Jump to content

Kuzey Irak'a operasyon

Recommended Posts

Kuzey Irak'a, pençe operasyonu adıyla hava ve kara harekatı başlatılmış. Çocukları Haziran sıcağında operasyona göndermelerinin tek sebebi, bu harekatı seçim propogandasına kullanmak. Önümüzdeki günlerde göreceksiniz ki haklıyım. Kaybettikleri İstanbul belediyesini geri alabilmek için ne yapacaklarını şaşırdılar. Şimdi de askerlere eziyet ederek ikbal peşindeler. 

https://tr.sputniknews.com/savunma/201905281039179856-kuzey-iraka-kara-ve-hava-harekati/

Sitelerde Paylaş

Burada çok farklı bir oyun oynanmaktadır.

İstanbul'da seçim kararı alındıktan sonra Öcalan ile görüşmeler, avukatlarla görüşme izni verilmesi, cezaevindekilere af umudu verilmesi ve PKK-HDP ile sıcak diyalogların ardından böyle bir operasyon yapılıyor.

Bu gelişmelerden sonra yapılan bu operasyonun arkasındaki plan gösteriyor ki, bir yandan İstanbul'da Kürtlerin oyunu almak diğer yandan da "Bakın biz PKK'yi işte böyle döveriz" psikolojisini kaybettiği kendi tabanına yutturmak.

Bu operasyonda büyük ihtimalle hiç bir PKK'linin burnu dahi kanamayacaktır ama yandaş basında kökü kazınmış gibi propaganda yapılacaktır.

Kısaca bu operasyon  İstanbul'u almak için oynanan bir çok oyundan sadece bir tanesidir.

Sitelerde Paylaş

Burada hem PKK'yi vuruyor hem Kürtlerin oyunu nasıl alacak diye soran olabilir.

PKK tabanı bunun bir oyun olduğunu biliyor, bilmeyenlere de PKK'nin kendisi öğretiyor.

Çünkü PKK ile Tayyip hiç bir zaman düşman olmazlar, ikisi de aynı projenin ürünü kardeş örgüttürler.

Kürtler bunların kardeş olduğunu aynı hedefi güttüğünü de biliyorlar, tayyibi desteklemeleri de zaten bundan kaynaklanıyor.

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Burada hem PKK'yi vuruyor hem Kürtlerin oyunu nasıl alacak diye soran olabilir.

PKK tabanı bunun bir oyun olduğunu biliyor, bilmeyenlere de PKK'nin kendisi öğretiyor.

Çünkü PKK ile Tayyip hiç bir zaman düşman olmazlar, ikisi de aynı projenin ürünü kardeş örgüttürler.

Kürtler bunların kardeş olduğunu aynı hedefi güttüğünü de biliyorlar, tayyibi desteklemeleri de zaten bundan kaynaklanıyor.

Yanlis düşünüyorsun bence.pkk Turgut Özal döneminde hükümeti sıkıntirdi, Özal Ordu ile ters düştü. PKK bağımsızlık yanlısı idi o dönemler lakin tutuklandıktan SONRA mitin elinde bir eser. Kurt halkinin en salak tarafında bu ya esir bir liderden emir alıyorlar oysa ortada emir falanda yok. Mit ne istiyor ise kandil de ki köpekler onu yapıyor. Genel olarak PKK akp nin emrinde zaten

Sitelerde Paylaş
8 dakika önce, memjan21 yazdı:

Yanlis düşünüyorsun bence.pkk Turgut Özal döneminde hükümeti sıkıntirdi, Özal Ordu ile ters düştü. PKK bağımsızlık yanlısı idi o dönemler lakin tutuklandıktan SONRA mitin elinde bir eser. Kurt halkinin en salak tarafında bu ya esir bir liderden emir alıyorlar oysa ortada emir falanda yok. Mit ne istiyor ise kandil de ki köpekler onu yapıyor. Genel olarak PKK akp nin emrinde zaten

Yanlış düşünüyorsun demişsin ama görüşümün aynısını paylaşmışsın.

Söylediklerinin aynısını ben farklı şekilde söyledim, hepsi bu.

Sitelerde Paylaş
45 dakika önce, bilgivehis yazdı:

Yanlış düşünüyorsun demişsin ama görüşümün aynısını paylaşmışsın.

Söylediklerinin aynısını ben farklı şekilde söyledim, hepsi bu.

Pkk nin öcalan sonrası için aynı fikirdeyim sadece öncesi farklıydi. Ondan bahsettim ben de.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...