Jump to content

Artık Hıristiyanlar da üçleme inancının putperestlik olduğunu kavramaya başladı

Recommended Posts

Müslüman toplumları görünce kiskanmislardir. Bizumkiler niye bu kadar itaatkar koyun değil , niye her dediğinize inanmiyorlar diye düşünmuslerdir.

Sonunda çüklü Allah modelinden Çüksüz Allah modeline gecmeye çalışıyorlardır. Ama meryemi kim sikti hala cevapsız kalıyor yine de.

Sizde artık çatılarda Noel Baba kovalamaktan kurtulursunuz. Noel babanız kadir gecesi meleklerle yeryüzüne iner diyerek bir hadis uydurdunuz mu herkes lop lop yutar.

İnsanları bilinmeyen bir şeyle kandırmak çok daha kolaydır. Bu deneylerle ispat edilmiş bir gerçek.

Sitelerde Paylaş

Basit çapsız  sadece islam kölelerini mutlu etmek için bir zamanlar  feto ve harun yahya gibilerin kullandıkları islamcı  propagandası.

Niteliğin değilde ,niceliğin ön planda olduğu bedevi sempatisinin  dışa vurumu.

Hatta  aşiret kafası bile diyebiliriz. Bizim aşiret çok kalabalık.

Bu tip konuları köpürtenlere    Almanya  devletinin   gelişmişlik , teknoloji , insan hakları  , ÜRETIM konusunda  bildiğim kadarı ile  ISLAM ILE ŞEREFLENMIŞ !!! devletlerin tamamından  daha  iyi durumda olması    almanların yada bir başka  halkın içinde ki   bir kaç kişinin  sırf  eğlence ve heyecan  arayışı  içinde   içeriğini  bilmediği  ve  öğrenince  tiksinse dahi  çıkmak istediği anda canı ile ödeyeceği vahşi  siyasi bir yapıya  dahil olması   abartılacak bir durum değildir.

İsa nın  bir  PUT  olduğunu  bildikleri  için  bu  kadar  geliştiler. Işaret edilen kesim ,Isanın bir  put olduğunu   çok daha önce ögrendi .

Muhammedistler ,  muhammed  karekterinin   uzayda   bedeni ile  gezdiğini   anlatıp  inanmak  yerine  , uzaya   gerekli teçhizatla   çıkılabildiğini    KINADIKLARI  toplumdan  öğrenmek  durumundalar.    

Sitelerde Paylaş
9 saat önce, Emre Karaköse yazdı:

Son günlerde tüm dünyada Hıristiyanların Müslüman olma hızında muazzam bir artış olduğunu söylemiştim.

Bir diğer gelişme de üçlemeyi rededen ve İsa'yı sadece insan/elçi olarak gören Hıristiyan sayısındaki artıştır.

Emre yıllardır üfürürsün, ama üfürüğün dozunu arttırdın. Bir akıl doktoruna görünsen diyorum, hem senin için hem forum için iyi olurdu...

Sitelerde Paylaş

Dikkat ederseniz dünyadaki tanrı sayıları hızla azalıyor. 360 dan 7 ye oradan 3 e ve sonra 1 e ve en sonunda 0 a inecek. Tanrılar azaldıkça insanlar yaşam kalitesi artıyor.  Tanrısı çok olanların da yaşam kalitesi kopeklere ibret bir hale geliyor.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Artık reformistlerin kimlere hizmet etttiklerini kavramaya başladılar.

Adam reformist videolar atıyor youtube 'a sürekli.biri soruyor "şu şu sebeblerden dolayı islamın gerçek din olduğuna inanmıyorum.ne dersiniz Kuran' da niye bu böyle ?" reformist yoruma cevap vermiş " bilmiyorum,onu Kuran yazarlarına sormak lazım " ....

Madem Kurana inanmıyorsun, Kuranı insanların yazdığına inanıyorsun,

Niye videolar hazırlayıp,islamı savunuyorsun ?

Reformistler açık ayetleri inkar ediyorlar.

Neymiş saldırı savaşı yokmuş,

Fetih suresi var kale kapısı gibi.

Fetih : bir ülkeyi veya bir kenti savaşarak ele geçirme.

Ayette Allah vaad ediyor ; " çok yer alacak,ganimetler elde edeceksiniz ."

İslamda sadece Savunma savaşı varsa ,Allah şöyle demiş oluyor çok kişi,ülke size savaş açacak,müjde size,onların ülkelerini,mallarını ele geçireceksiniz.

böyle müjde,vaad mi olur ? Bunun için Fetih diye suremi indirilir ?

Allah diyor ki : " savaşmazsanız,savaşa çıkmazsanız,sizi helak ederim."

savunma savaşı var diyene göre şöyle demiş oluyor : size savaş açmışlar.niye kendinizi savunmuyorsunuz.? Ülkeniz,namusunuz,şerefiniz elden gidiyor,canınızdan oluyorsunuz.savunmaya geçmez,savaşmazsanız sizi helak ederim !

savaşmadıkları için zaten helak olacaklar.tehdidin mantığı ne ? Hem niye savaş açmışlar ? Müslümanlar diye mi ? Putperestlere,hristiyanlara,musevilere,yahudilere niye saldırmıyorlarda size ,sadece müslümanlara saldırıyorlar ? Belliki bir şey yapmışsınız.

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Allah’a inanıyorsunda

İşte siz çok tanrıcıların, Hıristiyanların yaptığı tipik mantık hatası. Daha doğrusu şeytanın sizi şirk tuzağına düşürmek için benimsettiği yalanı.

Hindular da aynı mantıkla "333 in  1" diyorlar. Tüm putları (canlı ve cansız)  ana tanrının birer parçası ve/veya yansıması olarak görüyorlar.

ve tüm siz putperestler kendinizi tek tanrıcı zannederken (Hıristiyanlar, Hindular, ruhçular, ve tüm müşrikler) aslında malum varlıkların kahkaları eşliğinde şirk batağına gömülmüş durumdasınız.

Neyse ki artık internetin de yardımıyla daha çok insana gerçeğe anlatma imkanı buluyoruz ve her geçen gün daha fazla Hıristiyan müslüman oluyor.

Selam

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

İşte siz çok tanrıcıların, Hıristiyanların yaptığı tipik mantık hatası. 

Mantık hatası yok, Allah Meryem’in rahmine üflemiş, hamile kalmış. Babası Tanrı olanın kendiside Tanrı olur. Adama sormazlar mı baban kim diye?  

Allah Meryem’in karnında tezahür etmiş, nesini sorgulayacaksın. Başka açıklaması var mı?

Sitelerde Paylaş
26 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

İşte siz çok tanrıcıların, Hıristiyanların yaptığı tipik mantık hatası. Daha doğrusu şeytanın sizi şirk tuzağına düşürmek için benimsettiği yalanı.

Hindular da aynı mantıkla "333 in  1" diyorlar. Tüm putları (canlı ve cansız)  ana tanrının birer parçası ve/veya yansıması olarak görüyorlar.

ve tüm siz putperestler kendinizi tek tanrıcı zannederken (Hıristiyanlar, Hindular, ruhçular, ve tüm müşrikler) aslında malum varlıkların kahkaları eşliğinde şirk batağına gömülmüş durumdasınız.

Neyse ki artık internetin de yardımıyla daha çok insana gerçeğe anlatma imkanı buluyoruz ve her geçen gün daha fazla Hıristiyan müslüman oluyor.

Selam

Yav hangi şeytan hangi Allah? Bu forumda 1000 kez yazılmış hala daha şeytan diyorsun..

Hristolar müslüman oluyorsa bir sonraki nesilleri ateist olacak demektir.

Garip değil mi 4 milyar Hristo ve muslo birleşmiş ateistlere karsi birleşmiş..

Sitelerde Paylaş
11 dakika önce, Emre Karaköse yazdı:

Tabii eskiden de üçlemeyi ret eden ve elinden geldiğince şirkten arınıp gerçeğin arayışında olan Hıristiyanlar vardı:

https://www.biblicalunitarian.com/articles/pagan-roots-of-the-trinity-doctrine-ed-torrence-2002

Tanrı gözlem ve deney ile kanıtlanmadıkça kimin ne olduğu umurumda değil.

Sitelerde Paylaş

Kuran da zorlama "tek Tanrıcılık " vardır.öyle ki kendinden başka "tek Tanrıcı " ları müşrik,pislik,cehennemlik ilan eder.

Allah der ki sadece bana dua edin,benden isteyin.şirk koşmayın.

Hacılar her sene kafirlere lanet okur,müslümanları kurtar.Allahım diye dua ederler.

Kabul olmadığı ortadadır.

Kafirler ne zaman savaş için ateş yaksalar Allah söndürmüştür diye bir ayet var.

Ben öyle bir  şey görmüyorum ; Cengiz Han bunun en büyük örneği.sadece o mu , haçlı savaşları var.

1.dünya,2,dünya savaşları var ,Amerika ırağı işgal ettiğinde Allah müdahale etti mi ? Hayır.

Dün kafirun suresini okuyum dedim.sonra kendi kendime.dedim ki bu sure niye Kuranda var ?

surede yeni bir bilgi,açıklama yok.

ve Kuranda sanki hep aynı şeyler anlatılıyor.yirmi otuz ayet sonra tekrar başta anlattığı meseleleri farklı cümlelerle anlatıyor .bu ise bir noktadan sonra insanı sıkıyor.ayrıca konu bütünlüğü yok.

İlginç ters alıntılarda var :

Tevrat' da ki Firavun ,Kuranda Yusuf' a aşık olan kadının kocası olmuş.Tevrat da Firavun Yusufa ve babası Yakup 'a yardım ediyor.Yakup firavunu kutsuyor.Firavun Musa' ya Rabbine benim için dua et diyor.tanrıliğını ilan eden bir firavun karakteri yok Tevrat da.ama Kurana göre firavun tanrıyım diyen korkunç  zalim ,zerre toleransı olmayan bir karakter...

Kuranda anlatılan Fravun aslında "İsa" dırbana göre.

İsa Tanrılığını ilan ettiği için,İsa Firavun üzerinden eleştirilir,yerilir.

Araf 113 ve Araf 114.ayetleri okuyun sonra da Matta 19 /27 ve Matta 19 /28.ayetleri okuyun,Araf ile Matta 'yı kıyaslayın.şaşırtıcı benzerliği göreceksiniz.(Matta 19 ncu sayfayı açıp,o sayfada ki  27 ve 28 nci ayetlere bakın .ilk defa bakacaklar için söyluyorum)

Hinduların binlerce Tanrısı vardır.buna "Enkarnasyon"  denir.Tanrı 1 tanedir.Evrende 1 tanedir.fakat Tanrı bedenlenerek defalarca  gözükür.Hristiyanlar üçlemeden rahatsız olduysa Hindular ne yapsın ? 

Ve Din oyun değil.inanan için oyun değil .nasıl ki samimi bir müslümanın Kuranı değiştirme seçeneği yoktur.samimi bir hıristiyanında İncil hükümlerini değiştirme hakkı yoktur.değiştirebilir ama bu İncil' i bağlamaz.o yeni bir din olmuş olur.mezheplerin doğuş hikayeside farklı değildir.bu tarih boyunca hep olmuştur.yeni bir şey değil.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
21 hours ago, Emre Karaköse said:

Selam

Diğer tanrılara inanmıyorsan ama kendi kültürün içinde sana dayatılmış tanrıya inanıyorsan iki yüzlüsün. Bu kadar basit. Sana gerçekleri söyleyenlere "sen çok tanrıcısın" demek abestir. 

Kafayı çalıştır biraz artık.

Hristiyanlıktan müslümanlığa geçişin artmasıyla ilgili kaynağın nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...