Jump to content

en rezil! en komik ayetler.

Recommended Posts

en komik ayetler, tamamını aldım, biraz uğraştım ama degdı dogrusu.. ne tarafa kopuyoruz??? beylerrr ..KOMİK AYETLERDEN SEÇMELER

Canı çıkasıca 

Müdessir: 19. Canı çıkasıca, ne biçim ölçtü biçti!
20. Sonra, canı çıkasıca tekrar ölçtü biçti; canı çıkasıca ne biçim ölçtü biçtiyse!

Ey İman edenler; iman ediniz

Nisa 136: Ey iman edenler! Allah’a, Peygamberine, Peygamberine indirdiği kitaba ve daha önce indirdiği kitaba iman edin.

Tebbet 1. "Ebu Leheb'in elleri kurusun!"

Tevbe 30. (...) Allah onları kahretsin! Nasıl da uyduruyorlar.

Ahzap 53. "ey iman edenler rastgele peygamberin evlerine girmeyin, bir başka iş için girmişseniz ille de yemek vaktini beklemeyin."

Vakıa 34. “Biz ceylan gözlüleri, defterleri sağdan verilen(erkek)ler için yeniden yaratmışızdır."

Hadid 21. Genişliği gökler ve yer kadar olan cennete yarışırcasına koşun.

Nisa 78. Kendilerine bir iyilik dokunsa «Bu Allah'tan» derler; başlarına bir kötülük gelince de «Bu senden» derler. «Hepsi Allah'tandır» de. Bu adamlara ne oluyor ki bir türlü laf anlamıyorlar!

Hac 65. Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın YERİN ÜZERİNE DÜŞMESİN DİYE GÖĞÜ O TUTUYOR.

Muhammed, bilmiyormuş ki dünya göğün bir parçası zaten. Tevrat'ta yazıldığı gibi yerin altta, göğü üstte olduğuna inanmış ve yıldızları Allah'ın tuttuğunu sanmış.

Tarık 7. Bu su(meni), bel ile kaburga kemikleri arasından çıkar.

Tahrim 5. Eğer o(Muhammed) SİZİ BOŞARSA RABBİ ONA, sizden daha hayırlı, müslüman, inanan, sebatla itaat eden, tövbe eden, ibadet eden, oruç tutan, DUL ve BAKİRE EŞLER VERİR.

Zümer 6. (...) Sizin için 8 çift hayvan yarattı.

Secde 5. Gökten yere kadar bütün işleri Allah yürütür. Sonra bu işler, süresi SİZİN HESABINIZLA BİN YILLIK GÜNDE ONA ULAŞIR.

Alak/ 15-18. And olsun ki onu perçeminden, yalancı ve günahkar perçeminden cehenneme sürükleriz. O zaman taraftarlarını çağırsın.BİZ DE ZEBANİLERİ ÇAĞIRACAĞIZ

Güneşin kara bir balçığa batması

Kehf 86. Nihayet güneşin battığı yere varınca, onu kara bir balçıkta batar buldu.

Muhammed'in Gafları

Hud 2. “(...) Şüphesiz ben size O’nun tarafından gönderilmiş bir uyarıcı ve müjdeleyiciyim.”

Zariyat 51. Allah ile beraber başka bir tanrı edinmeyin. Zira ben size O’nun tarafından gönderilmiş açık bir uyarıcıyım.

Muhammed'e Salat

Ahzap 56. Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin.

Onlarca değişikliğe rağmen:

Ahzap 62. Allah'ın geçmişteki kanunları da aynıdır. Allah'ın kanununda asla bir değişiklik bulamazsın.

Allah2ın boyası

Bakara 138. “Biz Allah’ın boyasıyla boyanmışızdır. Boyası Allah’ınkinden daha güzel olan kimdir? Biz ona ibadet edenleriz”

Enam-146. Yahudilere tırnaklı hayvanların hepsini haram kıldık.

favorım bu.. müthiş kafiyeli okuyan bilim?????????? adamı olur.. Eyyyyy İman edenler; iman ediniz.2. siz bu.. 19. Canı çıkasıca, ne biçim ölçtü biçti!:0_80cbc_37a71a73_L:

3. favorim bu...Hac 65. Görmüyor musun ki, Allah bütün yerdekileri ve emri uyarınca denizde akıp gitmekte olan gemileri sizin hizmetinize vermiştir. İzni olmaksızın YERİN ÜZERİNE DÜŞMESİN DİYE GÖĞÜ O TUTUYOR.

Muhammed, bilmiyormuş ki dünya göğün bir parçası zaten. Tevrat'ta yazıldığı gibi yerin altta, göğü üstte olduğuna inanmış ve yıldızları Allah'ın tuttuğunu sanmış.:0_80cbc_37a71a73_L:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

En komiğini atlamışsın.

Lokman-31  Size varlığının delillerini göstermesi için, Allah’ın lütfuyla gemilerin denizde yüzdüğünü görmedin mi? 

Şura 32-33 : Denizde dağlar gibi yüzen gemiler, O’nun varlığının delillerindendir. O, dilerse rüzgârı durdurur da onlar denizin üstünde durakalırlar.

Sitelerde Paylaş

Gülecekseniz, nam-ı diğer huruf-u mukattalara gülün,  çünkü bunları 100% açıklayabilen bir babayiğit bugüne kadar gelmemiştir.

İslam dünyasında bu m´eselede fikir birliği yoktur. Buna anca gülünür, ki gülmüyorum sadece gülümsüyorum efendim.

Müslümanlar, bunu da bana çok görmesinler.

elif-lâm-mîm: Bakara, Âl-i İmrân, Ankebût, Rûm, Lokman ve Secde Sûreleri. 

elif-lâm-mîm-sâd: Ârâf Sûresi.
elif-lâm-râ: Yunus, Hûd, Yusuf, İbrahim ve Hicr Sûreleri. 
elif-lâm-mîm-râ: Ra’d Sûresi.
hâ-mîm: Mü’min, Fussilet, Zuhruf, Duhân, Câsiye ve Ahkaf Sûreleri. Şûra
tâ-sîn: Neml Sûresi.
tâ-sîn-mîm: Şuarâ ve Kasas Sûreleri.
kef-he-yâ-ayn-sâd: Meryem Sûresi.
tâ-he: Tâhâ Sûresi.
yâ-sîn: Yâsin Sûresi.
sâd: Sâd Sûresi.
qaf: Kaf Sûresi.
nûn: Kalem Sûresi.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...