Jump to content

Müslüman üyeler, şeytanın size bir sorusu var.

Recommended Posts

21 saat önce, akılsızşuursuzatom yazdı:

1)sınavı  oldu  meşhur  adem  olayı. 2)Iyi  kötü  ayrımını  yapabiliyor  ki  kötülük  yapacağını  beyan  ediyor  kuranda.

3) cehennem  için  yaratılmamiş  ama  isteğiyle  cehennemi  hak  etmiş  allah mühlet  vermiş  sadece 

Şuna neden olan senin rabbin senin inancına göre.Bak buna neden olan şeytan değil.Bu canlıları tasarlayarak yoktan var etmiş,canlıların birbirini yediği bu acımasız düzeni kurmuş rabbin.Üreme özelliği verdiği canlılar aracılığı ile de acıyı,ızdırabı,ölümü dayattırıp ve çoğalttırıyor.Şimdi bu iyilik mi,kötülük mü?Buna neden olan iyi mi,kötü mü?Zebranın bakışlarına bakınca merhamet,şefkat mi görüyorsun,yoksa merhametsizlik mi,şefkatsizlik mi?Bunu eleştirebilecek misin?Ama durum şu tabi.Allahı yaşam yanlıları,yaşamı kutsayanlar oluşturmuştur.Allah da yaşam yarattığı için övgü ve şükür bekleyen bir tanrı profilidir.Bir müslümanın bu yaşam döngüsünü eleştirmesi demek,onun islamdan çıkması anlamına gelir.Müslümanların allahı yaşamdır.Yaşamdan da merhamet,şefkat sahibi iyi bir tanrı çıkmaz.Yaşamdan çıksa çıksa kötü,merhametsiz ve şefkatsiz bir tanrı çıkar.Ama islam bir oksimoronluk,tutarsızlık,mantıksızlık dini olduğu için,şuna neden olan merhametli,şefkatli,iyi bir allah var diyebilirsin.Şunu yarattığı içinde onu övüp,yüceltmek zorundasın.

Mesela sen atalarının dini islama inanmaya programlanmış,iman putuna tutsak edilerek,islam paketi içinde ne varsa katılmak,gerçek ve doğru olarak görmek zorunda bırakılmış bir zombi olarak,şuna bakıp,allahı ne diyerek övüp,yüceltiyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 81
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Allah, yarattıklarından size gölgeler yapmış, dağlarda barınaklar var etmiş, sizi sıcaktan koruyacak giysiler ve savaşta sizi koruyacak zırhlar yaratmıştır. İslâm'a girip esenlik kazanasınız diye, size olan nimetini böyle tamamlıyor.Nahl 81

İslamın el ilahı,savaşta sizi korusun diye zırhlar yarattım diyip,bunun için övgü ve şükür bekler.İnsanın zırh yapıp,savaşta korunmak için kullanmasını kendine mal eder.Ama aynı insan,zarar vermek için de silahlar yapar.İnsanın savaşta korunmak için yaptığı zırh için ben yarattım diyerek övgü ve şükür bekliyorsan,aynı insanın savaşta zarar vermek için yaptığı silahlar içinde ben yarattım demeli ve bunun için övgü ve şükür beklemelisin.Ama tabi ayette direkt olarak böyle bir şey yazsa,ne diyor la bu manyak derler.Birbirimize zarar verelim diye silahlar yaratmış,bunun için de övgü ve şükür bekliyor.Buna bakarak islama girmemizi bekliyor,derler.Ama tabi,savaşta sizi korusun diye zırh yarattım demek,bunun için övgü ve şükür beklemek de aynı derecede absürt ve gülünç.Ama koruyuculuk kavramı nedeniyle bu absürtlük görülmüyor.

Ayrıca insanın savaşta korunmak için zırh yapması ve zırhı kullanması senden de,aynı insanın zarar vermek için silahlar yapması ve bunları kullanması şeytandan mı?Savaşta zırh korursa seni övsün de,kılıç kendisine zarar verirse kime sövsün?

tarihinde Buzul tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...