Jump to content

Ben tanrı ve allah olsam, bu sorulardan kaçmazdım.

Recommended Posts

TANRILARIN HERŞEY GÜCÜ YETİYORSA, NEDEN İNSANLARI YARATMA İHTİYACI HİSSETTİ?
YARATMA İHTİYACI, HİSSETMEK, BİR CANLIYA YAŞAMA ŞANSI VERMEK, ZAYIFLIKTIR, KUSURDUR.
HERŞEYE GÜCÜ YETEN BİR VARLIK,
HER ZAMAN DAHA İYİSİNİ YAPABİLMELİDİR.
DÜNYA BİR MATRİXTİR.
BİR PROGRAMDIR.
HER BEYİN DAHA ÖNCE PROGRAMLANIR, VE ONA GÖRE KADERLER BELİRLENİR.
BU KADERLER İÇİNDE FAKİR ZENGİNLER OLUR,
ÖLÜM OLUR DOĞUM OLUR,
KUSURLAR OLUR,
PROGRAMLANAN ZİHİNLER, FARKLI ALGILARI HİSSETMEZLER.
HİÇ KİMSE NEDEN VAROLDUĞUNU BİLEMEZ, BUDA İSPATTTIR.
ÇÜNKÜ VAROLUŞ YARATILIŞ DENİİLEN GERÇEKLİK, SİMİLASYONOLARDAN VE GÖRSELLERDEN OLUŞUR.
VAROLUŞ İÇİNDE ZAMAN GEREKİR, TIPKI SÜPER MARİONUN OYUN İÇİNDEKİ ZAMANLARI GİBİ.
HER ZAMAN DAHA İYİSİNİ YAPABİLEN TANRILAR,
EVRENİ YOK EDER, VE SONSUZA DEK YENİSİNİ YAPABİLR.
BU BÖYLE SONSUZA DEK SÜREBİLİR, BUNA KİM İTİRAZ EDEBİLİR? HİÇ KİMSE,
ŞİMDİ ASIL SORUYA GEÇELİM,
HERŞEYE GÜCÜ YETEN TANRILAR, 
YARATIKLARI RUH VARSA RUHLARIDA YOK EDEBİLİRMİ?
ÇÜNKÜ RUH KAVRAMI, YOK EDİLİRSE,
YARATILIŞIN BİR ANLAMIDA KALMAZ,
DOLAYISİYLEDE, RUH YOK EDİLEMEZ.
TANRILARIN RUHLARI YOK ETMESİ DEMEK,
İYİ İNSANLARA İHANET ETMESİ DEMEKTİR.
BURADA 2 SECENEK VAR..
1: TANRILAR RUHLARI YOK EDER, VE İNSANLIPA İHANET EDEREK, HERŞEEY GÜCÜ YETTİĞİNİ İSPATLAR.
2: TANRILAR RUHU YOK ETMEZ, VE HERŞEYE GÜCÜ YETMEDİĞİNİ İSPATLAR VE İYİ İNSANLARADA İHANET ETMEZ..

3: TANRILAR  NEDEN İNSANLARLA İLETİŞİM KURMUYOR?

4: TANRILAR NEDEN GÖRECELİ OLAMIYOR? 

5: TANRILAR NEDEN BELİRSİZ YARATIYOR?

6: TANRILAR NEDEN ÖLÜMSÜZ CANLILAR YARATAMIYOR?

7: TANRILAR NEDEN ÖLÜM SONRASINI VE DOĞUM ÖNCESİNİ GÖSTERMİYOR( HERŞEYE GÜCÜ YETEN TANRILAR)

8: TANRILAR NEDEN AMAÇLARINI İSPATLAMIYOR?(SADECE YAŞAMI İSPATLIYOR) 

BEN TANRI OLSAM VE HERŞEYE GÜCÜM YETİYORSA BU SORULARDAN KAÇMAZDIM..

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sindi şöyle basliyalim 1. Sorunda tanrılar ruhları yok eder ben şahsen ruh kavramına inanmıyorum çünkü : eğer bedenimi gerçekten kontrol eden bir bedenden ayrı bir sey olsaydı alkol aldığım zaman sarhoş olmazdim çünkü somut bir şey soyut bir şeye etki edemez 

Sitelerde Paylaş
38 dakika önce, Thegodzeus yazdı:

Sindi şöyle basliyalim 1. Sorunda tanrılar ruhları yok eder ben şahsen ruh kavramına inanmıyorum çünkü : eğer bedenimi gerçekten kontrol eden bir bedenden ayrı bir sey olsaydı alkol aldığım zaman sarhoş olmazdim çünkü somut bir şey soyut bir şeye etki edemez 

Zaten soyut somut ayrımı insanların cahilliği yüzünden oluşuyor. Bilmedikleri şeye soyut yada manevi diyerek kivirtiyorlar.  Bin yıl önce şu yaptığımız yazışma yöntemi soyut bir hayal yada mucizeydi ama artık ne olduğu biliniyor ve somut.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Thegodzeus yazdı:

aynı fikirdeyim, bende ruha iannmıyorum, hakslısınız, verdiğiniz örneklemede oldukça mantıklıdır.

örneğin.

benim ruhum olsaydı, ben uyurken bilnçli olurdum, ve rüya görmezdim, rüyamda bile bir  beni kontrol ediyorsa ben nasıl irademi

özgürce kullanabilirim?

2. önermede. ise,

bana narkoz verildiğinde tüm hücrelerim donar ve bilncimi yitiririm, ama ruh teizme göre bilnçtir ve narkoz verildiğindede bilnçli oluruz, fakat  narkoz verilen yerlerımi hissetmem, ayık olsam bile hissetmem, hissetmediğim bir yerim varsa o yer bana ait değildir.

demekki ruh gerçekten oslaydı, ben asla uyumaz asla narkozdan etkilenmezdim, çünkü ruh kavramı, soyuttur, bedende somuttur. soyut ve somut aynı şeyin içinde olmaz... 

ruh ve beden aynı şeyin içinde olsaydı, 

1: uyumazdık.

2:  bedenimiz parçalansa bile acı çekmez ve ölmezdik.

3: bedenimiz yok olsa bile, hala bilincimiz yerinde olurdu..

Sitelerde Paylaş

Mesela ulu Manitu'ya ,gök tengriye veya hindu tanrılarına dua edip,secde ediyorsun diyelim(tengriye secde yok gerçi)...her duada,secdede,tengricilik.gereği.her ağaca ,taşa sarıldığında,ağaçla,taşla,toprakla,havayla dertleştiğinde  öyle rahatlıyorsun ki sinir stres kalmıyor...ve ateist olup olmadığınında önemi yok.bunu "ateist " olduğun halde rutin şekilde yapıyorsun ve kuş gibi rahatlıyorsun...bu aşamada sorgulama zahmetine gerek yok...ama bu gerçekten böyle diyelim (yapan ve huzur bulan insanlar var ),semavi dinlerin vermediği rahatlığı manitu,tengricilik,hinduizm,animizm  sana veriyor...seni sorgulamaya,zihinsel ,psikolojik olarak kasan "inancaksın ! İnanmazsan canına okur ,duanı kabul etmem ! " diyen dinler yok...ay sonu maaşını alman için işini sevmene gerek yok...ama işini sevmezsen ,samimi olmazsan maaş yok derlerse başlarsın sorgulamaya...sert ve inatçı sorgulamaların altında yatan en büyük neden dinlerin 

insanı sık boğaz etmesi ve seni dönüştürmede yetersiz olması olabilir...mesela yoga ,meditasyon dönüştürücüdür diye iddia edilir...ama 5 vakit namaz,Meryem Anaya dua seni dönüştürmüyorsa , islam,hristiyanlık  senden "doğru" bir mümin,imanlı olmanı bekliyorsa,kendi içinde tutarsızdır.adamlar seni "porsce" a bindiriyor ,hız yap diyor ama seni çöle gönderiyor...kumda ne kadar hız yapabilirsin ki ? Hız yapamadığında sorgulamaya başlarsın.hayır,sorgula,her zaman  sorgula,ama bu senin huzur bulmana engel olmasın...

Sitelerde Paylaş
3 dakika önce, fezadabirtürk yazdı:

Mesela ulu Manitu'ya ,gök tengriye veya hindu tanrılarına dua edip,secde ediyorsun diyelim(tengriye secde yok gerçi)...her duada,secdede,tengricilik.gereği.her ağaca ,taşa sarıldığında,ağaçla,taşla,toprakla,havayla dertleştiğinde  öyle rahatlıyorsun ki sinir stres kalmıyor...ve ateist olup olmadığınında önemi yok.bunu "ateist " olduğun halde rutin şekilde yapıyorsun ve kuş gibi rahatlıyorsun...bu aşamada sorgulama zahmetine gerek yok...ama bu gerçekten böyle diyelim (yapan ve huzur bulan insanlar var ),semavi dinlerin vermediği rahatlığı manitu,tengricilik,hinduizm,animizm  sana veriyor...seni sorgulamaya,zihinsel ,psikolojik olarak kasan "inancaksın ! İnanmazsan canına okur ,duanı kabul etmem ! " diyen dinler yok...ay sonu maaşını alman için işini sevmene gerek yok...ama işini sevmezsen ,samimi olmazsan maaş yok derlerse başlarsın sorgulamaya...sert ve inatçı sorgulamaların altında yatan en büyük neden dinlerin 

insanı sık boğaz etmesi ve seni dönüştürmede yetersiz olması olabilir...mesela yoga ,meditasyon dönüştürücüdür diye iddia edilir...ama 5 vakit namaz,Meryem Anaya dua seni dönüştürmüyorsa , islam,hristiyanlık  senden "doğru" bir mümin,imanlı olmanı bekliyorsa,kendi içinde tutarsızdır.adamlar seni "porsce" a bindiriyor ,hız yap diyor ama seni çöle gönderiyor...kumda ne kadar hız yapabilirsin ki ? Hız yapamadığında sorgulamaya başlarsın.hayır,sorgula,her zaman  sorgula,ama bu senin huzur bulmana engel olmasın...

söylediklerin doğru ama bir noktayı insanların çoğu karıştırıyorlar. Neye yönelip huzur buluyorsa onun sebebini araştırmak yerine tapinmaya başlıyorlar. Zaten dinler de böylelikle büyüyüp gelisiyorlar.

Rahatlamak, fazla elektriği atmak veya düşüncelerinden uzaklaşıp bir müddet tekdüze olmakla alakalı aslında. Bunu yapan hayvanlar da var ama insanlar bir adım ileri tasiyip din uyduruyorlar

Sitelerde Paylaş

Kişinin Ruhunu akıl etme organı meydana getirir. 

'Ruh', esas itibariyle, kainatta var olan mutlak enerji ve ŞUURun, o günkü adıdır. Kainatta var olan mutlak enerjinin eski dildeki adıdır. Dolayısıyla kainatta var olmuş olan her şey, bu ''Ruh'' la ve ''Ruh'' tan meydana gelmiştir!..

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, poseiodon yazdı:

Kişinin Ruhunu akıl etme organı meydana getirir. 

'Ruh', esas itibariyle, kainatta var olan mutlak enerji ve ŞUURun, o günkü adıdır. Kainatta var olan mutlak enerjinin eski dildeki adıdır. Dolayısıyla kainatta var olmuş olan her şey, bu ''Ruh'' la ve ''Ruh'' tan meydana gelmiştir!..

ruh enerj ideğildir, teismdekı ruh farklıdır.

ruhun enerji kavramı mistik dinlerde vardır. şaman gibi. pagan gibi.. 

ÜNLÜYLE BAŞLAYAN BIR EK ALDIĞINDA “U” UZUN SÖYLENIR

ad

1.

dinlerin ve ruhçu felsefelerin insanın vücudunda bulunduğunu kabul ettikleri, yaşamın özü saydıkları, canlılığı sağlayan, maddesel olmayan varlık, ölümsüz sayılan töz, ilke.

2.

MEC.

canlılık, duygu, can.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...