Jump to content

Kuaförler Yeterince Temiz mi

Recommended Posts

Temizlik hastası değilim ama çoğu kuaförde , kendini lux diye yutturanlar da dahil,  temizlik yerlerde sürünüyor.

Aynı havluyu kurutup kurutup defalarca kullanmak , kalitesiz bidon sampuanlarla saç yikamak , aynı ustura ile günde 20 kişiyi tras etmek...daha önce binlerce kişinin saçına sürülmüş tarağı ve fircayi hergun temizlediklerini hiç sanmıyorum ve görmedim de..havluları kullanıp sonra da kapı onundeki oturulan pis sandalye üzerinde kurutuyorlar.

Bu yüzden mikrop yuvası gibi görünüyorlar.

Sitelerde Paylaş

Türkiye'de berberler ve kuaförler tehlikeli derecede kirli. Aslında onlar dünyanın her yerinde kirli. Ve bu önemli bir sorun.

Kendi usturanızı, şampuanınızı, fırçanızı, tarağınızı ve havlunuzu götürürseniz bu sorunu halledersiniz.

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, ApollonTheGod yazdı:

Acaba "Yok arkadaş ben kendi usturamdan başka ustura kullanmam" diyen berber çıkar mı dünyada.. 

Ben bu sorunu kendimi tras ederek çözdüm. Banyomu ona göre dizayn ettim. İki ayna arasında tras makinası, fırça ve tarak  ile işimi hallediyorum. 5 yıldır..

Bir tane büyük makina bir tane kucuk ense makinesi ve de enseyi ve kulak arkalarını sıfırlamak için elekli sakal tras makinası almak gerekiyor.

Kuaförde Ustura havlu sorun olmuyor da makas , tarak ve makina için mirin kirin yapıyorlar. Sonuçta kullandıkları makinalar her defasında temizlenemiyor elektrikli olduğu için.

Kuaforden saç kıran yada egzama kapan çok kişi tanıyorum.

Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...

Kadıköy'de 50 TL ye tras eden sözde lüks erkek berberine götürdü bir arkadaşım. Adam ne çamaşır makinası kullanıyor ne kurutma makinası kullanıyor. Dükkanı janti yapmış ışıklı aynalı birşey.

Başkasına kullandığı havluyu aldı kapının onunde herkesin terli terli oturduğu sandalyenin üzerine serdi kuruttu.  Hiç beklemedim çıktım gittim. Ondan sonra kendim tras olmaya başladım. İyi kötü oluyor birşeyler.

Kuaforden saç kıran hastalığı kapan çok kişi var. Hasta olmaktansa kendim tras olurum daha iyi.

Sitelerde Paylaş

Yeni şampuan alınca birkaç kez kullanıp sonra suyla karıştırıyorlar.

Fast food restaruntlarındaki kola ve diğer içecekler gibi.

Havlu zaten bakteri yuvası bir bez parçasıdır. Ne kadar ıslak olursa olsun yıkanırsa yıkansın. Bir de yerdeki saç okyanusu var. O ayrı dava..

Sitelerde Paylaş
  • 4 weeks later...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...