Jump to content

Laiklik olmazsa, demokrasi olmaz mı? Laiklik farzmıdır?

Recommended Posts

Bir islamcının  DEMOKRASI görüşü tren olarak bakmaktan daha ileri  gidemez. 

Niye  tren ?   

Laiklik ,  islama  asla   din açısından   yaklaşamaz   çünkü  islam  bir  din ve  dine bağlı  inanç değildir.  Çağının ve coğrafyasının  kendi  ürettiği  vahşi bir  arap siyasetinden ortaya çıkmış  politika  tipidir.   

Islam  hiç bir  dönem  din olmamıştır.

Islam  siyaseti   kendi içinde   diğeri olmayan   , baskıcı  zalim , ganimetci   ,   kadın ve çocuk düşmanı ,  büyücü  fikriyatı ile  masal hikaye  yöntemlerini  kullanan   SIYASI  bir  yöntemdir.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

2 hours ago, karamsarhuman said:

demokrasi ile yönetilen bazı ülkelerde insan haklarını bir bir hükmü yoktur. araştırınız.

ayrıca, insan haklarına bir dilekçe sunmanız bile trajıkomık olucak ama, bir dilekçe için 500 tl para ödüyorsunuz.

insan hakları para ile olucaksa ben öyle demokrasının içine edim.

senin çagdaş dediğin demokrasilerde, vergi sistemleri zengin fakir ayrımcılıgı, torpilcilik, rüşvet,

adam kayırma, her türlü pislik ne ararsan var? o kadar pislik seriatta vardır..

demokrasi dediğin şeyde zerre kadar insan hakkı yoktur, insan hakkını savunmak için dilekçe verilmez

verilirse para ile yazılmaz. insan hakkı ne demek biliyormusun? 

insan hakkı demek.

1: zorla vergi haracı ödemek demek değildir.

2: zorla kimlik çıkartmak değildir. 

3: zorla dinci olmak demek değildir.

4: kanunlarda esneklık yapmak demek değildir her birey eşit hakak sahiptir. ( kadının beyanı esastır ilkesini görmezden gelmekte insan hak ve hukuna sıgmaz ) 

özellikle sen şeriattakı bir takım cariye köle kadınların köle oluşundaki hasssiyetini eleştirdiğin gibi senı demokrasilerdede kadının beyanı 

esastır ilkesini aynı  derecede anlamanı ve eleştirmeni bekliyorum.. 

demokrasilerdekı kanunlar kadınlardan yanadır..

şeriattada erkeklerden yanadır.

sen tarafsız olucaksınkı bizde sana gönülden inanalım.. 

bana demokrasiyi savunnma demokrasının ne kadar? bok oldugunu bu forumda benim kadar hiç kimse

anlıyamaz.

ağır vergi  sistemleri,  ağır vergiler, işsizden kesilen gss haraçları bumu adil bir deokrasi anlayısı.

palavra bunlar palavra... uyanıın.. 

Hangi ülkeler o bazı ülkeler?

Ayrıca sana demokrasi mükemmel, kusursuz bir sistem diyen mi var? Her sistemin hataları, kusurları olur ama tutup da benim için demokrasinin şeriattan farkı yok demek nasıl bir mantıktır?

Cinsel suçlarda mahkemelerin ortada delil ve şahit bulunmadığı durumlarda kadın ve çocukların beyanını esas alarak karar vermesini demokrasi kadınlardan yanadır şeklinde değerlendirmek nasl bir mantıktır?

Şu anda elimizde bulunan sistemler içinde en iyisi demokrasi.

Sitelerde Paylaş

Laiklik olmadan bir ulke gayet tabi yonetilebilir. Ama bu mevcut Turkiye ve benzeri ulkeler icin gecerli degildir.

Mustafa Kemal Ataturk cok ileri goruslu ve zeki bir insandi. Olaylari cok iyi analiz edip ona gore karar verirdi. Turkiye ye Laiklik sistemini getirerekte en dogru karari vermistir. Laiklik Turkiye ve benzeri ulkeler icin kacinilmazdir. Aksi ni dusundugunuz vakit su anki Akp hukumetinde goruldugu gibi, cemaatler ortalikta cirit atmaya baslarlar. Ayni inanci paylasmadigin icin seni dislarlar ve hatta oldurebilirler. Oruc tutmadigin fark edildiginde seni sokak ortasinda linc edebilirler. Illaki her muslumanin boyle vahsi olacagini dusunmesemde cogunlugun boyle olacagi gerceginide gizleyemem. 

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, karamsarhuman yazdı:

veremez çünkü, insan hakları beyannamesi devletler için  değil insanlar için yazılmıştır, devletin kontrolündeki bireyler için yazılmamıştır. anlıyarak okuyunuz ..

evrensel beyanname insan hakları için devlet tanımın koymamış.

insan hakları için devletin kontrölündekı tanım yanlış olmazmı?

devlet kontrolünde bir hak olurmu? demorasınin pis ve kirli sistemi içinde hangi hak ve hukuk adildir? biz başka bir gezegendemi yaşıyoruz? 

anarsizim farklı birşeydir.insan hakları ise farklıdır karıştirmayın.. 

Ben sizin "ben herşeye karşıyım" iddianıza istinaen onları yazdım, ki öyle ise aynı anda insan hakları beyannamesini sahiplenemezsiniz.
Herşeye karşıysanız, bu beyannameye de karşı olduğunuz anlamına gelir. Ben öyle anladım.

Doğru düzgün anlaşılmak istiyorsanız, arkanıza bakmadan yazacağınıza biraz itinalı yazın lütfen. Geçen günde buna benzer garip bir ileti paylaşmıştınız, ki başı kalk gidelim sonu ise bok yeme otur minvalinde idi. Evet; herşeye karşı olan bir bakıma anarşisttir bana göre.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, sahin3 yazdı:

İmza nasıl ekleniyor? 4. baskı

İmzanıza ne tür içerik ekleyeceğize bağlı.

Şaka...

Sağ üst köşede isminizine tıklayın ---> Hesap ayarlarını tıklayın ---> Sol tarafta İmza´yı tıklayın.

Gerisini açıklamama gerek yok herhalde...

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 hours ago, deadanddark said:

Atatürke bazen kiziyorum.

Ibadethaneleri müze/kütüphane/evsiz barinagi olarak dönüstürmedigine , araplarla ilgili her seyi türkiyede yasaklamadigina , kurban bayramini dur dememesine , bayrakta ay sembolü yerine baska bir sey düsünmemis olmasina cok kizarim.

O zamanlar neredeyse %99'u müslüman olan bir ülkede bunları yapmak çok kolaydı sanki.

Sitelerde Paylaş
4 hours ago, deadanddark said:

Atatürke bazen kiziyorum.

Ibadethaneleri müze/kütüphane/evsiz barinagi olarak dönüstürmedigine , araplarla ilgili her seyi türkiyede yasaklamadigina , kurban bayramini dur dememesine , bayrakta ay sembolü yerine baska bir sey düsünmemis olmasina cok kizarim.

Atatürk de ittihatçıların çoğu gibi scientism akımından etkilenmişti. Dinlerin günlerinin sayılı olduğunu, bilimsel terakki karşısında can çekiştiğini düşünmüş ve vurdugu darbenin yyeteceğine inanmış olmalı. Ne bilsin öve öve göklere çıkardığı türk milletinin 90 sene sonra mala bağlayacağını. Sorun Ata'da değil, ömrü yetseydi işini tamamlardı. Sorun gerisini getiremeyen iktidarsiz haleflerinde. 

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, malta erigi yazdı:

Atatürk de ittihatçıların çoğu gibi scientism akımından etkilenmişti. Dinlerin günlerinin sayılı olduğunu, bilimsel terakki karşısında can çekiştiğini düşünmüş ve vurdugu darbenin yyeteceğine inanmış olmalı. Ne bilsin öve öve göklere çıkardığı türk milletinin 90 sene sonra mala bağlayacağını. Sorun Ata'da değil, ömrü yetseydi işini tamamlardı. Sorun gerisini getiremeyen iktidarsiz haleflerinde. 

Araplar yapacagini yapmis,

Bulastirmis vebayi tasiyiciya, o da tasimis gittigi her yere.

Düsünüyorumda neler yapilabilir, nasil hizlandirilir iyilesme süreci bu vebadan?

var mi bir yol bilen?

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, deadanddark yazdı:

Araplar yapacagini yapmis,

Bulastirmis vebayi tasiyiciya, o da tasimis gittigi her yere.

Düsünüyorumda neler yapilabilir, nasil hizlandirilir iyilesme süreci bu vebadan?

var mi bir yol bilen?

Biraz aykırı gibi gözükse de bir çözümü var.

Yurdum memleketimdeki son yerel seçimlerin rengine(!) bakarsanız, ne demek istediğim berraklaşır.

Bıçak gibi üçe böleceksiniz, sonra 10 sene boyunca kendi hallerine bırakacaksınız.

10 sene sonra yeni bir yerel seçim yapılsın.

Sonuçların ne olacağını doğru tahmin etmek zor değil.

Tabii benimkisi sadece bir beyin jimnastiği, buradan benim bölücü olduğumu çıkarmaya çalışanların alnını karışlarım.

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, kavak yazdı:

Yurdum memleketimdeki son yerel seçimlerin rengine(!) bakarsanız, ne demek istediğim berraklaşır.

Bıçak gibi üçe böleceksiniz, sonra 10 sene boyunca kendi hallerine bırakacaksınız.

Tabii benimkisi sadece bir beyin jimnastiği, buradan benim bölücü olduğumu çıkarmaya çalışanların alnını karışlarım.

Bölücü nedir ya, yok böyle birsey.

Bölünmek isteyen bölünür. Bak slovakai ve Czecia Iki millet birlikte kalamadilar ve bölündüler herkes rahatladi. Bölünerek rahatlayabilir bir ülke. Albania -kosovo böyle daha iyi.

sinirlarin genisligi degil icinde yasayan insanlarin kalitesidir bir ülkeyi ileriye tasiyan.

Sitelerde Paylaş
22 saat önce, kavak yazdı:

Ben sizin "ben herşeye karşıyım" iddianıza istinaen onları yazdım, ki öyle ise aynı anda insan hakları beyannamesini sahiplenemezsiniz.
Herşeye karşıysanız, bu beyannameye de karşı olduğunuz anlamına gelir. Ben öyle anladım.

Doğru düzgün anlaşılmak istiyorsanız, arkanıza bakmadan yazacağınıza biraz itinalı yazın lütfen. Geçen günde buna benzer garip bir ileti paylaşmıştınız, ki başı kalk gidelim sonu ise bok yeme otur minvalinde idi. Evet; herşeye karşı olan bir bakıma anarşisttir bana göre.

anarşizmin kötü birşey olduğunu hiç bir zaman düşünmedim, kapitalimde nönceki tüm dönemler anarşizm idi zaten.

vergi yok, devlet yok, tam olması gerektiği gibi, akli dengesi yerinde olan bir insan daha ne isteyebilirki? 

özel mülkiyeti toplumda baskı kaynağı ve devleti onun bir aracı olarak gören, bunların ortadan kalkmasıyla insanın özgürleşeceğini öne süren siyasal öğreti.

Sitelerde Paylaş

kapitalizmin tuzagına düşmüşsünüz.

devlet niçin var?

1: vatandaşını korumak için.

2: polis ve asayiş kuvvetleri niçin var? vatandaşını korumak için.

3: siyaset ve  basın niçin var?

vatandaşı korumak ve bilgilendirmek için.

4 :yargı niçin var?

vatandalını korumak ve adil bir yaşam hakkı vermek için var. 

şimdiye gerçeklerle yüzleşelim.

1: devlet niçin var?

vatandaşını ezmek agır vergilerle soymak ve derin devlet mafyalıgı için var. 

2: polis ve asayiş niçin var? 

zenginlerın daha zengin olması fakirin dahada ezilip köle olması için var. fakirler çalışır köpek gibi ezilir bu sayede zenginlerde 

vergisiz yaşar ve ölür gider. 

3: siyaset ve basın niçin var? 

vatandası kandırmak yandaşlık yaparak zengın olmak ve ayrımclık tohumlarını yaratmak için var. 

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4 .yargı niçin var? işte en önemli noktaya geldik.

yargı zenginler için var

,yargı parası olan için adalet dagıtır. adalet bile parayla oluşuyor.

sen bana masalmı anlatıyorsun? sen hangi gezegende yaşıyorsun. adalet parayla adalet

ilk yardım için acil vakalarda bile milyarlar alınmadan hasta ölüme terkediliyorken 

hala anlamadınızmı? kapitalizmın ne kadar? tehlikelı oldugunu insanlık için

Sitelerde Paylaş
6 hours ago, kavak said:

Ben trakya bölgesi ve kıyı şehirlerinin bölünmesi taraftarıyım. Bu bölgelerde yaşayanlar ve anadolulular arasında dil birliği dışında herhangi bir ortak nokta yok. Zaten son 10 senedir iki kesim de birbirinden iyice nefret etti. Pkk Türkiye'yi bölemedi ama tayyip bunu başardı. Fiiliyata dökülmesinde de bir sakınca yok. Aksine faydası olur. 

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, kavak yazdı:

Ben bu cahil,ahlaksız kitlenin sırtımızda bir kambur olduğunu düşünüyorum.Üreten geliştiren bizleriz.Ama avantadan geçinen onlar.Yaşamım boyunca onları beslemek istemiyorum.Bu kitle sadece yagmalamayi,zorbalığı,tecavüzü  ve allahına domalmayi bilir.Bölünelim!

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, kavak yazdı:

Ekonomisi gelişmemiş olan bölgeden gelişmiş bölgeye göç başlar durum gene aynı olur.:)

Avrupaya göç eden müslümanlar bizim müslümanlardan daha yobaz.

Belçikada yaşayan gönenli ali diye biri var.Paltalk chat programında düz dünyayı savunup duruyor.

Öldü mü kaldı mı bilmiyorum.Öldüyse allah rahmet eylesin.:)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...