Jump to content

Recommended Posts

Bir Tavsiyem olacak...

Ateist olup olmanızın önemi yok...dua etmeyeceksiniz.

(tecrübemle söyluyorum.bildiğimden değil) yapmanız gereken şu kıblenin tam tersi yön ( kuzey) e dönüp secde edin...bir kaç dakika,5 dakika boyunca secde...günde bir kaç kez tekrarlayın...veya çok stresli olduğunuz anlarda yapın.

Önce bağdaş kurup oturun.ellerinizi (avuç içlerinizi) birleştirin,(dua etme pozisyonunda ki hristiyanlar ,hindular ,Budistler gibi)

Bu şekilde biraz bekleyin ve secde edin...

sinirleriniz gevşeyecek...rahatlayacaksınız.

Belkide bedeninizde biriken bütün elektriği atacaksınız ...

sürekli yapıldığında,zamanla secdenin rahatlatıcı etkisinin arttığını gözlemledim...

Yanılıyor olabilirim...ama denemek size bir şey kaybettirmez...siz yapmasanızda ,çevrenizde antidepresan kullanan,stresli olan kişiler varsa onlara önerin...

Secde , bedenin radyasyondan,baz istasyonlarının yaydığı dalgalardan en iyi korunabildiği pozisyonmuş diye duydum, ne kadar doğru bilemem...size sadece deneyimimi aktarıyorum.

Bunu meditasyon olarak düşünebilirsiniz.secde ana rahminde aldığımız şekil.ilk halimize secde sırasında geri dönüyoruz...

Dua eder pozisyonda Elleri birleştirmenin de olumlu etkileri olduğunu duydum....

Yatarken de başınız kuzeyde olsun.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yoldan önce yön mühimdir.

yanlış yönde hızlı yürümekle övünmek ancak hedeften uzaklaştırır

kıble güneydir güneştir nurdur aydınlıktır sıcaklıktır

ev tutarken  tarla bostan alırken mutlaka güneyde olanı güneş göreni tercih edilir

kuzey karanlıktır soğuktur sibiryadır buzdur

kıble öndür kitabı önden verilendir

güneş aydınlık gündüz stresi yok eder

kranlık soğukluk insanı gerer.

kıbleye dönük secde mühimdir.

Sitelerde Paylaş

İtaat etmenin, başkasının hakimiyetini kabul etmenin daha da özetle sorumluluğu sizden üst ve güçlü birine vermenin ve yüklemenin verdiği rahatlık. 

Bunu göremiyorsanız zaten tartışmanın anlamı yoktur. Sömürülmeyi hak ediyorsunuz. 

tarihinde Sütlü Kase tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
17 saat önce, fezadabirtürk yazdı:

Bir Tavsiyem olacak...

Ateist olup olmanızın önemi yok...dua etmeyeceksiniz.

(tecrübemle söyluyorum.bildiğimden değil) yapmanız gereken şu kıblenin tam tersi yön ( kuzey) e dönüp secde edin...bir kaç dakika,5 dakika boyunca secde...günde bir kaç kez tekrarlayın...veya çok stresli olduğunuz anlarda yapın.

Önce bağdaş kurup oturun.ellerinizi (avuç içlerinizi) birleştirin,(dua etme pozisyonunda ki hristiyanlar ,hindular ,Budistler gibi)

Bu şekilde biraz bekleyin ve secde edin...

sinirleriniz gevşeyecek...rahatlayacaksınız.

Belkide bedeninizde biriken bütün elektriği atacaksınız ...

sürekli yapıldığında,zamanla secdenin rahatlatıcı etkisinin arttığını gözlemledim...

Yanılıyor olabilirim...ama denemek size bir şey kaybettirmez...siz yapmasanızda ,çevrenizde antidepresan kullanan,stresli olan kişiler varsa onlara önerin...

Secde , bedenin radyasyondan,baz istasyonlarının yaydığı dalgalardan en iyi korunabildiği pozisyonmuş diye duydum, ne kadar doğru bilemem...size sadece deneyimimi aktarıyorum.

Bunu meditasyon olarak düşünebilirsiniz.secde ana rahminde aldığımız şekil.ilk halimize secde sırasında geri dönüyoruz...

Dua eder pozisyonda Elleri birleştirmenin de olumlu etkileri olduğunu duydum....

Yatarken de başınız kuzeyde olsun.

O Sorun değil de bunu allah putu için yaptığında seri katile dünüşüyorsun , sorun burada. Ben sipor yaparken kırk kere secdeye gidiyorum zaten. Yönümün neresi olduğuna da bakmıyorum.   Vede sipor yaparken rahatlıyorum hatta açlığım gidiyor , midem küçülüyor.  Böylece çok yemekten uzaklaşıyorum. Ama oruç tutsaydım örneğin lahmacun kuyruğunda 4 kişiyi bıçaklayabilirdim.

Sitelerde Paylaş
17 saat önce, Düşünen Hayvan yazdı:

O Sorun değil de bunu allah putu için yaptığında seri katile dünüşüyorsun , sorun burada. Ben sipor yaparken kırk kere secdeye gidiyorum zaten. Yönümün neresi olduğuna da bakmıyorum.   Vede sipor yaparken rahatlıyorum hatta açlığım gidiyor , midem küçülüyor.  Böylece çok yemekten uzaklaşıyorum. Ama oruç tutsaydım örneğin lahmacun kuyruğunda 4 kişiyi bıçaklayabilirdim.

Kuran da namaz yönünun KABE olmasının tesadüf olduğuna pek inanmıyorum.

Bu yön yani "Kabe"  bilinçli seçilmiş olabilir...

amaç insanlara ZARAR vermek olabilir.(şüphe )

Dünyanın neresinde olursanız olun,kıblenin tam tersi yöne secde ettiğinizde,bedende biriken bütün negatif enerji,radyasyon boşalabilir...insan daha sağlıklı hale gelebilir .(sadece iddia .kesin öyledir demiyorum.) 

Kabe nin altın oranından bahsedilir...altın,gümüş ne bilmiyorum ama Kabenin özel  bir enerji alanının olabileceğini, Kabeye secde edildiğinde bu enerjinin bedeni,ruhu,psikolojiyi olumsuz etkileyebileceğini düşünüyorum ...

veya "Kuzey" çok önemli.Hinduizm' de yatarken baş kısmın "Kuzey"de olması tavsiye edilir.Hinduizm dinlerin içinde bilimsel olarak en yetkin olanı.şahsen bu tür tavsiyeleri ciddiye alıyorum. 

Bilindiği üzere dünyanın manyetik alanı var.

Kutuplar mıknatısın uçları gibidir.

Vücudumuzunda manyetik alanı vardır.

Dünya ile etkileşim halindeyiz.Mıknatısların birbirini etkilemesi gibi.

Konunun uzmanı biri (manyetik tedavi ve akupunktur uzmanı) bütün hastalıkların manyetik alan bozukluğundan ileri geldiğini söylemişti....

tavsiye ettiği tedavi şekillerinden biri şöyle  :

Manyetik su ile tedavi.

Malzemeler : iki adet disk şeklinde mıknatıs.ve bir sürahi veya  su kabı.

Önce sürahinin alt ve üst kısmına mıknatıs yerleştirilecek. sonra sürahinin içine konulan su ,süt,meyve suyu vs  en az 5 dakika bekletilecek.bu  su "manyetik" içeceğe dönüşüyor  .özellikle sabah aç karnına içildiğinde kabızlık,damar tıkanıklığı,baş ağrısı,kilo problemi ,psikolojik rahatlama.,kanı cıvıltmak,enerji verici gibi bir çok faydası olduğu söyleniyor.

Mıknatısların yerleştirilmesi şöyle :

Disk şeklinde iki mıknatıstan birini üste diğerini alta,sürahinin,su kabının tabanına yerleştirin.sürahinin üstüne yerleştirilen  mıknatısın (üstte,kapakta sabit durumdayken) yukarı bakan kısmı,çıkarılıp hiç oynatılmadan  sürahinin tabanında ki sabit olan mıknatısa temas ettirildiğinde yapışmalı(çekmeli) .bu tarife göre sürahinin üst ve alt kısmına disk şeklinde iki mıknatıs yerleştirilecek..sonra içine su koyup ,5 dakika veya en ideali 1 saat beklettiğiniz suyu içebilirsiniz.birde mıknatıslı tarak var...seneler önce İstanbuldan almıştım,çin malıydı...(yanlış hatırlamıyorsam bahsettiğim uzmanın ismi Nimetullah Reşidi.)

Not : Mıknatıslar suyla direk temas etmemeli.zararlı.doğal taş mıknatıslar var.belki onlarda sorun olmayabilir.

tarihinde fezadabirtürk tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...