Jump to content

Pontus jenosidi

Recommended Posts

20 saat önce, anibal yazdı:

Dilini, kültürünü yaşamana müsaade edilmiyor olsaydı, bugün sen ne öyle bir kültürün varlığını, ne de öyle bir dilin konuşulduğunu dahi bilmiyor olurdun.

Diyon, amanda soykırım oldu, amanda dilimiz kültürümüzü yaşatmıyonuz... Eğer bunlar olaydı, o dili konuşan herkesi güzelce öldürür, yok eder geçerlerdi. Eh, soykırım yapıyor adam, boru değil, işini neden yarım yamalak yapsın ki?

Bir türlü anlayıp, uyanamadığınız taraf bu. Şu an durumu bilmiyorum, ama ben gençken, Kütahya'da yolsuz, elektriksiz, susuz ve fabrikasız vs. insan sayısı, güneydoğudakinden daha fazlaydı. Neyin zırvasını ediyorsun ki sen? Git bak bakalım, senin mezralarının kütahya versiyonu olan, Şaphane Damlarına ne zaman elektrik, su falan gelmiş? Bunu gibi kaç köy ki büyük köylerdir, susuz, elektriksiz, yolsuz falan, haberin var mı bunlardan? Sanıyorsun ki, amanda dövled zize bahmıyıır.... Devlet kendinden başka kime bakmış ki? Ahooo, amanda marmaray yaptık, yok köprü yaptık, yok yok uçak inemeyen havaalanı yaptık. Bunları yapanların ardından gittiniz, yalan mı? Hala gitmiyor musunuz? Atatürk sonrası, nerde yiyici, hortumcu varsa, onun ardından gidip iktidar etmediniz mi? Adalet Partisi, ANAP'ı, AKP'si falan yiyip yiyip sömürüp durup, aha köprü yaptık diye kandırmadı mı sizi?

Dövled zize okul yaptı, ne yaptınız? Bu dövledin yaptığı okulun içine sıçarım diye gidip sıçmadınız mı? "O boku da sana yediririm o zaman" diyen adamı da "amanda bize boh yediriyov dövled" diye zırlamadınız mı? 

Atatürk, size bir fırsat vermiş. Size o sefaletten kurtulma şansı vermiş. Doğru düzgün adam seçin de, adam gibi dilinizmiş, kültürünüzmüş, ekmeğinizmiş olsun demiş. Siz ne yapmışsınız, kafatasçının tillahı olan MHP kafalı, BBP kafalı sağı tutup tutup kendi başınıza getirmediniz mi?

Yani kime ağlıyon sen? Üstelik yalandan, goygoydan başka bir haltın olmadan? Otur önce bir kendine bak, kendi başını soktuğun bok çukuruna bak, ondan sonra 100 yıl evvelinin vakalarını düşünürsün. Al bak, busunuz siz:

https://gazetekarinca.com/2018/06/ihdden-suruc-raporu-infazin-gerceklestigi-hastanede-calisanlarin-cogu-yildiz-ailesindenmis/

Gene bu caniyi başınıza kendi elinizle getirmediniz mi? 

Yani, hakettiğiniz gibi yönetiliyorsunuz, hepsi bu.

Sana attığım Linki adeta cımbızlamis okumuşsun belli oluyor. Hepsini okusaydin tarafsız bir anlatimin olduğunu ve cumhuriyet muhafızlarinin nasıl barbarlaştiğını da okurdun. Bu konu çok uzadi ben demek istediğim şeyi söyledim ve işittiğim şeyler pekte farklı şeyler değil. Yeni bir konu değil neticede. Temel söylemek istediğim şey modernleşme adına yapilan vahşiliklerdir. Bunlardan kimse utanmıyor diye biz de utanmayacak değiliz. 

Sitelerde Paylaş
  • İleti 199
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

10 minutes ago, memjan21 said:

Sana attığım Linki adeta cımbızlamis okumuşsun belli oluyor. Hepsini okusaydin tarafsız bir anlatimin olduğunu ve cumhuriyet muhafızlarinin nasıl barbarlaştiğını da okurdun. Bu konu çok uzadi ben demek istediğim şeyi söyledim ve işittiğim şeyler pekte farklı şeyler değil. Yeni bir konu değil neticede. Temel söylemek istediğim şey modernleşme adına yapilan vahşiliklerdir. Bunlardan kimse utanmıyor diye biz de utanmayacak değiliz. 

Sen ille de ben modernleşmiyeceğim, vahşi kalacağım diye yırtınırsan karşı taraf da sana hakkettiğin gibi davranır. İnsan biraz da kendine bakmalı, kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Ben vahşet yapayım ama karşı taraf da bana nazik, şefkatli davransın diye bir dünya yok.

Sitelerde Paylaş
5 dakika önce, sağduyu yazdı:

Sen ille de ben modernleşmiyeceğim, vahşi kalacağım diye yırtınırsan karşı taraf da sana hakkettiğin gibi davranır. İnsan biraz da kendine bakmalı, kimse kimsenin nazını çekmek zorunda değil. Ben vahşet yapayım ama karşı taraf da bana nazik, şefkatli davransın diye bir dünya yok.

Kimse cahil kalalım derdinde değil bu çağda istesen de kalamiyorsun. Benim derdim yolu yordamı vardır her şeyin. Bu bu coğrafyada yapılmadi, yapılmıyorda halen. 

Sitelerde Paylaş
57 minutes ago, memjan21 said:

Kimse cahil kalalım derdinde değil bu çağda istesen de kalamiyorsun. Benim derdim yolu yordamı vardır her şeyin. Bu bu coğrafyada yapılmadi, yapılmıyorda halen. 

Nerede cahil kalalım derdinde değil, tam tersine bazı insanlar tam da cahil kalalım, gelişmeyelim, ilkel kalalım, vahşi kalalım diye çabalıyor, modernleşmeye, gelişmeye karşı direniyor. Sen insanlar yerine insanlar gelişmesin, cahil kalsın, vahşi kalsın diyenlere karşı çıkacağına insanlar gelişsin, bilimi rehber alsın diyen Atatürk gibi insanlara saldırıyorsun. İnsan biraz da özeleştiri yapmalı, hep başkalarını suçlamakla gelişme, ilerleme mi olur?

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, sağduyu yazdı:

Nerede cahil kalalım derdinde değil, tam tersine bazı insanlar tam da cahil kalalım, gelişmeyelim, ilkel kalalım, vahşi kalalım diye çabalıyor, modernleşmeye, gelişmeye karşı direniyor. Sen insanlar yerine insanlar gelişmesin, cahil kalsın, vahşi kalsın diyenlere karşı çıkacağına insanlar gelişsin, bilimi rehber alsın diyen Atatürk gibi insanlara saldırıyorsun. İnsan biraz da özeleştiri yapmalı, hep başkalarını suçlamakla gelişme, ilerleme mi olur?

Kimse Atatürk ün yaptılarini inkar etmedi. Her iletiyi okuyabilirsiniz. Çağa ayak uydurmaya çalışan akıllı bir adam. Bir çok şey yapmış ama bunlar yaptığı yanlışları görmezden gelmeye engel değil.

Sitelerde Paylaş
10 minutes ago, memjan21 said:

Kimse Atatürk ün yaptılarini inkar etmedi. Her iletiyi okuyabilirsiniz. Çağa ayak uydurmaya çalışan akıllı bir adam. Bir çok şey yapmış ama bunlar yaptığı yanlışları görmezden gelmeye engel değil.

Dersim olayları esnasında adam hastaydı.

Bu isyan bastırılır, bunun alternatifi yok. Olaylar esnasında devlet güçleri tarafından gerçekleştirilen istismarların da sorumluluğunu Atatürk'e yükleyemeyiz. 

Zaten bu yobaz şeyh-şıh takımının derdi de özgürlük falan değil, ikbal. Asalakça yaşamları değişsin istemezler. Bunun şeyhi de böyle, budist rahibi de.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, memjan21 said:

Yeni bir konu falan değil tabi ki.

Senin yaptığın, araplaştırma. Araplaştırma için, Cumhuriyeti aşağılama, yalan dolanla onu melanet gösterip yerine araplığı, arap kıçı yalayıcılığını getirme.

Tarih tekrarlardan ibaret derler ya. Bir bak şöyle, yaşın yeter sanıyorum, bir "yetmez ama evetçiler" vardı sahi, ne oldu şimdi? 

Arap kıçı yalayıcıların yalandan ibaret propagandalarına alet olup gidiyorsunuz. Asıl soykırım nasıl olur, karınızı, kızınızı, ananızı nasıl cariye yapıp sikerler o araplar, görürsünüz. Yok ya, mı, bak, tarih tekrarlardan ibaret, sanki daha önce olmadı mı bunlar?

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, anibal yazdı:

Yeni bir konu falan değil tabi ki.

Senin yaptığın, araplaştırma. Araplaştırma için, Cumhuriyeti aşağılama, yalan dolanla onu melanet gösterip yerine araplığı, arap kıçı yalayıcılığını getirme.

Tarih tekrarlardan ibaret derler ya. Bir bak şöyle, yaşın yeter sanıyorum, bir "yetmez ama evetçiler" vardı sahi, ne oldu şimdi? 

Arap kıçı yalayıcıların yalandan ibaret propagandalarına alet olup gidiyorsunuz. Asıl soykırım nasıl olur, karınızı, kızınızı, ananızı nasıl cariye yapıp sikerler o araplar, görürsünüz. Yok ya, mı, bak, tarih tekrarlardan ibaret, sanki daha önce olmadı mı bunlar?

Arapcilik mi ? Ya hu ne Arabi sen iyi mısın? Dersim Alevilerin müslüman mıydı? Ayrıca kardeniz bölgesi? Dünya da en nefret ettiğim din İslam ve onun savunuculari. Aslında dinleri sevmem lakin insan kıyımına vicdanim hiç rahat değil. Bu da insan olmakla alakali. Neyse Anibal. Seni anladım bu konuda umarım sen de anlamışsındir.

Sitelerde Paylaş
7 minutes ago, memjan21 said:

Arapcilik mi ? Ya hu ne Arabi sen iyi mısın? Dersim Alevilerin müslüman mıydı? Ayrıca kardeniz bölgesi? Dünya da en nefret ettiğim din İslam ve onun savunuculari. Aslında dinleri sevmem lakin insan kıyımına vicdanim hiç rahat değil. Bu da insan olmakla alakali. Neyse Anibal. Seni anladım bu konuda umarım sen de anlamışsındir.

İşte zerre kadar anlamamış olduğunun resmi...

Arapçıların derdi, Cumhuriyeti tu kaka ilan etmek avare. Bu laflarda, "amanda tc syokırım yaptı, şöyle etti, böyle etti" lafları yani, bu propagandanın bir parçası. Maksat, T.C.yi melanet gösterip yıkılmasına göz yumasınız. 

İnsan kıyımı, her zaman olup gelmiştir. Tasvip ettiğimiz şeyde değildir. Ama sen, gidip herkesin birbirini kıydığı yerde, böyle saçmalar, birilerini aklayıp, mazlum ilan etmeye çıkıp, birilerini de tu kaka ilan etmeye çıkıyorsan, bu yüzsüzlüktür. 

Soru basitti, kendi verdiğin yazıdan hem de: Birilerini kendi kafasına eşkiyalık etmek hakkı var mıdır, yok mudur? Bir devletin, köy basan, talan eden, yol kesen eşkiyalar için önlem alma hakkı var mıdır, yok mudur? Bir bölge de böyle eşkiyalık varken, sistemli olarak sürerken, o bölgede kalkınma falan olabilir mi?

Sitelerde Paylaş
1 dakika önce, anibal yazdı:

İşte zerre kadar anlamamış olduğunun resmi...

Arapçıların derdi, Cumhuriyeti tu kaka ilan etmek avare. Bu laflarda, "amanda tc syokırım yaptı, şöyle etti, böyle etti" lafları yani, bu propagandanın bir parçası. Maksat, T.C.yi melanet gösterip yıkılmasına göz yumasınız. 

İnsan kıyımı, her zaman olup gelmiştir. Tasvip ettiğimiz şeyde değildir. Ama sen, gidip herkesin birbirini kıydığı yerde, böyle saçmalar, birilerini aklayıp, mazlum ilan etmeye çıkıp, birilerini de tu kaka ilan etmeye çıkıyorsan, bu yüzsüzlüktür. 

Soru basitti, kendi verdiğin yazıdan hem de: Birilerini kendi kafasına eşkiyalık etmek hakkı var mıdır, yok mudur? Bir devletin, köy basan, talan eden, yol kesen eşkiyalar için önlem alma hakkı var mıdır, yok mudur? Bir bölge de böyle eşkiyalık varken, sistemli olarak sürerken, o bölgede kalkınma falan olabilir mi?

Madem öyle diyorsun o halde o bölgede yaşayan insanların da senin hakkın olduğuna inanacaksin ve batı ya yaptığın her şeyi oraya da yapacaktin. Bugün bölgenin halı hala aynı. Bir yandan PKK bir yandan devlet. Bir hayvana bile davranış şeklin onun sana davranışlarini belirliyor. 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, memjan21 said:

Madem öyle diyorsun o halde o bölgede yaşayan insanların da senin hakkın olduğuna inanacaksin ve batı ya yaptığın her şeyi oraya da yapacaktin. Bugün bölgenin halı hala aynı. Bir yandan PKK bir yandan devlet. Bir hayvana bile davranış şeklin onun sana davranışlarini belirliyor. 

Atatürk iktidarı, savaş yorgunu ülkede 15 yıl. Mümkün olanın bile fazlasını yaptığı kesindir. Hamid'in yaptırdığı 3-5 km demir yolu ile bugünün imkanları gibi uzak noktaları kkalkındıramazsın. Ortada bir dışlanma varsa, bunun sorumlusu da Atatürk değil. Superman değil bu adam. Imkanlar belli. Yobaz müsloşların ve kürt milliyetçilerinin adi propagandalarına karnımız tok.

Sitelerde Paylaş
14 dakika önce, memjan21 yazdı:

Hocalı ve Karabağ katliamına ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Hocalı ve Karabağ katliamına ne diyeceksin?

Siz katliam diyorsunuz benim ne deme mi bekliyorsunuz? Bakın olayın başından beridir anlaşamadığımiz bir şey var. Hala anlşmış değiliz

'Eline tüfeği alırsın, önüne çıkan hayvana sıkarsın, yavru, yenir, yenmez, üreme zamanı falan demezsin. Kurbağayı, fareyi, kekliği, kara tavuğu ve kargayı öldüre öldüre gidersin. İşte bu katliamdır. ' bu yüce @anibal in tanımı, benim değil.

Sizşunun derdindesiniz, ya hu yaptık yaptık ama sebebleri var. Ben bunu ahlaksız bulmuyorum ben yapılan kabul etmemeyi ahlaksizca buluyorum.

tarihinde memjan21 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
9 dakika önce, memjan21 yazdı:

Siz katliam diyorsunuz benim ne deme mi bekliyorsunuz? Bakın olayın başından beridir anlaşamadığımiz bir şey var. Hala anlşmış değiliz

'Eline tüfeği alırsın, önüne çıkan hayvana sıkarsın, yavru, yenir, yenmez, üreme zamanı falan demezsin. Kurbağayı, fareyi, kekliği, kara tavuğu ve kargayı öldüre öldüre gidersin. İşte bu katliamdır. ' bu yüce @anibal in tanımı, benim değil. Siz şunun derdindesiniz, ya hu yaptık yaptık ama sevenleri var. Ben bunu ahlaksız bulmuyorum ben yapılan kabul etmemeyi ahlaksizca buluyorum.

Doğuda milletin ağzına sıçan devlet değil ağalardir. Zaten ağalar halkı devlete karşı kiskirtirken halkın da ağalara hiç sesi çıkmıyor. Doğuda asıl zulüm ağalar tarafından yapılıyor.

Oradaki aşiret yapılarını görmeden direkt devlete sallamak mantıklı değil. İyi niyetliysen devletin hataları i eleştirirken oradaki ağalık sisteminin halka zararını da eleştirmen lazim

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, memjan21 said:

'Eline tüfeği alırsın, önüne çıkan hayvana sıkarsın, yavru, yenir, yenmez, üreme zamanı falan demezsin. Kurbağayı, fareyi, kekliği, kara tavuğu ve kargayı öldüre öldüre gidersin. İşte bu katliamdır. ' bu yüce @anibal in tanımı, benim değil. Siz şunun derdindesiniz, ya hu yaptık yaptık ama sevenleri var. Ben bunu ahlaksız bulmuyorum ben yapılan kabul etmemeyi ahlaksizca buluyorum.

Yapıldı dediklerinin çoğunu kabul ettik zaten. Bizim (daha doğrusu benim) derdim, Atatürk'e haksız yere hücum etmen. Bunlar şeriatçı ve kürtçü propagandaları ve kusura bakma ama sen de bunları yemişsin. Bu ülkenin evrensel insani değerlere inanan insanlarının tutunabileceği son ve tek dal Atatürk. O yüzden akıllı ve insaflı olalım. 

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, Düşünen Hayvan yazdı:

Doğuda milletin ağzına sıçan devlet değil ağalardir. Zaten ağalar halkı devlete karşı kiskirtirken halkın da ağalara hiç sesi çıkmıyor. Doğuda asıl zulüm ağalar tarafından yapılıyor.

Oradaki aşiret yapılarını görmeden direkt devlete sallamak mantıklı değil. İyi niyetliysen devletin hataları i eleştirirken oradaki ağalık sisteminin halka zararını da eleştirmen lazim

Ben PKK yıl de en babasinda Barzaniyi eleştirdim yukarıda. Okumamışsin belli. PKK 84 ten SONRA her ne kadar bu aşiret ağalık sistemi devrmeye çalışsadaa yüzü astarıni geçti yaptıkları. Bir bok değilller hani.  

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, malta erigi yazdı:

Yapıldı dediklerinin çoğunu kabul ettik zaten. Bizim (daha doğrusu benim) derdim, Atatürk'e haksız yere hücum etmen. Bunlar şeriatçı ve kürtçü propagandaları ve kusura bakma ama sen de bunları yemişsin. Bu ülkenin evrensel insani değerlere inanan insanlarının tutunabileceği son ve tek dal Atatürk. O yüzden akıllı ve insaflı olalım. 

Atatürkun yaptığı her şeyi okuma fırsatı buldum diye düşünüyorum. Atatürkun yaptığı herşeyi tarafsız birisi olarak baktım. Çünkü hiçbir şeye mensup değilim. Kurdum, teröristim dedim ama anlayan anladı ne demek istediğimi. 

Sitelerde Paylaş
47 minutes ago, memjan21 said:

Saçma sapan ve boş laflar etmekte ısrarla gayretlisin.

O veya bu bölge farketmez, senin bazı hakların varsa, vardır. Nokta. Bu değişmez. 

Batı'ya yaptığın herşeyi de oraya yapamazsın. Bunu istemek için, mesela, batının verdiği kadar vergiyi vereceksin, ondan sonra mesela. Bugün bölgeni hali de, orta anadolu vea ege'nin halinden farklı değildir. Gidersin Diyarbakır'a, paris mübarek. Gidersin Çınar'ın köyüne, millet ahırda yaşıyor. Gidersin Bileciğe, orada Paris mübarek, ama gidersin köyüne, tek değişen milletin kümeste yaşadığı olacaktır. 

Bugün, batıya yapılan her şey, doğuya da yapılıyor. Ha, sen yapılmış okula "amanda dövledin yapdıuğu okulun içine sıçarım" diye sıçarsan, daha ne yapsın devlet? 

Hatayı, kabahati falan kendinizde arayın artık. Beğenmiyorsan doğuyu, kalkıp gelirsin batıya, elini ayağını tutan mı oldu ki, geldiniz de zaten güruh güruh. 

Sen önce kullandığın elektriğin parasını ödemeyi öğren. Burada benim cebimden çıkıyor senin o kaçak elektriğinin parası. 

Sitelerde Paylaş
4 minutes ago, memjan21 said:

Atatürkun yaptığı her şeyi okuma fırsatı buldum diye düşünüyorum. Atatürkun yaptığı herşeyi tarafsız birisi olarak baktım. Çünkü hiçbir şeye mensup değilim. Kurdum, teröristim dedim ama anlayan anladı ne demek istediğimi. 

Atatürk'ün yaptığı her şeyi okuma, bir faydası olmaz. Git adam gibi tarih oku. Atatürkten bağımsız, nerde ne olmuş, ne bitmiş, bunlara bak. Bölgenin yada dünyanın, sadece atatürkün dokunduğu kısımlarına bakarak hiç bir şey öğrenmiş olmazsın.

Sitelerde Paylaş
31 minutes ago, memjan21 said:

'Eline tüfeği alırsın, önüne çıkan hayvana sıkarsın, yavru, yenir, yenmez, üreme zamanı falan demezsin. Kurbağayı, fareyi, kekliği, kara tavuğu ve kargayı öldüre öldüre gidersin. İşte bu katliamdır. ' bu yüce @anibal in tanımı, benim değil.

Sizşunun derdindesiniz, ya hu yaptık yaptık ama sebebleri var. Ben bunu ahlaksız bulmuyorum ben yapılan kabul etmemeyi ahlaksizca buluyorum.

Boş laf üstündesin diyoruz ya, devam tam gaz...

Yaptıkta niye yaptık bi sor falan diyen yok sana.

Sana diyoruz, o devir, milletin birbirini kestiği devirdir, normali budur. Kimin kimi neden kestiği de teferruattır, asıl mesele mamayı ve parsayı toplamaktır. Bu ülkenin her zaman derdi, ekonomi olmuştur, ekonominin derdi de, cahil yobaz, kürt veya türk vs. kafatasçısı, şark kurnazı olmayı ve cehaleti bir onur olarak gören millet olmuştur.

Evet, yapılanları kabul edeceksin. Türkler kürtleri, ermenileri öldürdü mü, elbette. Ama şunu da kabul edeceksin, kürtler ve ermenilerde türkleri ve birbirlerini de öldürdü. Yok kimsenin öbüründen hiç bir mevzuda farkı. 

Ama gidip, saçma sapan ve yalan dolan laflarla birilerine kara çalmaya çıkmayacaksın. Önce neysen, kürt müsün, hah, bakacak, kendi kıçındaki bir karış boku görmeden başkasının gözünde saman çöpü aramayacaksın.

Kendine, "amanda dıjj güjjlerr" uydurmuşsun bir tane, senin ve sen gibi zavallı acizlerin de dış mihrakları türkler olmuş. Sanki sen bir şey yapayım edeyim dedin de, türk gelip elinden aldı, kafana çaldı. Git önce kendine bak, senin derdin türkler, türk devleti falan değil, işte o "cahil yobaz, kürt kafatasçısı, şark kurnazı olmayı ve cehaleti bir onur olarak gören" biri olmandır. 

Ha, şu üstteki paragraf, elbette Türk falan içinde aynen geçerlidir. 

tarihinde anibal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...