Jump to content

Yaratılış Düşüncesini Direk Allaha Bağlayan Müslümanlar

Recommended Posts

1 saat önce, karamsarhuman yazdı:

kafayı gerçekten yemiş, ciddiye alınıcak biri değil, ayrıca bir doktora görünmesi gerekiyor, durumu kritik! rüyasında 

allahın vahiy verdiğine inanıyor, ve  vahiye benzer şiirler yazıyor,  conta gitmiş, artık dikiş tutmaz bu teist. .  ?:0_80cbc_37a71a73_L:

Adam kendi dinini yaymaya calisiyor. Icine biraz islam biraz allah koymus kendi hayal gücüyle senaryolar yaziyor.

Belkide cübbeli yada taslaman gibi ünlü olmaya calisiyordur. Televizyonlara cikmak, gazete ve dergilerde kendisine yer bulmaya calisiyordur. Seyh olmak istiyordur. Cin cikarma islerine girip parayi cebe indirmek istiyordur.

Sarlatan iste.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 65
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

7 saat önce, HATEM yazdı:

"Ey insanlar! Siz Allah'a muhtaçsınız, Allah ise müstağnidir (muhtâc olmayandır), övülmeğe layık olandır." (Fâtır 15)

Hakk'tan perdeli olanlara göre, Bütün insânlar çevresine ve kendisine muhtâctır.
Oksijene, muhtâctır. Suya muhtâctır. Birçok elemente birçok bileşiğe muhtâctır.
Annesine, babasına, fırıncıya, tâmirciye, öğretmene doktora,,Birçok insâna muhtâçtır.
Kaşına gözüne, Eline koluna, beynine, kalbine, böbreğine muhtâctır.
Özetle insân, Âleme ve her şeye muhtâctır.
Yukarıdaki âyet-i kerîme bizim Âleme değil aslında Allah'a muhtâc olduğumuzu anlatıyor.
Çünkü âlem, Allah'ın zâhir olduğu, açığa çıktığı bir tecellîgâhtır, bir aynadır.
Biz, Oksijenle nefes aldığımızı, suyla kandığımızı, Gıdalarla doyduğumuzu zannederiz.
Gerçekte, O'nunla nefes alır, O'nunla kanar, O'nunla doyarız.
O'nunla ağlar, O'nunla güleriz.

O'nun celâli ve cemâlî içinde başlangıçtan ebedîyete kadar yüzer gideriz.

Varlık,, özü i'tibâriyle bir mahlûk değildir. Varlığın hal ve formları birer mahlûktur.
Hakk Teâlâ Mutlak varlıktır,, Varlığın ta kendisidir.
Bu anlamda, âlemlerdeki bütün yaratılışlar, Hakk'ın bir yaratmasıdır.
Âlemlerdeki hiç bir mukayyed varlık (mahlûk), kendi kendisiyle kâim olmadığı için, muhtâc olduğu için
Hiç bir mukayyed varlık, kendi kendisine yeterli olmadığı için
Bütün Kâinât/Kâinâtlar, her bir şey Hakk'a muhtâctır.
Bizler fakiriz (muhtâc anlamında), Allah (c.c.) ise zengindir (muhtâc olmamak anlamında)
Ve övgü Allah'a mahsûstur, Gölge ve hayâl (aynadaki görüntü) mesâbesinde olan âlemlere değil...

"Biz gökleri, yeri ve ikisinin arasındakileri ancak HAKK İLE YARATTIK. O saat (kıyamet), mutlaka gelecektir. Şimdilik onlara güzel muamele et." (Hicr 85)

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, HATEM yazdı:

Tanrı nın insânlara ihtiyâcı var. Evet,Yanlış duymadın Tanrı nın (ilâhın) insânlara ihtiyâcı var.
Evet, insânların Tanrı ya ihtiyâcı yok, İnsânların, Tanrıların tanrısı Allah'a ihtiyâcı var.

Sana bu konunun dersini çok acı bişekilde (döverek) vermiştim ama Öğrenmeni sağlayamamışız.
Dönüp dönüp duruyorsun.

kurana iman ettim diyorsunuz, 2 milyar nüfussunuz,  yeryüzünde fitne kalmayıncaya kadar, din yalnız onun oluncaya kadar savaşın emrine itaat etmiyor. Bu ayeti İnkar ediyor(müşrik olup) ve halen biz kuranMüslümanıyız diyorsunuz/iddiasındasınız(Ayet açıkça sizin aleni müşrikler/kefereler olduğunuzu bize söylüyor)..  Allah sizden 1 kişi 10 kişiye eş demesine de rağmen(Yoksa Allah ayeti yalan mı söylüyor? Yada tanrının sözüne güvenmiyormusunuz da adam başı 4 kişi bile düşmüyor iken. Hatta belki yeke yek kalırsınız hepsi savaşacak değil ya diğer insanların değil mi ama?).. Halen forumlarda sürtüyorsun.. İman etmiş adamın burada işi ne? 

tarihinde poseiodon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 saat önce, HATEM yazdı:

İnsânların, Tanrıların tanrısı Allah'a ihtiyâcı var.

Bir puta el açıp yalvarmak ile Allah’a yalvarmak arasında ne fark var? İkisi de sana geri dönüş yapamaz. Çünkü yoklar.

Tanrıya ihtiyacımız yok çünkü ihtiyaçlara cevap veren bir Tanrı daha ortaya çıkmadı.

Sende bu bilinçte yaşıyorsun aslında.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Abdülmalik yazdı:

Bir puta el açıp yalvarmak ile Allah’a yalvarmak arasında ne fark var?

Çok fark var.
Bir varlığın şahsına, zâtına tapmak ile o varlığın parçasına veyâ gölgesine tapmak arasındaki fark kadar fark var.
Bir yönden de fark yok, Çünkü şeytân ve ateistler de dâhil olmak üzre her Mahlûk O'na kulluk yapar, O'nun kuludur.

İkisi de sana geri dönüş yapamaz. Çünkü yoklar.

Üç Tür dûâ hâlinde olabiliriz, sözlü dûâ, fiilî dûâ, İstidâdî dûâ...
Meselâ çalışmak, fiilî bir dûâdır. Sözlü talepten daha etkindir Allah katında...
İstidâdî dûâ ise her mahlûğun zât'î ve gerçek dûâsıdır. Her ân yenilenir ve her ân sürekli kâbul edilir ve icâbetle cevap verilir.
Başımıza gelen her şey işte bu isti'dâdî talep (dûâ) iledir.
Allah (c.c.) her varlığa hakkını verir.

Tanrıya ihtiyacımız yok çünkü ihtiyaçlara cevap veren bir Tanrı daha ortaya çıkmadı.

Bin kere yazsakta sen anlamayacaksın.
Allah (c.c.) olmasa Kâinât, sâlisenin 2 binde biri kadar bir ân için bile olsa ayakta duramaz.
Mukâyyed varlığın ya'nî Kâinâtın kıyâmı ancak Allah (c.c.) iledir.
Her ân çeşitli ihtiyâçlarımızı gören de O'dur.
Bütün Kâinâtta gözüken O'ndan başkası değildir.
Daha doğrusu, Eşyâyı âlem O'nun gölgesi mesâbesindedir.
Gözüküyor derken, yanlış anlamayın diye açıklama yapıyorum dikkat edin,, Gölge seviyesinde gözükmek ile aynada gözükmek bir değildir.
Dünyâ'da Allah'ın rü'yeti ile Cennet'teki rü'yeti bir olmaz.
Daha önce yazmıştım, Dünyâ da her canlı O'nu görüyor ama idrâk edemiyor.

Sitelerde Paylaş

ben müslüman olsaydım, fanatik bir müslüman olsaydım, 1 ayet yüzünden islamı terk ederdim, bu öyle bir ayetki!

islamı tamamen bitiriyor.

Çünkü müminlerin ebedî olarak cennette, inkarcıların ise ebedî olarak cehennemde kalacaklarını açıkça İfade eden âyetler vardır. (bk, Mâide 5/119; Cin 72/23.

1 milyar müslümanın içinde  atıyorum, % 79 u sapık tecavüzcü ve kul hakkı yiyenlerden oluşuyor.

şimdi müslümanlara .soralım..

1: cennette bu sapıklarla nasıl yaşamayı düşünüyorsunuz?

2: siz cennette iken helaliniz ve eşiniz bir başkasıyla beraber olunca mutlumu olucaksınız?

3: gilmanlar ve huriler in görevi bildiğin erkek ve kadın fahişelik..

4: cehennem cennetten çok daha kaliteli bir yerdir..

5: arap mantığının temeli bozuktur.

a: peygamberi arap

b: kitap arapça

c. ne tesadüf, ilahlarıda arapça..

bunların hepsi tesadüfmü? yanii:

tarihinde karamsarhuman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

isada romaca be galicyaca, ne tesadüf ama, ö dönemde yaşıyan toplulukların isimleri!

Yehova ("YeHoWaH"), Yahudilik ve Hristiyanlık inançlarında tek; zıddı, benzeri ve ortağı olmayan yaratıcıdır. ... Bilhassa Yahudilerin ve Yehova'nın Şahitleri'nin, tek olduğuna inanılan Tanrı'ya hitap etmek için kullandıkları bir addır. Kelime anlamıolarak "O, olmasına neden olur" anlamına gelir.

ne tesadüf! ama . hepsi  çok ilginç bir tesadüf öyle değilmi? 

Sitelerde Paylaş

her peygamber oldugunu iddia edenler, o dönemlerde ortaya çıktıklarında, oranın örf ve adetleriyle, oluşturdukları, somutsal ve verisel

bilgilerle peygamber olmuştur.

halbuki tanrıların sıfatları, ve özellikleri anlatılırken, 

insan aklının yetmediği.

soyutsal verilere dayandıgı açıkça bildirilmiş olmasına ragmen, (servis edilirken soyut veriler yerine somut veriler kullanılmıştır , nedeni ise, zihinsel baglantının olmadıgı gerçegidir)

açıklanan tanrısal veriler her zaman insan aklını somutsal verilerle işlenerek servis edilmiş, ve ne yazıkkı cahiliye dönemindede,

çogu insan inanmıştır.. bu din kanserinin , bitmesi yakındır... kanser biticek ve insanlık, yalnızca gerçeklerle yaşıyacaktır..

ben atheizm, agnostisizm, ve deizm arasında bir fark göremiyorum, sonuçta tanrılar yaşamsal verilerde

etkisizler..(varlıgı yada yokluğu pekte farketmiyor) 

Sitelerde Paylaş
22 dakika önce, Abdülmalik yazdı:

Dua ile ne çözülmüş? Kabe’de bile müslümanların kafasına vinç düşüp eziliyor.

O olayda kimi suçladın? 

Bu Dünyâ vatanı,  Gerçeklerin açığa çıktığı bir vatan değildir.
Burası bir imtihân yurdu ve her türlü çeşitliliğin açığa çıkmasına imkân veren bir vatandır.
Görülenlerin çoğu gerçek değildir. Güzeller gerçek güzel değildir, akrabalıklar gerçek değildir, mevkîler gerçek değildir, güçlüler gerçek güçlü zayıflar gerçek zayıf değildir.
Bu Dünyâ vatanı,, Gerçeğin yansıması olan bir rü'yâdır. Bu rü'yâdan gerçekleri görebilmek doğru bir te'vîl ve tâ'bîr gerektirir.
Gerçek hayât olan âhiretin varlığını yok sayan, ve sırf Dünyânın varlığına kilitlenerek yapılmış tesbîtler, Yanlış tesbîtlerdir, Bataklıkta piknik yapmaya benzer.

tarihinde HATEM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
6 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

bu din kanserinin , bitmesi yakındır... kanser biticek ve insanlık, yalnızca gerçeklerle yaşıyacaktır..

Önce Mehdî çıkacak sonra hz. İsâ gelecek. Sonra Bütün mü'minler bir rüzgâr ile vefât ettirilecek. Kur'ân semâya kaldırılacak. Kâbe yıkılacak.
Evet sonra Dünyâ sizlere kalacak, Yollarda köpekler gibi birbirinizle çiftleşeceksiniz ve ansızın kıyâmet sizlerin üstüne kopacak.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, HATEM yazdı:

Önce Mehdî çıkacak sonra hz. İsâ gelecek. Sonra Bütün mü'minler bir rüzgâr ile vefât ettirilecek. Kur'ân semâya kaldırılacak. Kâbe yıkılacak.
Evet sonra Dünyâ sizlere kalacak, Yollarda köpekler gibi birbirinizle çiftleşeceksiniz ve ansızın kıyâmet sizlerin üstüne kopacak.

ben müslüman olsam, mehdi ile ilgili ayet varmı yokmu? önce ona bakardım, hadislere bakmazdım, allahın emri değilse,

% 100 yalan oldugunu anlardım..

tıpkı islam gibi ... 

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, HATEM yazdı:

https://www.kutubisittedemehdiveisa.com/01_02suyuti.html

Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

ben müslüman olsam, mehdi ile ilgili ayet varmı yokmu? önce ona bakardım, hadislere bakmazdım,

22 dakika önce, karamsarhuman yazdı:

Ateist Forumun sersem Tavuğu,
Hadîslere bakmazdım diyorsun Hadîs kaynağı veriyorsun.
Tımarhaneye çevirdin burayı.
Bu aldığın son cevaptı...

Sitelerde Paylaş
20 hours ago, HATEM said:

Acaba problem, inanmamak mı Anlamamak mı?
İstesen de inanamazsın gibi, çünkü anlamıyorsun.
Teorik düşünme noktasında arızânız var gibi...

Koku duyusu olmayan bir arkadaş tanımıştım.
Siz de de teorik, soyut düşünce ârızâsı var zannediyorum. Ateistlerin genelinde var.
Hele yukarıdaki şahıs, aman Allahım, çok fecî...

Yok, sadece inanmıyorum. Cinli perili çocuk masallarına benzediği için inanmıyorum. Anlamamakla suçlamak senin narsist kişilik bozukluğundan ibaret. Forumdaki müslümanların genel sorunu bu. 

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, HATEM yazdı:

Ateist Forumun sersem Tavuğu,
Hadîslere bakmazdım diyorsun Hadîs kaynağı veriyorsun.
Tımarhaneye çevirdin burayı.
Bu aldığın son cevaptı...

:0_80cbc_37a71a73_L:? allah için kişinin karakteri önemli değildir, sapık olmuş tecavüzcü olmuş bunların bir anlamı yok, allah için, tek bir şey var, iman etmek gerisi boş muhabbet olur... ayetleri anlamadan okuyanlar müslüman olmaz.

senden  olsa olsa 5 e 5  yontulmamış (kalas) müslümal,,, olur... 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...