Jump to content

İslamilik İndeksi

Recommended Posts

İSLAMİLİK İNDEKSİ:
Araştırmadaki dört kriter şöyle:
-Ekonomi
-Adalet ve yönetim
-İnsan hakları ve siyasi haklar
-Uluslararası ilişkiler

ABD’deki ‘İslamilik Vakfı’tarafından çıkarılan ‘İslamilik endeksi’nde Türkiye geçen yıla göre 14 sıra gerileyip 153 ülke arasında 95’inci sırada yer aldı. 

İlk sıralara bir göz atalım bakalım hangi müslüman devletler var:

%C4%B0slamilik-Endeksi.jpg

Müslüman ülkelerin utanç indeksi de denebilir sanırım ?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 56
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

34 dakika önce, poiuz yazdı:

İSLAMİLİK İNDEKSİ:
Araştırmadaki dört kriter şöyle:
-Ekonomi
-Adalet ve yönetim
-Uluslararası ilişkiler

ABD’deki ‘İslamilik Vakfı’tarafından çıkarılan ‘İslamilik endeksi’nde Türkiye geçen yıla göre 14 sıra gerileyip 153 ülke arasında 95’inci sırada yer aldı. 

İlk sıralara bir göz atalım bakalım hangi müslüman devletler var:

Müslüman ülkelerin utanç indeksi de denebilir sanırım ?

suudi arabistan 85.  sırada.

Turkiye  suudi arabistanı bile geçememiş.Utanç verici gerçekten.

http://islamicity-index.org/wp/latest-indices-2018/

Sitelerde Paylaş

Bizim utanç tablosu dediğimizi müslümler gurur tablosu olarak görüyor, işin bir de böyle bir tarafı var.

Yani kalkınmış ve çağdaşlaşmış olmak onlara göre şeytanlaşmış olmak ve dinden çıkmış olmak anlamına geliyor.

Bu yüzden yoksulluğu onlara bahşedilmiş ilahi ihsan olarak görüyorlar.

Her zaman diyorum, müslümler bilim adamları tarafından tür araştırmasına tabi tutulmalılar, Sapiens türüne pek benzemiyorlar.

Sitelerde Paylaş

Sistem Kökten Çürük.
T.c.
Ateist bir devlet olarak kuruldu.
Bu devlet,, İçinde Müslümânların çoğunlukta olduğu Ateist bir devlet olduğu için, 
Bu ülkedeki fazîletlerin ve suçların faturasının hangi hesâba kesileceği,, hangi suçların ve hangi fazîletlerin hangi hesâba kesileceği karıştırılabilir.
Bu belirsizlik ve karışıklık, konu başlığını anlamsız kılmaktadır. 
İnşAllah, 2023 te Türkiye'de köklü bir değişiklik yaşanacak, 
Bunu gaybî bir haber olarak biliyorum. Bu değişikliğin içeriğini bilmiyorum. Ancak tahmîn edebilirim. 
En geç 25 yıl içinde, 2050 yılına varmadan, Türrkiye, Osmanlı döneminde olduğu gibi İslâm Hukuku ile idâre edilecek.

Sitelerde Paylaş
40 minutes ago, HATEM said:

Sistem Kökten Çürük.
T.c.
Bu devlet,, İçinde Müslümânların çoğunlukta olduğu Ateist bir devlet olduğu için, 
Bu ülkedeki fazîletlerin ve suçların faturasının hangi hesâba kesileceği,, hangi suçların ve hangi fazîletlerin hangi hesâba kesileceği karıştırılabilir.
Bunu gaybî bir haber olarak biliyorum. Bu değişikliğin içeriğini bilmiyorum. Ancak tahmîn edebilirim. 
En geç 25 yıl içinde, 2050 yılına varmadan, Türrkiye, Osmanlı döneminde olduğu gibi İslâm Hukuku ile idâre edilecek.

İslami Endeks listesi neye göre hesaplanıyor?

Çalışmada Kuran-ı Kerim’de ilgili ayetler ve Hz. Muhammed’in yaşamı, uygulamaları ve sözleri İslami öğretilere bağlılığın referansı olarak kabul ediliyor. Çeşitli göstergelerin kullanıldığı ekonomi, hukuk ve yönetişim, insan hakları ve siyasi haklar ve uluslararası ilişkiler olmak üzere dört alt daldan oluşan bir İslamilik Endeksi oluşuyor.
Yani ülkeler ekonomi, hukuk ve yönetişim, siyasi haklar ve insan hakları ve uluslararası ilişkiler bakımından İslami kriterlerle ne kadar uyumluluk gösteriyor, ne kadar “İslami” yaşıyor sorularının yanıtı aranıyor. Burada ülkenin Müslüman olması ya da olmaması dikkate alınmıyor.

Sıralamada ilk 44'te Müslüman nüfusu çoğunlukta olan ülkelerin bulunmaması ve en sonda Yemen'in olması dikkat çekici. İslami kriterlere en fazla uygun devlet yapısına sahip olan 'Müslüman ülke' ise 45'inci sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri. BAE’nin ardından Arnavutluk 46, Malezya 47, Katar da 48. sırada yer bulan ve ilk 50 içinde olan diğer Müslüman ülkeler. 

Listede batılı ülkelerin ilk sıralarda, Müslüman ülkelerinse son sıralarda olması hâlâ gözlerini açmıyorsa ve hâlâ Osmanlı, İslam Hukuku hayalleri kuruyorsan...
Bunu, bu listenin ilerde de fazla değişmeyeceğinin garantisi olarak görebiliriz ?

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, poiuz yazdı:

İslami Endeks listesi neye göre hesaplanıyor?

Çalışmada Kuran-ı Kerim’de ilgili ayetler ve Hz. Muhammed’in yaşamı, uygulamaları ve sözleri İslami öğretilere bağlılığın referansı olarak kabul ediliyor. Çeşitli göstergelerin kullanıldığı ekonomi, hukuk ve yönetişim, insan hakları ve siyasi haklar ve uluslararası ilişkiler olmak üzere dört alt daldan oluşan bir İslamilik Endeksi oluşuyor.
Yani ülkeler ekonomi, hukuk ve yönetişim, siyasi haklar ve insan hakları ve uluslararası ilişkiler bakımından İslami kriterlerle ne kadar uyumluluk gösteriyor, ne kadar “İslami” yaşıyor sorularının yanıtı aranıyor. Burada ülkenin Müslüman olması ya da olmaması dikkate alınmıyor.

Sıralamada ilk 44'te Müslüman nüfusu çoğunlukta olan ülkelerin bulunmaması ve en sonda Yemen'in olması dikkat çekici. İslami kriterlere en fazla uygun devlet yapısına sahip olan 'Müslüman ülke' ise 45'inci sıradaki Birleşik Arap Emirlikleri. BAE’nin ardından Arnavutluk 46, Malezya 47, Katar da 48. sırada yer bulan ve ilk 50 içinde olan diğer Müslüman ülkeler. 

Listede batılı ülkelerin ilk sıralarda, Müslüman ülkelerinse son sıralarda olması hâlâ gözlerini açmıyorsa ve hâlâ Osmanlı, İslam Hukuku hayalleri kuruyorsan...
Bunu, bu listenin ilerde de fazla değişmeyeceğinin garantisi olarak görebiliriz ?

Anlayış sâhibi olmak ne büyük ni'metmiş.
Anlatıyoruz işte niye anlamıyorsun?

Türkiye Müslümân bir ülke değil, Ateist bir sistemle idâre edilen bir devlet...
Dünyâ da hem halkı müslümân olan hem de yönetimi müslümânca olan bir müslümân devlet varsa,,
Ahanda işte bakın bu müslümân devlet sonuncu sırada diyebilirsin.
Böyle bile olsa netîceye (sıralamaya) bakarak doğru sonuçlara ulaşamassın.
Çünkü, orospu ve hırsız ve dolandırıcı devletler,
Bugün açıktan açığa baskı yapan Trumph gibi, sıralamada son basamaklara inmiş devletin yukarı çıkmasını her türlü pislikle engellemektedirler.
Hem Yönetimi hem de Halkı müslümân olan bir ülke için bile Verdiğin listenin,,
İslâm dînini kritize etme adına, Günümüz koşullarında ne kadar saçma ve temelsiz olduğunu anlayamayabilirsin de,,

Ya hu Yönetimi, rejîmi, Hukuku İslâmla ilgisi olmayan ülkelerdeki 
Olumsuzlukların faturasını İslâma kesmek nasıl bir mantııktır? Manyak mısın sen?

Tamâm ateist ol, kimsenin bir i'tirâzı yok, ateistliği dînsizliği tercîh etmek, senin dünyâda doğal hakkın.
Fakat, Dünyâyı idâre eden şeytânların değirmenine su taşıyacağım diye niye mantığını çöpe atıyorsun?
Kafan ifsâd olmuş, mantığın bozulmuş senin.

O yüzden yukarıda baştan yazdım, Türkiye'nin rejimi değiştiğinde, halkının çoğunluğunun inancı yönetici olduğunda,  sünnî İslâm hukuku ile idâre edildiğinde,
Türkiye yi evrensel değerlere göre mizân edip müslümânlığa bir değer biçmek tutarlı olur.
Fakat Ülkedeki bütün insânlar müslümân kategorisinde olduğu için  
Ve sizin gibi dînsiz donsuz ve bir sürü münâfık da o toplumun içinde gizli olacağından,, varlığınız o dönemde de Evrensel değerler sıralamasını aşağı çekecektir.

Bir de sen batılı ülkelerle kendini nasıl özdeşleştiriyorsun ki Batıyı komple ateist mi zannediyorsun?

Sitelerde Paylaş

Hukuk ve yönetişim alt endeksinde; hukuksal bütünlük, yolsuzluğun önlenmesi, güvenlikendeksi ve devlet etkinliğine bakılıyor. Buradaki amacın yolsuzluğun yaygınlığını, mülkiyet haklarının güvenliğini, hesap verebilirliği, hukukun üstünlüğünü ve yönetişim yapılarının etkinliğini ölçmek olduğu belirtiliyor.

İnsan hakları ve siyasi haklar konusunda da medeni ve siyasi haklar ve sosyal refah ölçüsü, sosyal sermaye, kişisel özgürlük, medeni ve siyasi haklar, kadın hakları, eğitime erişim, sağlık hizmetine erişim ve demokrasi düzeyi verilerinin değerlendirildiği belirtiliyor.

-Listeyi bir islami vakıf yapıyor! 
-Sizin "gerçek islam" dediğiniz (ve bizim sadece bir ütopya olduğunu bildiğimiz "hayali islam") referans alınıyor!
Ve sonuç:
-Dinsiz, donsuz dediğiniz insanlar çoğaldıkça listede devletler yukarıya çıkıyor!

Neden?

-Çünkü dinsiz donsuzların ülkelerinde bir iş yaptırabilmek için rüşvet veya büyük/önemli birilerinden "tavsiye kağıdı" gibi bir şey gerekmiyor.
-Çünkü yandaşlara ihaleler verebilmek için 160 kere ihale yasası değiştirilmiyor.
-Çünkü cinsel tercihi yüzünden insanlar cezalandırılmıyor.
Vs. Bu liste sayfalarca uzatılabilir.

20 Liralık yola turistten 80 Lira alan ve turistin cehenneme gideceğeni kendisinin ise cennete gideceğeni sanan zihniyet dinsiz donsuzun "gerçek islamı" kendilerinden daha iyi yaşadığını kabullenemiyor :-)))

İyi günler

Sitelerde Paylaş
11 saat önce, poiuz yazdı:

Ekonomi
-Adalet ve yönetim
-Uluslararası ilişkiler

Ömer’e bir yağma sırasında kütüphanede ki kitaplara ne yapılacağını sormuşlar, O da demiş ki, Kuranda ki bilgiler yazıyorsa gereksizdir, çünkü kuran var.. Kurandaki bilgiler yazmıyorsa o da gereksizdir, Kuran’ın bahsetmediği şeylere ihtiyaç yoktur.

Yani bilgiyi yakma emri vermiştir.

İslamın özü budur.

Böyle bir zihniyetin herhangi bir indexe girebilmesi islama rağmen olur, bunu unutmayın.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, Abdülmalik said:

Ömer’e bir yağma sırasında kütüphanede ki kitaplara ne yapılacağını sormuşlar, O da demiş ki, Kuranda ki bilgiler yazıyorsa gereksizdir, çünkü kuran var.. Kurandaki bilgiler yazmıyorsa o da gereksizdir, Kuran’ın bahsetmediği şeylere ihtiyaç yoktur.

İslamın özü budur.

Böyle bir zihniyetin herhangi bir indexe girebilmesi islama rağmen olur, bunu unutmayın.

Müslümanların (sanat, bilim, eğitim gibi) bir çok listede en alt sıralarda yer alması alışageldik bir durumdur. 

Bu listenin özelliğini şöyle anlatayım: Düşünün futbolcular bir liste yayımlamak istiyorlar ve kriterler topu göğüs ile kontrol etmek, şut çekmek, isabetli pas gibi futbola has haraketler. 
Ve sonunda bir bakıyorlar basketbolcusu, voleybolcusu vs hepsi futbolculardan daha iyi futbolcu! Gel de bir futbolcu olarak utanma!?!

Aslında bu islami listeyi futbolcularla örneklemek tam doğru olmadı çünkü futbolcular futbola öz harektleri tabii ki diğer insanlardan daha iyi yapabiliyorlar.
Müslümanların problemi ise bu "gerçek islamın" kriterlerini hep lafta bırakmaları. Hep adaletten, eşitlikten, haram yememekten vs bahsederler ama öyle davranmazlar!!! Yaptıkları ve söyledikleri birbiri ile uyuşmaz, zaten bu yüzden listede en alt sıralardalar!

Kısaca "gerçek islam" dedikleri şeyi kendileri yaşamazlar! Beğenmedikleri kafirlerin "gerçek islama" daha yakın olmasını da kabullenemezler!

Biz ateistler ise bu kriterlerin zatan islam ile uzaktan yakından ilişkisi olmadığını biliyoruz.

Ve sonuç bizi hiç şaşırtmıyor.

Sitelerde Paylaş
15 hours ago, bilgivehis said:

Bizim utanç tablosu dediğimizi müslümler gurur tablosu olarak görüyor, işin bir de böyle bir tarafı var.

Yani kalkınmış ve çağdaşlaşmış olmak onlara göre şeytanlaşmış olmak ve dinden çıkmış olmak anlamına geliyor.

Bu yüzden yoksulluğu onlara bahşedilmiş ilahi ihsan olarak görüyorlar.

Her zaman diyorum, müslümler bilim adamları tarafından tür araştırmasına tabi tutulmalılar, Sapiens türüne pek benzemiyorlar.

Arapların kuyruk acısı yayınlarını seyredersen hep "onların teknolojisi bilimi varsa bizim de insanlığımız var" derler. Aynı adamlar akşam olunca evine gidip karılarını döver, islamdan çıkanların kafasını kesme hayalleriyle mışıl mışıl uyurlar. Sudi arabistan'da durum çok ilginç. İnsanlığımız var diyen adamlar sudi arap olarak doğmuş herkese türk CEO'larını kıskandıracak maaşlar bağlar, fakat dışarıdan getirdikleri hintli ve mısırlı işçileri canları çıkana kadar çöl güneşi altında güvencesiz çalıştırırlar. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

İslamın özü budur.

Yalann
Hayâtınız yalan.

Sitelerde Paylaş
14 saat önce, HATEM yazdı:

kim idare edicek? bunlarmı idare edicek osmanlıyı?  şu zıkkımı içip gelmeyin diyorum, fena çarpıyor kafanızı.?:0_80cbc_37a71a73_L:

:0_80cbc_37a71a73_L:Image result for kıçı açık türbanlıimage.jpeg.76632444f26214c760bdb5c63d71f76e.jpegImage result for kıçı açık türbanlı

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
3 minutes ago, karamsarhuman said:

arkadaşlar, bu forumda jpeg,gif,uzanlıtı dosyalar neden açılmıyor? ve sürekli  silinmiş gözüküyor, ben paylaştığımda 

bir sorun yok, ama diğer üyeler resim paylaştığında, sizdede aynı hatalar oluyormu?

açılmıyor, veya tıklanmıyor. :)

http://www.tr724.com/wp-content/uploads/2019/05/İslamilik-Endeksi.jpg

Tarayıcın bu linki gösteremiyor, çünkü kullandığın ISP tarafınan engellenmiş. Proxy ile açarsan görünür. 

Ben proxy olarak yurtdışındaki herhangi bir uzak makineye ssh dinamik port redirect ile bağlanıyorum.

eğer sen de istersen

ssh -D4242 user@ip
localhostta socks5 proxy başlatır, sonra tarayıcını oraya işaret ettirirsin. 

Sitelerde Paylaş
2 dakika önce, bayşapka yazdı:

http://www.tr724.com/wp-content/uploads/2019/05/İslamilik-Endeksi.jpg

Tarayıcın bu linki gösteremiyor, çünkü kullandığın ISP tarafınan engellenmiş. Proxy ile açarsan görünür. 

Ben proxy olarak yurtdışındaki herhangi bir uzak makineye ssh dinamik port redirect ile bağlanıyorum.

eğer sen de istersen

ssh -D4242 user@ip
localhostta socks5 proxy başlatır, sonra tarayıcını oraya işaret ettirirsin. 

yok linki görüyorum, resim olarak paylaşmış konu başlığı açan  arkadaş, bazı üyelerin, resim yüklemelerini göremiyorum,

bazılarının görüyorum, resme tıklayamıyorum, 

siz bu resme tıklayabiliyormusunuz? ben tıklıyamıyorum..  proxy kullandım yine olmadı.. tarayıcı değiştirdim yine olmadı. 

Sitelerde Paylaş
5 minutes ago, karamsarhuman said:

yok linki görüyorum, resim olarak paylaşmış konu başlığı açan  arkadaş, bazı üyelerin, resim yüklemelerini göremiyorum,

bazılarının görüyorum, resme tıklayamıyorum, 

siz bu resme tıklayabiliyormusunuz? ben tıklıyamıyorum..  proxy kullandım yine olmadı.. tarayıcı değiştirdim yine olmadı. 

Ben proxy ile açınca görüyorum. 

image.thumb.png.77b96ded76ac1a4ab6605ce555d9779d.png

proxy olmadan da böyle

image.thumb.png.da54ef8fbcc8a77553a339b64ae0abe4.png

tarihinde bayşapka tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, bayşapka yazdı:

Ben proxy ile açınca görüyorum. 

image.thumb.png.77b96ded76ac1a4ab6605ce555d9779d.png

proxy olmadan da böyle

image.thumb.png.da54ef8fbcc8a77553a339b64ae0abe4.png

o zaman çok enteresam bir durum var, seninki farklı bir sorun, ben proxy kullansamda kullanmasamda hep aynı görüyorum. 

sadece bunu görüyorum, açıkçası bu işi çözemedim...  tıklanmıyor.. 

Sitelerde Paylaş
16 hours ago, HATEM said:

Sistem Kökten Çürük.
T.c.

Yani 2050 yılına varmadan batacak Türkiye diyorsun. Gerçi görünüş, daha evvela baıtp gideceği.

Evet, osmanlı döneminde olduğu gibi idare edilmeye çıkarsan, aynı osmanlı gibi dağılır, sefil perişan olur gidersin, bunda şaşılacak bir şey yok.

Hep söylerim. Ama sizin hakikatleri inkar edip bana laf saymaktan başka bir şey yaptığınız olmaz. Zaten bu, gerçeğin ikrarı, kabulüdür. İtiraz bile edemezsiniz malum.

Peki ne söylerim: İslamın amsatanlık düzeni olduğunu. Evet, mehir, cariyelik falan, apaçık, inkar edilemez şekilde amsatanlıktır. Müslüman kadınlar da bir amsatan ve erkeklerde haliyle pezevenktir. 

Hah, bir amsatandan adam çıkması mümkün mü ki, çıkıpta eli ayağı düzgün bir toplum var edebilsinler. İşte o listelerin sebebi hikmeti de budur. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...