Jump to content

tanrıların ne amaçla ?yarattığını bilmeden, yaratılmak anlamsızdır.

Recommended Posts

sürekli özgür irade deniyor, özgür irade gerçekten var diyelim, bir allah tanrı ve yehova var, ama bu 3 tanrının amaçları deistlere atheistlere agnostiklere uymazki.burada asıl amaç özgür irade varsa bizim tanrılara amacımız değil, tanrıların amacı bize uyacakmı? önermesidir.

yaratanın ne olduğunu bilmeden veya yaratan dışında herşeyin sadece havagazı oldugunu düşünenler haklıdır. 

biz irademizle tanrılar bize planlarını ispatlar bizde ona göre bir karar veririz. 

işte gerçek özgür irade budur.

istediğiniz kadar iradeniz özgür olsun.

ama yaşamakta ndaha anlamlı olan tek şey tanrıların planıdır.

bir gerçeklik var ve bu gerçeklikten hiç kimse kaçamaz

,tanrıların planları belli değildir.

bu şekilde varoluşta anlamsızdır.

yaratanın amacı bize uyucakmı? örnegin biz dinleri reddediyoruz, ama tanrı reddetmiyorsa veya tanrı bizim gibi düşünüyorsa dinsiz ise bu seferde ona canı gönülden inananları keklemiş olmuyormu? yani diyorumki yaratan neden planını açıkça ispatlamıyor? neden gizleniyor, herşeye gücü yetiyorsa , evrenı yarıp merhaba ben tanrıyım demesi yeterli değilmi? en azından evrensel bir diller algı içindekı algımızla birşeyler yapması gerekırdı. deizm evrendekı en güçlü en mantıklı iannıştır diyorum. çünkü bir tanrı gerçeği var am gizleniyor planını gizliyor.... bu çok saçma.. ne oldugunu bilelimki ona göre yaşıyalım değilmi? belkide bu tanrı düşündüğümüz gibi değildir. bir anda insanları hayal kırıklıgına uğratabilr. bu yüzden yaratılış ve varoluş bana hiç mantıklı gelmiyor....eğer akli dengeniz yerindeyse mantıksız gelmesi gerekir.birileri 700.000 yıl önce fakirken diğerleride fakirdi. aam şimdi birileri aç yatıyorken birileri tok yaratıyor.. bu hiç mantıklı ve adil değil...... tanrının ölünce ceza vermeside çok saçma ceza vericeksen ya şimdi ver yada hiç yaratma.bu şekilde ne oldugunu bilmeden yaşamakta çok saçma ve anlamsız.....bir karar verelım madem özgür irademiz var tanrıyı bilmekte hakkımız tanrıyı bilmeden özgür irade ne işe yararki??.

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...