Jump to content

Her şey enerji mi?

Recommended Posts

• İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

57 dakika önce, memjan21 yazdı:

Eğer elektron hareketliliği durdurulursa veyahut durursa, maddeden bahsetmek mümkün olur mu?

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/bilim-insanlari-ilk-kez-bir-elektronu-durdurdu,LNdsoBVx2kibm1KMGLMg3g

Yukarıda ki deneyde bu başarılmış gibi duruyor.

Ne demek maddeden bahsetmek mümkün mü?

Duran elektron madde değil mi?

Fotonlar bile durdurulabiliyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, memjan21 yazdı:

Eğer elektron hareketliliği durdurulursa veyahut durursa, maddeden bahsetmek mümkün olur mu?

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/bilim-insanlari-ilk-kez-bir-elektronu-durdurdu,LNdsoBVx2kibm1KMGLMg3g

verdiğiniz kaynakta, elektronların durdurulduğu yazıyor, ama tam olarak durduktan sonra  madde enerjisi yok mu oluyor? yoksa

madde enerjiden  dönüşümmü geçiriyor? net! bir bilgi verilmemiş...  :)

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
31 dakika önce, haci yazdı:

Ne demek maddeden bahsetmek mümkün mü?

Duran elektron madde değil mi?

Fotonlar bile durdurulabiliyor.

Hareketi duran elektron ortadan kaybolma gibi bir durum çıkabilirmis. Eğer bu doğru ise madde dediğimiz şey tamamen enerji. Ama şimdi biz madde tanımı biliyoruz da peki enerji nedir, sonuçta enerjiyi Madde üzerinden tanımliyoruz

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

verdiğiniz kaynakta, elektronların durdurulduğu yazıyor, ama tam olarak durduktan sonra  madde enerjisi yok mu oluyor? yoksa

madde enerjiden  dönüşümmü geçiriyor? net! bir bilgi verilmemiş...  :)

Büyük ihtimalle düşünüyor. Fotoelektrik olayında da foton kaybolur ama enerjisini elektrona aktarıyor. Madde kaybolur ama enerji var.

Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, memjan21 yazdı:

Büyük ihtimalle düşünüyor. Fotoelektrik olayında da foton kaybolur ama enerjisini elektrona aktarıyor. Madde kaybolur ama enerji var.

aynı düşüncedeyim, ama bunula ilgili net! bir tanım konmamış, durdurulduktan sonra, konu kapatılmış, zaten kısa bir kaynaktı..

bu kaynagı ilginç buldum devamı gelirse paylaşırmısın? :)

şimdi ilginç olan şu foton ışıgın bir parçası ise,

o zaman elektronlar madde olmalı.,

elektronlar durduğunda madde enersimi yok olur? sadece elektron kütlesi yani maddesimi? net bir tanım yok..

ben bu konuda daha bilgiliyim.. bu kaynak sahibi sanırım daha stajer bilmci... uzman değil... 

şimdi elektronlar neden +  - yüklüdür. enerjiyle haraket ettikleri için, o zaman elektron durduruldugunda 

hacınında belirttiği gibi enerjı yok olursa , madde olarak durdurulmazmı? bu da karışık bir sorun sanırım...

burada hacınıında hakkını yemiyelim, hacıda haklı olabilr... 

Sitelerde Paylaş
56 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

aynı düşüncedeyim, ama bunula ilgili net! bir tanım konmamış, durdurulduktan sonra, konu kapatılmış, zaten kısa bir kaynaktı..

bu kaynagı ilginç buldum devamı gelirse paylaşırmısın? :)

şimdi ilginç olan şu foton ışıgın bir parçası ise,

o zaman elektronlar madde olmalı.,

elektronlar durduğunda madde enersimi yok olur? sadece elektron kütlesi yani maddesimi? net bir tanım yok..

ben bu konuda daha bilgiliyim.. bu kaynak sahibi sanırım daha stajer bilmci... uzman değil... 

şimdi elektronlar neden +  - yüklüdür. enerjiyle haraket ettikleri için, o zaman elektron durduruldugunda 

hacınında belirttiği gibi enerjı yok olursa , madde olarak durdurulmazmı? bu da karışık bir sorun sanırım...

burada hacınıında hakkını yemiyelim, hacıda haklı olabilr... 

Tabiki paylaşırim.elektron durduğunda ya da kaybolduğunda başka bir yerde ortaya çıkıyor.kuantum olayları. Enerji kaybolmuyormus. Yoktan var vardan yok olmaz Enerji.  

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, memjan21 yazdı:

Tabiki paylaşırim.elektron durduğunda ya da kaybolduğunda başka bir yerde ortaya çıkıyor.kuantum olayları. Enerji kaybolmuyormus. Yoktan var vardan yok olmaz Enerji.  

hımmmm, anti maddede böyle çıkıyor olabilir... sonuçta hadronlar bu iş için çok uygun bir ortam hazırlar. kuantum modeli

bu işte, demekki enerji  maddesi anti madde enerji madesiyle  ile çarpıştırılırsa saf enerjiye dönüşüyor. ama ant maddenin

kütlesi buharlaşıyor, demekki teorimde haklıyım, anti madde tanrı parçacıgı olabilr. waaww bu çok iyi işte.. tam düşündüğüm gibi.

ant madde sayesinde hiçlik tezimi  geliştirebilrim.

enerjiye hiçlikten gele nbir müdahale bir enerji oluşturuyor, olmalı,

bu sayede anti maddenin enerjisi zaman ve boyutlar arası ortamda göreceli oluyor, ve olduktan kısa süre sonra

yok oluyor. aaam enerjisi kalıyor..

demekki anti madde saf enerjidir. hızı sayesinde kütleymiş gibi görürüz.

maddede öyle elektronların hızı sayesinde enerji kütleye dönüşerek yapı oluşur..

yapı yani görece oluşur, 

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, memjan21 yazdı:

https://fularsizentellik.com/journal/2018/1/25/simulasyon-teorisi-9-kanitlar

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, memjan21 yazdı:

kar tanesini mikroskopla 10.000 defa büyüttüğümüzde  , kar tanesindeki piksel aralıklarını geometrik hd çizimlerini ve görüntüsünü alabilriiz. biz sadece bir insan 1 metreden baktıgımızda onu holografik pisel olarak algılıyamayız atomlarını ve ve maddenın binlerce 

kez büyütürsek piksel aralıklarını ve boyutlarını çok  net görürüz.. evren teistlerin iddia ettiği gibi

kanlı canlı yaratılmış bir boyut değildir.. sadece  algımız içindekı bir takım rüyalardır.  bu rüyaları bilncimiz yerinde ikende algılarız... herkes rüya görür. görmedim diyen yalan söylemiştir. rüyaları bu yüzden görürüz biz programız biz matrixteyiz.. ve evrenın kattiii kuralalr ıvardır. kural koyucu bir mimardır. bu mimarda evrendir. ama mimarı yaratanda bir mimardır.. . evren bir programdır. simile edilmiş bir program düşün. bunun içn devasa 

3 d boyutlar cilir yapı oluşur sonundada bu yapının içne görseller eklenir.. bunu madde ve enerjiylede 

yapabilriz. 

Kar-Tanesi-Anlami-GY433.jpg

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, memjan21 yazdı:

ben tanrıyım sistem ekipmanlarından tut herşeyi yükleyebilr ve göreceli hale getirebilirim...  diyor morpheus...

tanrıda böyle olmalı..

Bilim forumuna açık veya kapalı bir şekilde Tanrı kavramını ve dinleri destekleyen, eleştiren veya onlara herhangi bir şekilde atıfta bulunan iletilerin asılmasına izin vermiyoruz.

Sitelerde Paylaş
40 dakika önce, memjan21 yazdı:

bilimde  tanrıya izin vermiyorlamış yapıcak birşey yok emir büyük yerden geliyor...  konu kilit... :0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, memjan21 yazdı:

Bende cinleri yakaladım.:)

Saçmasapan bir  haber.

Elektronu durduklarını hangi cihaz ile ve nasıl tespit etmişler?

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Yeni Üye yazdı:

Soru: Her şey enerji mi?

Cevap: Hayır, değil.

O zaman E=MC2 formülü yanlış...

Çünkü bu denkleme göre enerjinin kütle olarak karşılığı olduğu gibi, kütlenin de enerji olarak karşılığı var.

Sitelerde Paylaş

Bilimsel gelişmeleri ntv vb. haber sitelerinden takip etmeyin, ilgi çekmek için içeriği çarpıtabiliyorlar.

Sadece bir isim ve üniversite adı verilmesi yeterli değil, çalışmasına yönlendirmesi lazım ki kontrol edelim.

Madde, enerjinin kütle kazanmış / faz değiştirmiş halidir.

Elektron dursa bile bu kütle ortadan kaybolmaz, bağlar kopacağı için madde atomlarına ayrılabilir en fazla.

Maddenin tüm elektronlarını durduracak kadar ciddi bir güç uygularsanız zaten ortada madde falan kalacağını sanmıyorum, nükleer füzyonu tetiklersiniz.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, memjan21 yazdı:

Senin düşüncelerin dâhi enerji.

Hangi çerçeveden konuştuğumuza bağlı. Bildiğim kadarıyla Newton fiziği çerçevesinde enerjinin spesifik bir tanımı var. İş yapabilme yeteneği.

İş te bir cisme kuvvet uygulayarak cismi bu kuvvet doğrultusunda hareket ettirirdiğinde iş yapmış oluyorsun. Formüllerden çıkan bu. Bundan ötesi fantezi.

Dahası enerji potansiyel ve kinetik olarak sınıflandırılabilir. Bunlardan birisi(potansiyel) lokasyon diğeri(kinetik) hareket ile iç içe. Bunlar da(lokasyon, hareket vb) göreceli (gözlemciye göre değişen) şeyler. Böylece enerji de gözlemciye bağlı olarak göreli ve değişken bir sayı. Bizim atfettiğimiz bir sayı. Hız gibi bir şey. Hareket gerçek ama hız bizim hareketi ölçmek için atfettiğimiz bir sayı. İş ya da yapılan-yapılabilen şey gerçek ama enerji bizim bu yapılabilecek işi ölçmek için atfettiğimiz bir ölçü birimi ve sayı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...