Jump to content

Peygamber efendimizin kedi sevgisi ve kedicikler


Recommended Posts

Biliyoruz ki her canlıya allahın nurunun bir yansıması olduğundan sonsuz bir sevgi ile yaklaşan peygamber efendimiz hakkında şöyle bir kıssa nakledilir:

 

أنا بخير شكراً

كيف حالكَ/حالكِ

 

Bir keresinde bakar ki kedisi müezza tam da yanıbaşında, giysisinin ucunda uyuyakalmıştır. Peygamber efendimiz, kediyi uyandırmaya kıyamaz ve mukaddes elbisesinin ucunu kesiverir.

Böylesine sevgi doludur kendileri.

 

 

MÖ 27 - MS 15 yılları arasında yaşamış olan Han hanedanından Ai, çocuksuz olan amcası ölünce, yeni imparator olarak yerine geçer. Ai tırtonun tekidir ve eğlenceden başka bir olayı yoktur. Oldukça açık biçimde eşcinseldir. 

 

Bir gün sevgilisi Don Xiang ile aynı yatakta öğle uykusuna dalarlar. Ai uyanıp kalkmak istediğinde, bakar ki, elbisesinin bir kısmı, uyumakta olan sevgilisinin altında kalmıştır. Sevgilisini uyandırmaktansa, elbisesini kestirmeyi seçer. Bu tür eşcinsel ilişkilere "the passion of the cut sleeve" deniyor. https://en.wikipedia.org/wiki/Emperor_Ai_of_Han

 

 

Dong_Xian.jpg

Link to post
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Eski Yahudilikte "Kedi" sevilmezmiş...

Budizm'in kurucusu "Buda" ya hastayken ilaç (veya yiyecek) taşıyan fareyi kedinin yediğine inanıldığı için kedi Budizm de de sevilmeyen hayvandır.

Kara kedi hastanın yatağına gelirse öleceğine işaretmiş.

Kara kedi uğursuzluktur.

Hadislerde Muhammed "kedi" beslemeyi teşvik eder.

Çocuklara "merhamet" "sevgi" duygusunu aşılar der...

Aşılanan şey her zaman sevgi olmayabilir,hastalık olabilir ...

kedi çocuklar için tehlikeli olabilir...çocukların kedileri haşince sevdiği veya dövdüğü,hırpaladığı sık ve bildik vakalardır...tırmalanan çocuğa kuduz dahil pek çok bulaşıcı hastalık geçebilir....bu gün daha iyi biliniyor ki kedilerin tüyünün yutulması,kedi salyası hastalığa neden olmakta...1400 yıl önce kediden hastalık kapan,yüzü tırmalanan,gözü kanatılan çocuk Muhammed 'in "üfürüğü" ve tükürüğü ile iyleşebilirdi belki ama herkes bu ayrıcalığa sahip değildi.

Muhammed Zeyd' in karısı "Zeynep" i "Allah' ın teşvik ve yardımı " ile aldığında Zeynep ve Zeyd' e en büyük kötülüğü etmişti.Muhammed "soyu kesik" olmakla dışlanan biriydi.Zeynep'ten çocuğu olmayacaktı.Zeynep' in annelik hakkını Allah ve Muhammed aldı.Muhammed öldüğünde karılarına evlenmeyi yasaklayan Allah Muhammed'in eşlerinden ikinci kez annelik haklarını ellerinden aldı.Çünkü Allah "çocuk"  ve "Baba"  kelimesinden nefret ederdi (Baba Oğul Kutsal Ruh).

Zeyd "zenciydi" ,Kabe siyahtı,Hacerul Esved siyah,Kuran Kadir gecesi karanlığında inmişti

Petrol siyah,çarşaf siyahtı...Muhammed "siyah"  severdi çünkü Allah " siyah " severdi...Allah "Ay Tanrısı" ydı.Ay gece çıkardı.Allah "nur" du."Ay" da Nurdu.Güneş ise aydınlık.Güneşle Ay anlaşamaz.güneş batmalıdır ki Ay çıksın.Güneş gizlenir ama Ay güneşi ele verir.Güneş İsa dır.İsa' yı ele veren hain Yahudi İskraiot' dur.İsa " gece " tutuklanmıştır.

Gece ve Ay  İsa' ya uğursuzluk getirmişti.Müslümanlara ise uğur.

Muhammed " İsra " yani "gece yürüyüşü " ne çıkmıştı.İsa "gece yürüyen sendeler " demişti.Allah İsa' ya inat Muhammed'i "gece" yürütmüştü.İskariot gece "son akşam yemeği "ni terketmiş,dışarı çıkmış "sendelemiş"ti. İsa "insanoğlu şimdi yüceltildi "demişti.İsa Kadir gecesinde çarmıhtan "indirilmiş",kefenlenip mezara konulmuştu.Kuranda Kadir gecesinde "indirilmişti"  ve kefenlenmişti .sabah dirilmişti.

İblis İskariot 'un gece kalbine girmişti.arap için gece herşeydi.masallar binbir geceydi.Kadir gecesi sabaha kadar selametti.gece selametti.çünkü İsa.gece ele.verilmişti.Muhammed "ramazanın ilk gecesinde şeytan bağlanır "demişti.Bağlan İsa idi.

Ay dinlerde ve mitolojide "yılan" ve "kadın" ı temsil eder.Eski ve yeni Ahid' de "yılan" iblisti.İncil' de Kutsalların annesini yılan yani iblis /ejderha kovalamıştı.Yılan kadın düşmanıydı.Allah da kadın düşmanıydı.Muhammed'in tek evlatlığı siyahtı.Muhammed'in kediside  siyahtı...gerçi "siyah beyaz "dı derler...farketmez..Zeyd "siyah"  Zeynep "beyaz" dı...Kabe ve örtüsüde  de "siyah beyaz ; "Muhammed'in kedisi "Müezza" gibi...

Müezza Muhammed'in etrafında dönerdi.Müslümanlar da kabenin etrafında.

Müezza "izzet ,ikram,sevgi,saygı gören "manasından türetilmiştir.

"Kuran" latince "bakım,ilgilenmek" manasına gelir...

İsa'nın cesedi  (Kadir ) gecesinde çarmıhtan indirilmiş mür ,sarısabır özü ile "bakımı" yapılmış,cesedi ile ilgilenilmişti.Kuranın kapağı,İsa' nın üzerine konulan Mezar taşıdır.İsa "Ebu Cehil "dir, boynunda hurma lifiyle karısı yani eşeğin sırtında ki "odun"(Matta 21nci sayfa 1 , 5) "Firavun" "Karun" "İblis" "Cin" dir.

Kediler "gece" uyumazlar.

Kedi "gece" coşar.

Kediler "gece avcısı "dır.

tıpkı Yahuda İskariot gibi.

eski ve yeni Ahid de pek çok hayvan ismi verilir ama kedilerden hiç bahsedilmez.

Oruç gündüz tutulur.gece "yemek" zamanıdır.

karnını doyurmak için gece avlanan kedi misali.

 

 

 

Link to post
Sitelerde Paylaş

Tartışmaya katıl

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Misafir
Bu konuyu yanıtla

×   Yapıştırdığınız içerik biçimlendirme içeriyor.   Biçimlendirmeyi Temizle

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Yükleniyor ...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

    Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

×
×
  • Yeni Oluştur...