Jump to content

Müslüman üyeler, şeytanın size bir sorusu var.

Recommended Posts

Şeytanı yaratan ve kötülük yapmasına izin veren her kimse, kötü olan odur. Bunun başka açıklaması yok.

Ben A kişisini yaratmadan önce kötü olacağını biliyorum, buna rağmen onu yaratıyorum. Herşey benim elimde ama suçu yine A’ya atıyorum. Bu mantıklı değil. Suçlu açıkça benim. Ben istemeseydim o da, kötülükte olmazdı.

Şer kaynağı Tanrı’dır .

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İşin içinde Şeytan olunca, akla şu soru da gelmiyor değil:

Herşeye gücü yeten malum tanrının yarattıklarını tabi tutacağı şu meşhur imtihana, Şeytan´da dahil mi ?

Yoksa, tahtalı köyde diplomatik bir dokunulmazlığı falan mı olacak ? 

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
26 minutes ago, kavak said:

Herşeye gücü yeten malum tanrının yarattıklarını tabi tutacağı şu meşhur imtihana, Şeytan´da dahil mi ?

Özgür İradesi var ise sorumlu tutulur ...

Sitelerde Paylaş
54 dakika önce, kirec yazdı:

Var mı onun özgür iradesi ?

Artı; şeytanın tüm eylemleri(aklınıza gelen ve gelmeyen her türlü kötülük ve pislik) yapmasına izin verilmiş midir ?

Verilmiş ise ve kendisi de hepsini 4 dörtlük yapmış ise, tanrı ona madalya takmayıp da ne yapacak ?

Yani bu durumda tanrı onun tüm yaptıklarının bir parçası oluyor.

Herkes anlasın diye bu tespiti formüle çevirelim: Tanrı = Şeytan.

Verilmemiş ise, hangi eylemleri yapmasına izin verilmiştir ?

tarihinde kavak tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, sağduyu yazdı:

. Çok tanrıcılar bu tek tanrıcı dinciler kadar aptal değillermiş, hiç olmazsa birden fazla tanrı kurgulayarak farklı özellikleri farklı tanrılara atayarak mantıklı bir kurgu ortaya koymuşlar, tek tanrıcılar ise kötülüğü açıklayabilmek için debelenip duruyorlar.

Tek tanrıcı dincilere göre kötü şeytan. Peki şeytanı kim yaratmış: Tanrı (Allah, Yahve, God). Peki bu tanrı şeytanı niçin yaratmış? Kötülük yapması için yani şeytanın işi kötülük yapmak. Peki burada asıl sorumlu kimdir? Kötülük yapması için tasarlanan şeytan mı, yoksa onu kötülük yapması için tasarlayan tanrı mı?

tabiki tanrı, sadece o değilki, herkesin unuttuğu birşey daha var, şeytanın sınavıda yok, cehennem için yaratılmış vahh zavallı şeytan...

çok haklıısn, çoklu tanrılara inananlar daha zekiler bende araştırdım kısaca islam arap geleneği oldugu için tek tanrılı dinlerde , e nzayıf halkadır.. 

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Abdülmalik yazdı:

Şeytanı yaratan ve kötülük yapmasına izin veren her kimse, kötü olan odur. Bunun başka açıklaması yok.

Ben A kişisini yaratmadan önce kötü olacağını biliyorum, buna rağmen onu yaratıyorum. Herşey benim elimde ama suçu yine A’ya atıyorum. Bu mantıklı değil. Suçlu açıkça benim. Ben istemeseydim o da, kötülükte olmazdı.

Şer kaynağı Tanrı’dır .

senin neyini seviyorum biliyormusun? mantıgını mantıgın çok güçlü, bana benziyorsun, işte bu yahuu, kısa ama mükemmel özetledin..

kötü yaratılma teistlerin işine gelmiyor  çok fena bir durum, mantıklı cevap veremiyorlar, bu gerçeklık onları korkutuyor olmalı..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kavak yazdı:

sayın kavak, en kritik noktaya temas ettiniz, hiç kimsenin aklına gelmedi bu, sen ben hariç!

şeytanın sınavıda yok, bu yüzden kötü yaratılmış.. cehennem için yaratılmış ayette var... 

tabi böyle birşey imkansız, bu arap rüyasıdır, ve rüyalar er yada geç biter.. 

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, kirec yazdı:

şeytanın özgür iradesi olması için gerekli şartlar aşagıda belirtilmiştir.

1: sınav hakkı .

2: iy ive kötüyü ayırmak hakkı(kötü yaratılmışsa iyiyi algılıyamaz.)

3: hiç birşey bilmiyorsan ayeti oku, cehennem için yaratılmış, varlıklar şeytanda dahildir. 

sayın kireç! bana sorarsan ben zoru  severim,  insanında özgür iradesi yoktur.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, karamsarhuman yazdı:

şeytanın özgür iradesi olması için gerekli şartlar aşagıda belirtilmiştir.

1: sınav hakkı .

2: iy ive kötüyü ayırmak hakkı(kötü yaratılmışsa iyiyi algılıyamaz.)

3: hiç birşey bilmiyorsan ayeti oku, cehennem için yaratılmış, varlıklar şeytanda dahildir. 

sayın kireç! bana sorarsan ben zoru  severim,  insanında özgür iradesi yoktur.

1)sınavı  oldu  meşhur  adem  olayı. 2)Iyi  kötü  ayrımını  yapabiliyor  ki  kötülük  yapacağını  beyan  ediyor  kuranda.

3) cehennem  için  yaratılmamiş  ama  isteğiyle  cehennemi  hak  etmiş  allah mühlet  vermiş  sadece 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

1)sınavı  oldu  meşhur  adem  olayı. 2)Iyi  kötü  ayrımını  yapabiliyor  ki  kötülük  yapacağını  beyan  ediyor  kuranda.

3) cehennem  için  yaratılmamiş  ama  isteğiyle  cehennemi  hak  etmiş  allah mühlet  vermiş  sadece 

Peki aniden kararindan vazgecer ve pisman oldugunu söylerse?

Sitelerde Paylaş

yok bu teistlerin kafa gerçekten almıyor . illaki ayeti gözünüze sokalımmı? istiyorsunuz eee buyrun o zaman..

şeytan gerçekten haklıydı, iblis  ateşten yaratıldı ise tabi.. ben ateşten yaratılsam, cehennem bana cennet gibi gelir. şeytanın 

keyfi yerindedir.. 

mantık hataları başlıyor. tvnizi nsesini iyice açınız.

ŞEYTAN KAFİR OLURMU? ŞEYTAN İNSAnMI???

Bakara Suresi, 34. ayet: Ve meleklere: "Adem'e secde edin" dedik. İblis hariç (hepsi) secde ettiler. O ise, diretti ve kibirlendi, (böylece) kafirlerden oldu

İblis: “Ben ondan üstünüm, çünkü beni ateşten, onu ise topraktan yarattın.” dedi.

- Allah: “Defol oradan! Sen artık kovulmuş birisin. Lânetim de, hesap gününe kadar senin üstündedir.” dedi.

- İblis: “Ya Rabbî, bana insanların dirileceği güne kadar mühlet verir misin?” dedi.

- Allah şöyle buyurdu: “Haydi sana mühlet verildi! Sen belirli bir vakte kadar izinlisin.”

- İblis: “Öyle ise” dedi, “senin izzetine yemin ederim ki ben de onların hepsini şaşırtacağım. Ancak Senin ihlasa erdirdiğin kullar bundan müstesnadır.”

- Allah buyurdu: “İşte bu doğru! Ben de şu hakikati söyleyeyim ki cehennemi, seninle, senin cinsinden olanlarla ve insanlardan sana uyanlarla dolduracağım.” (Sad, 38/75-84)

Sitelerde Paylaş

kafir atheistler ve deistler olur, şeytan kötülüğün sembolüdür, kafirler için bile cennet hakkı vardır. tövbe edersin. ama şeytanın 

yaşama hakkı yok, secde etmez ve direk cinler alemine ışınlanır.. 

şimdi haalaaaaa  şeytanın özgür iradesi olduğuna inanıyorsanız, akli dengenizin yerinde olmadıgını ciddi ciddi düşünmeye başlıyacagım. 

Sitelerde Paylaş
17 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

kafir atheistler ve deistler olur, şeytan kötülüğün sembolüdür, kafirler için bile cennet hakkı vardır. tövbe edersin. ama şeytanın 

yaşama hakkı yok, secde etmez ve direk cinler alemine ışınlanır.. 

şimdi haalaaaaa  şeytanın özgür iradesi olduğuna inanıyorsanız, akli dengenizin yerinde olmadıgını ciddi ciddi düşünmeye başlıyacagım. 

kafir  Allah'ı  veya  sıfatlarını  inkar  edenlere  denir.Seytan  emre  itaat  etmeyip  kafirlik  etmiş  hem de  Allah'ın  rahmetini  hiçe  saydığı  için  kafirlik  etmiş. Cinler  özgür  iradeli  varliklardir.Secmemeyi  seçebiliyor  gördüğünüz  gibi

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, akılsızşuursuzatom said:

kafir  Allah'ı  veya  sıfatlarını  inkar  edenlere  denir.Seytan  emre  itaat  etmeyip  kafirlik  etmiş  hem de  Allah'ın  rahmetini  hiçe  saydığı  için  kafirlik  etmiş. Cinler  özgür  iradeli  varliklardir.Secmemeyi  seçebiliyor  gördüğünüz  gibi

Dincilerin saçmaladığı konulardan birisi de bu özgür irade konusu. Papağan gibi bir özgür irade tutturmuşlar gidiyorlar, ama mantıken her şeyi bilen bir varlığın bizzat kendi tasarlayarak yarattığı bir canlıya nasıl özgür irade verebileceğini hiç düşünmüyorlar. Çünkü onlar düşünmezler, akıl ve mantık kullanmazlar, sadece papağan gibi duydukları lafları tekrar ederler.

Şimdi bu tanrı dediğiniz zerzavat seçme mekanizmasını kendi tasarlamıyor mu? Kendi tasarladığı mekanizmanın kendi tasarladığı şekilden farklı bir şekilde çalışması mümkün mü?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...