Jump to content

Katil Doktarlar

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar,hemen her gün yeni bir doktor cinayetine yada sakat bırakmasına şahit oluyoruz.Hamile kadına ısrarla normal doğum yaptırıp,bebek anne karnından çıkmayınca annenin karnına elini bastırıp engelli bırakan mı dersiniz ameliyat edip felç eden mi dersiniz,yoksa öldüren mi?

Peki bu,katil doktorlara neden ceza verilmiyor?

Örneğin kadın bir doktor sırf güzelliğini kıskandığını için hamile bir kadının çocuğun engelli bırakabilir çünkü ceza yok.

Peki ama neden?

Hiç yüklü bir tazminat ödeyen  yada meslekten men edilen doktor yok.Çok mu kusursuz bu katiller?

Sitelerde Paylaş

Komşumuz anlatmıştı ; bağırsaklarında problem varmış.epey bi para karşılığında  ameliyat etmişler.bagırsaklarının bir kısmını kesip ,almışlar.yemek yiyemiyorum diyordu.bağırsaklarımın alınacak durumu yoktu.ameliyattan para almak için yaptılar demişti..bilemiyorum işin iç yüzünü ama başıma gelen şeyi anlatayım :

15 sene önce saç ektirmiştim.ensedeki saçı tel tel çıkarıp tepeye ektiler.iki seans uygulandı.o zamanın parasıyla 4000 dolar ödedim.fermuar kalınlığında ensemden uzunca bir şerit aldılar yani kıllı doku.hemen sağ yanımda beyaz örtülü bir masada hemşireler kılları dokudan ayırdılar.doktor,lokal anestezi yaptı,ensemi boydan boya kesti. dolmakalem benzeri bir aletle  kafa derime delikler açtı.sonra 

kılları deliklere yerleştirdi.ameliyattan sonra kafam davul gibi şişti.bir hafta enseme rula yaptığım çarşafla uyudum.kafama naylon geçirdim bakteri kapmasın diye.rezillikti.neyse...ikinci seansta aynı şey tekrarlandı.2000 +2000 =4000 dolar.parayı peşin aldılar.yoksa ameliyat etmeyiz dediler.hayatımda çok gerzeklikler yaptım.bu en büyüklerinden biriydi.ensemde saç zaten seyrekti.kafamın maşallahı vardır.yapılı biriyim.kafada yapılı.enseden alınan saçın tepeyi doldurmayacağı bariz belliydi...sanki mucize

bekliyordum...bana "ensenizdeki saçlar seyrek.tepeniz geniş,uçak pisti gibi.ekeriz ama hem ensenizde zaten az olan saçınız iyice seyrekleşir hemde tepeyi saçla dolduramayız.sonuç pek  iç açıcı olmaz." demediler...sonuç ne mi oldu : rezalet !..ensemde fermuar uzunluğunda yara izi kaldı...ensemde saçlar seyrekleştiği için yara belli oluyor.ekilen az bir şey saçta döküldü.bana "dökülmez" diye garanti belgesi imzalayıp vermişlerdi...kafa derim gerildiği için olsa gerek 15 sene oldu uyuşma ve yanma hissi geçmedi...

Sitelerde Paylaş
On ‎27‎.‎05‎.‎2019 at 19:50, adalet123 yazdı:

Merhaba arkadaşlar,hemen her gün yeni bir doktor cinayetine yada sakat bırakmasına şahit oluyoruz.Hamile kadına ısrarla normal doğum yaptırıp,bebek anne karnından çıkmayınca annenin karnına elini bastırıp engelli bırakan mı dersiniz ameliyat edip felç eden mi dersiniz,yoksa öldüren mi?

Peki bu,katil doktorlara neden ceza verilmiyor?

Örneğin kadın bir doktor sırf güzelliğini kıskandığını için hamile bir kadının çocuğun engelli bırakabilir çünkü ceza yok.

Peki ama neden?

Hiç yüklü bir tazminat ödeyen  yada meslekten men edilen doktor yok.Çok mu kusursuz bu katiller?

Size katılmıyorum. Doktorlar bu ülkenin öyle yada böyle katlanılmak zorunda olunan kutsal meslek erbablarıdır. Bir cerrah olmazsa olmaz. Ama diğer kamu görevlilerinin ekserisi gerçekten olmasada olur yani.. İsterseniz diğerleri için binlerce örnek verebilirim.

Özellikle doktor hedef alınarak açılan başlığa itirazım.. Yanlış anlaşılmaya!

Çünkü her mesleği kötü icra edenler gibi onların içinden de mesleğini suça bulaştıran elbette olabilir!

Sizin şikayet ettiğiniz husus dokunulmazlık (657 kanunu) zırhıdır. Yani bu ülkede bir kamu görevlisinin suç duyurusunu soruşturmak bile ankaradan özel izne tabi!

Yani sorun dediğim gibi dokunulmazlık zırhındadır. Hülasa bu ülkede kamu görevlisine suç işlemek serbesttir desek teşbihde hata olmaz!.

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hekimler, tepelerinde demokles'in kılıcı gibi dava edilme korkusu ile işlerini düzgün yapamazlar. Dünyanın her yerinde ameliyat olmadan evvel riskleri kabul ettiğine dair bir beyanname imzalarsın, bu da bence olması gerekendir. 

Ancak, bariz ihmal sonucu bir sakatlık veya ölüm varsa elbette soruşturulmalı. Ben bu kamu görevlileri ile ilgili mevzuatı bilmiyordum. Vaziyet buysa, düzenleme yapılması gerekir.

Sitelerde Paylaş
3 saat önce, malta erigi yazdı:

Ben bu kamu görevlileri ile ilgili mevzuatı bilmiyordum. Vaziyet buysa, düzenleme yapılması gerekir.

ankara dan özel izin gerekiyor soruşturma için.. Yani bu memlekette kimse kanun önünde eşit meşit değil maalesef.

Dokunulmazlık zırhı ile adamın suç işlemiyeceği varsa bile işler.. Siz sanıyorsunuz ki, sadece milletvekilleri dokunulmaz. Hayır efendim kıytırık memur ondan daha dokunulmaz.

Kaldırımda yürürken üzerinize bina çökse, kaldırım göçse inanın sorumlusunu yargılamıyabilirler. Böyle sözde hukuk devleti dünyanın hiç bir yerinde yok!

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Türkiye'de doktorlara hiç güvenmiyorum. Sünnet konusunda bile insanları kandırıyorlar. Sağlıklı diye yalan söylüyorlar. Sünnet bir genital sakatlamadır. Doktorların dini imanı para olmuş. Para için her türlü yalanı söylüyorlar.

tarihinde zeus- tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, zeus- yazdı:

Türkiye'de doktorlara hiç güvenmiyorum. Sünnet konusunda bile insanları kandırıyorlar. Sağlıklı diye yalan söylüyorlar. Sünnet bir genital sakatlamadır. Doktorların dini imanı para olmuş. Para için her türlü yalanı söylüyorlar.

Sorun doktorlarda degil. Ulkedeki cogu kisi kalitesiz. Kalitesiz ve sadece ovunmeyi biliyorlar.

Sitelerde Paylaş
16 saat önce, Aspergers yazdı:

Sorun doktorlarda degil. Ulkedeki cogu kisi kalitesiz. Kalitesiz ve sadece ovunmeyi biliyorlar.

Böbreklerimde taş  vardı.

Ben ürolojiye karın ağrısı ile gittim.

Adam bana bağırsaklarında gaz var ondan ağrıyor dedi.

Özel hastahaneye gimek zorunda kaldım.

İşsiz olduğum halde GSS veriyorum.

Özelleşmeye karşıyım ama devlet hastahanelerinde görevlerini yapmayan doktorlar cezalandırılmalı.

İşten atılma korkusu olmadığı için yan gelip yatıyorlar.

Özel hastahanelerde gereksiz  masraflar çıkartıp hastaları soyuyorlar.

Acildeki doktoru ikna edemesem bendende gereksiz ücret alıp soyacaklardı.

Sitelerde Paylaş
7 saat önce, mirasyedi yazdı:

Böbreklerimde taş  vardı.

Ben ürolojiye karın ağrısı ile gittim.

Adam bana bağırsaklarında gaz var ondan ağrıyor dedi.

Özel hastahaneye gimek zorunda kaldım.

İşsiz olduğum halde GSS veriyorum.

Özelleşmeye karşıyım ama devlet hastahanelerinde görevlerini yapmayan doktorlar cezalandırılmalı.

İşten atılma korkusu olmadığı için yan gelip yatıyorlar.

Özel hastahanelerde gereksiz  masraflar çıkartıp hastaları soyuyorlar.

Acildeki doktoru ikna edemesem bendende gereksiz ücret alıp soyacaklardı.

Ne kadarda iyi bir konu açmışım. 

Geçen gün arkadaşımı devlet, hastanesine götürdüm. Kulak çınlaması vardı, doktor biraz bakıp bunun tedavisi yok böyle yaşayacaksın dedi. Bizde özele gittik, ordaki doktar ise çok ilgilendi ve çeşitli kafa hareketleri yaptırıp, kulak içindeki sıvıyı hareket ettirmeye çalıştı. Sürekli bir tedavi gerekiyor dedi. Bit kaç tanede ilaç yazdı. Arkadaşım şuan daha iyi hissediyor.

Bu arada neden işsizsin? 

Bir ara özel güvenlik belgesi almıştın, iş arıyor musun? 

Sitelerde Paylaş
39 dakika önce, Brad pit yazdı:

Ne kadarda iyi bir konu açmışım. 

Geçen gün arkadaşımı devlet, hastanesine götürdüm. Kulak çınlaması vardı, doktor biraz bakıp bunun tedavisi yok böyle yaşayacaksın dedi. Bizde özele gittik, ordaki doktar ise çok ilgilendi ve çeşitli kafa hareketleri yaptırıp, kulak içindeki sıvıyı hareket ettirmeye çalıştı. Sürekli bir tedavi gerekiyor dedi. Bit kaç tanede ilaç yazdı. Arkadaşım şuan daha iyi hissediyor.

Bu arada neden işsizsin? 

Bir ara özel güvenlik belgesi almıştın, iş arıyor musun? 

5 sene çalıştım.
Yenilemedim bir daha.
Çalışma saatleri çok uzun.

Uyumayı unutuyorsun.Sağlığın bozuluyor.
Bende de kulak çınlaması var.Banada doktor tedavisi yok dedi.

özel hastahaneye gidemiyorum.
Devlet onlara en fazla %200 kar alabilirsiniz demiş.Hepsi o fiyat ile çalışıyor.

Gereksiz masraflar çıkartıyorlar birde.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...