Sitelerde Paylaş

Kur'an hurafesinde tanrının çocuk edinmesi ve kızlar edinmesi çirkin bir iftira olarak nitelenmektedir.

Allah çüksüz olarak tanıtıyor kendini çünkü ihtiyacı yokmuş.

Çüksüz tanrının çocuk ve kadın ihtiyacı yoksa  meryemi kim sikti?

Bu handikap nedeniyle hristolar Allahi çüklü olarak kabul ediyorlar. Aksi halde delik yama tutmuyor.

Evet meryemi kim siktiyse çıksın ve herkesten özür dilesi .

Sitelerde Paylaş
On 14.05.2019 at 11:59, Düşünen Hayvan yazdı:

Ademi nasil yaptiysa Isa'yi da öyle yapsaymis. Ama böyle anlatinca olay daha dramatik oluyordur belki ondan. Fatmagülün sucu ne.

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, karamsarhuman said:

o değilde, ben hala şurdayım, meryem nasıl hamile kalmış? tanrıyla nasıl düzüşmüş, incilde yazmıyorda.... kurandada yazmıyor..:0_80cbc_37a71a73_L:

Üflemiş. 

Bulut Aras'ın sinemada Türkan Şoray'a üflemesini hatırlıyor musun? Allah da Meryem'e öyle üflemiş işte.

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, deadanddark yazdı:

Ademi nasil yaptiysa Isa'yi da öyle yapsaymis. Ama böyle anlatinca olay daha dramatik oluyordur belki ondan. Fatmagülün sucu ne.

Evet Meryem'in suçu neydi? Üstelik resmen tecavüz etmiş çünkü Meryem'in haberi yok olan bitenden. Meryeme sormamis bile . Sonrada bu işe bir kılıf bulana kadar kimseyle konusma demis. İse bak ya...Kızı bir tepsi yemeğe kandırmış.

Sitelerde Paylaş

Bu ne biçim bir başlık böyle. 

Hakkında konuştuğunuz ya da iftiralar dizdiğiniz kişi o kadar büyük bir insan ki bu söylediğinizi duysa size sizin üslubunuzla ya da seviyenizde bir cevap vermez.

İnanmıyorsanız edebinle inanmayın. Ama tanımadığınız, bilmediğiniz, görmediğiniz halde zanlara ve saçma sapan fikirlere dayanarak büyüklere laf söylemek en büyük ahmaklıktır. Herkesi kendiniz gibi sanmayın. Onlar sizin seviyenize inmez ama bu yaptığınız da cezasız kalmaz.  Bir tokat gelir sizi bulur.

Hiç bir şeyi akledemiyorsanız şunu düşün: İnsanlık tarihi boyunca milyonlarca kadın zina etmiş ve babası bilinmeyen çocuklar doğurmuştur. Bu kadınlardan ya da çocuklarından hangisi bugün milyarlarca insanın kalbinde? Meryem (ona selam olsun) 4 milyar hristiyanın ve müslümanın kalbinde ve gözünde en müstesna ve muhterem kadınlardandır.

Onu bırak, 20. yüzyılda ülkeler kuran, idare eden bir sürü devlet adamı geldi. Güç ellerindeydi. Onları bugün kendi ülkelerinde bile sevmeyen ya da unutmuş/umursamayan tonla insan  var. Her geçen gün de daha çok unutulacaklar. Ama 2.000 yıl geçmesine rağmen her renkten, her dinden, her milletten milyarlarca insan Meryemin iffetinden, edebinden, ahlakından bahsediyor ve Meryem her geçen gün daha da yükseliyor. Bunu da mı akledemiyosunuz...

tarihinde Yeni Üye tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...